Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


12.03.2024 | 12:11
Ponovni upad Ruskih partizana na tlo nacističkog režima. Imate dosta snimaka na ovom telegram kanalu.


t.me/s/supernova_plus
12.03.2024 | 12:16
Djuro genijalac kaže:
GIZ0XksW4AAvKlO.jpeg


Ruski telegram. Koliko se čini (prve vijesti), Taganrog je opet dobio (Berijev tvornica), a i jedan ruski Su-27 više neće nikad poletjeti.


I transportni Il-76 se srušio u Rusiji prilikom polijetanja. Ostao je bez jednog motora prilikom polijetanja (motor se zapalio, a onda navodn otpao s krila) i onda se srušio.

t.me/bazabazon/25782
t.me/bazabazon/25783
t.me/bazabazon/25784
t.me/bazabazon/25786
12.03.2024 | 13:49
Plus, nekoliko rafinerija.

twitter.com/bayraktar_1love/status/17674...uMw5AJCAPFA&s=19

twitter.com/NOELreports/status/1767473455757246475?s=20

www.reuters.com/world/europe/ukraine-lau...sia-says-2024-03-12/

> Russian officials reported attacks on energy facilities, including a fire at Lukoil's (LKOH.MM), NORSI refinery and a drone destroyed on the outskirts of the town of Kirishi, home to Russia's second largest oil refinery.

> Industry sources told Reuters on condition of anonymity that the main crude distillation unit (AVT-6) at NORSI was damaged in the attack, which means that at least half of the refinery's production is halted. Lukoil declined to comment.
12.03.2024 | 19:27
Kad se nista pozitivno ne desava, dobro nam dodju i ruske zracne nesrece kao moral boost

Od kako je pala Avdiivka, Rusi konstantno napreduju zapadno. Svi vojni analiticari su po ko zna koji put pogrijesili, smatrajuci da ce se zaustaviti nakon sto zauzmu sam grad.

Medjutim oni upurno pritiscu na zapad i zauzeli su veliku povrsinu.

Tek jucer i danas je to malo usporilo. Dal ukrajinskom obranom ili su previse opteretili svoje opskrbne trupe (vise vjerojatno po meni), ne mozemo sa sigurnoscu reci.

Rusi su dobili 2-3 milijuna 152mm granata od Sj. Koreje i Irana, i to je ocigledno dalo konkretne rezultate, sukladno njihovom nacinu ratovanja.

Zapad je skupio pare da kupi 700-800K 155mm granata i sad tek razmisljamo od koga bi ih mogli nabaviti Pa treba sve to dopremiti na bojiste.

Ovako se ratovi tesko dobijaju

A zamisli samo jedan dan Kim da Press release "Javilo se pola milijuna vojnika iz Sj. Koreje. Zele da se bore za rusku stvar kao dragovoljci, ne mogu im ja ne dati da idu."

Ili im KGB nastanca fake putovnice i kazu to su etnicki Rusi koji su zadnjih godina zivjeli u Koreji

Dok za to vrijeme Ukrajinci ne zele da mobiliziraju svoju mladost, pa im je prosjecna starost vojnika na bojistu 40+.
13.03.2024 | 08:53
Jutrašnji koordinirani naslovi po MSM-u potvrđuju predviđanje da će SAD, kada dovoljno zagusti, otpustiti vojne "prijatelje". Sada smo u "damage control" fazi objašnjavanja javnosti da je stvar zaista izmakla kontroli, da je situacija opasna i da je bolje prihvatiti poraz nego ući u nuklearni rat. Starcraftaši su to znali day one.

Počeli su lagano s Papom, a sada su se vojnim vijestima pridružili i korporativni ekonomski mediji, pa tako Economist piše da sankcije nisu djelovale i da Rusija stoji čak bolje nego prije rata, a slično je pisao i Forbes prije par dana.

Nulandicu koja je vodila operaciju su smijenili, a onih 5 milijardi koje su spičili da dovedu Zelenskog na vlast je sitniš u usporedbi s cijenom koju bi sada morali platiti. Čak mislim da nisu toliko imali krivu procjenu Rusije koliko ih nije bilo briga (to je ono "Fuck Europe!" od Nulandice), moralo se zaraditi, a ako slučajno i "upali" - super. No, gle čuda, nije upalilo.

A sada možete odlisati na početak ovog threda od prije dvije godine gdje sam in a timely manner citirao Bashar al-Assada kada je nakon invazije rekao da će se dogoditi upravo ovo, parafraziram: "Opasno je imati SAD za neprijatelja, ali najopasnije je biti im prijatelj."
13.03.2024 | 09:28
twitter.com/PStyle0ne1/status/1767787881672696083

Baš su nekako navalili na rafinerije. Link na twitteru ima video sa direktnim pogotkom drona na toranj za destilaciju ili kako se već zove. Iz jučerašnjih vijesti mi se čini da je to najvrijednija stvar u rafineriji i da popravak u normalnim okolnostima bez sankcija traje od 12 do 18 mjeseci.

Još par detalja ovdje:

kyivindependent.com/fire-reported-at-oil...ssias-ryazan-oblast/
13.03.2024 | 10:08
drlovric kaže:
...
A zamisli samo jedan dan Kim da Press release "Javilo se pola milijuna vojnika iz Sj. Koreje. Zele da se bore za rusku stvar kao dragovoljci, ne mogu im ja ne dati da idu."

Ili im KGB nastanca fake putovnice i kazu to su etnicki Rusi koji su zadnjih godina zivjeli u Koreji

Dok za to vrijeme Ukrajinci ne zele da mobiliziraju svoju mladost, pa im je prosjecna starost vojnika na bojistu 40+.


ovo ima smisla, ali mislim da je malo verovatno da se desi. podsetilo me na propagandu tokom bombardovanja '99. kad se pricalo kako se milion kineza dobrovoljno prijavilo da nas brani, i ljudi jos verovali da to moze da bude. niko nije postavljao pitanja oko organizacije, logistike, transporta svih tih ljudi. srecom, sve se to zavrsilo brzo. mada u ovoj situaciji, posto ovo traje poduze vremena, a bez neke najave prekida, sve je moguce.
13.03.2024 | 12:25
dpasaric kaže:
Jutrašnji koordinirani naslovi po MSM-u potvrđuju predviđanje da će SAD, kada dovoljno zagusti, otpustiti vojne "prijatelje". Sada smo u "damage control" fazi objašnjavanja javnosti da je stvar zaista izmakla kontroli, da je situacija opasna i da je bolje prihvatiti poraz nego ući u nuklearni rat. Starcraftaši su to znali day one.

Počeli su lagano s Papom, a sada su se vojnim vijestima pridružili i korporativni ekonomski mediji, pa tako Economist piše da sankcije nisu djelovale i da Rusija stoji čak bolje nego prije rata, a slično je pisao i Forbes prije par dana.

Nulandicu koja je vodila operaciju su smijenili, a onih 5 milijardi koje su spičili da dovedu Zelenskog na vlast je sitniš u usporedbi s cijenom koju bi sada morali platiti. Čak mislim da nisu toliko imali krivu procjenu Rusije koliko ih nije bilo briga (to je ono "Fuck Europe!" od Nulandice), moralo se zaraditi, a ako slučajno i "upali" - super. No, gle čuda, nije upalilo.

A sada možete odlisati na početak ovog threda od prije dvije godine gdje sam in a timely manner citirao Bashar al-Assada kada je nakon invazije rekao da će se dogoditi upravo ovo, parafraziram: "Opasno je imati SAD za neprijatelja, ali najopasnije je biti im prijatelj."


Neka je sve ovo točno što si napisao, ali i dalje stoji da je RuSSija napala Ukrajinu ili ne ?Ovaj tvoj post u smislu"damage control" bi netko mogao protumačiti, kao peglanje Ruske intervencije
13.03.2024 | 14:02
Ender kaže:
ovo ima smisla, ali mislim da je malo verovatno da se desi. podsetilo me na propagandu tokom bombardovanja '99. kad se pricalo kako se milion kineza dobrovoljno prijavilo da nas brani, i ljudi jos verovali da to moze da bude. niko nije postavljao pitanja oko organizacije, logistike, transporta svih tih ljudi. srecom, sve se to zavrsilo brzo. mada u ovoj situaciji, posto ovo trade poduze vremena, a bez neke najave prekida, sve je moguce.


To su rezimske budalastine iz BG na sta se primaju jedino nepismeni ljudi. Branit ce nas "braca" Rusi i Kinezi

Ovo sa Sj. Korejom je realna prica. Jedno jutro Kim se probudi a Putin mu poslao ponudu koju ne moze odbiti. Energenti (gorivo, struja, gas) ili par eksadrila polovnih aviona ili podmornica ili modernih tehnologija ili patenta koje oni nisu jos usvojili.

Sve ono sto rezimu treba da prezivi na vlasti. Kim vojsku salje jednim dekretom, ne prolazi se tu kroz parlamentanre procedure

Sjeverna Koreja ima najmnogoljudniju vojsku na planetu. Pa da uopce ne idu na bojiste, moze mu Kim preko noci poslati 200-300K pomocnog osoblja, vozaci, inzinjerija, pozadinci. Sve ono sto ce osloboditi ruske resurse i smanjiti val mobilizacije doma.

Tako smo mi civili opsluzivali americku vojsku. Na svakog US vojnika bilo 5-6 puta vise civilnog osoblja, kontraktora. Iskljucivo da bi na papiru broj americkih trupa izgledao manji nego sto zbilja jeste.

Nigdje nisam procitao da se o tome pregovara, ali mi je to tako logicno. Prije godinu i po sam pisao da bi Putin mogao trgovati za primitivno oruzje sa Korejom i to se zbilja desilo. Ljudi imaju direktnu zeljeznicku konekciju i zajednicku granicu. Tu nikakve sankcije ne pomazu. Dva diktatora se jako lako oko svega dogovore...
13.03.2024 | 14:37
[quote="drlovric" post=221474]Ender kaže:
Kim vojsku salje jednim dekretom, ne prolazi se tu kroz parlamentanre procedure

Sjeverna Koreja ima najmnogoljudniju vojsku na planetu. Pa da uopce ne idu na bojiste, moze mu Kim preko noci poslati 200-300K pomocnog osoblja, vozaci, inzinjerija, pozadinci. Sve ono sto ce osloboditi ruske resurse i smanjiti val mobilizacije doma.

Dakako, ili rusi govore/pričaju sjevernokorejski ili vice versa + slova. Mislim da je tu jezična barijera za bilokakvu inžinjeriju problematična. Mogu postojati neki prevodioci ali sumnjam da će tolerirati podpitanja. Lako je za topvsko meso ili čistu fizičku snagu. Ne znam kako će se ti sjevernokorejski jadnički truditi ali opet, znajući da im obitelj ovisi o njihovom "angažmanu" možda i budu produktivni..
Nekako mi to baš ne klapa, ta priča.
13.03.2024 | 16:26
Yulia Navalnaya wrote a column for The Washington Post about Putin
In it, she begins by admitting that she never wanted to get involved in politics, but after Putin killed her husband, she felt she had no other choice. She calls on Western leaders not to recognize the results of the upcoming elections, introduce additional sanctions and support the Russian people in the fight for freedom.
Here are its main points:
▪️ Putin is not a politician, he is a gangster. Alexey Navalny became famous in Russia and hated by Putin precisely because from the very beginning of his struggle he openly called Putin and his allies bandits who seized and used power only for their own enrichment and satisfaction of personal ambitions.
▪️ Look at Putin as the leader of a mafia group , and you will understand how to punish him and hasten his end. Status is very important to criminal leaders, both within their gangs and in the outside world. Putin has seized power in Russia, where he can declare himself the legitimate president or even crown himself heir to the Russian czars.
▪️ I'm not promising that failure to accept the results of this weekend's Russian presidential election will lead to the immediate collapse of Putin's government . But it will be an important signal to civil society in Russia and the elite still loyal to Putin, as well as to the whole world, that Russia is not ruled by a universally recognized president, but by a man who is despised and publicly condemned. Only then will those who remain loyal to Putin begin to understand that the only way to return to normal economic and political life is to get rid of him.
▪️ For criminal leaders, money is critical. Putin is indifferent to the suffering of ordinary people in both Ukraine and Russia. He doesn’t care about the Russian economy - as long as there is enough money to maintain the army and security services, as well as to fill his own pocket and the pockets of his associates. The only thing that really hurts Putin is the loss of income.
▪️ Strip the bandits of their wealth and they will lose allegiance to their leader. That is why I call for the maximum expansion and careful enforcement of sanctions against all more or less visible politicians associated with Putin, so-called businessmen, government officials and law enforcement officers.
▪️ Broad support for Ukraine and its army in the fight against Putin's unjustified aggression has become a natural moral choice for Western countries . Putin's military defeat in Ukraine should bring his government to the brink of collapse.
▪️ Don't believe that everyone in Russia supports Putin and his war. There is a brutal dictatorship in Russia. The number of political prisoners in Russia is three times higher than during the Soviet system's struggle with dissidents. Human rights are violated, there is no freedom of speech and protest.
▪️ My husband’s funeral in Moscow also turned into a multi-day protest. Despite all the efforts of the authorities, thousands of people came to his grave and covered it with flowers.
At the end of her article, she recalled that Alexey’s last call to Russians was to participate in the “Noon against Putin” campaign, and called on the leaders of Western countries not to recognize the election results and the legitimacy of power.
I call on the political leaders of the West to help all Russian citizens who oppose Putin's gang. I urge you to finally hear the voice of free Russia and take a principled position - not to recognize the results of the fraudulent elections, not to recognize Putin as the legitimate president of Russia.
13.03.2024 | 16:50
Yonkis kaže:

Dakako, ili rusi govore/pričaju sjevernokorejski ili vice versa + slova. Mislim da je tu jezična barijera za bilokakvu inžinjeriju problematična. Mogu postojati neki prevodioci ali sumnjam da će tolerirati podpitanja. Lako je za topvsko meso ili čistu fizičku snagu. Ne znam kako će se ti sjevernokorejski jadnički truditi ali opet, znajući da im obitelj ovisi o njihovom "angažmanu" možda i budu produktivni..
Nekako mi to baš ne klapa, ta priča.


Mi smo u NATO bazama imali lokalnu radnu snagu, Afganistanske ljude koji su radili u skupinama razlicite poslove. Uglavnom ciscenje, fizikalije neke, izmisljene poslove da se osjecaju korisnim.

Samo je njihov foreman ili nekakav group leader morao znati nesto engleskog. Objasnis njemu sta treba, on klima glavom i odvede svoju ekipu na zadatak

Lakse je jezicku barijeru prebroditi u pozadini, nego u borbama

Sta je problem za neke strance da dobiju plan rada i izgrade Suvernikovu obrambenu crtu vol 2?

Ili da utovaraju Grad rakete na kamione po 7-8H dnevno? Ili topnicko streljivo?

Svo rusko streljivo je proizvedeno i pakirano za rucni transport i sve mora preko necijih ruku preci.
13.03.2024 | 17:16
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20
13.03.2024 | 18:04
Djuro genijalac kaže:
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20


Što to nije bilo objavljeno prije godinu dana? Ove rečenice - ne znam gdje su tvoji odvjetnici učili pravo - se dobro sjećam.

Sad sam je googlao i našao ovo - srpanj 2022:

www.aljazeera.com/news/2022/7/6/russia-c...of-putin-macron-call
13.03.2024 | 22:24
Djuro genijalac kaže:
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20

Može onda i ovo?
v.redd.it/ueyn3ct804oc1
14.03.2024 | 11:11
Djuro genijalac kaže:
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20


Iz ovih video zapisa zasigurno se može zaključiti da Macron radi dokumentarac o samom sebi

Od svega mi je najzanimljivije čuti kako zbilja komuniciraju lideri na toj razini.
14.03.2024 | 11:45
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20


Iz ovih video zapisa zasigurno se može zaključiti da Macron radi dokumentarac o samom sebi

Od svega mi je najzanimljivije čuti kako zbilja komuniciraju lideri na toj razini.


Pa da, Zelenski kaže da je na sigurnom koliko je to moguće, znači nema panike ali je frka. Zato i traži da se napravi koalicija koja će pritisnuti Rusiju da zaustavi rat. Napravite nešto da Putin prestane.

Ne traži da pošalju specijalce da ga izbave, ne traži oružje da bi bombardirao Moskvu, ne traži novce. Samo da zaustave rat. Naravno da pristaje na pregovore.

Da je amerčka marioneta zvao bi Bidena i žicao da ga marinci izvuku na sigurno.
14.03.2024 | 12:04
Amerikanci su mu to nudili, onda na samom početku, kad se još činilo da će Rusi stvarno sve završiti u par dana. Pa im je odgovorio "I need ammo, not a ride".
14.03.2024 | 12:11
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20


Iz ovih video zapisa zasigurno se može zaključiti da Macron radi dokumentarac o samom sebi


Ja nisam mogao vjerovati da jedu kroasane, dobro da nisu svima jos stavili ufitiljene brcice.
14.03.2024 | 12:21
IgorD kaže:
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20

Iz ovih video zapisa zasigurno se može zaključiti da Macron radi dokumentarac o samom sebi
Od svega mi je najzanimljivije čuti kako zbilja komuniciraju lideri na toj razini.


Pa da, Zelenski kaže da je na sigurnom koliko je to moguće, znači nema panike ali je frka. Zato i traži da se napravi koalicija koja će pritisnuti Rusiju da zaustavi rat. Napravite nešto da Putin prestane.
Ne traži da pošalju specijalce da ga izbave, ne traži oružje da bi bombardirao Moskvu, ne traži novce. Samo da zaustave rat. Naravno da pristaje na pregovore.
Da je amerčka marioneta zvao bi Bidena i žicao da ga marinci izvuku na sigurno.


Da, Zelenski je isti čas bio spreman na pregovore i razgovore.
Međutim, još uvijek u zraku visi pitanje - s kojim ciljem (ciljevima) je Rusija napala Ukrajinu i o čemu bi se pregovaralo?

Također mi se postavlja pitanje kako i zašto se uopće Macron našao u poziciji moderatora između Rusije i Ukrajine? Jel Zelenski tada zivkao sve bitne EU lidere ili je prvo i isključivo nazvao Macrona?
Otkud se baš tada tamo našla filmska ekipa da sve to snima? Ovi video materijali nisu neki filmići s mobitela već su profesionalno snimljeni i montirani.

No... Vjerujem da su audio zapisi razgovora s Putlerom i Zelenskim autentični.
14.03.2024 | 12:26
Riba kaže:
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Bez riječi objašnjenja ću ovo prikvačiti. Tko hoće, nek pogleda i onda možemo dalje o tome...
x.com/spooked75/status/1767787253831495773?s=20

Iz ovih video zapisa zasigurno se može zaključiti da Macron radi dokumentarac o samom sebi

Ja nisam mogao vjerovati da jedu kroasane, dobro da nisu svima jos stavili ufitiljene brcice.


Studijski setovi znaju biti kalorično zahtjevni. Moraš nešto žderat, a što je ovdje prikladnije od kroasančića?
14.03.2024 | 12:35
Gjuroo kaže:
Međutim, još uvijek u zraku visi pitanje - s kojim ciljem (ciljevima) je Rusija napala Ukrajinu i o čemu bi se pregovaralo?
Također mi se postavlja pitanje kako i zašto se uopće Macron našao u poziciji moderatora između Rusije i Ukrajine? Jel Zelenski tada zivkao sve bitne EU lidere ili je prvo i isključivo nazvao Macrona?
Otkud se baš tada tamo našla filmska ekipa da sve to snima? Ovi video materijali nisu neki filmići s mobitela već su profesionalno snimljeni i montirani.
No... Vjerujem da su audio zapisi razgovora s Putlerom i Zelenskim autentični.

S ciljem odgovora na neka pitanja koja ovdje postavljaš, postavit ću video koji je Malagurski nedavno objavio na YouTubeu.
Traje nekih 10-ak minuta, ima zanimljivosti tipa da su mirovni pregovori u Turskoj već bili praktički dogovoreni, ali da se ukrajinskoj delegaciji u posljednji čas umješao Boris Johnson i rekao da nastave ratovati.
Ima tu izjava od čovjeka koji je bio u toj ukrajinskoj delegaciji, plus raznoraznih drugih zapadnih političara, pa i CEO-a tvrtke BlackRock.
SAD je kao od starta rata dao 100 milijardi, pa 20, i sada se čeka Kongres za još 60 milijardi dolara pomoći Ukrajini.
No, navodno da ta lova ne ide Ukrajini direktno, već američkim proizvođačima ratne mašinarije koji onda šalju svoje proizvode na teren.
A kada "oni" odluče da je gotovo, Ukrajina će ostati porobljena država čija će zemlja crnica preći u vlasništvo SAD-a.
Navodno do ovog dana imaju već 30 posto ukupno obradive ukrajinske zemlje u svom vlasništvu.
Vidi, procjeni - zaključi sam ako ti se da pogledati klip:
14.03.2024 | 14:29
www.index.hr/vijesti/clanak/medvedev-obj...ica_vijesti_ostalo_d

1. Ukrajina mora priznati vojni poraz. Neonacistička klika se mora u potpunosti i bezuvjetno predati. Demilitarizacija Ukrajine i zabrana stvaranja paravojnih snaga na njezinom teritoriju u budućnosti.

2. Međunarodna zajednica mora prepoznati nacistički karakter političkog režima u Kijevu i provesti prisilnu denacifikaciju svih državnih tijela pod kontrolom UN-a.

3. UN treba objaviti izjavu o gubitku međunarodne pravne osobnosti Ukrajine i onemogućiti joj pristupanje vojnim savezima bez pristanka Rusije.

4. Sve vlasti u Ukrajini moraju dati ostavku te se odmah moraju provesti izbori za uspostavu privremenog parlamenta samoupravnog teritorija.

5. Usvajanje zakona o isplati svih odšteta Rusiji, uključujući isplate rođacima poginulih i isplate za štetu nanesenu zdravlju ranjenih.

6. Službeno priznanje da je ukrajinski teritorij zapravo teritorij Ruske Federacije te usvajanje akta o ponovnom ujedinjenju s Rusijom.

7. Samoraspuštanje privremenog parlamenta. UN-ovo priznanje čina ponovnog ujedinjenja.

Kad pogledamo zahtjev broj 6, onda oni zahtjevi oko nacista na broju 2 nikako nemogu biti vjerodostojni
14.03.2024 | 14:41
cariblanco kaže:
www.index.hr/vijesti/clanak/medvedev-obj...ica_vijesti_ostalo_d

1. Ukrajina mora priznati vojni poraz. Neonacistička klika se mora u potpunosti i bezuvjetno predati. Demilitarizacija Ukrajine i zabrana stvaranja paravojnih snaga na njezinom teritoriju u budućnosti.

2. Međunarodna zajednica mora prepoznati nacistički karakter političkog režima u Kijevu i provesti prisilnu denacifikaciju svih državnih tijela pod kontrolom UN-a.

3. UN treba objaviti izjavu o gubitku međunarodne pravne osobnosti Ukrajine i onemogućiti joj pristupanje vojnim savezima bez pristanka Rusije.

4. Sve vlasti u Ukrajini moraju dati ostavku te se odmah moraju provesti izbori za uspostavu privremenog parlamenta samoupravnog teritorija.

5. Usvajanje zakona o isplati svih odšteta Rusiji, uključujući isplate rođacima poginulih i isplate za štetu nanesenu zdravlju ranjenih.

6. Službeno priznanje da je ukrajinski teritorij zapravo teritorij Ruske Federacije te usvajanje akta o ponovnom ujedinjenju s Rusijom.

7. Samoraspuštanje privremenog parlamenta. UN-ovo priznanje čina ponovnog ujedinjenja.

Kad pogledamo zahtjev broj 6, onda oni zahtjevi oko nacista na broju 2 nikako nemogu biti vjerodostojni


Tko ne bi pristao?

(Eventualno ako te Boris Johnson uspije nagovoriti)
14.03.2024 | 14:47
8. Volodymyr Zelenskyy će pred kamerama kredom na školskoj ploči u nacionalnom fakultetu u Kryvyi Rih napisati 100x "Vladimir Vladimirovich Putin je najbolji predsjednik Rusije a Ukrajina oduvijek pripada Rusiji a ja sam budala"

Zaboravio je tu točku dodati, mora da im se činila maaaalo pretencioznom.

@Kloba "Ukrajina će ostati porobljena država čija će zemlja crnica preći u vlasništvo SAD-a" - pa mislim da Ukrajinci nemaju problema sa time. Barem će imati McDonald's a ne Vkusno & Tochka.
14.03.2024 | 14:53
Yonkis kaže:
8. Volodymyr Zelenskyy će pred kamerama kredom na školskoj ploči u nacionalnom fakultetu u Kryvyi Rih napisati 100x "Vladimir Vladimirovich Putin je najbolji predsjednik Rusije a Ukrajina oduvijek pripada Rusiji a ja sam budala"

Zaboravio je tu točku dodati, mora da im se činila maaaalo pretencioznom.

@Kloba "Ukrajina će ostati porobljena država čija će zemlja crnica preći u vlasništvo SAD-a" - pa mislim da Ukrajinci nemaju problema sa time. Barem će imati McDonald's a ne Vkusno & Tochka.


Ovo što je Kloba gore napisao je u osnovi sažetak sonoga što je Davor napisao u zadnje dvije godine. Svaka čast. Da je spomenuo Starcraft pomislio bih da je Davor hakirao Klobin account.
14.03.2024 | 15:57
@IgorD, mislim da me već dovoljno znaš da pokušavam stvari gledati koliko je god to moguće objektivnije.
Ne znam da li si samo pročitao moj sažetak, ili si odvojio 12 minuta za Malagurskog.
Ja bih najrađe njegove i izjave danske premijerke, Georga Busha sa summita NATO-a u Bukureštu 2008. pa nadalje prebacio u pismenu formu jer vidim da se ovdje rijetko gledaju klipovi ukoliko ih nije postao netko tko ima neki kredibilitet.
I to je u redu.
Ali ponavljam, ako si čitao što sam pisao ovdje, znaš da nisam proruski nastrojen u ovome sukobu.
Upravo suprotno.
Ali Malagurski je imao par dokumentaraca na račun događaja u Srbiji po kojima vidiš da se čovjek trudi prodrijeti u srž.
Ne kažem da je pravu, ali bilo bi mi puno bolje razgovarati sa bilo kime tko je odgledao tih 12 minuta na tu temu.
Makni sve Davorove video klipove na jednu stranu, ovo je 12 minuta.
Sorry, nismo li mi nakon ratova 90-ih i dalje u velikom zaostatku za zemljama kojima smo bili pojam?
Poljskom, Mađarskom?
Ne vidim razlog zašto ne dati tom videu šansu, zaista.
Za današnje pojmove, kada prosječan YouTube video traje i po 25 minuta, a nekada i po dva i pol sata - 12 minuta je zaista ništa.
Štoviše, spada u kategoriju shorts.
14.03.2024 | 16:00
Kloba ruski placenik

Svi se oparise na ovom ratu, samo se ja za dzaba nerviram
14.03.2024 | 16:03
drlovric kaže:
Kloba ruski placenik

Svi se oparise na ovom ratu, samo se ja za dzaba nerviram

Da, došlo je i do toga...
Stvarno za ne povjerovati.
Očito da ću se morati pretvoriti u "sekretaricu" Malagurskom i napisati što je čovjek rekao, jer je ljudima ovdje puno lakše čitati tekst umjesto odgledati video klip sa istim materijalom.
Ne znam zašto, ali ispada tako...
14.03.2024 | 16:17
Kloba kaže:
Gjuroo kaže:
Međutim, još uvijek u zraku visi pitanje - s kojim ciljem (ciljevima) je Rusija napala Ukrajinu i o čemu bi se pregovaralo?
Također mi se postavlja pitanje kako i zašto se uopće Macron našao u poziciji moderatora između Rusije i Ukrajine? Jel Zelenski tada zivkao sve bitne EU lidere ili je prvo i isključivo nazvao Macrona?
Otkud se baš tada tamo našla filmska ekipa da sve to snima? Ovi video materijali nisu neki filmići s mobitela već su profesionalno snimljeni i montirani.
No... Vjerujem da su audio zapisi razgovora s Putlerom i Zelenskim autentični.

S ciljem odgovora na neka pitanja koja ovdje postavljaš, postavit ću video koji je Malagurski nedavno objavio na YouTubeu.
Traje nekih 10-ak minuta, ima zanimljivosti tipa da su mirovni pregovori u Turskoj već bili praktički dogovoreni, ali da se ukrajinskoj delegaciji u posljednji čas umješao Boris Johnson i rekao da nastave ratovati.
Ima tu izjava od čovjeka koji je bio u toj ukrajinskoj delegaciji, plus raznoraznih drugih zapadnih političara, pa i CEO-a tvrtke BlackRock.
SAD je kao od starta rata dao 100 milijardi, pa 20, i sada se čeka Kongres za još 60 milijardi dolara pomoći Ukrajini.
No, navodno da ta lova ne ide Ukrajini direktno, već američkim proizvođačima ratne mašinarije koji onda šalju svoje proizvode na teren.
A kada "oni" odluče da je gotovo, Ukrajina će ostati porobljena država čija će zemlja crnica preći u vlasništvo SAD-a.
Navodno do ovog dana imaju već 30 posto ukupno obradive ukrajinske zemlje u svom vlasništvu.


Ha gle... Nije bila ista situacija u prvim trenucima invazije i par tjedana poslije. Nakon što se ruski blitzkrieg pokazao neuspješnim, EU i UK su počeli davati podršku Ukrajini, a sankcije Rusiji.
Johnson je mogao opstruirati pregovore samo zato što mu je Zelenski dao za pravo da to učini. Mogao je Zelenski i otpiliti Johnsona i ne poslušati ga, zar ne?
Sad, što se tiče "pomoći" Ukrajini, valjda je svima jasno da USA nije humanitarna organizacija. Amerika ne daje pomoć već radi investiciju s očekivanjem da će joj se investicija višestruko vratiti. Tih 150ak milijardi dolara nije pomoć Ukrajini već ukrajinski dug prema Americi. "Nemaš para da nam platiš, a imaš prirodne resurse? Može i tako."
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 22 sati, 15 minuta
  • drlovric: Pa da, uzeo sam ga cim je izasao. Ne znam sta bih ti rekao za bateriju. Nemam nekih problema, pojma nemam ni na koliko je health. Provjerim pa javim.
  • Yonkis: drlovric: a kakva ti je baterija na njemu, ako pretpostavimo da si ga kupio kad je bio "objavljen"?
  • drlovric: Ja imam iPad Pro (2nd gen). Niti najmanji razlog nemam za upgrade. Oni ubacuju najjace cipove, dok je najveci problem iPada u biti software :)
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Cimi_74, Ender, m@xym, Maxxy, Riba, Smet, Anonimci (362)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO