Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


17.08.2019 | 17:50
Opet ponavljam, nema ih tko kazniti kad su sve radno sposobne i aktivne poslali na granicu... iako se slažem s tobom i kao roditelj i vozač bi s guštom kažnjavao mame koje dovoze djecu jer dok su im djeca u autu voze 20 km/h i čim ih ostave sjednu u auto, nabiju mobitel na uho i opletu 50-60 km/h gdje su maloprije vozile 20,... i nije to sad muški šovinizam jer vodim djecu pješice do škole i vrtića i tate koji dovoze djecu rijetko voze brže od 20-30 u dolasku i odlasku za razliku od ženiki.

Drugo, da krenu kažnjavati roditelje koji dovoze djecu javila bi se pravobraniteljica za djecu pa bi drvljem i kamenjem po policiji jer izlažu djecu stresu (P.S. Sad će se javiti JOHN sa svojim iskustvom kad su ga kaznili ).

Ako pak ne zaustave roditelja dok je dijete u autu već pričekaju sa strane da roditelj odvede dijete u školu/vrtić onda su u suprotnosti sa pravilnikom o načinu postupanja, a prijave padaju u vodu na sudu.
Kako god okreneš, u cijelom lancu su oni najmanje krivi (ovi kaj delaju na cesti).

*****

Nevezano za kazne malo zanimljivosti s HR autocesta

hr.n1info.com/Vijesti/a426795/Sportski-z...na-autocestu-A6.html


19.08.2019 | 17:45
I sad bi policija trebala naći ovog maloumnog idiota koji kao vozač automobila na autocesti u kriznoj situaciji, gdje avion prinudno slijeće na tu istu autocestu, mobitelom snima događaj umjesto da se jebeno maksimalno koncentrira na sami događaj i moguće preveniranje posljedica.
19.08.2019 | 18:16
Ma ove u autu Bog čuva i sve im je već oprostio
21.08.2019 | 01:00
Nego, nikako da pitam, čistite li vi utore na gumama četkicom za zube?



21.08.2019 | 01:11
Ne, ta razina postojanja mi je nedohvatljiva
Usput, ovo sa spužvom između guma ti nije dobro jer spužva vuče vlagu pa onda trpe bočnice guma (osim ako nemaš vrećice sa silica gelom/granulama )
21.08.2019 | 01:35
Bez brige, nije ovo priprema za skladištenje, nego za prodaju, spužva je tanka i tu je samo da se ne ogrebu felge.
21.08.2019 | 01:43
Sad mi je lakše
21.08.2019 | 11:22
dpasaric kaže:
Nego, nikako da pitam, čistite li vi utore na gumama četkicom za zube?


Ne. To sam jednom u JNA čistio fuge na pločicama u WCu.
21.08.2019 | 11:42
Obično očistim kamenčiće iz utora manjim odvijačem.
21.08.2019 | 18:07
Zajebaji ti, zajebaji...
Ali evo jedna ozbiljna. Čime izglancati šoferšajbu iznutra kad se na nju uhvati ona mliječasta maglica od para benzena (ne benzina, nego benzena, koji hlapi iz plastike kad je auto parkiran na suncu), a da se onda ne uhvati ta ista maglica ponovno, barem do iduće godine?
21.08.2019 | 18:24
Siguran sam da ima na ebay-u neka unutarnja navlaka za stakla

... ili si kupiš (opet ne ebay-u) navlaku za prednju konzolu pa em upija pare , em je mat pa nema refleksije plastike na prednjoj šajbi,... a ako uzmeš od alkantare možeš je i "češljati" rukom ako upadneš u gužvu pa ubiješ malo vrijeme
21.08.2019 | 19:16
Štooooo?
What the f...? Taman kad pomislim da sam sve vidio...
Kupit ću si odmah u paketu s original papučama za Subaru...
21.08.2019 | 20:40


21.08.2019 | 21:35
zabac kaže:
Ja ne mjenjam gume dok se ne potroše.

Da pitam, da li netko ćisti auspuh iznutra?


Da, ja čistim. Kako je od avionskog T304 čelika, na njega loše prijanja boja, a unutarnji dio je mat crn, pa ponekad to očistim i pofarbam ponovo.
21.08.2019 | 21:58
Sad mi je jasno kako nikad nemaš vremena...
21.08.2019 | 23:32
dpasaric kaže:

Da, ja čistim. Kako je od avionskog T304 čelika, na njega loše prijanja boja, a unutarnji dio je mat crn, pa ponekad to očistim i pofarbam ponovo.


A zašto nisi dao auspuh na bruniranje?
22.08.2019 | 00:16
Bertone kaže:
dpasaric kaže:

Da, ja čistim. Kako je od avionskog T304 čelika, na njega loše prijanja boja, a unutarnji dio je mat crn, pa ponekad to očistim i pofarbam ponovo.


A zašto nisi dao auspuh na bruniranje?


Shacal nije imao takvu opciju, a nisam niti znao da bi to mogao biti problem nakon nekog vremena.
22.08.2019 | 21:00
Pozdrav s vrha Radeševa!

IMG_1486copy.JPG
23.08.2019 | 00:05
I kako se ponaša CVT na makadamu?
23.08.2019 | 09:31
smayoo kaže:
Pozdrav s vrha Radeševa!

IMG_1486copy.JPG


I za to ti je trebal 4x4 auto? Pa dotud se dođe sa spuštenim stojadinom...
23.08.2019 | 10:42


bertone kaže:
I kako se ponaša CVT na makadamu?


Pa, na običnom makadamu se ponaša super. Vjerojatno više radi AWD, nego radi CVT, ali auto je toliko stabilan da ti ne treba nikakvo posebno umijeće da se po makadamu voziš kao po asfaltiranoj cesti.

Zato sam se i odvezao do vrha Radeševa, da vidim kako to izgleda u nekim težim uvjetima. Vozio sam se po tzv. "turističkoj stazi" (to je zavojit spust kroz šumu, sjeverno od ove "normalne" staze), koja je u donjem dijelu nekakva osrednje dobra makadamska cesta s dosta manjeg kamenja koje se odranja po njoj i nagibom do nekih 10%, a u gornjem dijelu je zapravo vododerina, više nego cesta, s kamenjem veličine šake i malo većim koje se odranja pod kotačima (i nogama) i mjestimično nagibima oko 15%.

Ubacio sam u "L" i držao brzinu do 40 u donjem dijelu, odnosno do nekih 20-25 u gornjem. Nisam nigdje zapeo, niti proklizio. Iznenađujuće lako je bilo. Elektronika mu je poštimana savršeno, a mehanika nema što ne može.
Nizbrdo sam u gornjem dijelu uključio X-mode (za kontrolu brzine nizbrdo bez kočenja) i spuštao se brzinom od nekih 8-10 km/h dok nisam prošao taj ružan dio. Dalje sam se spuštao samo u "L", s nekih 30-40 km/h i samo par puta prikočio pred jačim zavojima. Iznenadilo me da niti nizbrdo auto nigdje nije proklizio.
23.08.2019 | 12:39
Ma odličan je Subaru za takve stvari, svi mi ga hvale.
23.08.2019 | 12:40
smayoo kaže:

...
Vjerojatno više radi AWD, nego radi CVT,
...


Ma mislio sam kako se ponaša CVT u sprezi s motorom jer nema standardne prijenosne omjere pa da u xy brzini motor radi na xy okretajima.



Djuro genijalac kaže:

I za to ti je trebal 4x4 auto? Pa dotud se dođe sa spuštenim stojadinom...




Čuj, kad on sjedne u XV-a, bude i XV spušten
23.08.2019 | 18:33
Ljudi, od nekuda treba početi. Ipak je to novi auto i nemre se baš samo tako navalit. Sljedeći izazov neka bude bar 25% i malo vlažnije zemlje.
23.08.2019 | 20:09
Bertone kaže:
smayoo kaže:

...
Vjerojatno više radi AWD, nego radi CVT,
...


Ma mislio sam kako se ponaša CVT u sprezi s motorom jer nema standardne prijenosne omjere pa da u xy brzini motor radi na xy okretajima.


Klizi naprijed-natrag po nekoj svojoj logici. Na momente mi se čini da motor ide u nepotrebno visoku turažu (preko 5000), na momente kao da će se ugušiti, ali zapravo cijelo vrijeme vuče ko zmaj i kotači grabe uredno. Dosta iznad očekivanja.
23.08.2019 | 20:44
Hvala, baš to me je zanimalo
25.08.2019 | 22:06
U međuvremenu, malo tuninga....

Recaro sjedala iz astre GSi (plaćena ciglih 700 kn, oba, uključujući i zadnju klupu) sam pripasal u Hondu...

Preko eBaya nabavil univerzalne vodilice, napravil nosivi okvir i eto...

IMG_0826.JPG



I ovo je konačni ishod

IMG_0822.JPG



Sad sjedala idu na rastavljanje, popravak i pranje navlake (proizvedena 1994., ne želim ni pomišljati na to kaj je sve u njima) i onda u upotrebu. Zadnju klupu isto pretapiciram (zato je nabavljena ui zadnja klupa) da bude pasend...
26.08.2019 | 00:21
Tko se bavio zavarivanjem?
26.08.2019 | 00:29
Djuro je zaista genijalac, nije to "false advertising" alias! Volim taj njegov DIY duh!

I ja sam bio vrijedan za vikend, zamijenio sam zglobni graničnik na vratima koji se počeo čuti "klik-klik". Ma nakon 15 godina izliže se metalni valjčić i onda zapinje, funkcionalno ne smeta, ali me nervirao zvuk. Dosta je posla jer se moraju razmontirati vrata da bi se on izvukao s unutarnje strane. Sada je opet smooth as butter!



A onda sam konačno sredio i nešto za osobno zadovoljstvo, namonitrao felge koje sam lovio godinama, pa ih konačno našao, ali u lošem stanju, stare 12 godina, to je tražilo pažljivu restauraciju: pjeskarenje, pripremu, farbanje i lakiranje. Sada su opet kao nove!

26.08.2019 | 08:32
Djuro genijalac kaže:


...
IMG_0822.JPG


...


Taj volan nije originalno iz tog modela Civica?

... usput, kak voliš aute, imaš li pod poklopcem motora B16A?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 48 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO