Caffe bar "Jabučnjak"
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Caffe bar "Jabučnjak"


14.08.2023 | 19:23
Pa podrazumijeva se da svaki mod ide na odgovornost vlasnika
15.08.2023 | 11:23
Bertone kaže:
MacMini M1 SSD upgrade


I meni je YT nekidan to servirao. Izgleda da imamo istog dobavljača preporuka.
Odličan je ovaj lik što živi u podrumu sa svojom lemilicom
20.08.2023 | 12:28
Bertone, što Rusi rade na Mjesecu dok imaju prečeg posla na Zemlji?

ČLANAK

Napadaju famozne nazi-baze koje je Hitler tamo napravio poslije WWII?
20.08.2023 | 14:45
Gjuroo kaže:
...Odličan je ovaj lik što živi u podrumu sa svojom lemilicom




Gjuroo kaže:
Bertone, što Rusi rade na Mjesecu dok imaju prečeg posla na Zemlji?

ČLANAK

Napadaju famozne nazi-baze koje je Hitler tamo napravio poslije WWII?


A bumo vidjeli, ako i Chandrayaan-3 neobjašnjivo padne onda su ih srušili nacisti, ako pak Indijci uspješno slete onda su samo Rusi nesposobni (osim ako Indijci nemaju neki deal s nacistima ).

Usput kad malo razmislim,... teško da su za pad krivi nacisti jer svi znamo da oni imaju baze na južnom Zemljinom polu i sjevernom Mjesečevom ... tak da su ipak vjerojatno Rusi zbrzali sa spuštanjem kako bi pretekli Indijce
20.08.2023 | 15:12
Dok Rusi i Indijci kruze oko Mjeseca, u Americi je najveci problem kako da legalno prije podne budem musko, oko podne zensko a poslijepodne nesto neodredjeno
20.08.2023 | 22:10
Bertone kaže:
Usput kad malo razmislim,... teško da su za pad krivi nacisti jer svi znamo da oni imaju baze na južnom Zemljinom polu i sjevernom Mjesečevom


Možda Rusi nisu htjeli ići u direktni okršaj već su odlučili malo po malo napredovati, uz minimalne gubitke ljudstva i tehnike, i strpljivom taktikom denacificirati Mjesec.
Hauever, denacifikacija im za sada ne ide od ruke
21.08.2023 | 06:12
Spustite vi sondu na mjesec s čipovima iz rabljenih veš-mašina!
21.08.2023 | 11:26
Maxxy kaže:
Spustite vi sondu na mjesec s čipovima iz rabljenih veš-mašina!


Profesor Balthazar bi to odradio bez pô muke.

Prof_B.jpg
21.08.2023 | 21:01
23.08.2023 | 17:10
Samo se vi zezajte sa veš-maišina, ali Indijci su sletjeli na Mjesec.
23.08.2023 | 17:16
Ili su se barem teko pohvalili. Kao da netko to može stvarno provjeriti...
23.08.2023 | 17:47
Najači je odgovor da oni tamo traže tragove smrznute vode ? Tako to prezentiraju main-stream mediji...a vode ovdje koliko želiš ? Možda traže vodu za cca svojih 700 000 000 koji nemaju wc
23.08.2023 | 18:02
@smayoo,

Ja i ti, sigurno ne možemo, ali ako misliš da nitko drugi to ne može provjeriti, možeš odmah uzeti malo aluminijske folije pa početi krojiti kapu.
23.08.2023 | 18:12
Ma kakva voda, traže Helij-3,... ali da su to napisali kao glavni razlog misije tko bi ih razumio, ovako kad kažu tražimo vodu svi znaju što traže
23.08.2023 | 18:34
m@xym kaže:
@smayoo,

Ja i ti, sigurno ne možemo, ali ako misliš da nitko drugi to ne može provjeriti, možeš odmah uzeti malo aluminijske folije pa početi krojiti kapu.


Nisam siguran želiš li samo pljucati i vrijeđati, ili diskutirati? Ako želiš diskutirati, probaj još jednom. Moje pitanje za tebe je - kako točno misliš da se to može provjeriti, s obzirom da taj dio Mjeseca nije nikad vidljiv sa Zemlje?

Ako si samo poželio vrijeđati, nema veze, slobodno zanemari pitanje.
23.08.2023 | 19:16
U pljuckanju i naslađivanju ti nema ravnoga na forumu, pa ne vidim čemu opet te zajedljive primjedbe.

Nemam šta probati, ako ti se odgovara odgovaraj, a ako ne, ignoriraj.

Ako se područje na koje su sletjeli ne vidi sa Zemlje onda su u problemu, jer, barem koliko ja znam, nemaju komunikacijski satelit u orbiti oko Mjeseca kao što imaju Kinezi, koji su sjetili na dalju stranu Mjeseca. Ali, nevezano za to, niti malo ne sumnjam da su sve svemirske agencije pomno pratile i let i komunikaciju, pa lako mogu utvrditi da li su se Indijci "meko" ili "tvrdo" prizemljili.

Čak i da su sletjeli na Mjesečev južni pol, zbog libracije Mjeseca bi s vremena na vrijeme bili "vidljivi" (u području dometa radio signala).
23.08.2023 | 20:04
Tko je kome sugerirao da si kroji kapu od aluminijske folije? Kako su onda moje primjedbe - zajedljive? Zar sam ikad u svojim postovima pokazao ikakvu sklonost teorijama zavjere? Ako jesam, molim citat. Ako nisam, onda je upravo ta tvoja rečenica - zajedljiva i blatantna uvreda.

Područje na koje su sletjeli ne vidi se sa Zemlje, koliko sam ja popratio. Komunikacija postoji. To što si ti napisao, opisano je npr. ovdje:
www.esa.int/Enabling_Support/Operations/...ly_lands_on_the_Moon

Ono što sam ja napisao bilo je prvenstveno u šali (vidi smajlića), ali ti si bio previše zauzet prilikom da hračneš na nekog (ovaj puta - na mene), temeljeno na tome da postoji prijem nekih signala i nekih informacija odande, ali nitko ne može provjeriti je li to autentično. Ne mislim pri tom da je to zaista vjerojatan scenario, zato i jest napisano u šali. Eto. Uživaj.
23.08.2023 | 21:21
To što sam ja napisao nije opisano tu, niti bi im ikako pomoglo u slučaju da se sa te pozicije ne može vidjeti Zemlja, jer se tu spominju ESA-ine zemaljske stanice, a ne satelit u orbiti oko Mjeseca (koji treba onome tko želi sletjeti na površinu Mjeseca koja nije vidljiva sa Zemlje), koje su Indijcima pomogle u praćenju satelita u orbiti oko Zemlje, iznad onih područja koja nisu vidljiva iz Indije.
23.08.2023 | 22:30
Stvarno si nedate mira!?
24.08.2023 | 06:58
Ja ne mogu vjerovati ... u temi koja se zove caffe bar i u kojoj laprdamo i sprdamo se o nacistima na Mjesecu, netko se nađe gađati bocama i limenim pepeljarama

PS. Molim admina ili moda da promijeni naziv teme u "Kafana kod Mice"
24.08.2023 | 10:58
Bertone kaže:
PS. Molim admina ili moda da promijeni naziv teme u "Kafana kod Mice"


Ma nek si otvore novu temu "Birtija kod Mice" za večernje pijane svađe
24.08.2023 | 15:41
A dobro zboriš
24.08.2023 | 18:40
01.09.2023 | 22:45
Prešao sam na novog operatera, na telemach. Imam optiku već više 12-13 godina. Počeo sam s amis_om, njih je kupio vip a vip je kupio A1. Nisu mi jasne njihove igre oko prava na te instalacije. Zvao sam t-com i oni su mi mogli ponuditi samo net, preko bakra ? Kad sam pričao nedavno s agentom telemach_a ( inače moj bivši končarevac ), on mi je doslovce rekao, da zna cijelu povjest mojih instalacija i zna da imam optiku, prvo od amisa koji je sklopio ugovor s t-com, nakon toga je vip kupio amis i oni su sklopili ugovor s t-com, za te instalacije. Moj zadnji operater A1 nije sklopio takav ugovor i rekao je da ću imati problema oko brzine neta.

Kako god bilo, sad sam dobio njihovu optiku i brzinu 1000/500 Mbps, i EON trio full paket, prvu godinu za 1 kn, a drugu za 34 E. Imaju u ponudi aplikaciju te njihove tv s preko 200 programa, koju možete gledati na 5 uređaja neovisno ( ako želite možete i podjeliti bilo kome )....nešto kao Netflix. Taj njihov agent mi je pričao, da se koriste sredstva EU fondova za to.

Ovo nije nikakva reklama, da ne bi bilo zabune, nego samo djelim svoj info.
02.09.2023 | 15:25
@Cariblanco:

To ti je super deal. Mene je sramota i reci sta ja placam identicnih 34e.

Operater se zove BH Telecom, prodali su mi 200/20 internet i neki IPTV servis(koji je nizasta). Realno imam brzinu 80-90mbit, nikada preko toga. Niti 50% brzine kojih su po vlastitom ugovoru obvezni isporuciti.

Opticki internet je doveden do zgrade ali u stan ide bakar. Zvao, trazio, molio, nudio da platim opticki provodnik do stana. Okupio sve stanare, potpisali se ljudi da se to uvede, dali suglasnost, pa nikada nista. Trazio ljude i molio po BH Telecomu da mi to neko zavrsi, nudio pare, trazio neke veze. Dzaba sve. Ljudi jednostavne ne zele da rade svoj posao i da ti pruze bolju uslugu. Na njihovoj vlastitoj mapi pokrivenosti, moja ulica je navedena kao dostupnio za opticku uslugu. Ali nije moj stanocigledno, jer u njega ide bakarni kabel star 40 god

Uglavnom to ti je telekomunikacijska kompanija koja je kasica prasica za stranku i briga njih za korisnike. Jedva cekam da ih neki stranac kupi, pa da ih 70% dobije otkaze.

U stanu koristim EON aplikaciju za TV jer mama koristi Telemach, koji je 3-4 puta brzi i jos i jeftiniji od ovoga sto ja placam.

Neki dan se vratim s mora i vidim Telemach masine kopaju po kvartu, pruzaju kabele

Jedva cekam da dobiti tu optiku, ali pojma nemam kada ce to biti
02.09.2023 | 15:44
drlovric kaže:
Jedva cekam da ih neki stranac kupi, pa da ih 70% dobije otkaze.


Ne nadaj se previše. Podijelit će otkaze, ali samo operativnom osoblju, koje radi konkretan posao. A firma će i dalje ostati leglo niškoristi zgubidana, tzv "stručnjaka za poslovne komunikacije", savjetnika, konzultanata i prođekt meneđera.
02.09.2023 | 21:14
drlovric kaže:
@Cariblanco:

To ti je super deal. Mene je sramota i reci sta ja placam identicnih 34e.

Operater se zove BH Telecom, prodali su mi 200/20 internet i neki IPTV servis(koji je nizasta). Realno imam brzinu 80-90mbit, nikada preko toga. Niti 50% brzine kojih su po vlastitom ugovoru obvezni isporuciti.

Opticki internet je doveden do zgrade ali u stan ide bakar. Zvao, trazio, molio, nudio da platim opticki provodnik do stana. Okupio sve stanare, potpisali se ljudi da se to uvede, dali suglasnost, pa nikada nista. Trazio ljude i molio po BH Telecomu da mi to neko zavrsi, nudio pare, trazio neke veze. Dzaba sve. Ljudi jednostavne ne zele da rade svoj posao i da ti pruze bolju uslugu. Na njihovoj vlastitoj mapi pokrivenosti, moja ulica je navedena kao dostupnio za opticku uslugu. Ali nije moj stanocigledno, jer u njega ide bakarni kabel star 40 god

Uglavnom to ti je telekomunikacijska kompanija koja je kasica prasica za stranku i briga njih za korisnike. Jedva cekam da ih neki stranac kupi, pa da ih 70% dobije otkaze.

U stanu koristim EON aplikaciju za TV jer mama koristi Telemach, koji je 3-4 puta brzi i jos i jeftiniji od ovoga sto ja placam.

Neki dan se vratim s mora i vidim Telemach masine kopaju po kvartu, pruzaju kabele

Jedva cekam da dobiti tu optiku, ali pojma nemam kada ce to biti


Dial up krenuo 1996-1997. godine. 2005. godine presao na Europronet, tada HS kablovska bila infrastruktura. Bio odlican. Nekada su znali i zaboraviti poslati racun, preskoce mjesec. Poceo HS praviti probleme kada su oni pokrenuli ISP. Namjerno blokirali Europronet korisnike.

Prebacim dial up koji mi je tada bio back up na ADSL 10 Mbit- to je bilo 2007. godina.


2012. dođe optika i prebacim na optiku BH telecom. Opticki kabl do rutera. Poslije su vidjeli da se ne isplati pa su krenuli optika do zgrade a onda dalje bakar.

Za TV koristim IPTV listu.

Dosta je montera i inženjera otislo iz BH telecoma. Nema ko da radi. Vecinu poslova im sada radi outsourcing.


U kancelariji BH telecom bakar. DSLAM u ulazu pored. Padala konekcija, centrala daleko, na ovaj nacin rijesili problem.
MOJ problem je sto kada nestane struje NEMA interneta. Ranije dok je bila stara centrala imala UPS tako da nije bilo problema.
Nece da stave na DSLAM UPS.

Telemach isto nema back up, čak i za poslovne korisnike.

Rješenje je 4G ruter nakeljen na glavni ruter kao treći back up.

Ništa nije sjajno.
05.09.2023 | 17:36
Ne znam kud bi ovo metnuo pa kvačim tu uz pitanje: ima li netko 5-6 milijuna viška za pokloniti? Znam što bih s njima...

www.bonhams.com/auction/27998/lot/306P/1...er-chassis-no-mh415/
05.09.2023 | 18:09
Je, evo, baš sam jutros vadio policajcu prometnu dozvolu iz pretinca u autu kad mi ispade iznutra cigla para od nekih 6 miljona (starih) Jel da ti šaljem to autobusom?
06.09.2023 | 06:40
Šalji..!
A onda pokrećem crow funding za gorivo; ako se ne varam, Merlin troši cca 200 l/h visokooktanskog benzina....
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 10 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, Gjuroo, JOHN, Krehacro, m@xym, Maxxy, Riba, smayoo, Anonimci (487)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO