Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Hamas vs. Izrael - "Šestodnevni rat 2"?


  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.10.2023 | 15:45
lucija kaže:
Air kaže:

Isto imamo i na našem Balkanu: odgajaju se nove ustaše i četnici. Samo je pitanje vremena i okolnosti kada će se pojaviti neka nova usijana glava iz tih redova koja će potaknutu na krvavi sukob.


Zanimljivo je kako neki ljudi u Hrvatskoj uvijek trpaju Srbiju i Hrvatsku u isti kos - s jedne strane HR je u EU, Schengenu, NATO-u te na putu u OECD, a s druge strane je Srbija koju vode bivsi cetnici. Rat se nece zapoceti s hrvatske strane kao sto se nije niti zapocet 90-ih, a Srbi bi bili jako glupi da zapocinju rat s EU i NATO-om.


Nisam ja stavio Hrvatsku i Srbiju u isti koš. Niti sam niti Srbe i Hrvate stavio u isti koš.
Stavio sam u isti koš Ustaše i Četnike i mržnju koju prenose na nove generacije.

Točno je da Hrvatska neće započeti rat. Točno je i to da Srbija neće započeti rat dok je HR u EU i NATO-u.
Međutim, odnosi se intenzivno i brzo mijenjaju tako da za 10 - 20 godina nitko ne zna što će biti.

Ali ustaše i četnici će ostati prisutni sa željom ostvarenja svoje mržnje i svojih ciljeva.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.10.2023 | 15:48
Gjuroo kaže:
Air kaže:
Riba kaže:
A majke ti, ne rusi ga 'sluzbeni narativ' nego ljudska priroda kojoj je urodjena pohlepa i zelja za moci


Nije točno da nam je urođena pohlepa i želja za ičim.
Sve što kao odrasli ljudi i djeca od nekog ranog perioda i mislimo, osjećamo i radimo je isključivo naučeno.


Rekao bih da Riba više misli na ljudski rod općenito nego na pojedinca.


Pošto svaki čovjek djeluje (misli, odjeća i djeluje) isključivo na osnovu onog što je naučio logika kaže da se to odnosi i na ljudski rod općenito. Zar ne?
16.10.2023 | 16:11
Air kaže:
Riba kaže:
A majke ti, ne rusi ga 'sluzbeni narativ' nego ljudska priroda kojoj je urodjena pohlepa i zelja za moci


Nije točno da nam je urođena pohlepa i želja za ičim.

Sve što kao odrasli ljudi i djeca od nekog ranog perioda i mislimo, osjećamo i radimo je isključivo naučeno.


Dosta smjela izjava buduci da se hrpa istrazivanja bavi time sto je nauceno a sto je urodjeno, a postoje teorije koje tvrde da uz to dvoje postoji i treci dio koji je potpuno nepredvidljiv. Uostalom ja i sestra smo odrasli u istoj obitelji i potpuno smo razliciti.

en.wikipedia.org/wiki/Nature_versus_nurture

Ovo je sjajan clanak:

www.smh.com.au/technology/the-third-fact...-20130921-2u77p.html

A tko zeli znati vise, moze baciti oko ovdje, posebno na dio "Third factor":

en.wikipedia.org/wiki/Positive_disintegration

Kubrick je to sjajno sazeo u samo minutu i pol.

16.10.2023 | 17:30
dpasaric kaže:


Rekao sam da rat protiv nuklearne velesile nema smisla i da ga Ukrajina ne može dobiti.


Ovo je Davor htio napisati...Rekao sam da rat protiv nuklearne velesile nema smisla, ako nisi Afganistanac Ti u haljinam i natikačama, su otperjali i Ruse i Amere i obe su vele-slie sportski priznale poraz i nitko nije prijetio s nukema ako izgubi rat ???

Možda treba Ukrajince obući u haljine i dati im natikače, pa Rusi od straha pobjegnu
16.10.2023 | 17:52
Air kaže:


Sve što kao odrasli ljudi i djeca od nekog ranog perioda i mislimo, osjećamo i radimo je isključivo naučeno.


Ok, ajmo reći da si donekle u pravu. Sad uzmimo nekog Palestinca od cca 25 godina, znamo gdje živio i što je sve prošao. Sad oni upadaju u Izrael i okupiraju neku civilnu kuću, gdje jedini imaju oružje. Odluka da li će on ubiti civila je isključivo njegova, nemože biti naučena, jer ako bi se vodili tom tvojom premisom, onda bi mogli ukinuti i pravosuđe, jer bi počinioci uvjek imali razlog da se izvuku
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.10.2023 | 17:55
Riba kaže:
Air kaže:
Riba kaže:
A majke ti, ne rusi ga 'sluzbeni narativ' nego ljudska priroda kojoj je urodjena pohlepa i zelja za moci


Nije točno da nam je urođena pohlepa i želja za ičim.

Sve što kao odrasli ljudi i djeca od nekog ranog perioda i mislimo, osjećamo i radimo je isključivo naučeno.


Dosta smjela izjava buduci da se hrpa istrazivanja bavi time sto je nauceno a sto je urodjeno, a postoje teorije koje tvrde da uz to dvoje postoji i treci dio koji je potpuno nepredvidljiv. Uostalom ja i sestra smo odrasli u istoj obitelji i potpuno smo razliciti.

en.wikipedia.org/wiki/Nature_versus_nurture

Ovo je sjajan clanak:

www.smh.com.au/technology/the-third-fact...-20130921-2u77p.html

A tko zeli znati vise, moze baciti oko ovdje, posebno na dio "Third factor":

en.wikipedia.org/wiki/Positive_disintegration

Kubrick je to sjajno sazeo u samo minutu i pol.


Ovo što si linkao je "viša razina" pokušaja razumijevanja djelovanja ljudi među ljudima.

Po meni ta razumijevanja isključuju temelj ljudskih mogućnosti / nemogućnosti i navode na pogrešnu sliku o ljudima kao vrsti i njihovim sposobnostima .

Svaki mentlno i fizički zdravi čovjek je kombinacija gena svojih roditelja i predaka (djedova i baka).
Svaki takav čovjek nosi neki svoj osobni potencijal - potencijalne sposobnosti
psihomotoričke, kognitivne, emotivne i duhovne.

Potencijalne sposobnosti su primjerice: uspravni hod, različite psihomotoričke vještine, razvoj snage, brzine i koordinacije pokreta, podsvjesni obrasci ponašanja, sklopovi razmišljanja, osobni sustav vrijednosti, ljubav, bijes, mržnja, smirenost, ljubomora, zahvalnost, sposobnost govora i pjevanja, introspekcija, nasilje, nenasilje, samokontrola, samosvijest, volja, vjera, suosjećanje, empatija, savjest, strpljenje, odgovornost, altruizam, privrženost, različite ovisnosti, samostalnost, sposobnost samostalnog usvajanja i otkrivanja novih znanja na osnovi prethodno usvojenih znanja, apstraktna razmišljanja, usvajanje različitih komunikacijskih vještina, sposobnost razumijevanja međusobnih odnosa svih kognitivnih, emotivnih i psihomotoričkih sposobnosti i znanja u odnosu na egzistencijalne uvjete te ostale sposobnosti koje čovjek pri rođenju nema, a može ih usvojiti adekvatnim poticajima.

Nijedna potencijalna sposobnost nije urođena nijednom čovjeku na način da će se razviti bez adekvatnih poticaja.

Isti vanjski poticaji (utjecaj obitelji, škole, društva, itd.) će kod različitih ljudi (primjerice ti i sestra) imati za posljedicu različitog razvoja vaših potencijalnih sposobnosti koje su već u samom početku bile različite.Tome pridodaj moguću činjenicu (moja pretpostavka) da su vas roditelji i različito odgajali tebe kao dječaka i sestru kao djevojčicu (razni uvriježeni stereotipi tipa djevojčice se moraju lijepo ponašati a dječaci ne smiju plakati)

Drastični primjer kako niti govor niti uspravni hod nije urođen na način da će se razviti bez vanjskog poticaja jesu feralna djeca.

Zanima me kakve bi rezultate u svojim istraživanjima imali ljudi koje si linkao da su pred sobom kao objekt istraživanja imali feralnu dijecu (čovjeka). Primjerice o kakvim emotivnim i intelektualnim sposobnostima bi tada pisali?
16.10.2023 | 18:11
Air kaže:
Pošto svaki čovjek djeluje (misli, odjeća i djeluje) isključivo na osnovu onog što je naučio logika kaže da se to odnosi i na ljudski rod općenito. Zar ne?


Uf! Nisam se trebao gurati...

Tema ljudske prirode mi se čini jako široka i dobrim dijelom još neistražena, pa se ne bih previše petljao u to na ovoj temi.
Prvo se ne bih složio da čovjek osjeća na osnovi onoga što je naučio. Mislim da su osjećaji iskonski ukorijenjeni u svaki karakter. Tek nakon njih dolazi misao / razmišljanje, pa onda djelovanje.
Pa onda imaš jedinku koja sama sa sobom i svojim karakterom uči, a onda imaš okolinu koja tu jedinku želi naučiti i svojim "vrijednostima".
Itd...

Volim razglabati o takvim stvarima, al to mi je više tema za birtiju nego za forum

Vraćam te nazad Ribi
16.10.2023 | 18:15
Necu ni ja trijezan.
16.10.2023 | 18:17
Nema teme na ovom forumu gdje se cetnici i ustase nisu uspjeli infiltrirati
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.10.2023 | 15:30
cariblanco kaže:
Air kaže:


Sve što kao odrasli ljudi i djeca od nekog ranog perioda i mislimo, osjećamo i radimo je isključivo naučeno.


Ok, ajmo reći da si donekle u pravu. Sad uzmimo nekog Palestinca od cca 25 godina, znamo gdje živio i što je sve prošao. Sad oni upadaju u Izrael i okupiraju neku civilnu kuću, gdje jedini imaju oružje. Odluka da li će on ubiti civila je isključivo njegova, nemože biti naučena, jer ako bi se vodili tom tvojom premisom, onda bi mogli ukinuti i pravosuđe, jer bi počinioci uvjek imali razlog da se izvuku


Svaka odluka koju čovjek donese se zasniva na naučenim znanjima iz kojih on može na osnovu naučenih znanja raditi svoje kombinacije. Onaj tko je razvio više mašte taj će moći napraviti više kombinacija, onaj tko je razvio manje mašte taj će napraviti manje kombinacija.Mašta je također jedna od naših potencijanih sposobnosti koju može razviti ili manje razviti ili ne razviti.

Čak i kada taj Palestinac odluči koga će ubiti po modelu eci peci pec.. koristi znanje (naučeni model).

Feralno dijete / čovjek to ne može.

Evo jedan link koji opisuje Feralnu djecu.

Možemo radi lakšeg razumijevanja kao primjer napraviti tri moguće grube razine usvojenog znanja čovjeka:

Prva razina,
nama poznata: ljudska razina života među ljudima gdje naučimo vještine i znanja ljudi.

Druga razina,
većini nepoznata, feralna razina: djeca u nekom trenutku ranog djetinstva budu odvojena od ljudi i nastave život sa životinjama. Ona nauče znanja znanja i vještine tih životinja.

Treća razina,
potpuno neistražena, dijete od rođenja živi u mraku bez ikakvih vanjskih poticaja. To dijete bi imalo gotovo potpuno nerzvijen mozak koji bi takav ostao do kraja života.

Ljudski mozak ima mogućnost razvoja, ali ako od rođenja do određenog perioda njegova života ne razviju se određene njegove potencijalne sposobnosti naknadno ih se više ne može razviti.

Ako uzmemo da je taj Palestinac iz tvog primjera mogao biti u sve tri razine tada dolazimo do zaključka da je takvu odluku mogao donijeti samo ako je bio u prvoj razini usvojenog znanja.

Nadam se da sam ti uspio objasniti da je taj Palestinac donio odluku na osnovu usvojenih znanja.


Eto ekipa se distancirala od ove teme pa sam ja ostao sam u neobranom grožđu.
17.10.2023 | 16:56
drlovric kaže:
Nema teme na ovom forumu gdje se cetnici i ustase nisu uspjeli infiltrirati


A đe s’ partizàni?
17.10.2023 | 17:03
Air kaže:
Eto ekipa se distancirala od ove teme pa sam ja ostao sam u neobranom grožđu.


Koliko sam shvatio, Riba nas je pozvao na cugu prvom prilikom, pa da ovu temu riješimo šakama i bocama

Btw, ako se ne varam, feralna djeca najveći problem imaju u komunikaciji s ljudima koji znaju govoriti.
Inteligencije im treba taman toliko da mogu preživjeti u sredini u kojoj su odrasla.
Ako je feralno dijete odraslo u čoporu vukova, vjerojatno će se naučiti hijerarhiji i npr. da od dva zeca treba gonjati onoga koji sporije trči.
Ako se razvijalo såmo u divljini, onda će se učiti po principu pokušaja i pogreške, pa tako dok ne nauči ili ne zakovrne.
Sposobnost učenja je također urođena živim bićima i nije ti za učenje potreban (nužan) mentor.
17.10.2023 | 18:15
Air kaže:
cariblanco kaže:
Air kaže:


Sve što kao odrasli ljudi i djeca od nekog ranog perioda i mislimo, osjećamo i radimo je isključivo naučeno.


Ok, ajmo reći da si donekle u pravu. Sad uzmimo nekog Palestinca od cca 25 godina, znamo gdje živio i što je sve prošao. Sad oni upadaju u Izrael i okupiraju neku civilnu kuću, gdje jedini imaju oružje. Odluka da li će on ubiti civila je isključivo njegova, nemože biti naučena, jer ako bi se vodili tom tvojom premisom, onda bi mogli ukinuti i pravosuđe, jer bi počinioci uvjek imali razlog da se izvuku


Svaka odluka koju čovjek donese se zasniva na naučenim znanjima iz kojih on može na osnovu naučenih znanja raditi svoje kombinacije. Onaj tko je razvio više mašte taj će moći napraviti više kombinacija, onaj tko je razvio manje mašte taj će napraviti manje kombinacija.Mašta je također jedna od naših potencijanih sposobnosti koju može razviti ili manje razviti ili ne razviti.

Čak i kada taj Palestinac odluči koga će ubiti po modelu eci peci pec.. koristi znanje (naučeni model).

Feralno dijete / čovjek to ne može.

Evo jedan link koji opisuje Feralnu djecu.

Možemo radi lakšeg razumijevanja kao primjer napraviti tri moguće grube razine usvojenog znanja čovjeka:

Prva razina,
nama poznata: ljudska razina života među ljudima gdje naučimo vještine i znanja ljudi.

Druga razina,
većini nepoznata, feralna razina: djeca u nekom trenutku ranog djetinstva budu odvojena od ljudi i nastave život sa životinjama. Ona nauče znanja znanja i vještine tih životinja.

Treća razina,
potpuno neistražena, dijete od rođenja živi u mraku bez ikakvih vanjskih poticaja. To dijete bi imalo gotovo potpuno nerzvijen mozak koji bi takav ostao do kraja života.

Ljudski mozak ima mogućnost razvoja, ali ako od rođenja do određenog perioda njegova života ne razviju se određene njegove potencijalne sposobnosti naknadno ih se više ne može razviti.

Ako uzmemo da je taj Palestinac iz tvog primjera mogao biti u sve tri razine tada dolazimo do zaključka da je takvu odluku mogao donijeti samo ako je bio u prvoj razini usvojenog znanja.

Nadam se da sam ti uspio objasniti da je taj Palestinac donio odluku na osnovu usvojenih znanja.


Eto ekipa se distancirala od ove teme pa sam ja ostao sam u neobranom grožđu.


Ok, ako si to dokazao. Sutra idem nekog "deknuti" i kad me uhite i hoće suditi, ja ću se pozvati na tebe Ali ti mi se nećeš ukazati kao svjedok na suđenju
17.10.2023 | 18:27
jura22 kaže:
A đe s’ partizàni?


Partizani partijaju. Slave pobjedu u ratu. Nemaju oni vremena za forume
17.10.2023 | 20:36
Primecujem duh bratstva i jedinstva
  • Air
  • Korisnik
  • 64
17.10.2023 | 22:35
cariblanco kaže:
Ok, ako si to dokazao. Sutra idem nekog "deknuti" i kad me uhite i hoće suditi, ja ću se pozvati na tebe Ali ti mi se nećeš ukazati kao svjedok na suđenju


Ne kužim što si ti shvatio iz onog što napisah. Kada spominješ suđenje, ne kužim po kojoj osnovi ti ne bi bio odgovoran da nekog dekneš?
18.10.2023 | 09:15
Pokušavaš ozbiljno diskutirati sa sugovornikom koji nema argumenata pa lupeta bez veze.
18.10.2023 | 17:14
Air kaže:
cariblanco kaže:
Ok, ako si to dokazao. Sutra idem nekog "deknuti" i kad me uhite i hoće suditi, ja ću se pozvati na tebe Ali ti mi se nećeš ukazati kao svjedok na suđenju


Ne kužim što si ti shvatio iz onog što napisah. Kada spominješ suđenje, ne kužim po kojoj osnovi ti ne bi bio odgovoran da nekog dekneš?



Pa napisao si "Čak i kada taj Palestinac odluči koga će ubiti po modelu eci peci pec.. koristi znanje (naučeni model)."

Znači on bi se mogao izvlačiti na naučeni model, a ja ne bi...slabo sam učio
18.10.2023 | 17:17
cariblanco kaže:
Pa napisao si "Čak i kada taj Palestinac odluči koga će ubiti po modelu eci peci pec.. koristi znanje (naučeni model)."

Znači on bi se mogao izvlačiti na naučeni model, a ja ne bi...slabo sam učio


Nije stvar izvlačenja već djelovanja

...a djelovanje za sobom povlači posljedice.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
18.10.2023 | 22:56
cariblanco kaže:
Air kaže:
cariblanco kaže:
Ok, ako si to dokazao. Sutra idem nekog "deknuti" i kad me uhite i hoće suditi, ja ću se pozvati na tebe Ali ti mi se nećeš ukazati kao svjedok na suđenju


Ne kužim što si ti shvatio iz onog što napisah. Kada spominješ suđenje, ne kužim po kojoj osnovi ti ne bi bio odgovoran da nekog dekneš?



Pa napisao si "Čak i kada taj Palestinac odluči koga će ubiti po modelu eci peci pec.. koristi znanje (naučeni model)."


Ako hoćeš da idemo dublje i odlučivanje je proces koji se uči - nije urođen i ovisi o međusobnom odnosu usvojenih znanja.

Znači on bi se mogao izvlačiti na naučeni model, a ja ne bi...slabo sam učio


Svi koji su naučili čitati su otvorili vrata većini znanja samo je njihov izbor koja će znanja usvojiti.

Dont worry be happy! I ti. si u grupi s njim i ti imaš "naučen model". Tvoj model je tvoj izbor da slabo znaš jer si slabo učio.

Šala mala...
17.12.2023 | 15:12
Očigledno Židovi nisu jedinstveni oko toga što se sada radi Palestincima:

17.12.2023 | 15:20
pa Izrael je koliko-toliko demokratska drzava, i dopusta se i neko drukcije misljenje koje odstupa od vecinskog ili opste prihvacenog.
aj probaj da zamislis nekog palestinca da govori nekim umerenim tonom prema Izraelu, taj brzo nestane.
18.12.2023 | 21:59
Izrael i demokracija je oksimoron. Ne ide u jednu recenicu.
Gori su od “zlatnog doba” SSSR-a.
Vrse genocid, a Palestinci se gle cude ne daju.
19.12.2023 | 02:35
jura22 kaže:
Vrse genocid, a Palestinci se gle cude ne daju.


Da se Davora pita, Palestinci bi se trebali odmah predati jer ih je napala moćna nuklearna sila.
19.12.2023 | 07:45
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
Vrse genocid, a Palestinci se gle cude ne daju.


Da se Davora pita, Palestinci bi se trebali odmah predati jer ih je napala moćna nuklearna sila.


Nije isto, niti usporedivo. Ne samo vojno i strateški, nego i povijesno i ljudski.
19.12.2023 | 11:22
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
Vrse genocid, a Palestinci se gle cude ne daju.


Da se Davora pita, Palestinci bi se trebali odmah predati jer ih je napala moćna nuklearna sila.


Nije isto, niti usporedivo. Ne samo vojno i strateški, nego i povijesno i ljudski.


Kako nije povijesno?
19.12.2023 | 17:26
dpasaric kaže:
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
Vrse genocid, a Palestinci se gle cude ne daju.

Da se Davora pita, Palestinci bi se trebali odmah predati jer ih je napala moćna nuklearna sila.

Nije isto, niti usporedivo. Ne samo vojno i strateški, nego i povijesno i ljudski.


Onda zbilja ne razumijem tvoj argument da Ukrajina treba popustiti pred velikom nuklearnom silom ako taj argument nije općenito primjenjiv i dosljedan.

Osim toga, može u ovim ratovima povući dosta paralela i vojno i strateški i povijesno i ljudski.
Da parafraziram Juru - Rusi vrše genocid, a Ukrajinci se, gle čuda, ne daju.
Dosta Rusa smatra da Ukrajina ne treba ni postojati kao država i da Ukrajince treba doslovno istrijebiti, što je djelo Putinove indoktrinacije otkako je došao na vlast. Nakon nešto manje od 100 godina, Ukrajincima ponovo visi Holodomor nad glavom.
Rusi doslovno mrcvare Ukrajince kad god im se sprdne i tebi je to ok jer, eto, Rusija si to može priuštiti s obzirom da je ogromni sileđija kojem se ne treba suprotstavljati.
19.12.2023 | 18:29
Neću niti ulaziti u raspravu kada se ne slažemo oko početnih varijabli.
20.12.2023 | 14:43
Kako se ljudi olako razbacuju terminom genocid

Kada su Hamasovci oteli iz zasjede onog smotanog izraelskog regruta koji je slikao selfie, zarobili su ga i drzali par godina. Cijeli Izrael se digao na noge da ga oslobode i razmijenili su ga za 100 pripadnika Hamasa. Posredovao je naravno Qatar gdje uprava Hamasa i zivi.

Tada su Palestinci sami postavili nepisano pravilo da jedan Izraelski zivot vrijedi kao 100 njihovih.

Pristali su Izraelci na deal, oslobodili 100 Hamasovih ljudi za jednog svog. Ali su im isto tako na kraju tog sastanka otvoreno rekli "za svakog mrtvog Izraelca, umrijet ce 100 vasih", jer tako ste postavili odnos vrijednosti.

Zaboravilo se na taj slucaj. Hamas se okurazio i osnazio, upadnu u Izrael ubiju 1000 Izraelaca.

Zato je sada IDF-u sasvim normalno i prihvatljivo pobiti 100K Palestinaca, vodeci se ranije spomenutim slucajem.

I kako stvari stoje na terenu, to ce se na kraju i desiti. Imaju i sredstva i zeludac i mindset za tako nesto. Palestina ce trajno ostati bez cijelog sjevernog dijela Gaze. Sto je prvo poluvrijeme njenog nestanka.

Kako god gledas na mapama, vojnicki, ekonomski, prakticno je i neprirodno da ta enklava uopce postoji. Davno je to sve trebalo preseliti u West bank. Silom ili politickom zamjenom teritorija, svejedno je.
20.12.2023 | 19:28
Dvostruka mjerila. Palestina vs. Ukrajina.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, jura22, MacSlavko, Maxxy, tino1, toni092, Anonimci (398)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO