I mi Vučića za trku imamo! :-D
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

I mi Vučića za trku imamo! :-D


15.03.2024 | 19:26
vijesti.hrt.hr/hrvatska/milanovic-nosite...oj-jedinici-11415951

Baš i nije smiješno, ali, na onaj ionescovco-apsurdan način ne mogu ništa nego umrijeti od smijeha. Tiru liru pik pok, kako bi to napisao najgenijalniji prevoditelj svih vremena, Nenad Brixy.

Vučiću, makni se. Ti si čisti politički amater u usporedbi s našim Predsjednikom / premijerskim kandidatom / pontifexom maximusom / kraljem Suncem.
15.03.2024 | 19:33
Fakat je prolupao, ili se je dočepao loše robe. Veli da će dati ostavku, ali tek kad pobjedi , a šta ako ne pobjedi, onda će nastaviti mandat ?
Ako da ostavku, onda ga mjenja Jandroković, koji može na kraju dati mandat i manjinskoj vladi...ono no comment
15.03.2024 | 19:33
smayoo kaže:
vijesti.hrt.hr/hrvatska/milanovic-nosite...oj-jedinici-11415951

Baš i nije smiješno, ali, na onaj ionescovco-apsurdan način ne mogu ništa nego umrijeti od smijeha. Tiru liru pik pok, kako bi to napisao najgenijalniji prevoditelj svih vremena, Nenad Brixy.

Vučiću, makni se. Ti si čisti politički amater u usporedbi s našim Predsjednikom / premijerskim kandidatom / pontifexom maximusom / kraljem Suncem.



Da, apsolutno se slažem, uz mali dodatak koji treba istaknuti: HDZ je godinama sadio (pravosudni) vjetar i sad imamo ovu buru...
Ustav nam izgleda kao da ga je pisal pijanec. Oh, wait...
I tako dalje i tako dalje...
15.03.2024 | 23:21
To je ta ulična mangupska i huliganska logika koja je možda potrebna da se stane na kraj HDZ-ovoj korupciji.

Ako formu i diplomatsku pristojnost stavim sa strane, mogu reći da sam bio zadovoljan njime u dosadašnjem mandatu jer se po tri bitne stvari, iz moje perspektive, ispravno postavio:

- bio je protiv pandemijskog fašizma
- do sada je imao realan pogled na sukob u Ukrajini
- bez rukavica je šamarao HDZ-ovu koruptivnu hobotnicu.

Imao je on i puno minusa, npr. podrška frendu tajkunu koji bespravno gradi i slični gafovi, ali svatko ima neke minuse, teško je naći idealnog kandidata.

Najviše neugodnih istina u EU parlamentu je pak izgovorio Kolakušić, ali za njega ljudi ne znaju jer ne prate što se tamo govori, pa sumnjam da može dobiti neki veći postotak glasova, a što je šteta jer je jedan od rijetkih EU zastupnika koji ima petlje reći sve ono loše u EU, a što onda utječe i na nas u Hrvatskoj.

U svakom slučaju bit će zanimljivo!
16.03.2024 | 01:24
dpasaric kaže:
To je ta ulična mangupska i huliganska logika koja je možda potrebna da se stane na kraj HDZ-ovoj korupciji.

Ako formu i diplomatsku pristojnost stavim sa strane, mogu reći da sam bio zadovoljan njime u dosadašnjem mandatu jer se po tri bitne stvari, iz moje perspektive, ispravno postavio:

- bio je protiv pandemijskog fašizma
- do sada je imao realan pogled na sukob u Ukrajini
- bez rukavica je šamarao HDZ-ovu koruptivnu hobotnicu.

Imao je on i puno minusa, npr. podrška frendu tajkunu koji bespravno gradi i slični gafovi, ali svatko ima neke minuse, teško je naći idealnog kandidata.

Najviše neugodnih istina u EU parlamentu je pak izgovorio Kolakušić, ali za njega ljudi ne znaju jer ne prate što se tamo govori, pa sumnjam da može dobiti neki veći postotak glasova, a što je šteta jer je jedan od rijetkih EU zastupnika koji ima petlje reći sve ono loše u EU, a što onda utječe i na nas u Hrvatskoj.

U svakom slučaju bit će zanimljivo!


Ok Davore, na taj tvoj pogled. Što kažeš na ustav i sve probleme koji iz toga mogu proizaći ? On je svojom prisegom prisegao na ustav HR. Vrijede li zakoni i ustav za sve ili samo za neke ?

Jedan od mnogih komentara danas.

"Pitanje je u kakvu nas banana državu ovi ljevičari hoće pretvoriti? To nije samo SPD i Milanović. To su i oni koji oko ovoga kršenja ustava hoće diskutirati, to su oni koji ovakvu destruktivnu i egoističnu osobu kao Milanovića od dragosti zovu ppredsjednika sa "karakterom" ????. Ništa vam nije sveto i nikakav kriminal i kršenje zakona nije problematično ako to radi neki drug"

Da vidimo odgovor Ruske strane, sad ste se pojačali i s Klobom

Da i ne kaže se ovako kako si napisao "- do sada je imao realan pogled na sukob u Ukrajini", nego se kaže da je imao realan pogled na Rusku okupaciju Ukrajine. Trebamo pričati jasno i bez uvijanja, samo tako nećemo moći regrutirati zabluđene ljude na bilo koju stranu
16.03.2024 | 01:32
"Neka institucije rade svoj posao!"
16.03.2024 | 01:36
Da vas čujem sad pametne ptičice...Turudić ? Što o tome mislite, ono što svi mediji i dobar dio politike gura, ili ima još nešto ? Baš me zanima vaš komentar na ovo, koji je bitniji od objave našeg predsjednika, da ide u kampanju.
16.03.2024 | 01:38
dpasaric kaže:
"Neka institucije rade svoj posao!"


Ti slobodno možeš u politiku Odgovor je vrhunski.
16.03.2024 | 05:48
cariblanco kaže:
Da vidimo odgovor Ruske strane, sad ste se pojačali i s Klobom

Evo, ja napišem jednu stvar koja se se slaže sa Davorovim pogledom nakon toliko postova u kojima sam čovjeka praktički vrijeđao (o da, brisani su neki od njih pa se ne vide, i na tome se zahvaljujem moderatoru a Davoru ispričavam) - i sada ispadam ruski plaćenik i Davorov definitivni istomišljenik?
Sa čovjekom se u puno stvari slažem, apsolutno, ali u puno njih se ne slažemo.
I sve OK.
Nismo jedno biće, složit ćemo se svi.

Prije svega, cairblanco, shvaćam šalu, ali morao sam ovo gore napisati, no kako si htio mišljenje, dajem ti ga i naglašavam da je ono samo to - mišljenje.

Ajmo redom.
Malagurski:
Sada sam uvidio da je Boris Malagurski opako otišao u kvasinu, što kada sam postao onaj video iskreno nisam znao.
Ja sam ga pamtio po nekom dokumentarcu iz 2010. godine koji mi je bio OK, zaista.
No, eto jučer sam uvidio da je 2022. tip objavio dokumentarac imena Srpska: The Struggle For Freedom, u kojem ispada da je ta "tvorevina" stvorena kao posljedica za "slobodom srpskog naroda, koji je oduvijek bio na pravoj strani povijesti i slobodarski nastrojen".
Smučilo mi se koliko je otišao u patetiku, a u cijeloj priči Srebrenicu je jedva spomenuo.
Da ne pričamo da je tema i pravo, a nema citat jednog odvjetnika.

Znači, da raščistimo - ja za razliku od Davora jako često znam napisati notornu glupost.
Jako često griješim (to svi ovdje znaju) i ovom se prilikom ispričavam na uvođenju tog lika u temu Ukrajina.
Najiskrenije.

A sada na Milanovića.

Moja je reakcija, na "žalost" oponenata u debati, slična Davorovoj.

No, dopustite da razložim pa me slobodno reščerečite:
Ako je potrebno da nam Milanović izađe na izbore da skine ovako politički bahat HDZ, nemam ništa protiv.
Ukoliko pak ovo ispadne ogromno kršenje Ustava i zahtjeva trenutnu Milanovićevu ostavku, opet nemam ništa protiv.
Ustavni sud tek treba dati svoju ocjenu pravovaljanosti Milanovićevog salto mortalea, koliko sam shvatio?
A on bi, da izvede ovo što je inicirao kako spada; i po meni prvo trebao dati ostavku na mjesto predsjednika - bez daljnjega.
To stvarno i mene buni pa razmišljam šta mu je bilo u glavi.
Možda je pomislio "kada ovaj misli da može sve, pokazat ću mu što mogu ja", i sjebao i njega i sebe i ustavnopravni poredak jednim potezom.
Pa ne može biti moguće da se sjedeći predsjednik kandidira za premijera, to čak i ja znam.
A on je upravo to napravio.
Znači odmah da to raščistimo, ako prije izbora da ostavku - po meni je to "koliko toliko u redu"; ali se više nikada ne smije ponoviti jer je Milanović ili našao neku rupu u Ustavu koju se mora pod hitno zatvoriti, a po kojoj je to što je napravio moguće izvesti, ili je čovjek zaista poludio.
Pogotovo ako će i sudjelovati na izborima kao sjedeći predsjednik.
Jer stvarno; u slučaju da pobjedi, šta se dešava?
On će davati mandat samome sebi da sastavi novu vladu?
Izazvao je politički potres, nema dvojbe, ali možda je pomislio da izbora nema.

Da objasnim zašto sam napisao to što jesam i zašto se nadam da je Milanović učinio to što je učinio:
Kao prvo - zašto srijeda, pita li se to itko?
Koliko sam načuo, zato da se i kod nas ne desi seoba birača na neradni dan, kada se iz zemalja bliskih HR može dovesti mnogo njih na birališta.
Ovako će ti ljudi ipak morati ostati na poslu u svojim državama, a kod nas će srijeda biti neradna zbog izbora.
Udarac na HDZ i njihove poklonike iz susjedstva, definitivno.
Navodno im je uništio i predizborni adut Rafale aviona, jer je njih šest trebalo doći prije izbora (ako je vjerovati novinama); pa ukoliko se taj datum sada promijeni i isti slete ranije u HR Plenković ispada jado koji radi politike ubrzava vojne procese.
Nije li tako?
A da je Turudić kap koja je prelila čašu, to zaista Milanović stalno priča, svi to znamo.
Zašto mu čovjek toliko smeta najiskrenije ne znam jer ne pratim domaću politku aktivno već jako dugo.
Ali da "Radost" i "Lipa" zvuči katastrofalno na kontu glavnog državnog odvjetnika, pogotovo što je Lipa prekršila zakon xyz puta, o da zvuči itekako.
Pa nitko nije reagirao.
Kao što nitko nije reagirao, možda niti registrirao činjenicu da je Plenković izmjenio više ministara nego što ima ministarstava u posljednje četiri godine.
Sve do jednog na račun ove ili one afere.
Pa kada se završavao ovaj saziv Sabora, na HRT-u su zaključili da nikada gori Saziv nije bio od nastanka Hrvatske države.

A sada zaključak, prije čega ponovo moram naglasiti da nisam više plaćen da pratim domaću politiku, pa je do ovoga trena nisam niti pratio jer si nisam htio kvariti dane.
Zaključiti ću ovo:
Milanović je prošli puta za oponenta imao posrnuli HDZ sa Sanaderovom ostavkom.
Politički kolačić, a ne izazov.
Plenković s druge strane je već odradio dva mandata i mislio izvući i treći na konto oporbe na papiru u kojoj pravog lidera zaista nije bilo; također kolačić od zadatka.
Ovaj Milanovićev potez, iz aviona se jučer vidjelo; ga je A: iznenadio, B: raživcirao, C: politčki uplašio jer više nije toliko siguran u svoju pobjedu.

Znači - obojica su dobila priliku konačno se jednom za svagda obračunati jedan s drugim.

Stoga, ajmo ne dizati jednog u nebesa, a drugog pljuvati po osobnim političkim uvjerenjima.

Ajmo pogledati koliko je jedan, a koliko drugi napravio dobra, a koliko štete pa izvući boljeg ako se već mora birati između njih dvojice, samo to.
Ili birati nekog trećeg, kojeg ja na žalost ne vidim.

Koliko je ovaj Milanovićev potez uzdrmao HDZ, možda najbolje dočaravaju poruke iz dalmatinskih ogranaka HDZ-a koje sada glase kao nekada Ćirine reprezentativcima pred utakmicu: galvanizacija!; all hands on deck! - u tom smislu.

Da je Milanović napravio politički presedan i uzrokovao politički potres, nema spora.
No, prije zore je uvijek najcrnije.
Stoga držim da se Milanović kocka.
Ili će izaći kao pobjednik, ili će morati dati ostavku na mjesto predsjednika i prije izbora ukoliko se shvati da je zaista prekršio Ustav.
U bilo kojem slučaju, mislim (točnije bi bilo napisati nadam se) da će hrvatska demokracija iz cijele priče izači jača.
Kao što se nakon pravih potresa 2020. danas itekako pazi da se gradi kvalitetnije, tako će se nakon ovog političkog potresa (ponovno to nadam se) institucije pobrinuti da se ovo više nikada ne ponovi.
U Ustav će se (opet pišem nadam se) ugraditi klauzula da se sjedeći predsjednik ne može kandidirati za premijera i obrnuto, već prvo dati ostavku pa učiniti što planira.

I posljednja opservacija:
Ljudi, pa država je kao i osoba.
Raste i sazrijeva s godinama.
Naša ima koliko?
32?
Politički mladac naspram demokracija od dva stoljeća, nije li?
A što se ove dvojice veprova tiče, samo treba pogledati slike i jednog i drugog prije deset godina i sada.
Obojica su postali širi nego viši, lakše ih je preskočiti nego zaobići - očito je da samo žderu i prejebavaju jedan drugoga dok narod pati.
Ovako će se međusobno poništiti i ćao.
Gotovo više i idemo dalje.

Eto, toliko od mene...
PS:
Isprika na kobasici, ovo je toliko puta mijenjano, dodavano, oduzimano - nadam se da mi opraštate.
Gledajte na to kao puka razmišljanja stavljena "na papir".
Have a nice day!
16.03.2024 | 08:04
dpasaric kaže:
To je ta ulična mangupska i huliganska logika koja je možda potrebna da se stane na kraj HDZ-ovoj korupciji.

Ako formu i diplomatsku pristojnost stavim sa strane, mogu reći da sam bio zadovoljan njime u dosadašnjem mandatu jer se po tri bitne stvari, iz moje perspektive, ispravno postavio:

- bio je protiv pandemijskog fašizma
- do sada je imao realan pogled na sukob u Ukrajini
- bez rukavica je šamarao HDZ-ovu koruptivnu hobotnicu.

Imao je on i puno minusa, npr. podrška frendu tajkunu koji bespravno gradi i slični gafovi, ali svatko ima neke minuse, teško je naći idealnog kandidata.

Najviše neugodnih istina u EU parlamentu je pak izgovorio Kolakušić, ali za njega ljudi ne znaju jer ne prate što se tamo govori, pa sumnjam da može dobiti neki veći postotak glasova, a što je šteta jer je jedan od rijetkih EU zastupnika koji ima petlje reći sve ono loše u EU, a što onda utječe i na nas u Hrvatskoj.

U svakom slučaju bit će zanimljivo!


Da se razumijemo, o HDZ-u mislim sve najgore i smatram da ih treba rasformirati, zabraniti, kremirati i pepeo stranke razasuti po 4 najudaljenije točke RH.
A sad Milanović. On se sad kandidira za položaj premijera. Pa, podsjestimo se njegovog prijašnjeg mandata. Ovo sve što ti navodiš je neka, ajmo reć, viša politika. Ja se sjećam one pljačke u vidu predstečajnih nagodba koja je bila vjerojatno samo malo manja od ovog što radi HDZ. Dakle, nemojte mi glorificirati kroničnu ljenčinu koja u svoje 4 godine mandata iza sebe nije ostavila ništa vrijedno osim što su prebrisali dugove svih lopina koje su se godinama bogatile na račun svih nas budala koje plaćamo poreze i sve ostalo, a što oni nisu činili i onda je došao magični dvojac Milanović i Linić i to su samo otpisali.
Tako da fuj, sve skupa. Moja dva centa
16.03.2024 | 08:16
Polovica vas bude zaokruzila za njega jer je to kontra HDZ-a.
16.03.2024 | 09:03
jura22 kaže:
Polovica vas bude zaokruzila za njega jer je to kontra HDZ-a.

Nemaš pojma koliko čekam dan da se pojavi neka ozbiljna treća stranka.
Obično je pravilo da stranke koje su izvukle države iz socijalizma (komunizma) u demokraciju nestanu i nastanu nove sa novim licima.
Mi još uvijek imamo SDP i HDZ.
Iznimka koja potvrđuje pravilo.
Tu se slažem s Djurom, sve skupa fuj.
Zato ih i nisam pratio, niti planiram da budem krajnje iskren.
16.03.2024 | 10:42
Kloba kaže:
jura22 kaže:
Polovica vas bude zaokruzila za njega jer je to kontra HDZ-a.

Nemaš pojma koliko čekam dan da se pojavi neka ozbiljna treća stranka.
Obično je pravilo da stranke koje su izvukle države iz socijalizma (komunizma) u demokraciju nestanu i nastanu nove sa novim licima.
Mi još uvijek imamo SDP i HDZ.
Iznimka koja potvrđuje pravilo.
Tu se slažem s Djurom, sve skupa fuj.
Zato ih i nisam pratio, niti planiram da budem krajnje iskren.


Ti si stvarno u klasi optimist.

Kada uspijes prebrikati to da izbori nisu demokratski, da se nista ne prepusta slucaju, tada ce sve sjesti na svoje mjesto.

HDZ ce biti tako dugo na vlasti dok to nekome odgovara.
16.03.2024 | 10:52
cariblanco kaže:
Da vas čujem sad pametne ptičice...Turudić ? Što o tome mislite, ono što svi mediji i dobar dio politike gura, ili ima još nešto ? Baš me zanima vaš komentar na ovo, koji je bitniji od objave našeg predsjednika, da ide u kampanju.


Tko je uopce Turudic?

Kako je on utjecao na tvoj zivot?

Kako ce njegova sadasnja funkcija utjecati na tvoj zivot?

Da li znas tko je predsjednica zupanijskog suda u Dubrovniku?
Sigurno ne znas, a komentirao bi Turudica.
16.03.2024 | 10:55
Prenosim jedan komentar s Twittera od malog čovjeka kojeg uvijek volim poslušati jer znam da je iskren i dobrog srca, a on je na cijeli ovaj show rekao:

"Duboka država će napraviti sve, ali baš sve, da niti jedna treća strana nikada ne postane dominantna politička stranka van okvira HDZ-SDP i u tom kontekstu je Milanovićev potez."

I ne znam je li u pravu i da li se upravo to sada događa, ali da me zabrinulo, jest.
16.03.2024 | 12:16
jura22 kaže:
Tko je uopce Turudic?
Kako je on utjecao na tvoj zivot?
Kako ce njegova sadasnja funkcija utjecati na tvoj zivot?


"Slučaj Turudić" zorno pokazuje funkcioniranje politike u državi koja itekako utječe na naše živote.
Sve je divno-krasno dok dok ne dođeš u situaciju da se moraš baviti sustavom ili da se sustav bavi tobom. Onda shvatiš kako "Turudić" utječe na tvoj život.
16.03.2024 | 13:15
jura22 kaže:
cariblanco kaže:
Da vas čujem sad pametne ptičice...Turudić ? Što o tome mislite, ono što svi mediji i dobar dio politike gura, ili ima još nešto ? Baš me zanima vaš komentar na ovo, koji je bitniji od objave našeg predsjednika, da ide u kampanju.


Tko je uopce Turudic?

Kako je on utjecao na tvoj zivot?

Kako ce njegova sadasnja funkcija utjecati na tvoj zivot?

Da li znas tko je predsjednica zupanijskog suda u Dubrovniku?
Sigurno ne znas, a komentirao bi Turudica.


Pa neznam niti Biden niti Putina, pa isto tako ne bi trebao komentirati. Što se tiče tvojeg drugog i trećeg pitanja-nikako, ali na neke živote bi mogao utjecati. Vidimo da je nekoga ulovio paničan strah od tog Turudića, koje naziva običnim probisvijetom !!!

Ja se ne sjećam da je ovdje itko ikoga tako nazvao, a bilo je fajtova, ali eto nekom se može jer je on predsjednik s karakterom

Najveći problem oko Turudića je da on nije čovjek kojeg kontrolira "služba", kao što je kontrolirala prijašnje GDO. On je kao takav nepredvidiv i to si služba ne može dopustiti, da nema kontrolu nad cijelim, kako medijskim, političkim i sudbenim životom naše države.

Ispada da nema Turudića kao GDO, da se Zoki ne bi niti kandidirao. Reći ću vam dvije znakovite stvari, a vi sami zaključite.
U doba pred kraj Sanaderove politike, imao sam kolegu ( sad je u mirovini ) koji je bio dosta blizak SDP i tada mi je rekao, da Sanadera Milina(Tadašnji načelnik policije, ako nisam pogriješio ) drži Sanadera u šaci. Što se kasnije desilo...naprasna konferencija gdje je Ivo rekao da odlazi i na kraju je otišao u Remetinac.

Sad ide ova naprasna reakcija predsjednika, koji eto nemože dopustiti da takav probisvjet vodi GDO. Neznam sad ovlasti, možda on s sadašnjih ovlasti, ne može puno toga učiniti, možda može više kao premijer. Od uvjek sam cijenio predsjednikovu brigu za malog čovjeka i on je jedina brana da nam taj probisvjet ne uništi naše male živote

@Kloba, sad sam na poslu i nemam vremena sve ovo tvoje pročitati. Sam si napisao da nakon onog video prelaziš na Rusku stranu. Gdje sam te ja to nazvao Ruskim plaćenikom ? Ako ne možeš skontati da si upao u propagandu, ja ti ne mogu pomoći. Kad stignem s posla, možda ti napišem nešto više, pozdrav

@smayoo promjeni naslov teme. Sad ti više nitko u Srbiji Vučića ne naziva tako, nego Oskar ; Ok, ne pratiš kak bi Davor rekao preko plota.
16.03.2024 | 20:02
Panican strah je ulovio tebe jer si “netki” ili onako?
Zar on nije Sanadera osusio?
16.03.2024 | 20:27
jura22 kaže:
Panican strah je ulovio tebe jer si “netki” ili onako?
Zar on nije Sanadera osusio?


Pa možda su mu porasli apetiti...ima jednog premijera, a želi i skalp predsjednika. Ja za sebe nemam nikakvog straha, jer sam običan mali čovjek kao i ti.
16.03.2024 | 21:18
@Kloba, nisam ništa vidio što je bilo napisano i hvala smayoo na tome. Drago mi je da si spoznao zabludu oko onog video uredka i priznao grešku, jer svi ljudi griješe, ali samo veliki ljudi mogu priznati svoju grešku. Evo da te malo utješim Za vrijeme rata je ovdje pisao stanoviti Feral Tribune, kojeg su financirali ljudi iz službe i ja sam se dobrim dijelom navukao na to. Ok tad sam bio puno mlađi i nisam imao iskustva kao sada da te zamke prepoznam.

Cijenim te jer emotivno reagiraš i znam da tvoja reakcija ( ponekad kriva ) dolazi iz tvog srca, nisi neki čovjek koji priča između redova ili ima neke skrivene namjere. Jer na kraju što je čovjek bez emocija ? Obična ljuštura u ljudskom obliku i takve najviše prezirem...ako imam pravo na to.

Mnoge te "ljušture" dobro znaju za to i koriste emotivce za svoje interese...kako bi rekao Davor, svijet tako funkionira.

Naša najveća greška je bila da nakon dobivanje države, ne izvršimo lustraciju, ali to nije bilo moguće jer su naše službe, prije raspada države podijelili plijen. Točno su znali što treba okupirati, pravosuđe, kao neovisnu granu vlasti i medije. Pa sjetite se samo nakon 20 godina nove države, da se je spremao lex. Perković. Pa nije to Zoran po svojoj volji htio provesti, nego je bio primoran na to.

Pogledajmo zemlje koje su izašle iza željezne zavjese i koje su sprovele lustraciju...kako žive danas, a kako mi ? Ja na ovom forumu mogu o tome pričati, ali ako bi se to usudio neki novinar, brzo bi bio na marginam društa i novinarstva.

Sad vi svi možete reći da su ljudi u udbi davno pokojni. Možda neki i jesu, ali kako oni odgajaju svoju djecu na kojim vrijednostima, pogotovo u pravosuđu i tko njih nasljeđuje ?

Treat će nam još bar 30 godina, da se toga oslobodimo, jer će vremenom te aktivnosti odumirati i bit će minimilazirane, ali za utjehu vam mogu reći da su naše službe ipak više fensi, nego kod komšija preko plota, tamo je i fakat režim kao u jugi i čak se Vučko mora opravdavati da nije oskar.


Evo Kloba zapitaj se i sam, bio si novinar. Kad se neke afere raspetljavaju, tko dobiva podatke iz raznih istraga. Znači službene dokumente, a ne neke fake i koji to novinari dobivaju i kreiraju presudu, prije presude pravosuđa i od koga to dobivaju ?
17.03.2024 | 18:27
dpasaric kaže:
To je ta ulična mangupska i huliganska logika koja je možda potrebna da se stane na kraj HDZ-ovoj korupciji.


Na žalost, danas je prolupao s ovim izjavama. Ne priznaje USud itd itd...

Koliko god se slažem s tvojom izjavom o cilju svega (uklanjanje HDZ-a), ovo, bojim se nije način. Nietzsche je lijepo rekao: Ako se boriš s čudovištem, jako dobro pazi da se i ti ne pretvoriš u čudovište.
17.03.2024 | 19:04
Ne bih odbacio niti hipotezu da on sve to jako dobro zna, ali namjerno trola - jer već samim tim dizanjem prašine izveo je veliku polarizaciju koja sigurno nije išla na ruku HDZ-u.

Moguće da će kasnije samo mangupski reći: "Aha, a dobro, nema veze, ostajem predsjednik..."

Meni je trenutno zanimljivo hoće li Kolakušić uspjeti u nastojanju da okupi "desnicu", pozvao je Krišto, Most i ostale da se i oni udruže kako bi se maknuo HDZ. Znači kakogod ispalo, kritična masa onih koji su protiv HDZ-a se čini velika, a izbori u srijedu mislim da su pun pogodak u smislu moguće izlaznosti.

Poznajem gomilu ljudi koji bi i izašli na izbore, ali na kraju bude "sunčan je vikend bio, radije ću biti u prirodi nego dati glas tim mutnim političarima...", a ovako, u sredini radnog tjedna, super stvar za izlaznost + što je HDZ-u teže dovući glasačke botove iz drugih republika autobusima na radni dan.
17.03.2024 | 19:27
To je sve u redu, ali ovakav verbalni nastup 'ili mi, ili oni' stvara još dublje podjele i ekstremizam koji stalno metastazira na gore. Ovim tempom bi moglo doći do tučnjava na biračkim mjestima, ili ispred njih, da ne spominjem predizborne skupove...
Umjesto izbora, gdje se biraju JAVNI SLUŽBENICI, ovo se pretvara u rat dvije strane.
17.03.2024 | 21:06
Nažalost tako je.

Nadajmo se da ona pesimistična izreka "Kad bi izbori donosili promjenu, bili bi zabranjeni." ipak ne stoji...
17.03.2024 | 21:18
Ne mogu reći da sam razočaran jer bi to značilo da sam imao neka velika očekivanja od SDPa (a nisam), ali ipak sam osupnut, možda i ne toliko time da je ZM išao izvesti ovako nešto i otvoreno se narugati Ustavu (čiji bi, kao Predsjednik RH, trebao biti ključni i vitalni stup, ili, ajde, jedan od stupova), koliko činjenici da, evo, čak i ovdje, ima ljudi kojima je to OK.

Koji q, jebote??! OK je gaziti po Ustavu ako to radi netko tko nam je simpatičan?

Kako god bilo, meni SDP nije (kao ni zadnjih 20 godina) ni bio opcija, kao ni HDZ. Ali ovo sad je, što se mene tiče, jedna sasvim nova dimenzija prijezira s moje strane.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.03.2024 | 22:34
OK mi je naslov teme kao sarkazam...

..ali sam iznenađen što se na ovom forumu u nekom širem aspektu priča o nekoj nadi da će netko od političara napraviti neke pozitivne promjene pored postojećeg "sustava" političara i njihovih međusobnih veza i nepotizma koji je temeljni opis funkcioniranja cijelog državnog aparata.

...a totalno neshvatljive su mi "priče" o nadi da će neka od postojećih "starih" stranaka napraviti nešto pozitivno za hrvatski narod.

Poslije revizije privatizacije, koaliranja lijevih i desnih, te prve pobjede Račana i ne obračuna sa lopovima iz prethodnih mandata meni je bilo dovoljno da shvatim da su oni svi međusobno prijatelji te da kao u pravoj mafiji stradaju samo oni koji su se osilili biti iznad sustava koji ih je stvorio.

Ako mi koji nismo u vladi iz kojekakvih izvora znamo kako mnogi političari peru novce iz državnih jasli, pitanje je koliko znaju ostali političari koji u odnosu na nas sjede "u prvim redovima"?
Ako su po "zakonu" poštenja (pravde) oni koji kradu i oni koji drže ljestve (u našem slučaju šute) su isti tada dolazimo do gorkog zaključka kakav je naš cijeli državni aparat.

A o nekim korisnim i vrijednim stvarima za hrvatski narod je po meni apsurdno i promišljati i nadati se provedbi pored postojećih odnosa vlasti u HR.

Sarkastično nagradno pitanje bi bilo da li u HR postoji ministar koji se nije ogriješio o zakon?
Odgovor bi bio, koliko naslovi iz novina govore, postoje samo oni koji još nisu uhvaćeni, jer nisu stali nekom na žulj.
17.03.2024 | 23:22
cariblanco kaže:
jura22 kaže:
Panican strah je ulovio tebe jer si “netki” ili onako?
Zar on nije Sanadera osusio?


Pa možda su mu porasli apetiti...ima jednog premijera, a želi i skalp predsjednika. Ja za sebe nemam nikakvog straha, jer sam običan mali čovjek kao i ti.


Ti imas problem s time?

Ti mislis, ako su lopine ljevicari, ne bi trebali odgovarati?
17.03.2024 | 23:28
A Ivica Racan je kao bio veliki postenjak.
hr.m.wikipedia.org/wiki/Razoružanje_Teri...ne_SR_Hrvatske_1990.

Mozda imamo vrlo visoka ocekivanja i svaki puta se razocaramo kada zasjednu na vlast.

A sto se tice Milanovica, metnuo ga je svim svojima.
18.03.2024 | 01:18
jura22 kaže:
cariblanco kaže:
jura22 kaže:
Panican strah je ulovio tebe jer si “netki” ili onako?
Zar on nije Sanadera osusio?


Pa možda su mu porasli apetiti...ima jednog premijera, a želi i skalp predsjednika. Ja za sebe nemam nikakvog straha, jer sam običan mali čovjek kao i ti.


Ti imas problem s time?

Ti mislis, ako su lopine ljevicari, ne bi trebali odgovarati?


Upravo tako, mi priznajemo jedino sud partije

Neznam jel me prcaš namjerno ili imaš alzera, pa se ne sjećaš mojih postova na forumu
18.03.2024 | 01:54
Ajmo malo još o našem Vučiću ( Oskaru ). Sad malo kad vrtim film zadnje četiri godine njegovog stolovanja, ja se stvarno ne mogu sjetiti, nekoga koga on nije uvrijedio ? Babe, žabe, narikače, Puhovskog, Pupavca, krizni stožer ( u coroni )...dugačak je popis pa neću pisati. Kad mu bijelo otvori mozak, onda riga vatru na najače, a kad se ulovi u aferi, onda je umiljat kao janje. Sjećate se one male afere oko ocijena za njegovog sina....i odgovora znate kakve su mame.

Čini mi se da njega peru nekakvi duboki kopleksi, možda još od pitanja Sanadera njemu... i jel si sastavio vladu, do toga da nije bio uspješan kao premijer, čak je bio i najgori, po mnogim kriterijima. Ok bio je u ebeno vrijeme svjetske ekonomske krize, ali ipak to ga ne opravdava da se ponaša na ovakav način. Imali smo lijeve predsjednike, ali nikada ovakvog....reću su samo birtijaša, da budem umjeren

Pljuje po funkciji koju obnaša, jer želi biti frajer ili fakin. Pa ako to želiš odi tamo na to mjesto koje pripada takvim osobama i poštedi nas sebe i poštedi ovu funkciju koju obnašaš.

Isto tako iza sebe ima brdo afera i neda mi se nabrajati sve, ali sjetimo se samo jedne, gdje je ugostio Dodika na moru i za taj sastanak nitko nije znao, čak niti novinari, nego su svi to naknadno saznali.

Kako ima proruske staove, normalno je da ga osobe s istim stavovima podržavaju, Davor mu je to naveo kao vrlinu, dok je naš desničar Jura u problemu, jer mora biti sam sebi kontradiktoran, ali ima i za to lijeka...uzmeš samo ono od njega što ti ogovara

Što se tiče izbora i razno-raznih koalicija i preslagivanja, bit će interesantno kao i u našem nogometnom prvenstvu...neće se do kraja znati, ali bit će onako kako službe odrede.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 46 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, temeljnik, tino1, Anonimci (748)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO