Ljetovanje, ljetovanje, tralalala... :)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ljetovanje, ljetovanje, tralalala... :)

28.06.2021 | 17:54
Kamo ćete ove godine? Mi na Vis, kao i @florijan , uvala Milna.

www.aerialcroatia.com/en/island-of-vis/milna

Ne znam kako se to dogodilo, ali vidim da prošle i pretprošle godine ova tema nije bila aktivna pa, samo popune informacija radi, prošlo ljeto smo bili na Braču, u Postirama, a pretprošlo na Ižu, u Velom Ižu.
28.06.2021 | 19:35
Ajme divni Vis, nisam tamo bio skoro dva desetljeća, a stalno me zove rodbina koja tamo ima kuću i apartmane. Sviđa mi se što je ostao (ako se nešto nije drastično promijenilo) nekako otporan na masovan turizam i ima onaj jedan fini mir koji čovjek i očekuje od toliko udaljenog otoka. Iako bi mi sam grad Vis trebao biti draži jer su moji tamo, meni je Komiža prelijepa, izgleda mi kao neki grad iz World of Warcrafta. To je, naravno, kompliment!

Ja ću ove godine, kao i svih prethodnih od kada imamo firmu, ostati u Rijeci i držati pogon operativan. Nažalost nisam našao način kako sve zaustaviti na par tjedana, a da se nešto bitno ne polomi. Šestoro nas u je firmi, ali svi smo vrlo specijalizirani i rijetko nam se poslovi preklapaju u kompetencijama. Uz sve to smo na EU projektu koji traži svoj dio administracije i raspoloživosti tako da vjerojatno neću biti jedini koji mora odraditi još jedno ljeto.

Nije da se žalim jer se nemam što žaliti, samo konstatiram situaciju; nitko mi nije kriv do ja sam, da sam pametnije birao branšu i poslove možda bih imao mogućnost sve zaustaviti ili delegirati nešto mlađem kolegi. I nije meni teško raditi, nego se uhvatim da počinjem raditi banalne greške, i nije to toliko nekakav umor, stignem se ja naspavati i sve, a snimanja na terenu nisu toliko česta da bih bio fizički umoran, ali problem su opća zamorenost i stalno potrebna raspoloživost koja psihički iscrpljuje čovjeka.
28.06.2021 | 19:41
Moje je životno iskustvo da si nezamjenjiv samo toliko dugo dok se ne dogodi nešto da moraš biti zamijenjen. Što bi da se, nedajbože, razboliš? Ne mora biti ništa terminalno, ali evo, da te samljela corona na dva tjedna (što ti, naravno, nikako ne želim!), kao mene? Zamijenili bi te, nekako. E, pa tako isto te mogu zamijeniti i da odeš na 7 ili 10 dana na ljetovanje.
28.06.2021 | 19:57
Sasvim sigurno bismo izgubili poslove tijekom tog mjeseca, moguće bismo izgubili povjerenje principala, a time i poslove tijekom godine. Edukacija nekog drugog da to odradi u takvoj situaciji je prekomplicirana, to bi bilo kao da recimo liječnika treba naučiti da bude geodet mjesec dana. To je problem što su poslovi u našoj firmi vrlo raznoliki.
28.06.2021 | 20:19
Organizacija posla koja je sklona stvaranju "nezamjenjljivih" zaposlenika, je pogrešna organizacija i ništa više.

A radnik koji radi de facto bez godišnjeg odmora, ili prilike da se s vemena na vrijeme potpuno opusti, kad tad će doći do zamora ili pada koncentracije, što za posao, pogotovo na tako "saklenim nogama" nikako nije dobro.
28.06.2021 | 21:38
Khm, tema je ljetovanje, obrisat ću offtopic postove.
28.06.2021 | 22:13
Uvala Lapad u Dubrovniku i ona šljunčana plaža, kako je tamo?
Pruža se ok prilika u hotelu, a i htio bih klinca odvesti na zidine, da malo pucamo iz topova.

Osim toga Vis opet vuče jako, a rezervirano imamo u Brelima (da se otkazati ), među onim borovima i hladovinom, i super plažama.
28.06.2021 | 22:18
Lapad je lijep, ali meni je to previše gužvasto (kao i Brela ). Ako bih već negdje u Dubrovniku išao na kupanje, to bi bilo na Lokrumu.
29.06.2021 | 07:40
Ja nikad nisam bio niže od Pelješca.
Dubrovnik vidio u Game of Thrones.
Katastrofa.
29.06.2021 | 10:08
tomislav.c kaže:
Uvala Lapad u Dubrovniku i ona šljunčana plaža, kako je tamo?
Pruža se ok prilika u hotelu, a i htio bih klinca odvesti na zidine, da malo pucamo iz topova.

Iskreno, to (sada se zove Sunset Beach) mi je jedna od najlošjih (čitaj: gužva, buka, ne baš čisto more, gužva, nepostojanje prirodne hladovine, jesam li spomenuo gužvu?...) plaža u Gradu, iako se zadnjih par godina, silom prilika, kupam baš na njoj (relativno je blizu kuće, u kasnijim satima kada idem na plažu ima čak i slobodnog parkinga, pogodna je djeci za kupanje).

U mlađim danima, ne bi mi ni u ludilu palo tamo se okupati.

Puno bolji izbor su znatno manje plaže u blizini (Hotel Adriatic, Hotel Vis 1, Splendit, Vila Banac (ex Titova Vila), ali pronalazak parkinga u relativnoj blizini (da ne moreš vući sve moguće rekvizite 15-20 minuta pješice) je teže od pogotka Euro Jackpota (osim na Splendit-u, gdje postoji parking, i zna se naći mjesta, a ni cijena nije velika).

Za one koji ne vole gužvu, i ne ovise o plićaku, mrkjenta (kamena obala) na sjevernoj strani Uvale (od Sunset Beach-a prema hotelu Neptun) je puno bolji izbor.
29.06.2021 | 10:10
@Kloba,

Vjeruj mi, nisi ništa važno propustio.
29.06.2021 | 10:33
m@xym kaže:
@Kloba,

Vjeruj mi, nisi ništa važno propustio.

Kažeš ti, koji to gledaš svaki dan.
A mene je realno sramota.
Ljudi iz svih krajeva svijeta dolaze vidjeti taj grad, a ja tuljan nisam sposoban otići dolje jednu godinu pa makar i u pred ili posezoni.
Ne, ne - to se mora vidjeti.
Ide u "bucket list".
29.06.2021 | 11:43
Pa i nije baš da ja to gledam svaki dan, u Grad tj. povijesnu jezgra, koju velika većina turista doživljava kao "Dubrovnik", odem najviše jednom ili dva puta godišnje, a i to samo ako je neka prijeka potreba, ili posebna prigoda (npr. na otvaranju Ljetnih igara nisam bio nikad, i ne pada mi na pamet, prijenos na TV je puno bolji, a i vatromet mogu gledati sa terase ili balkona).

Za odmor su puno bolje manje sredine, gdje nema gužve i sve ti je "pri ruci", npr. Makarska rivijera, Mljet, Korčula, Brač, Hvar.

Inače, najbolje vrijeme za posjetiti Dubrovnik je upravo sada, kada još uvijek nema hordi turista, prepunih hotela, kruzera, izletnika iz okolnih turističkih središta, i kada su cijene još uvijek nešto niže nego što su bile prije korone. Posjeta izvan sezone je uvijek rizična jer ne znaš kakvo će biti vrijeme, a Dubrovnik po kiši ili vjetru, baš i nije neki doživljaj.
29.06.2021 | 14:34
Bili cijeli prošli tjedan na Korčuli. Prošli je uzduž i poprijeko. Svaki dan po dvije plaže(uvale). Tempo je bio udaran, ali smo fakat dosta toga obišli.
Ako nismo radili roštilj pri apartmanu(preporučam naše domaćine u Zavalatici) onda smo jeli po konobama domaću hranu.
Za preporuku uvala Bačva i jedina konoba čiji je domaćin za svaku pohvalu. Probati domaći tuna steak, domaću lignju i blitvu, domaću rogačušu. Ufff sad bi najradije dolje.
Bez imalo razmišljanja u tu uvalu bi se vraćao svaki dan.
Dogodine planiramo Vis, Dugi otok ili Lastovo.
Za redovni godišnji, nezaobilazan je Krk ili Mali Lošinj
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 23 sati, 43 minuta
  • Kloba: Evo ga, kao tehnološke kompanije manipuliraju medijima: [link]
  • Kloba: Ovaj tip je jako dobar. Ima dosta vide i za Marquesom, čak jedan gdje pričaju kako ih kompanije mole da ne objavljuju loše stvari o proizvodima ako naprave to i to, pa će dobiti 100 primjeraka nećega za podjeliti itd... Možda ga nađem pa pukem i taj link
  • Kloba: Neću otvarati temu oko ovoga iako bi bila zanimljiva, pravi razlog zašto proizvođači više ne daju punjače uz mobitele: [link]
  • overtherainbow: Na Gravisu je cijena iPda mini base model oko 4000 kuna. Znaci da bi u nas moglo bit i skuplje
  • smayoo: RIP :(
  • Daddo: [link]
  • Daddo: Umro je Sir Clive Sinclair :(
  • Kloba: Radio nam je jedan čovjek procjenu kuće još prije par godina, i predao nam nalaz u uvezanim papirima - sa skicama, svime. Tu se nalazi točna kvadratura, ovo smo iz glave bubnuli. Ali naći ću i pogledati
  • rusty: @invictus - ja sam na komercijalnoj verziji Protona
  • smayoo: Kako ne? To je totalna bedara. Sad će upasti u krivi statistički razred! :D
  • JOHN: A ako si fulao, mislim da i nije neka bedara.
  • JOHN: Računa se podna površina, uključujući balkoni, lođe, terase na višim etažama i sl. bez koeficijenata
  • Kloba: Samo za informaciju: Kuća jest nešto veća; ima podrum i tavan - ali se računa samo prostor za život koliko sam shvatio
  • Kloba: Ma nebitno. Bitno da imam taj kod, da sam to odradio i ćao đaci
  • Kloba: Samo onaj kod na kraju sam si slikao, ali kada sam kliknuo "pošalji kod na mail adresu" napisao mi je da mi je neispravna adresa. A upisao sam gmail adresu namjerno da ne bi s drugima imao problem
  • Kloba: Hvala Smayoo; zvao sam pa su mi isto rekli, imam eToken PBZ-a pa sam tako ušao u sustav eGrađani i popisao sebe i staru. Kuća mi ima 72m2. Sestra ima veći stan jbt. :D
  • smayoo: Ne trebaš, dosta ti je token od banke (ili m-token u aplikaciji za pametni telefon)
  • Kloba: Pa me zanima da li za popis stanovništva trebam eOI ili ne?
  • Kloba: Isprika na ovom ispod, htio sam napisati da imam mogućnost aktiviranja elektroničke osobne ali nemam smart card reader, pa to nikada nisam napravio
  • Kloba: Da
  • Kloba: Ja ne kužim da i treba smart card reader za to ili ne
  • Kloba: Ljudi, jer se itko popisao od vas doma?
  • lucija: Iznenadena sam sto nisu rekli nista za slusalice. Cekam Pr 2
  • Soffoklo: iOS 15, iPadOS 15 i watchOS 8 izlaze u ponedjeljak 20.9.
  • zvone: Isti dan kad i iphone?
  • zvone: Ne sjecam se da su spomenuli datum izlaska novog iosa?
  • Soffoklo: Za one koje interesira zašto su 'leakeri' toliko fulali u vezi  watcha. U biti i nisu, jer je to najvjerojatnije dizajn za 2022. - [link]
  • Kloba: Zanimljivo :)
  • Riba: Koristim Sony Xperiu XZ2 Compact, od tableta iskljucivo table tamne cokolade. :)
  • Kloba: Riba, pa koji mobitel koristiš? I tablet, ako ga koristiš?
  • Kloba: m@xym - hvala na info!
  • Riba: Nemam ni iPhone, ni iPad, ni iMac.
  • Vanjuška: Meni je Watch promijenio život na bolje, smanjio korištenje mobitela i općenito sam prezadovoljan...
  • m@xym: kloba, safirno staklo se može i ogrebati i otkrhnuti, pogotovo kada se radi o staklu na nečemu što je izloženo svakodnevnim udarcima, kao što je ručni sat (imam sat, ne Apple Watch, sa safirnim staklom pa znam).
  • Kloba: @Riba, nemaš iPone? Ni iPad?
  • Riba: Ja sam i dalje potpuno ravnodusan prema svim tim i* uredjajima.
  • Kloba: Ali kako je ekran 50% veći u odnosu na  watch 3, i 20 % veći u odnosu na  watch 6 - to je mene zadivilo... Da ne pričam kako uoće (dugo nisam pratio keynote, sigurno sam ih propustio jedno četiri, pet) sada više ne koristi Gorilla Glass, već safirno staklo na ekranu. Pa to ne možeš ogrebati nikako
  • Kloba: Pa sve to zaokružiti sedmom generacijom  watca
  • Kloba: A o iphoneu 13 Pro da ne pričam... :)
  • Kloba: Ja bi taj iPad isto. Ima A15 bionički čip. [link]
  • Beli: bas tak :)
  • drlovric: Koliko samo pogresnih leakova ove godine. Watch su skroz profulali. Svi su mislili da ide kockasti, kao iPad.
  • Daddo: А15 bionic. I dalje mi nije jasno zašto forsiraju pencil 1. generacije kod običnog ipada
  • drlovric: I bas mi je zao sto nismo dobili Always on display na iPhone. Mislio sam da je to gotova stvar. Ali barem eto ProMotion :)
  • drlovric: Dobar Mini ali imam iPad Pro tako da mi je glupo imati oba. I meni se svidja bas.Super gadget u malom pakiranju. Nez samo jel 14 ili 15 chip u njemu. Promaklo mi je.
  • Daddo: iPad mini je definitivno impresivan sad kako je narastao ekran i dobio podršku za pencil 2nd gen
  • kupus: ah čuj, navodno s novim ajfonom s kul ml mogućnostima prevodiš Odiseju s starogrčkog na srpski u trenu :)
  • Djuro genijalac: @ kupus: pa nije nikad Štulić bil na Apple eventima....
  • Lihto: Zasad ništa worthy upgradea tko je uzeo prošlu ili preprošlu generaciju..
  • Daddo: Koja je fora s ML mogućnostima u mobitelu?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%