Kakva je budućnost čovječanstva?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakva je budućnost čovječanstva?


01.01.2024 | 10:51
A sto im je zajednicko?
01.01.2024 | 10:58
jura22 kaže:
A sto im je zajednicko?

Vidi link.
01.01.2024 | 13:22
Nažalost @Kloba, i Nacizam je socijalizam (Nacional socijalizam - Nacizam - bs.wikipedia.org/wiki/Nacizam)

Po meni bilo koji oblik socijalizma gotovo neupitno dovodi do totalitarnog sustava gdje su ljudska prava ograničena ili vrlo sužena, gdje postoje zatvaranja, mučenja i ubijanje neistomišljenika jer je univerzalan moto "Ako nisi uz nas, onda si protin".
Takav sustav se probao uvesti u koroni, ali na sreću nisu spjeli na duge staze.

Pa čak i ovdje na forumu gdje se okuplja vrlo mala grupa ljudi, korisnika Apple uređaja, postoje oni koji smatraju da su mjere u koroni bile dobre, opravdane i blage.
01.01.2024 | 13:40
To što se netko deklarira nekako, ne znači da to i jest.
02.01.2024 | 10:43
EU "dostignuća" 2023. godine...

Novinarka Efrat Fenigson sumirala je govor Ursule von der Leyen:

• Climate agenda is in place to tax you & limit your liberties.
• You (& your money) are digitized & surveilled
• You are legally censored online.
• We control your health & what goes into your body.

Evo, to vam je kratki sadržaj njihovih "napora" pod kapom WEF zlikovaca.
02.01.2024 | 16:24
Kojem poretku takve misli pripadaju?
Ja sam glupi ravnozemljas koji je bio protiv ulaska u EU.

Sve je licilo na zabu-konja-potkivanje.
02.01.2024 | 17:52
Hoćeš reći da bi, da smo ostali izvan EU, nešto bilo, u tom smislu, suštinski drugačije? Nemamo mi nikakvu stvarnu neovisnost. Ovako nam je ipak bolje jer euro-birokrati drže našu domaću političku mafiju na kraćoj lajni.
03.01.2024 | 01:04
Sve više se priča o budućem insceniranom cyber napadu kako bi se ozakonilo da se više ne može pristupati internetu anonimno, bili bismo praćeni u svakom trenu...



Već smo o tome pisali u više navrata, znači to bi bila slična predstava kao i 9/11 nakon koje slijedi rezanje sloboda i novi krug nadzora i kontrole.
03.01.2024 | 05:34
Vidi... Ovdje na Jabučnjaku zahtijevamo da nema anonimnosti, odnosno da se svatko predstavi svojim imenom i prezimenom. Zašto to ne vidiš kako distopijski totalitarizam? Ja ne smatram da je loše da se anonimnost na internetu stavi van zakona jer, evo, pogledaj sam, što je preko 90% razloga zašto ljudi žele biti anonimni. Nije to strah od političkog progona, nego zlonamjerno djelovanje protiv drugih (bilo da je riječ o "običnom" govoru mržnje i kršenju elementarne komunikacijske etike u javnom internetskom prostoru) i bavljenje kriminalom. Ono što je bitno je - da se osigura poštivanje ljudskih prava. Dakle, da nema političkog progona.
03.01.2024 | 06:46
Bas suprotno. Ovakav nacin dovodi do ogranicavanja i ukidanja ljudskih prava.
Na ovaj nacin se govor mjznje nece maknuti.
03.01.2024 | 11:46
smayoo kaže:
Vidi... Ovdje na Jabučnjaku zahtijevamo da nema anonimnosti, odnosno da se svatko predstavi svojim imenom i prezimenom. Zašto to ne vidiš kako distopijski totalitarizam? Ja ne smatram da je loše da se anonimnost na internetu stavi van zakona jer, evo, pogledaj sam, što je preko 90% razloga zašto ljudi žele biti anonimni...


Nije usporedivo - jer mi smo zajednica korisnika jedne tehnologije bez ikakvog političkog, a i minimalnog nekog drugog, utjecaja. Ne donosimo zakone, ne progonimo ljude i sloboda govora je ovdje na visokoj razini, ne sjećam se da smo ikoga isključili jer je bio ideološki na ovoj ili onoj strani. Pristupa nam se dobrovoljno i nismo ikakvog mjesto od egzistencijalnog značaja.

Opći pristup internetu je danas egzistencijalno pitanje, od osnova kao što su financije, pa do niza aparata države i njenih agencija koji su neophodni za normalan život. Kada jednom postaviš takvu Orvelovsku strukturu i aparat on će sasvim sigurno biti zlorabljen (vidjeli smo to zorno na primjeru vozača kamiona u Kanadi). Vlast je rijetko kada u povijesti bila dobronamjerna i na strani građana, znači ovime otvaramo put u otvoreno isključenje iz društva svih nepodobnih građana po mišljenju trenutne vlasti. A to je sasvim sigurno zlo.
03.01.2024 | 12:46
jura22 kaže:
Bas suprotno. Ovakav nacin dovodi do ogranicavanja i ukidanja ljudskih prava.
Na ovaj nacin se govor mjznje nece maknuti.



Prvo se moramo dogovoriti, što je to govor mržnje i nekako ga definirati, pa možemo o njemu pričati dalje. Jer siguran sam da moja definicija govora mržnje se ne poklapa...recimo s Smayoo razmišljanjima o tom problemu. Znači da nam treba nekakav arbitar, koji će to definirati....arbitre, javi se
03.01.2024 | 13:04
dpasaric kaže:
smayoo kaže:
Vidi... Ovdje na Jabučnjaku zahtijevamo da nema anonimnosti, odnosno da se svatko predstavi svojim imenom i prezimenom. Zašto to ne vidiš kako distopijski totalitarizam? Ja ne smatram da je loše da se anonimnost na internetu stavi van zakona jer, evo, pogledaj sam, što je preko 90% razloga zašto ljudi žele biti anonimni...


Nije usporedivo - jer mi smo zajednica korisnika jedne tehnologije bez ikakvog političkog, a i minimalnog nekog drugog, utjecaja. Ne donosimo zakone, ne progonimo ljude i sloboda govora je ovdje na visokoj razini, ne sjećam se da smo ikoga isključili jer je bio ideološki na ovoj ili onoj strani. Pristupa nam se dobrovoljno i nismo ikakvog mjesto od egzistencijalnog značaja.

Opći pristup internetu je danas egzistencijalno pitanje, od osnova kao što su financije, pa do niza aparata države i njenih agencija koji su neophodni za normalan život. Kada jednom postaviš takvu Orvelovsku strukturu i aparat on će sasvim sigurno biti zlorabljen (vidjeli smo to zorno na primjeru vozača kamiona u Kanadi). Vlast je rijetko kada u povijesti bila dobronamjerna i na strani građana, znači ovime otvaramo put u otvoreno isključenje iz društva svih nepodobnih građana po mišljenju trenutne vlasti. A to je sasvim sigurno zlo.


Evo Davor tek sad to spominje o čemu su priča već zadnjih 4-5 godina na warez forumima, koji su za mnoge leglo pedofilije i raznih drugih ilegalnosti i samo tome služe ?

I naš domaći warez, da mu ne spominjem ime, priča o ovome duže vrijeme, možda desetak godina. U toj temi je najaktivniji naš Snowden, koji vrhunski stručnjak za kibernetičku sigurnost. Iz njegovih postova sam dosta naučio, a mogu se naći samo na tom mjestu.


ACTA-a, kopija SOPA-e, stiže u Europu: Vlasnici autorskih prava traže STALNI NADZOR korisnika!...naslov je teme.
08.01.2024 | 15:00
"Zapad je postao tek eho vrijednosti nekadašnje zapadne civilizacije..."

09.01.2024 | 13:12


Čini se da oni koji žele oduzeti aute i letove avionima nama "kmetovima" zapravo najviše zagađuju...
09.01.2024 | 13:36
dpasaric kaže:


Čini se da oni koji žele oduzeti aute i letove avionima nama "kmetovima" zapravo najviše zagađuju...

Pa to je vjerovatno zagađenje po putniku u pojedinoj klasi. Ali koliko je to u apsolutnom iznosu?
Teško da je spomena vrijedno...
09.01.2024 | 14:32
Slažem se. Može izvor tog screenshota? Također bih dodao da se svi ti CO2-footprinti računaju na temelju nekih normativnih tabličnih vrijednosti za koje nije baš 100% jasno niti inženjerski utemeljeno kako se do njih došlo.
09.01.2024 | 15:28
Računaju se temeljem utroška goriva aviona. Kod najnovijih modela se to kreće cca 5 l mlaznog goriva po sjedalu na 100 km (ako je avion pun). Barem mi je tako pisalo na nekoj karti jednom...
Kako avion u pravilu troši manje-više jednaku količinu goriva, onda je jasno da ovaj omjer ovisi o broju duša u njemu pa vjerojatno Ryan air koji ma najgušće natiskana sjedala i furt je pun do čepa ima najmanji pojedinačni CO2 otisak po putniku...
09.01.2024 | 15:32
dario15 kaže:
dpasaric kaže:


Čini se da oni koji žele oduzeti aute i letove avionima nama "kmetovima" zapravo najviše zagađuju...

Pa to je vjerovatno zagađenje po putniku u pojedinoj klasi. Ali koliko je to u apsolutnom iznosu?
Teško da je spomena vrijedno...

Ne bih se u to kladio. Ovo je trenutna situacija na nebu iznad Europe.

Untitled.jpg
09.01.2024 | 16:22
Kakve veze ima da li je relativno ili ne?

Bogati, koji se voze u ogromnim avionima mogli bi biti skromniji, a ne nametati puku silne uštede i namete kako bi njima ostalo dovoljno “zelenog kredita” da zagađuju.

Malo ih je i apsolutna potrošnja je mala, ali je nemoralno.
10.01.2024 | 00:25
14.01.2024 | 12:22
Evo nam Jeremy Clarkson komentira prosvjede farmera u Njemačkoj...

www.thetimes.co.uk/article/3a4a061a-c6c9...36abd29e02c4355c03aa

Kako je i sam bio farmer (ne znam jeste li gledali njegove dvije sezone "Clarkson Farm"?), zna koje probleme oni imaju iz prve ruke. A sada im još WEF želi oteti zemlju i dati u ruku svojih korporacija...
14.01.2024 | 13:07
Vidi njega, jebote, sad si najedamput postao borac za temeljne slobode. Pa to se sve događa(lo) ovdje već 30+ godina. 30+ godina sistematskog upropaštavanja poljoprivrednika i domaćih proizvođača hrane, a sve u korist Todorića i ostale klike koji si na taj način stvaraju tržišni prostor za prodaju smeća i otrova umjesto hrane pristojne kvalitete, i to za veću cijenu. Sad, kad praktički više nitko u Hrvatskoj ne prodaje normalno napravljen kruh, nego samo shock-freeze aditivima zatrovane poluproizvode iz Poljske, kad je udio domaćeg mlijeka u trgovačkoj mreži pao ispod 7%, a preko 30% "svježeg" mlijeka proizvodi se od kondenzata koji je došao izvan EU, bez ikakve kontrole kvalitete i zdravstvene ispravnosti, ali s "urednim papirima", kad jadransku ribu jedu Japanci, a mi, ako je nismo sami ulovili, u najboljem slučaju, shock-freezanu iz Tunisa, a puno vjerojatnije iz indonezijskog akvatorija, najzatrovanijeg na svijetu, kad više ni na kojoj tržnici ne možeš, ni da zlatom plaćaš, naći i kupiti normalni krumpir, jabuke, kiseli kupus (najbanalnije i najosnovnije namirnice, na kojima su generacije prije nas preživljavale), kad ti usred zime prodaju "svježe" paprike i paradajze iz genetski modificiranih i hidroponski zatrovanih nizozemskih plastenika i to više nikom nije ni čudno, a usred srijede sezone povrća i voća, usred ljeta, domaći proizvođači bacaju što su proizveli jer nitko ne želi njihove proizvode otkupiti, a da ih pri tom ne upropasti konačno i zauvijek, kad ne možeš više u normalnoj mesnici kupiti normalno meso, koje ne smrdi na ribu i umjetnu krmnu smjesu, dok država prisilno ubija zdrave svinje pod izlikom kontrole zaraze (pa onda to meso ispod cijene plasira u industrijsku preradu one klike spomenute na početku)... I tako... bolje da stanem... sad si ti, najedamput zabrinut za proteste njemačkih poljoprivrednika?
14.01.2024 | 13:59
Haha, pa uvijek sam ja bio za temeljne slobode!

Ma naravno da je to desetljećima vrtlog zla i pohlepe s raznih strana i interesa, ali ima jedna velika razlika zašto sada reagiram:

I prije smo imali bogatu elitu, ali nismo nikada imali toliko nerazumno bogate skupine da mogu utjecati na cijelo čovječanstvo, nismo imali Billa Gatesa koji je sada sam postao najveći vlasnik obradivog zemljišta u SAD-u. Toga prije nije bilo u tolikim ekstremima - jer iako jesu postojali bogati ljudi i korporacije, ali ne ovoliko moćni i "okrupnjeni". Dovoljno su jaki da kontroliraju svaki veći medij i ne rade za dobrobit čovječanstva.

OK, i prije smo imali nekog šeika koji je držao cijeli komad neke pustinje, ali ovo sada s otimanjem zemlje od zemljoradnika u korist korporacija je ta crvena linija gdje mislim da ako ne reagiramo idemo k totalnom Orwellu i potpunoj kontroli proizvodnje hrane od velkih korporacija. Eto, to nikada nismo imali, uvijek su postojali zemljoradnici, gospodarstva, zadruge, mali pojedinci... a znamo kako su ih u WEF agendi opisali - kao "prijetnju sustavu" i "društveni outcasti" - jer mogu biti samostalni i ne ovise o centraliziranoj moći elite.
14.01.2024 | 14:42
dpasaric kaže:
...ali ovo sada s otimanjem zemlje od zemljoradnika u korist korporacija je ta crvena linija gdje mislim da ako ne reagiramo...


Kako je Smayoo već napisao, ovdje pričamo o 30+ godina crvene linije u kojima je bilo kakva bitna reakcija izostala. "Crvena linija" je tako davno pregažena, a ovo danas je samo završni udarac. Prošla baba s kolačima, đaba smo krečili, pojeo vuk magare....
I kod nas su nedavno bili prosvjedi seljaka. Kako smo reagirali? Standardno - nikako. Ako nismo reagirali u svom dvorištu, što bi nas bolilo dupe za događaje u dalekom dvorištu u Njemačkoj?
14.01.2024 | 18:32
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
...ali ovo sada s otimanjem zemlje od zemljoradnika u korist korporacija je ta crvena linija gdje mislim da ako ne reagiramo...


I kod nas su nedavno bili prosvjedi seljaka. Kako smo reagirali? Standardno - nikako. Ako nismo reagirali u svom dvorištu, što bi nas bolilo dupe za događaje u dalekom dvorištu u Njemačkoj?


Snaga korporativnih zlikovaca nije ista kao prije, stvari nikada nisu izgledale toliko ozbiljno i svodile su se na "ma to je nategnuta teorija zavjere, pazi ti gluposti da bi se netko super uspješan iz svijeta računala bavio poljoprivredom ha-ha, kakva naklapanja..."

A sada imamo upravo to, da netko tko je zgrnuo novac u jednom sektoru želi preuzeti potpunu kontrolu nad svime.

"Završni udarac" bi značilo da smo smo gotovi, izgubili, da ikakav otpor nema smisla i da je malodušje prevladalo. No, nakon otimanja obradivog zemljišta i kontrole hrane, oni će samo još više ojačati - toliko da im je idući korak kupovina svog zemljišta i nekretnina, pogotovo na atraktivnim lokacijama Zemlje. I tražit će načine da razvlaste one koji tamo žive - ili indirektno, tako da nam unište poslovanje, ili direktno nekim suludim porezima ili nekom "nesrećom".

Ne sjećam se u ovo što sam živ da smo imali takve prosvjede zemljoradnika u Nizozemskoj i sada Njemačkoj, znači da je ozbiljno.
14.01.2024 | 20:24
dpasaric kaže:
...ali ovo sada s otimanjem zemlje od zemljoradnika u korist korporacija je ta crvena linija gdje mislim da ako ne reagiramo...

I kod nas su nedavno bili prosvjedi seljaka. Kako smo reagirali? Standardno - nikako. Ako nismo reagirali u svom dvorištu, što bi nas bolilo dupe za događaje u dalekom dvorištu u Njemačkoj?


Snaga korporativnih zlikovaca nije ista kao prije, stvari nikada nisu izgledale toliko ozbiljno i svodile su se na "ma to je nategnuta teorija zavjere, pazi ti gluposti da bi se netko super uspješan iz svijeta računala bavio poljoprivredom ha-ha, kakva naklapanja..."
A sada imamo upravo to, da netko tko je zgrnuo novac u jednom sektoru želi preuzeti potpunu kontrolu nad svime.


Većini ljudi i danas to tako zvuči.
To što što tebi 10ak-15ak godina unazad nije "izgledalo toliko ozbiljno" je upravo i razlog zbog čega je danas tolika snaga "korporativnih zlikovaca".
Mislim, očigledno je malo kome to tada "izgledalo toliko ozbiljno".

"Završni udarac" bi značilo da smo smo gotovi, izgubili, da ikakav otpor nema smisla i da je malodušje prevladalo. No, nakon otimanja obradivog zemljišta i kontrole hrane, oni će samo još više ojačati - toliko da im je idući korak kupovina svog zemljišta i nekretnina, pogotovo na atraktivnim lokacijama Zemlje. I tražit će načine da razvlaste one koji tamo žive - ili indirektno, tako da nam unište poslovanje, ili direktno nekim suludim porezima ili nekom "nesrećom".


Dobro jutro

Ne sjećam se u ovo što sam živ da smo imali takve prosvjede zemljoradnika u Nizozemskoj i sada Njemačkoj, znači da je ozbiljno.


Nije te zanimalo, pa nisi pratio.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
14.01.2024 | 21:13
dpasaric kaže:
Haha, pa uvijek sam ja bio za temeljne slobode!
...ako ne reagiramo idemo k totalnom Orwellu..


Tko da reagira?
I kako da reagira?

Većina misli da to nije njihova obaveza.

Manji dio koji misli da treba nešto raditi i radi nešto ima uvjerenje kako to što rade je dovoljno.
Kada im se pokuša reći samo da sagledaju cijelu sliku malo drugačije odmah se dižu barijere i stavljaju "sebe" ispred problema - iako će ih ovaj globalni problem čovječanstva ubrzo doslovno satrat - tako da će upravo izgubiti sebe s time što su sebe u ovim trenutcima stavljali na prvo mjesto.

Slikovito rečeno, stoje ispred svoje kuće a iza njihove kuće je ogromna planina, i ne vide i ne čuju (od svoje vike) lavinu koja će strelovitom brzinom pomesti i njih i njihovu kućicu.

Vjerujem da si od pojave korone spoznao kojom brzinom i snagom se razvija Orwellov scenarij.
Pođi od sebe...

Iako se iz aviona vidi da sve što se do sada radilo i radi radi u pozitivnom smjeru nije ni blizu dovoljno. To što se danas radi u pozitivnom smjeru ne može pokriti niti milionti dio posljedica negativnosti o kojima ovdje pokušavamo diskutirati, a još se nismo dotakli mnogih veliki grupa problema čovječanstva.

Danas nije dovoljno pričati i ukazivati na probleme jer to je danas u rangu "čudi se ko pura dreku" ili "trla baba lan da joj prođe dan". - Svi problemi su poznati više desetaka godina unazad.

Ako mislimo o rješenju problema tada za početak trebamo imati na umu slijedeće činjenice:

Prvo:
Političari i kapital NEĆE napraviti pozitivne promjene.
Nemojte se zanositi time da će neki političar ili neka grupa političara napraviti potrebne pozitivne promjene. To se ne može niti će se desiti čak i da postoji takva grupa političara. Ta jasno je da nemaju nikakvu moć nad ostatkom političara a apsolutno nemaju nikakvu moć nad vlasnicima krupnog kapitala.

Drugo:
Političari i vlasnici krupnog kapitala su ti koji će prvi opstruirati bilo koje rješenje koje će poremetiti sadašnje odnose moći i "raspodjele" materijalnih vrijednosti.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
14.01.2024 | 21:59
dpasaric kaže:
Snaga korporativnih zlikovaca nije ista kao prije, stvari nikada nisu izgledale toliko ozbiljno i svodile su se na "ma to je nategnuta teorija zavjere, pazi ti gluposti da bi se netko super uspješan iz svijeta računala bavio poljoprivredom ha-ha, kakva naklapanja..."


To što ti te probleme nisi pratio prije 15 godina ne znači da je tada bila teorija zavjere. Ja pratim tu temu već 15 godina i tada je bilo dosta zviždača koji su upućivali na ovaj razvoj situacije. I danas je mnogima sve ovo o čemu diskutiramo u ovoj temi i temi o koroni jedna velika teorija zavjere.

A sada imamo upravo to, da netko tko je zgrnuo novac u jednom sektoru želi preuzeti potpunu kontrolu nad svime.


To smo imali i prije.
To pripada pod činjenicu: Kapital i moć nemaju nikakvih granica. Konstantno rade na svom povećanju i udruživanju.
Prije to nisi zapažao ili nisi tim procesima pridavao veću pažnju. Primjerice kada su se proizvođači auta počeli udruživati / kupovati jedni druge. Sve je to maskirano raznim stereotipima i lažima kao što su napredak, opstanak velikih firmi koje zapošljavaju puno ljudi pa je šteta da izgube radna mjesta ili razvoj znanosti na dobrobit čovječanstva i slično.

Pretpostavljam da je tebe iznenadio progresivni rast koncentracije materijalnih dobara u manjoj skupini ljudi i njihove "nove" ideje porobljavanja ostatka čovječanstva.

Iako je taj razvoj situacije sasvim logičan i očekivan odavno.

"Završni udarac" bi značilo da smo smo gotovi, izgubili, da ikakav otpor nema smisla i da je malodušje prevladalo. No, nakon otimanja obradivog zemljišta i kontrole hrane, oni će samo još više ojačati - toliko da im je idući korak kupovina svog zemljišta i nekretnina, pogotovo na atraktivnim lokacijama Zemlje. I tražit će načine da razvlaste one koji tamo žive - ili indirektno, tako da nam unište poslovanje, ili direktno nekim suludim porezima ili nekom "nesrećom".


Ja smatram da još nije gotovo i da postoji šansa da čovječanstvo ispliva iz ove situacije koja je na rubu katastrofe.

Ne sjećam se u ovo što sam živ da smo imali takve prosvjede zemljoradnika u Nizozemskoj i sada Njemačkoj, znači da je ozbiljno.


Ozbiljno je odavno, kao što je smayoo napisao, ali ti preskačeš tu činjenicu.

Zlo eksponencijalno raste pa te eto zateklo jer si mislio da ima još vremena da uživaš u ostatku svog života.
23.01.2024 | 01:40
Wattersov osvrt na zlikovce u Davosu:

Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 9 minuta
  • zoranowsky: Isto sam uzeo novog svojevremeno
  • zoranowsky: Išao sam ja pogledati health na svom 12.9 ii gen, ali nema health podatka, inače ok radi, nema problema.
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO