Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


21.09.2021 | 20:12
smayoo kaže:

... To nije u voznom stanju ni kad izađe iz salona.


Sad bez zajebancije ali prije xy godina dođem u STP i ispred mene gospođa sa novim P 308 (naknadno saznao iz razgovora da ga je preuzela sat-dva ranije u trgovini) i auto na valjcima ne koći, odnosno koći ali samo sa lijevom stranom i lik u STP je mrtvo hladno sruši i kaže joj da zove trgovinu u kojoj je kupila auto da dođu sa šlepom po auto jer ga ne smije takovog voziti
21.09.2021 | 20:18
Vidim da ovdje ima znalaca pa da pitam što se isplati kupiti za do 200.000 Kn novo.
Recimo nešto kao Octavia, jel valja? Benzin ili dizel?

Ne treba biti za reli niti biti najbrži u gradu. Preferiram aute toči-vozi s jednim redovnim servisom na 15k km.
21.09.2021 | 20:29
Teško ti je to pitanje.
Koliko se ljudi vozi najčešće, imaš li potrebe za praktičnim i velikim prtljažnim prostorom ili ne, gdje najviše voziš (grad, otvorena cesta, AC), jesi li alergičan na malo više ili malo manje tvrde plastike, i td.

Ovak bez bilo kakvih saznanja o potrebama Kia Ceed (obični, karavan ili XCeed) je danas ok izbor.
21.09.2021 | 20:52
Golf.
21.09.2021 | 21:03
Tek kad sam napisao shvatio sam koliko je to općenito sročeno.

Naviše kilometara napravim na posao otvorenom cestom 8 km u jednom smjeru. Nešto malo po lokalnom mjestu (nije veliko pa nema gužve osim po ljeti), a ostalo je nekoliko puta godišnje izlet oko 1000km i jedino tada imam potrebe tegliti više stvari za 3 osobe.

Najčešće se vozim sam. Napravim godišnje do 20.000 km.
Preferiram udobnost i tišinu, a ne snagu. Ionako je već po svuda ograničenje 50 ili 80 km/h.

Automatska klima, prednji i zadnji podizači stakla, Apple CarPlay ne bi smjeli biti dostupni samo u top opremi.

Kao što sam prije napisao, najvažnija mi je pouzdanost.
Zazirem od talijanskih marki. Citroen mi je okay ali već nekoliko godina nemaju normalan auto u ponudi.
21.09.2021 | 22:26
drlovric kaže:
Imamo li nekoga ovdje da vozi Peugeot 3008? Ovaj zadnji model 2017+


Ja imam Peugeot 3008 model 2017+, star dvije godine. Inače zadnji model je, ako se ne varam 2021, sa novom maskom naprijed, i malo drugačiji ozada.

Što te točno interesira?
21.09.2021 | 22:55
Gledam ih po oglasima pa me zanima iz prve ruke da li je 130KS za toliki auto premalo. Automatik mjenjac naravno.

110KS sam imao u supruginom 308 koji je osjetno manje auto.
21.09.2021 | 22:57
Borisone kaže:
Tek kad sam napisao shvatio sam koliko je to općenito sročeno.

Naviše kilometara napravim na posao otvorenom cestom 8 km u jednom smjeru. Nešto malo po lokalnom mjestu (nije veliko pa nema gužve osim po ljeti), a ostalo je nekoliko puta godišnje izlet oko 1000km i jedino tada imam potrebe tegliti više stvari za 3 osobe.

Najčešće se vozim sam. Napravim godišnje do 20.000 km.
Preferiram udobnost i tišinu, a ne snagu. Ionako je već po svuda ograničenje 50 ili 80 km/h.

Automatska klima, prednji i zadnji podizači stakla, Apple CarPlay ne bi smjeli biti dostupni samo u top opremi.

Kao što sam prije napisao, najvažnija mi je pouzdanost.
Zazirem od talijanskih marki. Citroen mi je okay ali već nekoliko godina nemaju normalan auto u ponudi.


Ovako na prvu, Škoda Octavia. Ja sam imao namjeru uzetu novu ali pre dugo mi je bilo čekati 280 dana. Takva situacija ti je gotovo sa svim vozilima, pa sretno!
21.09.2021 | 23:11
Opet moj glas ide za Kiu jer i najosnovniji model ima iza multilink, Škoda tek sa motorima iznad 150 KS, a ako je bitna udobnost onda XCeed sa paketom opreme EX Stream i motorom od 160 KS sa ručnim mjenjačem je malo ispod ciljane cijene, sa automatskim malo iznad (to je sa službenog cjenika, u dućanu možeš ostvariti i popust).

E da, koliko si visok?
21.09.2021 | 23:39
drlovric kaže:
Gledam ih po oglasima pa me zanima iz prve ruke da li je 130KS za toliki auto premalo. Automatik mjenjac naravno.

110KS sam imao u supruginom 308 koji je osjetno manje auto.


Ja imam benzinca sa ručnim mjenjačem (automatski mjenjač bi mi "pojeo" gotovo sve doplate koje sam uzeo), vozim "penzionerski" (ne gasiram se, ne pretječem ako nisam 200% siguran da neću uletjeti u "škarice") i meni snage ne fali. Auto jednako dobro vuče i kada se vozim sam, i kad ukrcam cijelu obitelj i pun gepek pa se zaputim na dužu turu. Kad stisnem gas kod pretjecanja, cure se obično prepadu (zbog neugodnog osjećaja u stomku) jer ih "zalijepi" za sjedalo, to se na Octaviji ije događalo.

Prije toga sam vozio Škodu Octaviu 1.9 D, 90 KS, i Peugeot je po tom pitanju znatno bolji (startniji, brži i bolje vuče).
21.09.2021 | 23:45
[quote="m@xym" post=195979]drlovric kaže:
Prije toga sam vozio Škodu Octaviu 1.9 D, 90 KS, i Peugeot je po tom pitanju znatno bolji (startniji, brži i bolje vuče).

Recimo probaj danas Škodu Octaviu 3 sa DSG mjenjačem i 150KS, promijenit češ brzo mišljenje
21.09.2021 | 23:52
Moj brat je vozio službeni 407, novi, čim su se pojavili. Već na trećem poslovnom putu ga je ostavio na autocesti. Neka debilana s elektronikom je bila. I to se kasnije opet ponovilo. Nisu baš neka sreća ovi novi.

Ono što je meni cool je stari 406 Coupe i još stariji MI16.
22.09.2021 | 00:02
@JOHN
Uopće ne sumnjam da je tako.

Samo sam uspoređivao ono sa čime sam imao iskustva.
Kada sam kupovao Peugeot-a, razmišljao sam i o Škodi Karoq (imam laganih problema sa leđima, pa sam prednost dao SUV-ovima), ali po cijene je izišao izvan mog budžeta (u pricipu sam auto nije toliko skuplji, koliko ima nebulozne doplate jer, da bio mogao odabrati feature A, moraš još dokupiti i feaure B, a ponekad i C, koji ti uopće ne trebaju), a uz to se dosta i čekalo.
22.09.2021 | 00:14
@dpasaric,

Svojevremeno je bila "trakavica" na forum.hr sa jednom 407-icom koja je imala neke probleme koje mjesecima nije uspio riješit ni ovlašteni servis. Na kraju, nakon velikog publiciteta, i žalbi direktno Peugeot-u u francuskoj, zastupnik je otkupio vozilo po prodajnoj cijeni.

Ja za sada nemam nekih velikim problema, osim sa radiom-tabletom (po novo-hrvatskom infotainment) koji zna biti mušičav (pogled kamere se ne aktivira uvijek kada ušaltam rikverc, sustav se nekad resetira sam od sebe u tijeku vožnje, nekad se ekran ne upali) ali to se uglavnom riješi starom informatičkom forom, doduše nije dovoljno samo ugasiti-upaliti auto, nego ga ugasiti, zaključati, pričekati par minuta, i onda se sve OK.

Na prvom godišnjem servisu su mi zamijenili tablet (samo ekran bez radia) a to je povućeno sa svih vozila isporučenih u tom periodu, a idući tjedan će mi promjeniti i radio, jer je javljao greške na drugom godišnjem servisu.

Servis im baš i nije za poželiti, ali barem mi je tu u gradu, a ne uz krugu od 200 Km.
22.09.2021 | 11:10
Još jedan beskorisni video sa YT

22.09.2021 | 11:17
Super je video!
Izgleda da imamo novu politiku pa ćeš nam morati prepričati.
22.09.2021 | 11:21
Moje vidovnjačke moći mi govore da si nam htio prikazati...
Samo malo...
Vidim djetelinu, ne - DVIJE!
Djetelina priča talijanski i kao da šapuće nešto na A, A - Alfa...
Nije grčki alfabet - Alfa Romeo!
Dalje vidim - GTV6 STELVIO PASS...
I čujem čisti zvuk.
Dobar video!
22.09.2021 | 11:22
Bertone kaže:
Još jedan beskorisni video sa YT

Jesam pogodio?
22.09.2021 | 11:37


Video je super, ovo beskorisni je bilo upozorenje za smayuu da se ne zaleti pa potroši par sekundi/minuta života uzalud.
22.09.2021 | 12:02
Pa ja ga nisam vidio na temi, ali sam skužio način (totalno slučajno) kako da ga kopiram.
Citirajući te dobiš link.
I dobar mi je komentar ispod - vozač je kao dirigent a motor orkestar, tako nešto...
EDIT:
Ozbiljno sada, meni se pod tim tvojim postom ovako normalno nikakav video ne prikazuje kako bi se prikazivao do prije nekoliko dana.
Nakon tvoje rečenice imam samo veliki (gdje bi obično bio video) prazan dio ostatka tvog posta.
No ako stisneš citiraj, onda ti da uz tvoj tekst i link.
Ti imaš video najnormalnije na svom ekranu?
Evo slika kako to meni izgleda, tvoj avatar vidim ali ga nisam sada ulovio.
Bitan je taj video.
Zato me zanima da li je to samo kod mene ili?

Screenshot2021-09-22at11.09.50.png
22.09.2021 | 12:40
Bertone kaže:


Video je super, ovo beskorisni je bilo upozorenje za smayuu da se ne zaleti pa potroši par sekundi/minuta života uzalud.


Ne, nisi skužio. Ovo je video vožnje planinskom cestom. Ili gledam iz užitka, ili ne gledam. Ono što mi oduzima život su likovi koji laprdaju unedogled, uglavnom isprazne šprehe za popunjavanje minutaže, a ja pokušavam dočekati jedan komad informacije, jedini koji me od cijele njegove predstave zanima. Da je napisano, pronašao bih što me zanima u par sekundi.
22.09.2021 | 12:41
Kloba kaže:
Zato me zanima da li je to samo kod mene ili?


Kod mene je normalno. Može ti imati veze s podešenjem browsera, ako ne dozvoljava googletovom servisu nešto što ovaj želi, ili tako nešto.
22.09.2021 | 12:44
Bertone, pošto je blesavo stavljati linkove za YouTube video klipove kada se isti ne vide, ako te zanima ukucaj nešto da nađeš ovo:
Tip je stavio GoPro na praznu felgu od automobila tako da snima vožnju unutar gume.
Snimka nakon njegovog montiranja počinje prikazivati stavljanje gume kako se to vidi iz GoPro kamere, pa pumpanje gume, i na koncu vožnju.
Ne bi vjerovao koliko se udubi guma kada dođe do doticaja sa asfaltom.
Ono, u teoriji ti je jasno da tako reagira, ali vidjeti to u praksi - skroz dobro.
22.09.2021 | 12:46
smayoo kaže:
Kloba kaže:
Zato me zanima da li je to samo kod mene ili?


Kod mene je normalno. Može ti imati veze s podešenjem browsera, ako ne dozvoljava googletovom servisu nešto što ovaj želi, ili tako nešto.

Hvala Smayoo.
Već sam mislio da se neko pravilo uvelo da nema klipova.
Idem na Firefox provjeriti pa ću nešto napraviti sa Safarijem.
EDIT:
Sada isprika svima na foru sa gatanjem, ispadam idiot.
Mislio sam da nitko ne vidi.
22.09.2021 | 12:50
Da, Firefox sve najnormalnije prikazuje.
Isprika.
Evo, sam ću naći taj "GoPro felga" video kao znakić pažnje.
EDIT:
Video nije smiješan, samo da dodam.

Smayoo, kužim tvoju frustraciju sa laprdanjem, sve više videa je pri dnu iscjepkano u segmente pa ti opisuje od te i te minute je to, dalje je ovo i tako.
Nisi sam.
I Google je to primjetio (da ljudi lude sa laprdanjem u klipovima) pa sada ima tu foru.
I ovaj video ima segmente pri dnu ako te zanima išta.
22.09.2021 | 14:20
Gledao sam taj video, ali možda netko nije pa će svakako dobro doći nekome koga zanima

Ako misliš (ili se dogodi) da se video ne vidi kad pišeš post, uvijek možeš napisati "Link na video" i na neku riječ ili skup riječi staviti poveznicu (ja sam stavio na video)
22.09.2021 | 15:24
@Maxim:

Ja gledam dizel automatik sa sto boljim paketom opreme. Razliciti su nam koncepti voznje. Auto mi se bas svidja.

Vagam izmedju P3008 i Tiguana.

Nekih 6-7 godina smo vozili u obitelji P308 (model 2010, 1.6hdi, 110ks), presao 230000 i na tom autu se pokvario akumulator I mali hladnjak od klime pa je curio freon. Taj hladnjak je realno JEDINI kvar na tom autu, ostalo je redovito odrzavanje.

Tako da ove price da fracunski auti ne valjaju, jer mi je neko tako rekao, kod mene ne drze vodu. Ja pricam iz svog iskustva, a ne rekla kazala.

Trenutacno vozim Opel Insignia (2015.g) i osjetno je manje pouzdan auto od Peugeot 308. Ne znam vise sta nisam na njoj mijenjao. Ostao mi jos samo krov i sjedista
22.09.2021 | 15:28
Bertone kaže:
Gledao sam taj video, ali možda netko nije pa će svakako dobro doći nekome koga zanima

Ako misliš (ili se dogodi) da se video ne vidi kad pišeš post, uvijek možeš napisati "Link na video" i na neku riječ ili skup riječi staviti poveznicu (ja sam stavio na video)

Hvala.
Sada sam shvatio da ne vidim video klipove na Jabučnjaku na Safariju na Macu, koji ga je updateao sinoć, i na iPhoneu, čak i na aplikaciji Firefox, Mozilla kako se već zove...
22.09.2021 | 15:33
smayoo kaže:

Ne, nisi skužio. Ovo je ...


Ma skužio sam ali moram te malo
22.09.2021 | 17:36
drlovric kaže:
@Maxim:

Tako da ove price da fracunski auti ne valjaju, jer mi je neko tako rekao, kod mene ne drze vodu. Ja pricam iz svog iskustva, a ne rekla kazala.


Kad se samo sjetim muka koje sam imao s Renaultom... hvata me žgaravica i nervoza. Čim je istekla garancija, imao sam u roku godine i pol oko 15000-20000kn kvarova, jedan za drugim. Doslovno, izvezeš auto iz servisa, na putu do doma se popale sve lampice, pa opet nazad u servis.. katastrofa. Kaj je najgore, znam još ljudi s istim pričama. Danas me od francuza zanima samo sir i vino

Sada vozim Focusa iz 2016. i to mi je drugi Ford i mogu reći da sam zadovoljan (iako se aute nikada ne treba hvaliti), mada dosta sve ovisi o servisu. Kako sam ovaj kupio u Grand autu, još nekoliko mjeseci sam vezan na njihovu petogodišnju garanciju koja podrazumjeva da kod njih servisiram auto, a s tim nisam baš impresioniran. Kod Lackovića je upravo suprotno, uvijek sve korektno odrađeno, što je kada sam kupovao auto u velikoj mjeri odlučilo da opet kupim Ford. Tako da, prije kupnje novog auta svakako vidi gdje ćeš servisirati auto. I provjeri da li možeš promjeniti žarulje sam ili trebaš u servis i za to

Ova Kia Xceed koju Bertone spominje super izgleda, baš su dvije parkirane kod moje zgrade. Stari je kupio Ceeda prije godinu dana i jako je zadovoljan (diesel, 130KS), ali auto je još uvijek praktički nov i treba se pokazati na dulje staze. Ja sam s Focusom sada na 54000km, i jedino što sam mijenjao je zvučnik koji je počeo krčati (u vozačevim vratima). Druga stvar koju sam skužio je da se malo čuje prednji lijevi amortizer, što ću sada riješiti dok je još uvijek u garanciji. Inače, auto je skroz OK. Nedavno sam sjedio u novoj Kugi i začudio se koliko jeftino izgledaju materijali u autu koji košta preko 200k kn, a i sjedala su čudno prekratka, bar se meni tako čini.

P.S. stari je imao Renaulta s kojim je napravio 250000km bez greške, ali to su izgleda bila neka druga vremena.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 36 minuta
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO