Mac Culture
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac Culture


29.10.2009 | 11:13
Lijepo rečeno morfnaom.
Iako je kritičnost koju tu spominješ ponekad balansirala između "kreativne" i "ulične", mislim da se uvijek vraćala na "kreativnu".

Pa što ako je smayoo jednom napisao "Fuck off", u tom trenutku vjerujem da je mu je to bilo potrebno (samo neka se ne ponovi ).
29.10.2009 | 11:27
Bolje da napise 'fuck off' nego da dobije cir! Uostalom Gandalf i Breed, prostaci kakvi jesu, to i vole!

Jos k tome ja ne podnosim iPhone i generalno izbjegavam Macove koji nisu stariji od 3-4 godine. Pa tko to moze platit!
29.10.2009 | 11:33
macak je napisao:
Pa što ako je smayoo jednom napisao "Fuck off", u tom trenutku vjerujem da je mu je to bilo potrebno (samo neka se ne ponovi ).


Haha ovo mi je promaklo u onom dugometraznom postu... ))
Nadam se da nema razbijenih dijelova apple hardwera i da je sav "bijes" iskaljen kroz taj "fuck off"

Mislim da se nazire novi potpis smayoo-a
"Before understanding recursion, we must first understand "fuck off"
29.10.2009 | 11:47
Riba je napisao:
Jos k tome ja ne podnosim iPhone i generalno izbjegavam Macove koji nisu stariji od 3-4 godine. Pa tko to moze platit!

Znači ti si do grla u "Think Different" pokretu .
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
29.10.2009 | 12:02
Mislim da postoje dvije vrste ljudi korisnika Mac računala. Oni koji ga KORISTE i oni koji ga POKAZUJU. To je kao s "najkicama", jedni ih oblače kad idu u šetnju, a drugi za trčanje. Mac u stvari ima DVA LICA. Jedno od njih nas privlači, drugo zadržava. On je LIJEP i DOBAR. Da je samo lijep, ne bi se dugo družili s njim. Da je samo dobar, ne bi ga koristili šminkeri, itd.

Do krivog mišljenja o Mac "zajednici" dolazi se ako su mjerilo korisnika prva skupina ljudi kojima je korištenje Mac računala znak prestiža. Oni imaju love za kupiti svaku novu verziju svačega. To može ići na živce, ali svi znamo da to nije "duboka" radost i gušt, kao što je to npr. dobro obavljen posao.
29.10.2009 | 14:44
Meni je recimo neugodno zbog jabuke na poledjini laptopa. Kad sam javnom mjestu (ili igdje izvan stana) rado bih da toga nema.
razlog 1: apple mi ne placa reklamiranje
razlog 2: u hr taj logo (a osobito jer svjetli) privlaci paznju, nervira ljude, navodi ih da stvaraju predrasude, i postavljaju pitanja ... a meni se o tome neda diskutirati niti ikoga u isa uvjeravati. A nisam naljepio naljepnicu preko toga jer to ne volim raditi ... klemiti pzdrje po kompjuteru ... iako mozda budem.
29.10.2009 | 14:51
Ma nemoj se time zamarati. Ljudi su zavidni i nerijetko kivni.
  • iMo
  • Korisnik
  • 19
29.10.2009 | 15:54
Je, fakat je uočljiva ta jabuka. Ali i znak na mercedesu je sve veći... Bilo bi ukusnije da je diskretnije. Ovako stvarno "bode u oči". Je, reklama smo im, tako je.
29.10.2009 | 18:33
Neznam ... misllim nebi mene smetalo da je jabuka tam ... al bas da mora svjetliti ...?!
Jos kad vrtis neku prezentaciju onak u poluzamracenoj prostoriji i onda jabuka svjetli kao jedina osim projekcije same ... e to je sva samo ne diskretno.

Ali neznam ... nebih ja ni isa za tim toliko (jer da budem iskren dobro mi zgleda ta jabuka na poklopcu) ali kako ljudi vole cinjenicu da su primjetili i verbalizirati, bilo afirmativno bilo negativno ... e to mi je malo dosadno postalo. Budem trazil sticker.
29.10.2009 | 19:11
ecvis17 je napisao:
Meni je recimo neugodno zbog jabuke na poledjini laptopa. Kad sam javnom mjestu (ili igdje izvan stana) rado bih da toga nema.
razlog 1: apple mi ne placa reklamiranje
razlog 2: u hr taj logo (a osobito jer svjetli) privlaci paznju, nervira ljude, navodi ih da stvaraju predrasude, i postavljaju pitanja ... a meni se o tome neda diskutirati niti ikoga u isa uvjeravati. A nisam naljepio naljepnicu preko toga jer to ne volim raditi ... klemiti pzdrje po kompjuteru ... iako mozda budem.

Kupivši meka pristao si i na to da ga promoviraš pokazujući okolo njegov zaštitni znak. Kao i svaki drugi "markirani" proizvod kojeg imaš i koji svoj znak/ime/logo jasno pokazuje (automobil, mobitel, odjeća, obuća, kreditna kartica ...).
Naravno, nitko ti ne brani zalijepiti preko jabuke nešto drugo. Recimo naljepnicu IBM
30.10.2009 | 11:58
ecvis17 je napisao:
Neznam ... misllim nebi mene smetalo da je jabuka tam ... al bas da mora svjetliti ...?!
Jos kad vrtis neku prezentaciju onak u poluzamracenoj prostoriji i onda jabuka svjetli kao jedina osim projekcije same ... e to je sva samo ne diskretno.

Ali neznam ... nebih ja ni isa za tim toliko (jer da budem iskren dobro mi zgleda ta jabuka na poklopcu) ali kako ljudi vole cinjenicu da su primjetili i verbalizirati, bilo afirmativno bilo negativno ... e to mi je malo dosadno postalo. Budem trazil sticker.


Pretjeruješ.

Jesi li na autu prekrio sve logotipe? Dal ih prekrivaš i na odjeći? Tenisicama?
Svijetleća jabuka je onaj posebni draž koji izdvaja Apple laptope od ostalih običnih plastičnjara, a ako te neki retardi zbog toga gledaju ispod oka, nasmij im se.
30.10.2009 | 14:56
e vidis ne prekrivam ih no ni jedan od ovih koje navodis ne svjetli.
A sto se pretjerivanja tice nisam ja sad neznam kako time uznemiren ... samo eto spominjem kako mi to nije draga stvar.
@DrAle tnx zapravo mi je ovo dobra ideja
30.10.2009 | 22:30
Vanjuška je napisao:

Pretjeruješ.
Jesi li na autu prekrio sve logotipe? Dal ih prekrivaš i na odjeći? Tenisicama?
Svijetleća jabuka je onaj posebni draž koji izdvaja Apple laptope od ostalih običnih plastičnjara, a ako te neki retardi zbog toga gledaju ispod oka, nasmij im se.

Slazem se!
Inace ne volim brandirane stvari ni odjecu ali Jabucicu volim i ne sramim se toga, naprotiv reklamiram ih s gustom jer mislim da to zasluzuju. Zanimljivo je da ljudi primjecuju taj logo iz aviona, imam recimo majicu sa malom jabucicom gore i vecina frendova to odmah primjeti ali da imam recimo na tom mjestu znak IBMa garantiram da nitko nebi nista rekao. Vecini Macovaca ti strojevi nisu samo strojevi nego i nesto vise od toga i opcenito mislim da brendove prema kojima nesto osjecas treba reklamirati, Apple je nekakav statement isto kao i recimo Conversice (starke) koje redovno nosim vec valjda 20 godina (naravno ne iste ) i koje su jos jedan brend kojeg se ne sramim nego sam ponosan sto ga nosim. Neznam, mozda pretjerujem ali ja to tako dozivljavam... to the crazy ones!
31.10.2009 | 04:09
Smatram da korisnike Apple proizvoda mozemo usporediti sa npr. korisnicima Bosch bušilica.
dakle, trebaju i žele kvalitetan proizvod koji će im omogućiti da u što kraćem roku kvalitetno naprave posao.
Možda se Bosch kultura ne razvija istim intenzitetom jer njihovi proizvodi nemaju u sebi ugrađenu mogućnost komunikacije kao što imaju Appleovi.
Naravno možemo kupiti neke jeftinije bušilice kao Einhell i slicno ali postoji mogućnost da im npr. glava neće biti centrirana, a time je mnogo teže obaviti posao.

Mislim da je ono što nas veže jedan osjećaj zadovoljstva pri radu, i što cijenimo kvalitetu u kojoj uživamo svaki dan.
Kod mene je to izraženo svaki put kad vidim da se kućni komp pokvario a moj pouzdano radi bez obzira u koliko programa radim paralelno.

npr u fotografskom svijetu nema takvih razlika, jer svi moraju dosegnuti jedan visoki standard inace propadaju.
ne postoji nekakav proizvodjac koji monopolom i inercijom korisnika ostvaruje dobit.

Vjerujem da je to relativna stvar i bilo bi je mnogo manje da je na windows tržištu situacija dobra
(da ne moraš strahovati zbog neimanja backupa i kad ćeš opet morati instalirati windowse).
i naravno da su malo ljepša kućišta računala i sučelje windowsa...
31.10.2009 | 11:50
Nažalost, Apple je postao statusni simbol. Kažem "nažalost", jer znam neke ljude koji su kupili iMac-a da bi se mogli njime dičiti i qrcheety, odn. da ga klijenti mogu vidjeti onako lijepog i sjajnog na istaknutom mjestu u radnji, a zapravo rad sa OSX-om im je tlaka i jedino što znaju je rad u Photoshopu. Uz to ide naravno i iPhone, koji začudo uvijek zazvoni baš kada su klijenti u blizini.
To je tužno, i tragom one rasprave o ECDL-u, takvi ljudi su zadrti pisijaši, ne žele učiti nešto novo, i što je najžalosnije, ne znaju prepoznati nešto što je bolje i jednostavnije. Apple je za njih samo šminka i nešto što se mora imati da bi bili konkurentni.
Meni osobno, jabuka ne smeta, i apsolutno se slažem sa MoshuSom :"Jabucicu volim i ne sramim se toga, naprotiv reklamiram ih s gustom jer mislim da to zasluzuju".
31.10.2009 | 12:45
Da, nazalost Apple se pretvorio u statusni simbol i taj dio me jako smeta. Najzasluzniji za to je po meni iPhone koji je kao sto primjecujemo omiljenja igrackica raznih shefova i menadzercica, tatinih sineka, modnih macaka, hracaka i slicnih jebivjetara. Nemam ja nista osobno protiv njih ali imam protiv vrijednosti koje proturaju nama a pogotovno nasoj djeci. Apple je za mene jos uvijek ono nesto drugacije, plivanje uzvodno, pisanje uz vjetar, think different ili kako vec hocete i zbog toga ih volim i zbog toga mi je zao sto se nisam switchnuo prije barem 10 godina.
31.10.2009 | 13:22
MoschuS je napisao:
... i zbog toga mi je zao sto se nisam switchnuo prije barem 10 godina.

Je, i meni je žao tih 10 godina. Za to vrijeme sam mogao uštediti jako puno živaca. A imao sam priliku, ali zbog nerazumjevanja kolega nisam se odlučio. Naime, prije 10-tak godina, Branimir Makanec je vodio neki seminar sa Applovim računalima u našem malom mistu, i tu sam prvi "uživo" vidio Apple, no bio je skup, a kolege nisu imale razumjevanja. No, čim sam se osamostalio prije nekoliko godina, prva stvar koju sam kupio na firmu bio je MacPro.
31.10.2009 | 14:35
Riba je napisao:
Bolje da napise 'fuck off' nego da dobije cir! Uostalom Gandalf i Breed, prostaci kakvi jesu, to i vole!


Obožavam kada mi se to napiše nakon tvrdnje da sam neargumentiran
31.10.2009 | 16:39
@Moschus

Neznam Apple (ili isticanje njihova logotipa, zapravo znaka da budemo precizni ... onako bez slova tesko da je logo) ne predstavlja nesto vec stosta. A osobito nako pojave iPhone-a po kojem se kod nas apple najvise pozna.
I onda ovisno o tome sto ljudi znaju o Appleu ili po kome ga znaju, oni i preslikavaju na tebe.
E ja to ne volim.
Dapace, cinjenica da koristim Apple kompjuter o meni govori puno manje nego sto su ljudi skloni misliti.
Meni, recimo marketing applea nije ni malo privlacan a od think different kampanje mi se dize kosa na glavi. Nisam poseban, niti protiv struje zato sto ga koristim, zapravo unutar umjetničko/dizajnersko/vide ... struke cak i kod nas (hr) Macovi zaista nisu rijestkost ... vise je pitanje financijskih mogucnosti dali ce netko uzeti maca ili ne. (naravno ne iskljucivo)

Kada bih odgovorio zasto su mi macovi prvi izbor racunala rekao bih da se meni pokazuju kao daleko nastabilniji i ugodniji za (moj) rad i da je subjektvini estetski dojam funkciniranja cijelog racunala (njegovog softwerskog i hardwerskog dijela) najljepši.
Volim izgled os-a izgled kučišta racinala, prikaz fontova, boja ...
Recimo na xp-u raditi mogu, a na macu raditi volim.
Recimo linuxi su mi isto zabavni, i zanimljivo/ugodni za raditi no na njima mi mnogo programa koje koristim fali i u praksi mi više treba za napraviti radnje koje na XP-u moram napraviti ... iako volim više ih raditi na linuxima. A na macu mi još brže obavim poslove nego na XP-u a onda mi je još i najugodnije na njemu raditi.

Neka mješavina ugode, ukusa, i produktivnosti je moj razlog za odabir maca kao osnovnog računala. Sa računalim sam se poćeo jako kasno koristiti tako da meni odabir maca nije bila neka alternativa od mainstreema jer mi mainstreem nije legao kao takav kad sam se susreo sa macovima ... koristio sam se sa xp-om punih tri tjedna nakon sto sam prvi put sjeo za Mac Panther na eMac-ima i G4 Towerima tako da je meni ovo više pasalo i to je to.
Onda sam kupil prvi komp (složenac) i počeo je kaos, no meni je to bilo cek malo na macovima sve onak radi a sad ja imam neki komp koji to nije u stanju.
Tražeći koji stroj nebi imao te probleme ... stigao sam natrag do macova. (i da putem su mi se MS zgadili).
No s druge strane life style koji apple prezentira kao apple lifestyle nije moj ... ne stojim iza njega i ne zelim da mi ga se pripisuje.

I zato, da je jabuka iste velicine, no da ne svijetli to bi mi bilo ok ... al ovako ...
Kako bih rekao ... ne nosim odjeću sa velikim logotipima ... što ne znaći da kupujem robu bez marke ... samo im njhov rad priznajem novcem koji im dam za proizvod (koji je ionak preskupo imho) tako da se ne osjecam da ih jos treba promovirati ... sami se oni pobrinu za to.
01.11.2009 | 16:08
Breed je napisao:
Obožavam kada mi se to napiše nakon tvrdnje da sam neargumentiran


Fuck off, neargumentiran si!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 28 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO