Caffe bar "Jabučnjak"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Caffe bar "Jabučnjak"


02.03.2020 | 13:12
Naravno da se vrh mrda, kad je to auto-advance mehanizam.
Dakle, ne moraš je svaki put pritiskati odozgo palcem kad potrošiš onoliko punte koliko viri van, nego taj vrh koji se mrda - potiskuje puntu van, tako da uvijek samo pišeš, a punta izlazi po potrebi.
02.03.2020 | 13:33
Zdravac, trebat češ jako pazit na vrh. U padu su velike šanse da će baš na vrh. Meni je jedna platila glavom, a druga skoro(nekako sam uspio izravnat vrh, a da ne pukne). I ja se slažem da je vrh previše osjetljiv.
12.03.2020 | 12:24
Kloba kaže:
Malo offtopic, ali neću više nego ovaj post.
Na netu kola neka audio snimka po kojoj Zagreb za 48 sati ide u karantenu i da je u HR zapravo 400 zaraženih...
...
Nije se za šaliti s time, a bome niti da ga Vlade doživljavaju olako.


Da ne idemo u offtopic tamo, odgovor pišem ovdje, u birtiji, jel

Piše na internetu da je Zemlja ravna ploča pa znamo da nije,... ili je pa živimo u neznanju

Šalu na stranu, ne razumijem se u viruse osim općenitih stvari sa kojima sam se upoznao ranije no znam da su oni tu sa nama tisućama godina i manje ili više uspješno smo sve te godine preživjeli kao vrsta.

Osobno vjerujem da nam država nije rekla ni 50% istine što "Oni" znaju o COVID-19 virusu (kao što ne govore ni druge vlade svijeta) i ni 10% od stvarnog stanja opasnosti i to je OK jer zadnje što treba našim ispranim mozgovima je panika jer ništa drugo osim panike i aktivnosti iniciranih panikom i ne možemo napraviti.

Ako si teško zabrinut za preživljavanje, trk još danas po 20 kg brašna, 10 lit ulja i kaj već misliš da će ti trebati za karantenu, obavezno skokni i do gradske knjižnice i posudi par knjiga (da imaš čime ubiti vrijeme) jer u karanteni možda ostanemo bez interneta, telefona, TV programa... struje (e da, obavezno uz brašno kupi i par svijeća) i to je to... don't panic

PS. e da, u knjižnici nikako nemoj posuditi knjigu od Stephena Kinga - "The stand"
12.03.2020 | 13:03
Pogledao The Stand još 90-ih kao seriju.
Za dućan, bio danas u Super Konzumu na Črnomercu. Pun je ko šipak. Ljudi uzimaju po deset pakiranja kave, brašna, šećera, trajnog mlijeka. Jebiga - psihologija mase.
Taj Konzum je jučer imao tjedni popust, pa je danas dan kada je inače dućan poluprazan.
Sve prodavačice pričaju o virusu i ne mogu vjerovati koliko im je ljudi došlo.
Ja sam kupovao normalno tjedno, ni više ni manje.
A odakle ti zaključak da paničarim, nemam pojma.
Izvukao sam par zaključaka i to je to. Inače, zaraženi igrač NBA koji je zaustavio cijelu ligu je baš isti taj koji se sprdao na račun virusa.
Ako misliš da paničarim zato što mi se tim nije za šaliti, krivo misliš.
Samo mislim da je situacija već izmakla kontroli.
A ti se možeš ili ne moraš složiti, sve OK.
Posljednji veliki virus bio je baš prije sto godina. I isto je divljao po Italiji, pa i u cijelom svijetu.
Ti vjerojatno na ovu temu misliš na ove neuspješne viruse koje smo početkom milenija uspjeli pobijediti. Meni pada na pamet Španjolska groznica/gripa...
https://hr.wikipedia.org/wiki/Španjolska_gripa
Zaključno, ne paničarim, imam šta za raditi nemaš brige, ali nije mi do zezanja na tu temu.
12.03.2020 | 13:22
Ma nisam komentar/post uputio tebi (iako sam koristio formu pisanja kao da se obraćam tebi da bude zanimljivije čitatelju no mislio sam da će količina smajlova sama to reći... sorry, trebao sam staviti još jedan PS na kraju posta da to pojasnim ), već sam komentar napisao općenito na temu manipulacije masama jer (naši) mediji trenutno pod čvrstom rukom države uspješno manipuliraju masama... jedino ne znam na koji način su ih uspjeli (medije) u tako kratkom roku tako čvrsto zgrabiti za muda

PS: I kakva je serija?

PPS: Link na wiki za Španjolsku gripu ako si na to mislio jer se u tvom postu nema što kopirati
12.03.2020 | 13:29
Ma sve pet. Maipulacija masama? Dakako. Ovo za Zagreb i karantetnu je navodno došlo od Plenkovićevog tjelohranitelja i kao postoji neki audio snimak. Nisam ga čuo i ni sam ne znam što da mislim o tome konkretno. Samo ti kažem - ljudi već lagano paničare.
12.03.2020 | 13:31
Nisi gledao seriju?
Izvrsna. Ali je stara, ti glumci su danas kao Pacino i De Niro ili pokojni.
Pogledaj si Autsajdera, isto od Kinga - to je serija iz 2020. i spada pod miniserije kao i The Stand, isto odlična.
PS.
Baš gledam, izgleda da se The Stand radi nova, 2020. verzija.
Ovo je originalna:
www.imdb.com/title/tt0108941/
Ovo je nova:
www.imdb.com/title/tt1831804/
A ovo je Outsider:
www.imdb.com/title/tt8550800/?ref_=fn_al_tt_1
12.03.2020 | 13:33
Kloba kaže:
Nisi gledao seriju?
Izvrsna. Ali je stara, ti glumci su danas kao Pacino i De Niro ili pokojni.
Pogledaj si autsajdera, isto od Kinga - to je serija iz 2020. i spada pod miniserije kao i The Stand, isto odlična.


Nisam, mea culpa Pročitao sam knjigu prije jedno 20 godina
12.03.2020 | 13:34
Knjige su po pravilu uvijek bolje. Tako da bih je trebao napisati moj preveliki grijeh
EDIT:
Kada smo prešli na laku zabavu, jako me zanima film Otac sa Goranom Bogdanom. Pogledaj o čemu je riječ ako ne znaš, po istinitom čovjeku, u originalu je glavnu ulogu trebao igrati pokojni Nebojša Glogovac. Baš osobna borba čovjeka protiv sistema, toliko ću ti reć - iako nisam gledao film, ali znam o čemu se radi.
Evo i trailer, čisto da vidiš. U Srbiji ljudi doživljavaju Bogdana kao najvećeg glumca s ovih prostora među mlađom (oko 40-ak godina) generacijom. Morao je smršati 20 kila za ulogu.
12.03.2020 | 13:39
Hvala za linkove,.. a ja sam tada (a i sad) radio u smjenama što uključuje i noć pa mi je lakše čitati kad nemam posla nego gledati
12.03.2020 | 13:41
Nema beda. Pozz!
25.03.2020 | 08:45
Zdravac kaže:
Kako i inaće ne odustajem tako lako, malo sam danas obavio par poziva i bio u Narodnim Novinama.

Dakle, Rotring 600 (i 800) se MOGU naručiti i u hrvatskoj, konkretno u NN, ali da bi oni to dobavili, potrebno je garantirati kupovinu od 4 komada minimalno (rekli su 5, ali može i sa 4 proći)

Bertone je rekao da bi uzeo, ja bi se isto onda predomislio i uzeo (to su već 2), pa eto, ako ima još dvoje zainteresiranih, možemo to rješiti u HR!


Inaće, danas sam usput u NN kupio Faber-Castell Grip matic 0,5 (neka obična koju su imali). Ne lomi vrhove što je veliki plus, ali nije fensi šmensi kao rotring. A i vrh se dolje mrda dosta.


Jedan malo drugačiji post da se odmorimo od virusa, potresa, snijega,... valjda je kraj niza

Ovaj boldani dio nisam vidio kad sam čitao post, kako nemam pojma no s obzirom na koronavirus i nužnost narudžbe iz vana i eventualne problematične dostave, kontaktirao sam onaj dućan kaj je m@xym postao link (hvala m@xym) i naručio model 600 0,7 mm.

Tehnička je došla u četvrtak no kako sam dogovorio osobno preuzimanje u poslovnici za subotu (nisam morao, no malo mi se vozilo da odmorim glavu od svega) zaletio sam se u subotu do Jastrebarskog, pobrao olovku i kad sam bio na povratku dobio sam poziv da dođem delati, onda je došla nedjelja pa sam od subote produžio raditi i nedjelju i dio ponedjeljka zaboravio sam na olovku,... i jutros dođem na posao, otvorim ladicu i ...

rOtring600-1.jpg


rOtring600-2.jpg


rOtring600-3.jpg
25.03.2020 | 09:10


Bravo Bertone! A stvarno se uklapa sa laptopom! Definitivno dobar odabir!
25.03.2020 | 10:48
Bertone,
Drago mi je da sam ti uspio pomoći.

BTW Da li je to X230 sa IPS ekranom.
25.03.2020 | 10:49
Hvala Zdravac,... sad treba nabaviti još rOtring 600 Ballpoint Pen, ali to će pričekati neko bolje vrijeme

m@xym, je, x230 na kojemu sam napravio skoro sav mogući hardverski upgrade, a ekran je "LG LP125WH2-SLT1" kojeg sam uspio naći nakon jedno pola godine traženja
25.03.2020 | 11:22
Kakav mu je SPEC sada?
25.03.2020 | 12:01
i5 3320M
16 GB RAM
512 GB SSD
12,5" IPS LCD
HR backlit tipkovnica, WWAN modem
dock + 2 x 22" Lenovo L220x (WUXGA, S-PVA) -> na poslu
ultrabase sa 1 TB HDD (za back up) + HP Z27n (WQHD, AH-IPS) -> doma
03.06.2020 | 23:38
Može pomoć iz kemije.

Profesorica kemije (7. razred OŠ) je napisala u on line nastavi da klinci moraju napisati kemijsku formulu za kristalizaciju vode??

Gledam udžbenik, tražim po netu i osjećam se kao magarac

Kako ja razmišljam to bi bilo:
temperatura (0°C) > H2O > kristalizacija
... no kako to prikazati u kemijskoj formuli?
03.06.2020 | 23:50
Da nije slučajno za kristalizaciju SOLI?
03.06.2020 | 23:57
Ne, baš kako sam napisao "napisati formulu za kristalizaciju vode", znam glupo do bola (i beskorisna formula ako i postoji).

Nemam pojma, možda bi trebalo izgledati ovako: H20(l) > H2O(s)
04.06.2020 | 00:01
To mi je maloprije napisala na Viber naša kuma, ona predaje kemiju na medicinskom faksu. Veli da je to glupo, ali eto... 7. razred... ono...?
04.06.2020 | 00:04
Kaj je napisala?
Ovo da sam možda pogodio formulu ili da li se radi o kristalizaciji soli?
04.06.2020 | 00:56
Bertone,
Jedino ispravo je onako kako si napisao jer je to promijena agregacijskog stanja vode iz tekuceg u kruto.
Sad jel mislila na to pod kristalizacjiom vode to mozemo samo nagadati jer se taj izraz bas i ne koristi.
04.06.2020 | 01:00
Hvala obojici, meni je kod kemije sve čudno jer je nikad nisam volio
04.06.2020 | 01:01
A ima i nas budalaša koji studiramo to
04.06.2020 | 01:05
04.06.2020 | 02:28
Da, rekla je da si pogodio.
31.08.2020 | 11:48
Znam da je prije xy vremena @jzeljko otvorio temu o e-mailu kojim se pokušava izvući novac, ali je ne mogu naći (e razumijem ovu tražilicu na jabučnjaku ) pa mala obavijest ovdje da se netko ne zabrine

policija.gov.hr/vijesti/upozorenje-gradj...e-nego-obrisite/4847
31.12.2020 | 12:21
Kako nas je @gjuroo sve dobro podsjetio, bumpam ovu temu ne bih li preusmjerio sve preuveličane reakcije na nečiji humor, sve perfidne, kao i sve blatantne provokacije te više ili manje agresivne reakcije na te provokacije ovamo, s ostalim birtijskim ćakulama.

Naravno, tko nije u stanju zadržati konverzaciju na civiliziranoj razini, neka se ne čudi ako mu post bude obrisan.
24.01.2021 | 20:10
Ej pozdrav..Imate negdje temu gdje prodajete Macbooke? ????
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 47 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, baka, Ender, Riba, zoranowsky, Anonimci (624)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO