Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


15.03.2021 | 18:18
Bertone kaže:
Prije par stranica ove teme sam napisao da sam mislio da nikad neću napisati da Toyota danas može napraviti zanimljiv auto,... mislio sam na Yaris GR.
Ako nije jasno zašto i dalje slinim na Yarisa GR potrošite 10 minuta na video na kraju posta

BMW M2 Competition:
3000 ccm
411 KS
1650 kg

Toyota Yaris GR
1600 ccm
261 KS
1280 kg


Mi Alfisti u samokritici i "od milja" Alfe s preko 1.600 kg zovemo prasice, a 159 se još zove i "Sto-pedes-debela". Dakle, taj masni vepar od M2 s 1.650 kg je tu u lošijem položaju od Yarisa GR. A bilo bi zanimljivo vidjeti što bi tu napravila Alfa 4C sa samo 240 ks, ali 895 kg. Prema njenim atletskim brojkama i Yarisovih niskih 1280 kg izgleda prilično adipozno!
16.03.2021 | 08:42
Dobra je samokritika ... samo, koliko danas dođe rabljena ne razvaljena 4C? 50-60k€?
16.03.2021 | 15:21
Bertone kaže:
Dobra je samokritika ... samo, koliko danas dođe rabljena ne razvaljena 4C? 50-60k€?


A da, tako nešto. Samo nemaš što posebno kod nje niti razvaliti, motor je običan od Giuliette QV.
16.03.2021 | 19:16
dpasaric kaže:
A bilo bi zanimljivo vidjeti što bi tu napravila Alfa 4C sa samo 240 ks, ali 895 kg. Prema njenim atletskim brojkama i Yarisovih niskih 1280 kg izgleda prilično adipozno!


Nemamo kaj gledati; skoro 400 kila razlike. Alfa ju pojede za dobar dan, ako nije snijeg na cesti. Uvijek se sjetim impreze GC8 STI. 280 KS, a auto ima manje od 1200 kg i pogon na sve kotače. Do 200 km/h ta impreza ide ko Ferrari. Nema zamjene za malo kila. Uvijek radije auto sa 1000 kg i 200 KS nego 2000 kg i 400 KS....
16.03.2021 | 21:26
I najbolji auto na svijetu. Svih vremena. Nema dalje. Točka.

16.03.2021 | 22:27
Djuro genijalac kaže:

Nemamo kaj gledati; skoro 400 kila razlike. Alfa ju pojede za dobar dan, ako nije snijeg na cesti...


Na Nordschleifeu vjerojatno da, ali na potezu Tomislavov dom - Šestinski Lagvić (ili sličnom komadu ceste) mislim da 4C nema šanse spram Y GRa bez obzira na vremenske uvijete, karbonsku šasiju, ludo dobar ovjes i minus 400 kg,... jednostavno nisu ista kategorija auta i nisu napravljeni za istu vrstu ceste i podloge
17.03.2021 | 09:31
Djuro, T.50 mi više ostavlja dojam bolida nego auta!
Za zajebanciju ok, ali kao neki auto s kojim bio odvalio od ZG do DU....hm....radije biram Yarisa
17.03.2021 | 11:10
Djuro genijalac kaže:
Nemamo kaj gledati; skoro 400 kila razlike. Alfa ju pojede za dobar dan, ako nije snijeg na cesti. Uvijek se sjetim impreze GC8 STI. 280 KS, a auto ima manje od 1200 kg i pogon na sve kotače. Do 200 km/h ta impreza ide ko Ferrari. Nema zamjene za malo kila. Uvijek radije auto sa 1000 kg i 200 KS nego 2000 kg i 400 KS....


Uh, ta Impreza je bila baš pogođena. Zašto sada Impreza izgleda kao obiteljska kanta umjesto da su zadržali onaj "555" stil koji je i donio slavu cijeloj seriji...
17.03.2021 | 11:17
Vjerojatno zato što se obiteljska kanta bolje prodaje.
17.03.2021 | 13:23
Djuro genijalac kaže:
...Uvijek se sjetim impreze GC8 STI. 280 KS, a auto ima ...


... i zadnji brisač stakla iako ima klasični poklopac gepeka, a ne treća/peta vrata
17.03.2021 | 20:50
Otišla je Sabine Schmitz.



17.03.2021 | 23:47
Ajbg... RIP
18.03.2021 | 07:33
Bertone kaže:
Djuro genijalac kaže:

Nemamo kaj gledati; skoro 400 kila razlike. Alfa ju pojede za dobar dan, ako nije snijeg na cesti...


Na Nordschleifeu vjerojatno da, ali na potezu Tomislavov dom - Šestinski Lagvić (ili sličnom komadu ceste) mislim da 4C nema šanse spram Y GRa bez obzira na vremenske uvijete, karbonsku šasiju, ludo dobar ovjes i minus 400 kg,... jednostavno nisu ista kategorija auta i nisu napravljeni za istu vrstu ceste i podloge


Kume, 400 kila je UŽASNO puno. Na tom potezu, općenito po Sljemenu gore-dolje i lijevo desno sam navozil svega. Se sjećaš opel speedstera? Lotus elise defacto s opelovim motorom; 2.2 147 KS. Niš posebno kaj se motora tiče. Ali 700 kila vage. Auto je išel ko kuga baš preko Sljemena, gdje imaš puno promjena smjera, ubrzavanja i kočenja, a nemaš visoku vršnu brzinu (osim dolje kad si već kod Lagvića, gume zagrijane, adrenalin te pere, pa ako je ovjes dobar preko mostića možeš i sa 150 proletit). Nisam mjeril, ali osjećaj je bil da je taj speedster na račun kilaže bil brži od 911 carrere 2 sa 3.6 litrenim motorom i kolko, 320 ili 340 KS...
Yaro bude brži od 4C samo ako je jako loše vrijeme i sklisko, na račun 4WD pogona... Da se razumijemo, i dalje smatram da je to famozan auto, da ne bude zabune
18.03.2021 | 07:34
smayoo kaže:
Vjerojatno zato što se obiteljska kanta bolje prodaje.


I o ovome bi se dalo raspravljati....
18.03.2021 | 07:36
Bertone kaže:
Otišla je Sabine Schmitz.





Kraljica Nordschleifea. A ovaj krug u kojem prestigne sve koji postoje, a ima ih valjda 60 je za sva vremena...
Jednom me čak i vozila po Jerezu, kad je bila u BMW Fahrer Training programu...

RIP
23.03.2021 | 20:11
Manje od mjesec dana do WRC Rally of Croatia!

Obavljene službene karte za gledatelje. Tko želi proći brzince, ima priliku....

rally-croatia.com/en/spectators/programme-and-maps
23.03.2021 | 22:26
Sabine, legenda!
25.03.2021 | 20:01
Loše vijesti za WRC. SSS (Super Special Stage) na Velesajmu u petak je otkazan. Službeno zbog COVID-a. Neslužbeno zato jer je ZG Holding tražio 1.2 mil kn za osiguranje 'ako se ošteti koji paviljon'. A svi su ionako derutni...
I drugo, vezano uz COVID- servis je zatvoren i gledateljma neće biti dopušten pristup. Tko je mislio gledati auto izbliza, ništa od toga... (fali smajli koji suze lije)
25.03.2021 | 20:55
Odgoditi će oni i "Shakedown Medvedgrad" kaj se treba voziti od Himpera do Lagvića, službeno priopćenje će biti da se uznemiruju životinje i narušava statika tvrđave, a neslužbeno će ih teta i PP Medvedgrad tražiti tu mač eura za khm zaštitu prirode i moguću štetu na populaciji potočnog raka.
25.03.2021 | 22:30
To se nemre odgoditi. Reli se ne može održati bez shakedown stagea. SSS je bilo relativno jednostavno ukloniti iz itinerera, jer je ionak najkraći i zapravo je trebal biti primarno show
25.03.2021 | 23:21
A ne znaš ti ravnateljicu PP Medvedgrad,... ta je postavila punionicu za EV na predzadnjem zavoju prije Medvedgrada jer tamo svakodnevno dolazi 0,00000000002 EV-a (i to pod uvijetom da nisu zaključali rampu 100 metara niže) (mora ovaj smajl kad nema facepalm)
28.03.2021 | 23:06
Da donesem malo glamura u pandemijsko sivilo, evo vam par hintova o jučerašnjoj kazališnoj premijeri povijesne rekonstrukcije istinite priče o nastanku Alfe Aerodinamica Spider, remek-djela i ikone među legendarnim automobilima! Auto je nastao u Rijeci između dva rata, a ova priča je sažeta u predstavi "Alfa Romeo Jankovits".

hnk-zajc.hr/upecatljiva-prica-o-automobi...a-odusevila-publiku/













29.03.2021 | 10:50
Bertone kaže:
Odgoditi će oni i "Shakedown Medvedgrad" kaj se treba voziti od Himpera do Lagvića, službeno priopćenje će biti da se uznemiruju životinje i narušava statika tvrđave, a neslužbeno će ih teta i PP Medvedgrad tražiti tu mač eura za khm zaštitu prirode i moguću štetu na populaciji potočnog raka.


Da se i ja umiješam u temu... Kaj Rally auti uopće imaju tražiti u parku prirode? WTF!!!
29.03.2021 | 16:53
Pa rally se uvijek vozi u takvom nekom okruženju. Zašto bi to bio problem, nije to svaki dan...? Ako se sve pripremi s dužnom pažnjom ja ne vidim razloga da se to ne dozvoli.
Tako bi se isto sad netko mogao iščuđavati zašto se dozvoljava sportsko/rekreativno jedrenje po Prokljanskom jezeru i Krki, Kornatima, Mljetu, Telašćici ili oko Lastova...
29.03.2021 | 20:40
Tito kaže:
Bertone kaže:
Odgoditi će oni i "Shakedown Medvedgrad" kaj se treba voziti od Himpera do Lagvića, službeno priopćenje će biti da se uznemiruju životinje i narušava statika tvrđave, a neslužbeno će ih teta i PP Medvedgrad tražiti tu mač eura za khm zaštitu prirode i moguću štetu na populaciji potočnog raka.


Da se i ja umiješam u temu... Kaj Rally auti uopće imaju tražiti u parku prirode? WTF!!!


Sjetil bum se ove izjave kad prvi put s autom odjašete na Sljeme
29.03.2021 | 20:41
dpasaric kaže:
Da donesem malo glamura u pandemijsko sivilo, evo vam par hintova o jučerašnjoj kazališnoj premijeri povijesne rekonstrukcije istinite priče o nastanku Alfe Aerodinamica Spider, remek-djela i ikone među legendarnim automobilima! Auto je nastao u Rijeci između dva rata, a ova priča je sažeta u predstavi "Alfa Romeo Jankovits".

hnk-zajc.hr/upecatljiva-prica-o-automobi...a-odusevila-publiku/


Jako lijepo i vrijedno divljenja! Naklon do poda.

PS: Jel bilo onsite odmah i mogućnosti za dijagnostike i otklanjanja sitnijih nedostataka, da doživljaj bude potpun?
30.03.2021 | 01:19
Djuro genijalac kaže:
PS: Jel bilo onsite odmah i mogućnosti za dijagnostike i otklanjanja sitnijih nedostataka, da doživljaj bude potpun?


Komunalni redari odmah poslali račun klubu jer je cijeli plato ispred HNK bio pun ulja od starih Alfi, barem od onih koje nije odvezla šlep služba!
30.03.2021 | 03:19
Svašta se može pronaći na bespućima interneta

30.03.2021 | 13:39
Djuro genijalac kaže:
Tito kaže:
Bertone kaže:
Odgoditi će oni i "Shakedown Medvedgrad" kaj se treba voziti od Himpera do Lagvića, službeno priopćenje će biti da se uznemiruju životinje i narušava statika tvrđave, a neslužbeno će ih teta i PP Medvedgrad tražiti tu mač eura za khm zaštitu prirode i moguću štetu na populaciji potočnog raka.


Da se i ja umiješam u temu... Kaj Rally auti uopće imaju tražiti u parku prirode? WTF!!!


Sjetil bum se ove izjave kad prvi put s autom odjašete na Sljeme


Nisam ja za zabranu prometa na Slejmenu, ali rally i ona ekipa koja s kroserima piči po planinarskim putevima nemaju kaj traziti gore, po mojem misljenju. Ali neka struka odluci.

Smayoo - da se nakon svake regate par jedilica nasuka i zabije u neku stjenu, zapali i pritom ispusti odredenu kolicinu neke otrvone tekucine u more, mislim da bi zabranili regate u parkovima prirode.
A i usporedba jedrenja i rallya
30.03.2021 | 16:14
Osobno mislim da ljetni "leisure" jedriličari u pravilu puno više zagađuju more, nego što sportski vozači zagađuju šumu, osobito ako voze organiziranu utrku. Eventualne havarije i izlijevanje štetnih tekućina, naravno, ima organizator sanirati.

Mislim da, kad bi zbrojili koliko nautičara u ljetnoj sezoni prazni kemijski wc u more, i to ne na otvorenom ili poluotvorenom moru (kao npr. u Viškom kanalu i sl.) nego upravo u zatvorenim uvalama kao što je Telašćica ili među kornatskim otočićima, teško bi to ikoji rally dosegao.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 38 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, ammadeus, m@xym, Riba, temeljnik, tomislav.c, Anonimci (571)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO