Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


20.10.2021 | 16:39
U medijima prenose da neki naši znanstvenici, iz znanstvenog savjeta, kažu da cijepljenje ne smanjuje prijenos zaraze. I da je to zaključak većine.. Što kažu na to naši stručnjaci sa jabučnjaka?
20.10.2021 | 16:44
Naši gurui su u to ime primili još jednu dozu pod parolom: "DOZA NIKAD DOSTA!"
20.10.2021 | 18:40
JOHN kaže:
U medijima prenose da neki naši znanstvenici, iz znanstvenog savjeta, kažu da cijepljenje ne smanjuje prijenos zaraze. I da je to zaključak većine.. Što kažu na to naši stručnjaci sa jabučnjaka?


Nije poenta zaraza, da li se možeš zaraziti ili razboliti od covida. Poenta cijepljenja je da manje nahebeš, kad si se to dogodi.
20.10.2021 | 19:32
Dobar dio tako ne misli
20.10.2021 | 19:45
Nisam sad siguran što ti znači "dobar dio", ali to je zapravo - baš tako kako je napisao Cariblanco. Cijepljenjem ne umanjuješ mogućnost da preneseš zarazu ne nekog drugog, nego samo umanjuješ mogućnost da se od te bolesti (ozbiljno) razboliš. Dakle "Misli na druge, cijepi se" je čista laža i muljaža. Oduvijek je i bila.
20.10.2021 | 19:46
Brojke su čudne i onda su i zaključci razni, evo ovo je info od novinara RTL-a, Borisa Miševića, istraživao je i našao podatke javno na službenoj stranici Public Health Scotland:

publichealthscotland.scot/?fbclid=IwAR1H...DS4rFTgeO27R52OFMZS4

Hospitalizacije u Škotskoj, Covid 19, u prijemu ili za vrijeme boravka u bolnici. Prema cjepnom statusu, za ljude preko 60 godina, od 2. do 8. listopada.

NECIJEPLJENI: 27
CIJEPLJENI 2 DOZE: 291

Isto hospitalizacije, samo za ljude od 30 do 59 godina.

NECIJEPLJENI: 72
CIJEPLJENI 2 DOZE: 112

Ukupni pozitivni slučajevi, prema cjepnom statusu, u istom periodu.

NECIJEPLJENI: 7364
CIJEPLJENI 2 DOZE: 8782


Pa sada ti budi pametan...
20.10.2021 | 19:57



Pa sada ti budi pametan...[/quote]
Samo budi logičan.
20.10.2021 | 19:58
Problem je jer cijepljene kao manje testiraju ili cijepljeni se manje testiraju.
20.10.2021 | 20:00
Odlicna stranica sa otvorenim podacima. Zanimalo bi me gdje je nasao infomraciju o tome koliko hospitaliziranih i pozitivnih je cijepljeno ili ne jer taj podatak nisam uspio naci.

Takodjer, nedostaje kljucna informacija - koliko je cijepljenih i necijepljenih umrlo, na koncu to je jedino sto je bitno i jedino cemu cjepivo zapravo sluzi.

Screenshot2021-10-20at21.58.23.png
20.10.2021 | 20:10
smayoo kaže:
Nisam sad siguran što ti znači "dobar dio", ali to je zapravo - baš tako kako je napisao Cariblanco. Cijepljenjem ne umanjuješ mogućnost da preneseš zarazu ne nekog drugog, nego samo umanjuješ mogućnost da se od te bolesti (ozbiljno) razboliš. Dakle "Misli na druge, cijepi se" je čista laža i muljaža. Oduvijek je i bila.

Dobar dio misli da se cijepljenjem smanjuje širenje virusa. Koristi se kao argument zašto se treba pikati
20.10.2021 | 20:13
U krajnjem slucaju ako razvijes slabije simptome manje ces hroptati i kihati okolo, ne bi li to ipak trebalo utjecati na sirenje?
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.10.2021 | 20:14
@zabac - Testiraju se ljudi sa simptomima. Cijepljeni ili ne. Ali kakve ima veze kojih je više/manje testirano ako promatramo one koji završavaju u bolnici?

Ili si toliko genitalno inteligentan da misliš da cijepljeni netestirani neće u bolnice doktorima kad im simptomi kažu da moraju?
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.10.2021 | 20:30
smayoo kaže:
Nisam sad siguran što ti znači "dobar dio", ali to je zapravo - baš tako kako je napisao Cariblanco. Cijepljenjem ne umanjuješ mogućnost da preneseš zarazu ne nekog drugog, nego samo umanjuješ mogućnost da se od te bolesti (ozbiljno) razboliš. Dakle "Misli na druge, cijepi se" je čista laža i muljaža. Oduvijek je i bila.


Podebljano, ne slažem se. Obzirom da trošak zdravstvenih usluga ide iz zajedničke kase, a znamo da je hospitalizacija skuplja od kućne njege - možemo reći da su necijepljeni (kojih je ipak više hospitaliziranih) zapravo pijani milijuneri. Litra kisika je svakako skuplja od doze cjepiva. A šanse za preživljavanje nakon cijepljenja su ipak veće od onih nakon hospitalizacije.

Podcrtano - ne vjerujem da je oduvijek, prije da je pojavom novih sojeva manje učinkovito. Svakako je taj slogan nespretan od starta jer apelira na solidarnost, a toga ima samo u građanskim i visoko razvijenim društvima kakvo ovo naše većinski nije.
20.10.2021 | 20:52
Možeš sad filozofirati i izmišljati tumačenja omotana ulijevo i udesno, ali (kako kaže pjesma KUD Idijota), ja sjećam se (ma što mi uradili, ma što mi govorili) koji je bio izvorni "prodajni pitch" u medijima kad su krenuli s kampanjom. Stvarali su neukoj raji dojam kako će se, kad se cijepe, moći nesmetano družiti s djedovima i bakama bez rizika da ih zaraze, da će moći ići u dućane i drugdje bez maske, itd. Dok su istovremeno rijetki stručnjaci upozoravali da to nije istina, ali nitko ih nije doživljavao.
20.10.2021 | 21:01
JOHN kaže:
U medijima prenose da neki naši znanstvenici, iz znanstvenog savjeta, kažu da cijepljenje ne smanjuje prijenos zaraze. I da je to zaključak većine.. Što kažu na to naši stručnjaci sa jabučnjaka?


Ti Lauca i Bakića doživljavaš kao stručnjake? Zbog te dvojice idiota i ljudi koji im daju podršku situacija kod nas i jest kakva je...
20.10.2021 | 21:02
Riba kaže:
U krajnjem slucaju ako razvijes slabije simptome manje ces hroptati i kihati okolo, ne bi li to ipak trebalo utjecati na sirenje?


Objasni ti to ljudima. Isto vrijedi i za maske...
20.10.2021 | 21:04
Riba kaže:
U krajnjem slucaju ako razvijes slabije simptome manje ces hroptati i kihati okolo, ne bi li to ipak trebalo utjecati na sirenje?


Ako ne nosiš masku, širiš zarazu jednako intenzivno i ako samo pričaš glasno.
20.10.2021 | 21:06
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
U medijima prenose da neki naši znanstvenici, iz znanstvenog savjeta, kažu da cijepljenje ne smanjuje prijenos zaraze. I da je to zaključak većine.. Što kažu na to naši stručnjaci sa jabučnjaka?


Ti Lauca i Bakića doživljavaš kao stručnjake? Zbog te dvojice idiota i ljudi koji im daju podršku situacija kod nas i jest kakva je...


Vanjuška, ti si još jedan takav zelot, kao i m@xyim, koji cijelo vrijeme argumentira na način da proglašavaš idiotom i kretenom svakog tko priča drugačije od onog što si ti odabrao vjerovati.

Koje si ti to struke? Čovjek je stručnjak u polju mikrobiologije, a ti ga spremno proglašavaš idiotom na temelju kojeg znanja? Nije li te barem malo sramota?
20.10.2021 | 21:13
smayoo kaže:
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
U medijima prenose da neki naši znanstvenici, iz znanstvenog savjeta, kažu da cijepljenje ne smanjuje prijenos zaraze. I da je to zaključak većine.. Što kažu na to naši stručnjaci sa jabučnjaka?


Ti Lauca i Bakića doživljavaš kao stručnjake? Zbog te dvojice idiota i ljudi koji im daju podršku situacija kod nas i jest kakva je...


Vanjuška, ti si još jedan takav zelot, kao i m@xyim, koji cijelo vrijeme argumentira na način da proglašavaš idiotom i kretenom svakog tko priča drugačije od onog što si ti odabrao vjerovati.

Koje si ti to struke? Čovjek je stručnjak u polju mikrobiologije, a ti ga spremno proglašavaš idiotom na temelju kojeg znanja? Nije li te barem malo sramota?


Lauc je stručnjak? Ti si puknuo kao kokica. Lauc je u rangu onog iz Pule sa "S" (na jeziku mi je) i ostalih propalih liječnika antivaxera. A to što se skompao s Bakićem i dimplaju jedan drugome je još jedan red flag. Dakle, da pojasnim, ti Lauca doista smatraš mjerodavnim, a sve ostale stručnjake, virologe i ostale znanstvenike koji ga MOLE da prestane s šupljim i idiotskim izjavama ignoriraš? Lijepo


Edit: Naveo sam onog doktora antivaxera iz Pule/Rijeke otkuda već, prezime mu je sa S - Samodolom. Ispravim kad se sjetim.
20.10.2021 | 21:19
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
U medijima prenose da neki naši znanstvenici, iz znanstvenog savjeta, kažu da cijepljenje ne smanjuje prijenos zaraze. I da je to zaključak većine.. Što kažu na to naši stručnjaci sa jabučnjaka?


Ti Lauca i Bakića doživljavaš kao stručnjake? Zbog te dvojice idiota i ljudi koji im daju podršku situacija kod nas i jest kakva je...

Kad kažu većina onda nisu Lauc ili Bakić ili oboje. Valjda je većina preko 50%? Ja ne poznajem ni jednog ni drugog niti ih nešto posebno simpatiziram niti se poistovjećujem. Bitno je da su iz područja kojeg se virusi dotiću i da se obje strane trebaju ćuti. To je JAKO VAŽNO
20.10.2021 | 21:23
Vanjuška kaže:
Lauc je stručnjak? Ti si puknuo kao kokica. Lauc je u rangu onog iz Pule sa "S" (na jeziku mi je) i ostalih propalih liječnika antivaxera. A to što se skompao s Bakićem i dimplaju jedan drugome je još jedan red flag. Dakle, da pojasnim, ti Lauca doista smatraš mjerodavnim, a sve ostale stručnjake, virologe i ostale znanstvenike koji ga MOLE da prestane s šupljim i idiotskim izjavama ignoriraš?


Čovjek je još uvijek član znanstvenog savjeta. Očito ga njegovi kolege (čak i ako se ne slažu s njim, a oko ovog konkretnog stava nisam baš čuo da se neki znanstvenik ne slaže) ne smatraju idiotom. Ali ti ga smatraš. Pitam te opet - na temelju kojeg znanja? Koje si ti to struke? Kreativni profesionalac? Pa ti je to temelj za procjenu koji je znanstvenik idiot, a koji nije? Stvarno? O, Bože...
20.10.2021 | 21:28
Vanjuška kaže:
Riba kaže:
U krajnjem slucaju ako razvijes slabije simptome manje ces hroptati i kihati okolo, ne bi li to ipak trebalo utjecati na sirenje?


Objasni ti to ljudima. Isto vrijedi i za maske...

Obično ostanemo doma i ne širimo klice po vrtićima, školama, centrima, uredima i sl. Lošu naviku širenja klica ima dobar dio ljudi zato se periodički javljaju boleštine po vrtićima, školama, uredima i sl.
A sad odjednom ispada da se ni kihnuti ne smije bez da te se ne prereže pogledom. Iz totalne opuštenosti prešli smo u totalnu paranoju.
20.10.2021 | 21:31
JOHN kaže:
Bitno je da su iz područja kojeg se virusi dotiću i da se obje strane trebaju ćuti. To je JAKO VAŽNO


Lauc je molekularni biolog, a Bakić je matematičar, poduzetnik, što li. Zajedno su u dealu da zarade gomilu novca na račun Covida. I tako se i ponašaju svojim izjavama u novinama i na socijalnim mrežama. Diskreditacija Đikića i ostalih eminentnijih znanstvenika i stručnjaka za viruse koji su imali kontra teze na njihove je također zanimljiv znak

Nisu li oni baš ti koji još od kraja prošle godine pričaju kako je sve gotovo?
  • Daddo
  • Posjetitelj
20.10.2021 | 21:39
smayoo kaže:
Možeš sad filozofirati i izmišljati tumačenja omotana ulijevo i udesno, ali (kako kaže pjesma KUD Idijota), ja sjećam se (ma što mi uradili, ma što mi govorili) koji je bio izvorni "prodajni pitch" u medijima kad su krenuli s kampanjom. Stvarali su neukoj raji dojam kako će se, kad se cijepe, moći nesmetano družiti s djedovima i bakama bez rizika da ih zaraze, da će moći ići u dućane i drugdje bez maske, itd. Dok su istovremeno rijetki stručnjaci upozoravali da to nije istina, ali nitko ih nije doživljavao.


Bilo je još slogana, ali se njih ne sjećaš i ne spominješ ih jer ti se ne uklapaju u narativ, a i bili su prije no je cjepivo izašlo "na tržište". Podsjetit ću te:

#OstaniDoma - u doba lockdowna - nije bilo javnog prijevoza niti prijelaza iz administrativnih jedinica bez propusnica (ali i to su zayebali oni kojima se putovalo)

#OstanimoOdgovorni - kad su mjere počele popuštati

Prvi hešteg su nam smrdali potresi i mobilizirali odjednom hrpu ljudi koji su željeli pomoći stradalima (a potresi su pogodili preko 25% populacije)

Drugi hešteg je bio rezultat strogih mjera nakon lockdowna i situacije koju smo stavili pod kontrolu - kao - nema opuštanja

Treći i svaki idući hešteg koji tek treba smisliti će valjda na lokalnoj razini promovirati aktualni gradonačelnici jer je univerzalno primjenjiv na sva sranja koja su nas zadesila.

Ako raspišu natječaj (javni dakako), javit ću se s prijedlozima:
#StrpljivSpašen za turiste i dijasporce možemo taj SS i stilizirati munjevito + upakirati i dati turističkoj zajednici da odradi kampanju u zemlji i inozemstvu. Predlažem Jasenovac i Bleiburg kao mjesta promocije, oko toga se mogu obje strane usuglasiti.
#NeZoviMamaDoktora za djecu i mlade... promocija može na Zrću i Ultri, odnosno u poliklinici koja postoji u ZG a za ruralne sredine možemo dio prebacit SUVAG-u.

Inače... kad si se već sjetio i spominješ KUD Idijote.... vjerujem da se možemo složiti da nije to još gotovo...

Nota bene, od ove dvojice u videu, ovaj s alopecijom je živ, čupavac nažalost nije. Blago budalama?
20.10.2021 | 21:39
smayoo kaže:
Čovjek je još uvijek član znanstvenog savjeta. Očito ga njegovi kolege (čak i ako se ne slažu s njim, a oko ovog konkretnog stava nisam baš čuo da se neki znanstvenik ne slaže) ne smatraju idiotom. Ali ti ga smatraš. Pitam te opet - na temelju kojeg znanja? Koje si ti to struke? Kreativni profesionalac? Pa ti je to temelj za procjenu koji je znanstvenik idiot, a koji nije? Stvarno? O, Bože...


Smajo, iznimno te poštujem i sve, otkad je Jabučnjaka, no glede ove teme mislim da si promašio fudbal. Ideš na temelju neke jednakosti braniti ljude koji svojim izjavama i postupcima proizvode negativan šum i ugrožavaju svoje sugrađane. Žao mi je, no meni su te izjave i laži koje iznose u rangu Glavaševog antifriza. Terorizam. Da, član je znanstvenog savjeta u vladi koja je toliko korumpirana da ih zaboli za bilo što dok dobivaju pinku, a budi siguran da dobivaju pinku.

Pročitaj ovo npr. ako nisi već, lijepo rasčlanjuju ta dva šarlantana... Sad, moguće i da je pisac neki zealot koji ima nešto protiv ova dva, pardon jednog "eminentnog" znanstvenika i njegove zakrpe matematičara.

Temeljni problemi pandemijskog narcizma
20.10.2021 | 21:42
Nemaš pojma o materiji. Imaš nesreću da si na ovu bolest jako osjetljiv i radi toga te je strah značajno više od prosjeka (da se tako izrazim). Iz takvog straha mogu shvatiti da proizlazi ovakav stav. Nije čudno, ali ipak je sramota.
20.10.2021 | 21:44
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
Bitno je da su iz područja kojeg se virusi dotiću i da se obje strane trebaju ćuti. To je JAKO VAŽNO


Lauc je molekularni biolog, a Bakić je matematičar, poduzetnik, što li. Zajedno su u dealu da zarade gomilu novca na račun Covida. I tako se i ponašaju svojim izjavama u novinama i na socijalnim mrežama. Diskreditacija Đikića i ostalih eminentnijih znanstvenika i stručnjaka za viruse koji su imali kontra teze na njihove je također zanimljiv znak

Nisu li oni baš ti koji još od kraja prošle godine pričaju kako je sve gotovo?

Pa pričali su neki da kad se uzme jedno cjepivo da je to kraj, pa drugo, pa sad i treće, pa da je potrebno 60% procijepljenosti, pa 70, pa 80, pa trebaju još i mladi, pa djeca, pa vjerojatno će i fetus nešto trebati.......tako da....
20.10.2021 | 21:49
JOHN kaže:
Vanjuška kaže:
Riba kaže:
U krajnjem slucaju ako razvijes slabije simptome manje ces hroptati i kihati okolo, ne bi li to ipak trebalo utjecati na sirenje?


Objasni ti to ljudima. Isto vrijedi i za maske...

Obično ostanemo doma i ne širimo klice po vrtićima, školama, centrima, uredima i sl. Lošu naviku širenja klica ima dobar dio ljudi zato se periodički javljaju boleštine po vrtićima, školama, uredima i sl.
A sad odjednom ispada da se ni kihnuti ne smije bez da te se ne prereže pogledom. Iz totalne opuštenosti prešli smo u totalnu paranoju.


Ti i ja ostanemo doma. Djecu ostavimo doma. Zato što smo normalni i razumni ljudi. Nažalost, složiti ćeš se da smo u manjini
Ako je COVID nešto postigao u prvim danima, to je bio porast higijene među ovima koji nekako odgojem nisu stekli tu naviku. I to je bilo super. Sada se sve vraća na staro "bolimekurcina" za higijenu i pranje ruku, a situacija je drastično gora nego u ono vrijeme.

I slažemo se da je stožer zasrao svojim ponašanjem, postupcima i nejednakošću svoj imidž i borbu protiv virusa; svojim jednakim i jednakijim tretiranjem ljudi. Sjećamo se tipa koji je bio u samoizolaciji i otišao na njivu iza kuće, u traktoru poorati i dobio kaznu, a i Plenkija koji se grlio sa zaraženim tenisačem i zbog izbora prošao bez samoizolacije.

Sada se gura narativ da su maske nepotrebne, dapače da škode. Da je cjepivo opasnije od samog Covida. I ima tu na forumu bar nekoliko članova koji su duboko uvjereni u to. Mogu samo slegnuti ramenima.

Eno onaj trener od jučer je jedan od mnogih koji nije vjerovao da korona postoji, pobjegao iz bolnice, pokoj mu duši. Nadam se da u svom grozničavom landranju nije zarazio još hrpu ljudi putem...
20.10.2021 | 21:53
smayoo kaže:
Nemaš pojma o materiji. Imaš nesreću da si na ovu bolest jako osjetljiv i radi toga te je strah značajno više od prosjeka (da se tako izrazim). Iz takvog straha mogu shvatiti da proizlazi ovakav stav. Nije čudno, ali ipak je sramota.


Buraz, nemamo ni ti ni ja ni itko na ovom forumu pojma o materiji. Nema ni Lauc pojma o virusu o kojem laprda svaki dan.
Ali ima pojma o biznisu. Zbroji dva i dva. Sramota me je ove države koja takve "stručnjake" podržava, dok npr. Đikića ponižava.

I da, strah me je, jako. Strah me je da će virus još više mutirati, na gore umjesto da se većom procijepljenošću stavi pod kontrolu i zamre.
Moguće da je ta teorija u međuvremenu debunkirana i da sam u krivu, no nigdje nisam vidio taj stav.

Pročitaj onaj link, zanimalo bi me imaš li protuargument na njihove argumente.
20.10.2021 | 22:05
I mene bi bilo sram reci da sam zavrsio 6 razreda pucke skole i izmotavao bi se uprkos nekoliko puta direktnom pitanju.
Đikić se sam diskreditirao i to davno. On bude izumio lijek protiv raka isto kako bude Rimac proizvodio aute.
Ja se ne budem cijepio samo za dišpet ovim vaxfanaticima.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 49 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, tino1, Anonimci (507)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.50 Seconds

Provided by iJoomla SEO