Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


06.07.2020 | 13:30
Prije 2 godine sam išao u Hrastinski jer mi je na proljeće krepala klima, i veli on gužva mu je ogromna treba mijenjati hladnjak jer je procurio ali nek se javim krajem 8. mjeseca kad se vrate svi sa godišnjeg ali će mi u međivremenu napuniti plin da se kolko-tolko hladim. Evo već 2 godine hladi ko da ništa nije bilo a hladnajk pod UV lampom zelen da ne može više.
06.07.2020 | 15:58
dpasaric kaže:
Danas to imaju čak i manji servisi i mnogi autoelektričari, nađi po nekoj lokalnoj preporuci, cijene su išle gore zbog cijena plina, tako da više to nije 250 kn kao prošlih godina, najjeftinije što sam našao je 400 kn.

Upravo sam napunio svoj dnevni auto, izdržalo je 4 godine, tlačnost sustava je bila ok kada smo zadnji put punili, tako da je sumnja pala na loš visokotlačni ventil, pa nije loša ideja da ti se i to provjeri (nisu skupi, 25-30 kn). Sada ću vidjeti koliko će izdržati.

Idem ovaj tjedan napuniti i vikend auto, tamo radi, ali je već slaba, pogledao sam kada sam je zadnji put punio - kaže log 2007. godine! Dobro je i izdržalo!


Da imam servis, ti bi mi bil najdraža mušterija. Sve je 'dobro i izdržalo'.....
06.07.2020 | 18:12
Hvala svima. Otići ću do Hrastinskoga, taj mi je blizu ureda.
10.07.2020 | 20:42
Tko zna tko je Gordon Murray, evo sjajnog njegovog nastupa gdje govori o svemu pomalo. Formuli 1, McLarenu F1, T50, ali i običnim autima...
Tko ne zna tko je Gordon Murray, jbg, nek preskoči ovo, jer ga onda to ni ne zanima, a traje preko sat vremena

20.07.2020 | 16:43
Da pitam i tu...


Auto u pitanju Zafira Tourer C 2014. 1.6cdti. Odjednom upalio lampicu motora, skenirao sam i baca grešku p20e8.
Nakon guglanja ispada da je tlak adBlue tekćine pre nizak i to je stvar do krepane pumpe ili lošeg injektora uree.

Kaže stari kad se auto zagrije iz auspuha dimi bijeli dim i smrdi po kiselini.

Jel imao tko iskustva ili ga bacam u Savu?
20.07.2020 | 16:48
energyman kaže:
...
Kaže stari kad se auto zagrije iz auspuha dimi bijeli dim i smrdi po kiselini.
...


Možda bira novog Papu?
02.10.2020 | 14:40
Riječani, ovo je snimljeno kod Vas?

02.10.2020 | 14:53
Je.
02.10.2020 | 14:55
Imaš u komentarima ispod videa. Je.
02.10.2020 | 15:45
To je tamo gdje je gorilo ljetos?
02.10.2020 | 17:03
Groznog li auta.

Draža mi je bila ona reklama za Hondu u Rijeci.
02.10.2020 | 19:52
dpasaric kaže:
Groznog li auta.

Draža mi je bila ona reklama za Hondu u Rijeci.


Ovi brkovi naprijed su preužasni. Još uvijek nisam odlučio jel gore ovo ili ona Bangleova serija 7... Strašno, na što ti auti sad liče.

Ili sam ja samo prestar pa više niš ne kužim...
02.10.2020 | 20:14
Fakat. Auto podsjeća na Hitlera.
03.10.2020 | 00:36
Kloba kaže:
Imaš u komentarima ispod videa. Je.

Baš sam ispao "panj" sa pitanjem , ali u 99,9% slučajeva ne bacim pogled ni na prva dva komentara

Kloba kaže:
Fakat. Auto podsjeća na Hitlera.

A jesi Lud
03.10.2020 | 03:19
Kloba kaže:
Fakat. Auto podsjeća na Hitlera.


You can't unsee it now - mrgudna zločesta faca, a klasični BMW bubrezi su toliko predimenzionirani da zaista stvaraju iluziju Hilterova lica s njegovim prepoznatljvim brčićima.

A BMW je nekada davno-davno, znao napraviti prelijepe aute, elegantne, sportske, a fine, a ne ovaj carbage...

Evo npr. ovaj 850, pa ljepši je od bilo kojeg modernog modela u zadnjih 20 godina.

03.10.2020 | 19:50
Pukli Švabe ko kokice. I u futurističkim modelima...
Merced počeo dizajnirati modele "u skladu s prirodom".

BMW mi je isto blago čudan. Model "Pozlaćeni Hitler na rave partyu". Čak i vrata diže u Heil poziciji.
04.10.2020 | 10:23
Ne znam, meni su ti predimenzionirani bubrezi odvratni na novoj 7-ici i X modelima(ali oni su mi općenito odvratni i besmisleni (osim X2, on mi je OK)), ali nekako mi na M3 i M4 ne izgledaju loše

Ali opet, to je dojam preko ekrana, nisam ih još vidio uživo. A usporedba sa Bangleom možda stoji, meni ni njegovi modeli onda kad su izašli, ni danas nisu ružni.

Jbga, glavno da se priča i da se izdvajaju iz mase.
04.10.2020 | 16:47
dario15 kaže:
A usporedba sa Bangleom možda stoji, meni ni njegovi modeli onda kad su izašli, ni danas nisu ružni.

Jbga, glavno da se priča i da se izdvajaju iz mase.


To je silovanje branda. Umjesto propelera na taj auto metni logo od Gellyja i svi se budu sprdali s tim kak su Kinezi nacrtali odvratan auto.

To je uvijek dobar test je li auto lijep ili nije. Makni s njega logo i onda ga promatraj neutralno. Ovi su bubrezi toliko, hm, nabubrili, da je to nakaradno...
Stilski ekvivalent toga je trokraka zvijezda na Mercedesu s promjerom od 16 cola. Ili Audijevi ringovi široki metar i pol.

Za mene je Bagle bil taj koji krenul u uništavanje BMW-a s onom nakaradnom sedmicom koja se dobro prodavala samo u Rusiji i trebalo ga je onda još zatvoriti u neku ustanovu pa nek crtulji za sebe. Uostalom, ipak govori o njemu činjenica da se više ne bavi s automobilskim dizajnom. Nakon te sage s BMW-om baš nije bilo puno zainteresiranih za njegove usluge.
A obitelj Quandt je očito na nekim tabletama kolektivno
04.10.2020 | 19:54
Mene ovaj novi BMW vizualni izričaj podsjeća na prometala iz stripa "Smogy Boy" Gorana Delića
04.10.2020 | 20:08
IMG_3358.JPG


O tome pričate?
05.10.2020 | 21:09
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.
05.10.2020 | 21:52
serafin kaže:
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.


Ako je tako, onda je praksu za vrijeme školovanja prošao u Lipovici
05.10.2020 | 22:07
To ne znam, ali dosao je u BMW iz Citroena. A takav izcitroenizirani look i odaju novi BMWi
05.10.2020 | 22:45
serafin kaže:
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.


Domagoj Đukec. Proslavio se elegantnim Citroënom C5, a sad proizvodi/potpisuje/odobrava ova sranja s velikim čubama...
05.10.2020 | 22:58
Djuro genijalac kaže:
serafin kaže:
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.


Domagoj Đukec. Proslavio se elegantnim Citroënom C5, a sad proizvodi/potpisuje/odobrava ova sranja s velikim čubama...


Pa da, ali taj C5 kad je izasao je imao taj wow efekt za Citroen, barem meni. Sto je u medjuvremenu poslo po zlu...ne znam.


A vidim da je cubice pripremio i za i4.

06.10.2020 | 02:03
Je li to onaj "elegantni C5" u kojeg osoba viša od 180 cm ne može ući a da si ne iščaši vrat?
06.10.2020 | 12:25
smayoo kaže:
Je li to onaj "elegantni C5" u kojeg osoba viša od 180 cm ne može ući a da si ne iščaši vrat?


Dobro, sad grintaš bez veze, Francuzi su inače poznati kao visoki ljudi ... zapravo koliko se sjećam Hrvati su na 7. mjestu po prosječnoj visini, Hrvatice na 18. mjestu tako da tko je nama kriv što nismo u nekom svjetskom prosijeku za muškarce od 175 cm i za žene od 163 cm.
06.10.2020 | 12:38
Gle, ako uzmeš u obzir da su ljudi, kako vrijeme odmiče, sve veći (viši i masivniji) kako im raste životni standard (jer se hrane sve više proteinima, osobito u djetinjstvu i mladosti), opet tu nešto ne štima.

Vozio sam se (više puta) u "žabi" (Citroën DS sedan), i to ne kao dijete, nego kao student, kad sam bio jednako visok kao sad. Vozio sam se baš puno puta u GS Pallasu. Vozio sam se nekoliko puta u XM-u. To su sve bili auti u kojima si mogao tulum napraviti, ne samo po visini. Da ne ulazim sad u nepotrebne detalje...

Prvi u kojem sam ostao iznenađen manjkom prostora je bio Xantia, ali barem je na prednjim sjedalima bilo dovoljno visoko. Isto tako i u starom (prvom?) C5.
U ovom kojeg sad kolega vozi (C5 2013.), koji je čak karavan (??!!), i on (1,87) i ja (1,91) moramo razrađivati posebnu tehniku ulaženja jer kad normalno sjedamo na prednja sjedala, udaramo glavom (cca iznad uha) u gornji dovratak. A kad sjednemo za volan, sjedalo mora biti poluležeće, da nam tjeme ne struže po "stropu". Naravno, iza nas ne može sjesti nitko veći od 10-godišnjeg djeteta. A pričamo o C5. Jbg. više mjesta ima u Fiatu Punto...
06.10.2020 | 14:50
A došla su nova vremena, vozio sam i ja davno XM-a i kad si otišao na benzinsku hladno si mogao otići na kavu dok se napuni spremnik od 80+ litara goriva, danas koliko znam jedino kod nekih modela Mercedesa možeš doplatiti (hebena dodatna oprema) veći spremnik, ali ni on nije veći od nekih 60 litara... ili za primjer, vozio sam prvu i predzadnju generaciju Ford Focusa, prva generacija je imala odličan ovjes i bilo je mjesta u autu kao u priči, ova predzadnja je zadržala neke tragove onog odličnog ovjesa, ali mjesta u autu nema (+ kaj sam 9 od 10 puta udario koljenom u instrument tablu kod ulaska u auto).
06.10.2020 | 16:29
Touareg 100l, koliko vidim. Možda krivo vidim.
Porsche Cayenne samo 90l.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 32 minuta
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO