Ljetovanje, ljetovanje, tralalala... :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ljetovanje, ljetovanje, tralalala... :)


28.06.2023 | 11:58
Za ptice?
28.06.2023 | 12:56
Kabina za presvlačenje?
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.06.2023 | 12:58
Hotel za kukce. Kol’ko je boravišna?
28.06.2023 | 13:06
2 centa da je riječ o "javnoj" knjižnici, nekom uzmi-ostavi mjestu
28.06.2023 | 14:24
Bravo kupus!

IMG_4449.jpeg


IMG_4450.jpeg
28.06.2023 | 14:25
Djuro genijalac kaže:
Kabina za presvlačenje?

Je je i unutra te presvlače dvije nadarene!
28.06.2023 | 14:29
Daddo kaže:
Hotel za kukce. Kol’ko je boravišna?

Ak imaš 4 doze, onda je gratis!
Nije, ali bio si blizu. Hotel za knjige….
28.06.2023 | 14:29
smayoo kaže:
Za ptice?

Ova bi bila taman za bjeloglavog….
28.06.2023 | 14:32
Snašla nas je teška muka
Nema nigdje za kupit mesine ni piletine, pa smo se prebacili na snađi se druže….
Dva sata ronjenja i sat vremena ribolova….

IMG_4451.jpeg



IMG_4452.jpeg



IMG_4453.jpeg
28.06.2023 | 16:21
Kuku vama, pa kako ćete to izdržat...?
28.06.2023 | 16:29
JOHN, jel Mali Lošinj?
28.06.2023 | 18:18
Molat
28.06.2023 | 18:20
smayoo kaže:
Kuku vama, pa kako ćete to izdržat...?


Da nema pive za isprat usta, teško


IMG_4457.jpeg
28.06.2023 | 19:26
Ko da ste iz Bavarske. Zalijevate školjke pivom.
28.06.2023 | 22:06
Nebi vjerovao, ali ostali smo bez vina i na molatu nemreš naći vina. Za pripremu školjki sam radio trampu. Pivu i čokoladu za dva deci vina….
28.06.2023 | 22:35
Nismo još stigli do Molata, ali sam se informirao i znam da je, u logističkom smislu, među najgorim naseljenim otocima na Jadranu. Ljudi koji su već bili tamo uspoređuju ga s Biševom. Prije 15-ak godina, kad smo ga prvi put razmatrali, ljudi s Ista su nam rekli da se na Molatu nije moglo ni kruha kupiti, ali navodno je bio neki dogovor s mornarima Jadrolinije koji su u privatnom aranžmanu kupovali "spizu" u Zadru (za naknadu, naravno).
29.06.2023 | 08:13
Kruha i nešto kroasana se može kupiti u pekari u Molatu na Jazi plaži, ali moraš doći rano prije nautičara. Mislim da je iza 10 kasno Marko na Kosovo stiže.
Čak imaju u toj pekari za kupit i sladoleda.
U nekom mini dućanu studenac naravno nema kruha ali ima nešto voća, povrća, higijenskih potrebština, paštete, nešto jogurta, mlijeka i mliječnih proizvoda. U ostalim mjestima….
U Brguljama ima jedan kafić tamo gdje sam sjedio na rubu i jedan kiosk dućan gdje se može kupiti pive/soka i još par sitnica. Gazda je vrlo srdačan, pored dućana ima dosta stoliva i stolica ispod maslina gdje ekipa vegetira.
U Zapuntelu također ima jedan mali kiosk dućan, ali oni prodaju samo sokove i pivu i tek koju grickalicu, gazdi se baš ne radi ali bar je piva bila hladna.
Također i kod tog kiosk dućana ima stolova i stolica gdje je ekipa vegetira.

Jedna napomena, ne vole vidjeti da se turisti voze autima, uvijek im smeta kad se moraju maknut, ali zato nije bed kad oni razvlače svoje neregistrirane krntije. vjerojatno mesa na kvačilu nema ni trunke
29.06.2023 | 08:47
Ne vole kad se voziš po otoku, ali de facto moraš svaki dan proći s kraja na kraj otoka da nabaviš dnevne namirnice.
29.06.2023 | 09:07
Jučer i danas me nešto svi pozdravljaju. Ponudio sam dvjema babama jučer i jutros da ih prevezem do doma i izgleda sam postao omiljen u selu… proširilo se ko kuga
29.06.2023 | 10:07
29.06.2023 | 12:39
Kako se zove fetish gdje odes na otok na kojem nema nista da se patis za svoje pare?
29.06.2023 | 12:53
Kako misliš - nema ništa? Misliš da je one vongole što je izronio tek tako naći na nekoj prosječnoj plaži na Braču ili Rabu?
29.06.2023 | 13:07
Moj Smayoo vjeruj mi da sam u svakakvim zivotnim problemima i okruzenjima. Nisu mi nepoznati ni glad ni improvizicije, ali ne znam kakva bi me muka morala natjerati da jedem one skoljke/puzeve ili sta je vec ono bilo na slici

Vjerujem da su ljudi uzivali, ali nije to za mene.

Isao sam brodovima po kojekakvim konobama na otocima. Nauticari znaju za ta mjesta. Nema jelovnika, danas se sprema sta se nocas upecalo Tu sam se znao super najesti, ali i brutalno gladan ostati. A gledam oko sebe, ljudi se ubise jedu

Zato ja uvijek imam rezervnu hranu na brodu. Nesto kontinentalno. Previse puta sam se opekao
29.06.2023 | 13:10
drlovric kaže:
Kako se zove fetish gdje odes na otok na kojem nema nista da se patis za svoje pare?

Vjeruj mi, ovdje se samo treba znat prešaltat na mir i tišinu. Tko to može, uživat će u svakom danu. Jedina zamjerka mi je što se tu ne može dobiti ništa bolje od pasare sa torpedom, ali za one koji vuku svoj gumenjak ili slučno, samo je nebo granica.
Školjaka(prugaste srčanke i čaške) ko u priči (danas će jedna svježa porcija na crveno), ribe za sada tu i tamo (malo je i kriv mjesec), plaže su milina, bistro more, pijesak, borovina…..di češ bolje
29.06.2023 | 13:13
drlovric kaže:
Moj Smayoo vjeruj mi da sam u svakakvim zivotnim problemima i okruzenjima. Nisu mi nepoznati ni glad ni improvizicije, ali ne znam kakva bi me muka morala natjerati da jedem one skoljke/puzeve ili sta je vec ono bilo na slici

Vjerujem da su ljudi uzivali, ali nije to za mene.

Isao sam brodovima po kojekakvim konobama na otocima. Nauticari znaju za ta mjesta. Nema jelovnika, danas se sprema sta se nocas upecalo Tu sam se znao super najesti, ali i brutalno gladan ostati. A gledam oko sebe, ljudi se ubise jedu

Zato ja uvijek imam rezervnu hranu na brodu. Nesto kontinentalno. Previse puta sam se opekao

Uvijek možeš jest stejkove u konobi za 30 eura!

Školjke su ti, za info, delikatesa iz mora. Jako fino i jako se teško naruči u restoranu, a ako se ima za naručit uglavnom ispadne brutalno skupo i tek za neko predjelo

Kad ti se ukaže prilika naruči prave školjke, al u to ne ubrajam dagnje…..mada su i one dobre za omastit brk
29.06.2023 | 13:14
smayoo kaže:
Kako misliš - nema ništa? Misliš da je one vongole što je izronio tek tako naći na nekoj prosječnoj plaži na Braču ili Rabu?


Bile su prugaste srčanke i čaške, al njemu tak svejedno kad drlovric ne jede puževe
29.06.2023 | 13:19
Znam da cete me sada popljuvati... cini mi se da je zubonja "mrvicu" ispod mjere ili me slika vara.
29.06.2023 | 13:42
Vi koji ste odrasli na moru ne mozete da razumijete osjecaj kada se neko prvi put susrece sa hranom iz mora

To sve izgleda jako cudno i traumaticno

Prijatelj me zvao na peku. Nisam pitao detalje, kontam teletina, jagnjetina, sve pase... Jescemo kaze hobotnicu na salatu. Ja kontam, imam to meso iz peke samo vi derite hobotnicu Kad ljudi otvorise peku, unutra krumpir i na njemu hobotnica sa svim oni cudnim dijelovima, pipcima, kracima. Gleda me iz one posude. Sok i nevjerica. I to zovu "na salatu", a nigdje salate nikakve. Kao da su mi vanzemaljca nekog ispekli. Sreca imao covjek vrhunskog prsuta i sira, inace bi gladan ostao.

Ili skampi na buzaru. Jednostavno postoje procedure kako se to jede. Inace imas hrpu nicega na tanjuru. Srecom ja nisam kompleksas i nije me sramota nista pitati, jer zbilja kroz svoje odrastanje ja tu hranu na jelovniku imao nisam. Sve dok nisam poceo zivjeti u Dalmaciji, pa sam tada usvojio neka jela.

Do skoljki jos dobacio nisam
29.06.2023 | 15:01
Riba kaže:
Evo ja sam odradio turu, sat vremena smo se parkirali i na Olibu.

Molat je New York za Premudu.

** UPOZORENJE ** UZNEMIRUJUC SADRZAJ ** GOLE BRADAVICE **


Nisam se fokusirao na bradavice, nego na tijelo bez tetovaže ( a nisi prestar )svaka čast, ide palac za to....samo nemoj ništa Tini reći
29.06.2023 | 16:28
Djuro genijalac kaže:
Riba kaže:
Djuro genijalac kaže:
Na Silbu niste išli? Najbolje odredište, IMHO


Jesmo. Steta sto se konoba sa najgorim ocjenama na Jadranu zatvorila. :-D



Dakle, business opportunity je tu...!

BTW, kakav je signal/internet po tim otocima? Nisam bio predugo na Silbi pa ne znam, jel postoji tamo LTE signal ili ne?


Ne znam jer mi je to zadnja rupa na svirali kada odem na odmor, ali plovilo je imalo internet i radio je jer smo postali streaming glazbicu s njega.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 22 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Maxxy, temeljnik, Anonimci (597)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO