Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


27.01.2024 | 00:49
Haha, novost je da je YouTube počeo označavati Russel Brandove komentare vezane uz WEF zlikovce kao "teoriju zavjere"!" A ne mogu jednu stvar poreći koju kaže, kao "to je samo hipoteza", a odvija nam se pred očima to da gomila superbogatih neizabranih moćnika želi nama, "kmetovima", krojiti sudbinu na do sada neviđenoj razini uz potpuni gubitak privatnosti, financijskog i zdravstvenog suvereniteta...



"Never attribute to malice what can be explained by stupidity" is one of their biggest and most succussful lies.
28.01.2024 | 11:10
Razdoblje pandemije bilo je najveći transfer novca bogatima u povijesti.

28.01.2024 | 13:05
@dpasaric: Na koji način se taj transfer dogodio, odnosno na koji način su radnici gubili?
28.01.2024 | 13:20
Ja sam medju bogatasima, nikad mi nije bilo poslovno i financijski bolje nego u pandemiji.
28.01.2024 | 13:57
ZeljkoB kaže:
@dpasaric: Na koji način se taj transfer dogodio, odnosno na koji način su radnici gubili?

Stotine i tisuće obrta i firmi je propalo ili su se prekomjerno zadužili. Posao koji su te firme radile, preuzele su velike firme (riješile su se konkurencije) kojesu premostile krizu. Nadalje, stvorena su raadna mjesta ili su jako povećana (Bolt, Wolt) koji su zamjenili konobare (zatvoreni restorani), testiranje na kovid je bilo na svakom koraku. Stvorena je potreba za proizvodima koje nismo kupovali (maske, sredstva za dezinfekciju, kovid testovi). Nadalje na nivou EU naručeno je 4 milijarde doza cijepiva (10 po svakom rođenom).
Zatvaranja svega i svačega, zabrane kretanja, prisiljavanje na cijepljenje, potvrde.
Mnogi su dobili otkaze.
28.01.2024 | 14:54
ZeljkoB kaže:
@dpasaric: Na koji način se taj transfer dogodio, odnosno na koji način su radnici gubili?


Evo, Jura je lijepo napisao. A najviše su bili pogođeni najmanji, obrti, male firme, mikropoduzetnici. Firma u kojoj ja radim je imala potpuni raspad poslova, od pet projekata za tu godinu koji su trebali pristojno hraniti 6 ljudi, svi do zadnjega su propali zbog lockdowna. Ciljano uništavanje malenih i guranje svega velikima, sve u korporacije, a one imaju dovoljno inerciju i rezerve da bez problema mogu preživjeti takve potrese, za razliku od malenih koji su jednostavno krepali. Niz klijenata nam je bankrotirao, jedan je vodio top firmu s 14 zaposlenih i trebali smo mu napraviti novi web, zovem ga, a on mi kaže: "Podijelio sam svima otkaze i evo vozim šleper u Njemačkoj, sreća da sam nekada to radio, pa imam dozvolu."

Jedino što bih nadodao je transfer novca kroz forsiranje krize, a prethodno se uloži u ono što je će biti neophodno i profitabilno, znači najbolji primjer Bill Gates i njegova klika, ekipa iz WEF-a i američki oligarsi, svi su prije pandemije uložili u farmaceutiku, a prije Ukrajine dodatno uložili u vojne korporacije, oni sami generiraju krize kako bi se naš porezni novac slijevao k njima, pogledaj milijarde dane za fake "cjepivo" i gomilu novca za industriju oružja. To je naš novac od poreza, a sada lijepo ide njima.
28.01.2024 | 14:58
Riba kaže:
Ja sam medju bogatasima, nikad mi nije bilo poslovno i financijski bolje nego u pandemiji.


Istina, ali to je bilo tako jer si radio za korporaciju i to još takvu koja radi za infrastrukturno značajnu tvrtku u bogatoj arapskoj zemlji. Znači, to ne može lako stati ni u kakvoj krizi, a još nisi ovisio o tržištu i lockdownu.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
29.01.2024 | 09:35
Na temu kontrole od strane kapitala evo još jedna inicijaativa: link

Prijedlog je da auto industrija sama definira rok trajanja auta, te da nakon toga auto automatski ide u otpis.

Ne žele više robu sa neograničenim rokom trajanja. Žele da se sredstva obrću a da pri tom svaki put njima ostane više.
Fakat su to ljudi bez imalo mozga a beskonačno prokleti.
Koliko glup moraš biti da ne shvatiš da to nije održivo da režu granu na kojoj sjede.
29.01.2024 | 09:54
@Air, da li si siguran?
Ovo je blaga varijanta. Zalazu se da ti ukinu auto, ogranice upotrebu resersa (ne mozes ici kud hoces i trositi koliko hoces, kupovati sto hoces).

Prvi korak je EV, kojise moze kontrolirati iz jednog centra.
Vec postoje appkalipticni filmovi gdje Tesle ludiju po cestama i zabijaju se jedna i drigu
29.01.2024 | 13:45
Aha, i taj film je dokaz nečeg? Pazi, gledao sam jedan film (zapravo više njih) gdje čovjek u crnom šljemu, masci i plaštu davi ljude na daljinu i maše crvenom svjetlosnom sabljom. Kužiš ti koje je to tek sranje...
Kakve veze ima koji je pogonski motor automobila s tim može li se ili ne može kontrolirati iz jednog centra? U autima u kojima je to ugrađeno, može ih se već sad daljinski kontrolirati, u onoj mjeri koliko je to predviđeno opremom u njima, iako auti nisu električni, nego su benzinski ili dizelski.
29.01.2024 | 13:47
Ako išta, s električnim autom možeš biti samo VIŠE neovisan, nego s benzinskim ili dizelskim. Struju možeš napraviti vlastitom fotonaponskom elektranom na krovu svoje kuće, ili na potoku iza nje, ako ga imaš. Možeš je napraviti vrteći pedale na kućnom biciklu. Možeš je napraviti kućnom DIY gorivom ćelijom na alkohol (kojeg ispečeš sam u kotlu za rakiju). A kako možeš napraviti benzin ili dizel?
29.01.2024 | 20:25
Nije dokaz ničega. Neovisnost nije samo o energentu.
Što ako imaš i auto i energent a netko je odlučio da imaš radius kretanja od 50km!
Na ovo mi nemoj pitanjima odgovarati jer je ograničenje kretanja 2020 bila stvarnost.

Dizel ide iz ulja, mnji problem.
29.01.2024 | 21:45
Gledaj, ljudi rade hackove po autima, od brikanja DPFa i AdBlue, preko chip-tuninga pa do trajnog omogućavanja funkcionalnosti koje proizvođač naplaćuje godišnje. Zašto misliš da se isto ne bi dogodilo s bilo kakvim drugim ograničenjem koje proizvođač pokuša nametnuti? Eto, odgovorio sam ti pitanjem.
30.01.2024 | 02:57
Ti to radis na svojim autima pod normalno?
Sigurno znas puno ljudi, koliko ih to radi?
Da li zakonodavac takve radnje moze proglasiti ilegalnima i ako se otkriju, pocinitelj ide u zatvor?
30.01.2024 | 08:49
Ja to na svojim autima ne radim, ali ne zato što je zabranjeno, nego zato što iskreno vjerujem u brigu o okolišu. Ali da mi netko ugradi elektroniku koja terminira funkcionalnost proizvoda kojeg sam pošteno i cjelovito platio, to bih učinio bez razmišljanja i ne bi me nikakva zabrana spriječila.
30.01.2024 | 09:13
Okruglo pa na čošak.
Što ako bi to bilo kažnjivo zakonom sa zatvorskom kaznom?
30.01.2024 | 10:01
Radio sam i neke druge stvari u životu koje su isto bile kažnjive zatvorskom kaznom.
30.01.2024 | 12:59
Nije to isprika.
Sustav nadzora postoji recimo za dronove.
Ako se dronov software ne dira, dron ne leti u No Fly Zoni. U toj zoni dron ima vrlo ogranicenu upotrebu.
Tako isti mogu i s autima.

Da li je ikad netko u Njemackoj bio zaustavljen i platio kaznu jer nije imao eko vinjetu?
30.01.2024 | 13:32
Ja sam imao eko vinjetu. Rekoh da iskreno vjerujem u brigu o okolišu.
Kako to misliš - "nije to isprika"?
Pitao si me "što ako bi bilo kažnjivo zatvorskom kaznom", ja sam napisao da sam već radio takve stvari. One koje se ne kose s mojim etičkim i moralnim kompasom. Da ulećem dronom u zonu aerodroma je, ne samo opasno, nego i glupo. Ali u etičkom smislu, to uopće nije usporedivo s tim da mi netko proda skupi proizvod s programiranim rokom trajanja, samo zato da bi mi ga prodao opet kad taj rok istekne. Ako je s nečim usporedivo, to je onda, na primjer, činjenica da je u USA zabranjeno skupljati vlastito sjeme poljoprivredne kulture koju je farmer upravo požeo, već se mora (pod prijetnjom kazne) kupiti Monsantovo sjeme. Da sam farmer u USA, taj bih zakon bez trenutka razmišljanja prekršio.
30.01.2024 | 20:50
To što si TI radio kažnjive stvari, ne znači da je to ispravno.

Air je napisao to što je napisao. Ja sam se referirao na to da je to blaga varijanta kontrole.
Dao sam link na film gdje se samohodne Tesle zaljeću jedna u drugu (što nije nemoguće jer već danas to netko može realizirati), a ti si počeo sa Ster Warsima i Darth Vaderom?!?!?

Davor ve dotaknuo tu temu o 15 minutnim gradovima.
Da još jednom napišem:
Sustav ti ugradi kontrolu kretanja u auto i područje na kojem ga koristiš. Diranje u sustav je kažnjivo zakonom. Ti ipak ukloniš prepreku i odeš izvan područja gdje te jedna od milion kamera snimi i "organ reda" te uhvati i strpa u zatvor.
30.01.2024 | 21:15
jura22 kaže:
...Davor ve dotaknuo tu temu o 15 minutnim gradovima.
Da još jednom napišem:
Sustav ti ugradi kontrolu kretanja u auto i područje na kojem ga koristiš. Diranje u sustav je kažnjivo zakonom. Ti ipak ukloniš prepreku i odeš izvan područja gdje te jedna od milion kamera snimi i "organ reda" te uhvati i strpa u zatvor.

Ok, koja je razlika (osim u vremenu) ako te iz 15 minutnog grada premjeste u 1,5 minutni grad? U zatvoru si u oba slučaja.
30.01.2024 | 21:35
jura22 kaže:
To što si TI radio kažnjive stvari, ne znači da je to ispravno.


Izvrćeš stvari u krug, samo da bi ispao da si u pravu. Nema veze, neka si ti meni živ i zdrav. U pravu si, uživaj.
31.01.2024 | 08:11
Hallo, ona s Gatesom je bila patka da bi vam ga Mask uvalio.
GFF5jb-XMAAlg1W.jpeg
31.01.2024 | 08:59
@Bertone, točno.
Lanac je konačno dug. Ako možeš trčati dovoljno dugo, zategnuti će te, u suprotnom je sve jedno.
Neke države su u koroni upravo to napravile, da su gređene zatavarle u stanove/kuće i onda ti je 1,5 minuta previše.

smayoo jednostavno ne želi prihvatiti da vlada može (a već je i pokušala) ograničiti kretanje ljudi, ograničiti im financijska sredstva, marginalizirati ih u društvu.

Kada sve to bude digitalno, više neće biti zapreke za kontrolom. Kada fizički novac nestane, tada sustav može odrediti koliko ćeš trošiti, kada ćeš trošiti i na što ćeš trošiti.

I hvala ti na željama za zdravlje jer mi treba, imam 4 tetive potrganu u ramenu, 3 su spašene, jedna nije.
31.01.2024 | 22:53
Neobjavljene snimke 9/11 na kojima se jasno čuje eksplozija prije urušavanja i druga snimka na kojoj više katova ispod žarišta eksplozija izbacuje čovjeka kroz prozor.

x.com/Humanbydesign3/status/1752725580485644612
01.02.2024 | 08:34
GFKJgQFXYAAlQAe.jpeg


Riješeno. Sad se opet melo konzentrirati na slobodu Trumpovog baljezganja po "X"?
01.02.2024 | 10:07
Baš pratim kako "zagovaratelji mainstream narativa" zadnjih dana na ovu vijest reagiraju na smiješne načine, ono tipa, parafraziram:

"A kada je Bill Gates gurao cjepivo, onda to niste željeli jer kao ima skrivene čipove, a sada vam Musk to otvoreno radi i on vam je super!"

Ne vidim uopće ikakvu suvislu povezanost te dvije priče. Ovo je nešto što se moralo dogoditi i jasno je da civilizacija ide tim putem, a ako budemo pametni to se može koristiti za mnogo dobroga, koliko pratim njihova prva nastojanja su da ljudi s raznim invaliditetima mogu tako obnoviti neke oštećene funkcije. U svakom slučaju to što Musk radi je dobrovoljno, nitko ne tjera ljude da im se ugradi čip.

A izvlačenje rubne teme kao što je "ima li čipova u mRNA cjepivu" je bezveze jer tu teoriju je imao zanemariv broj hipotetičara, ali što je to uopće moguće je kriv taj isti lažljivi i korumpirani korporativni big pharma sustav koji nije transparentno dao sadržaj svojih pripravaka, a što bi trebao biti temelj bilo kakve općedruštvene javnozdravstvene intervencije.
01.02.2024 | 10:42
dpasaric kaže:
Baš pratim kako "zagovaratelji mainstream narativa" zadnjih dana na ovu vijest reagiraju na smiješne načine, ono tipa, parafraziram:

"A kada je Bill Gates gurao cjepivo, onda to niste željeli jer kao ima skrivene čipove, a sada vam Musk to otvoreno radi i on vam je super!"

Ne vidim uopće ikakvu suvislu povezanost te dvije priče. Ovo je nešto što se moralo dogoditi i jasno je da civilizacija ide tim putem, a ako budemo pametni to se može koristiti za mnogo dobroga, koliko pratim njihova prva nastojanja su da ljudi s raznim invaliditetima mogu tako obnoviti neke oštećene funkcije. U svakom slučaju to što Musk radi je dobrovoljno, nitko ne tjera ljude da im se ugradi čip.

A izvlačenje rubne teme kao što je "ima li čipova u mRNA cjepivu" je bezveze jer tu teoriju je imao zanemariv broj hipotetičara, ali što je to uopće moguće je kriv taj isti lažljivi i korumpirani korporativni big pharma sustav koji nije transparentno dao sadržaj svojih pripravaka, a što bi trebao biti temelj bilo kakve općedruštvene javnozdravstvene intervencije.


Zanimljivo kako izvlačiš zaključke o benefitima čipa u mozgu kad ga predstavi Muskova firma.
Samo dobre stvari, rješavanje invaliditeta kod ljudi, dobrovoljna ugradnja...

Nekako imam osjećaj da ga je predstavio Microsoft da bi ton bio dijametralno suprotan
01.02.2024 | 11:49
dpasaric kaže:
Baš pratim kako "zagovaratelji mainstream narativa" zadnjih dana na ovu vijest reagiraju na smiješne načine, ono tipa, parafraziram:

"A kada je Bill Gates gurao cjepivo, onda to niste željeli jer kao ima skrivene čipove, a sada vam Musk to otvoreno radi i on vam je super!"

Ne vidim uopće ikakvu suvislu povezanost te dvije priče. Ovo je nešto što se moralo dogoditi i jasno je da civilizacija ide tim putem, a ako budemo pametni to se može koristiti za mnogo dobroga, koliko pratim njihova prva nastojanja su da ljudi s raznim invaliditetima mogu tako obnoviti neke oštećene funkcije. U svakom slučaju to što Musk radi je dobrovoljno, nitko ne tjera ljude da im se ugradi čip.

A izvlačenje rubne teme kao što je "ima li čipova u mRNA cjepivu" je bezveze jer tu teoriju je imao zanemariv broj hipotetičara, ali što je to uopće moguće je kriv taj isti lažljivi i korumpirani korporativni big pharma sustav koji nije transparentno dao sadržaj svojih pripravaka, a što bi trebao biti temelj bilo kakve općedruštvene javnozdravstvene intervencije.


Da to je stavno nešto skroz drugo. Gatesovi čipovi su ti koji manipuliraju, a Musk je za slobodu Trumpa. To je stvarno bitno. Tako da bujrum raja svi po chip. Daj Davore, molim te, osjećam se glup kad vidim što mi tu pokušavaš jako jeftino uvaliti.
01.02.2024 | 19:12
S jedno razlikom da su ljude ”prisiljavali” na cjepljenje.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 57 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, temeljnik, tino1, Anonimci (450)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO