Gdje online pohraniti podatke?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Gdje online pohraniti podatke?


26.04.2017 | 08:33
Pozdrav, imam sve slike i kućne videozapiske na vanjskom hardu, ali stari pomalo, ima nekih 3-4 god i volio bi to negdje spremiti i online.

Sto preporucate, dropbox, icloud? Neki treci servis?

O cijenama cu sam sa sobom jos vidjet, samo me zanima sto vi koristite.
26.04.2017 | 09:27
Osobno sve je na NASu primarno, backup na drugi NAS na drugoj lokaciji, a treča kopija ide u cloud servis od NAS providera.
26.04.2017 | 11:34
Kućni NAS u RAID-1 setupu. Kad bi odlučio plaćati neki cloud storage, to bi bio Dropbox, radi daleko najozbiljnije i najodgovornije EULA-e od svih.
26.04.2017 | 17:42
Covjek pita za online vi po NAS-u. Ja recimo imam doma NAS, a isto zelim negdje pohraniti podatke i offsite. Ne dolazi mi u obzir da kupujem još jedan NAS i stavljam na drugu lokaciju jer nemam gdje. Kojeg storage providera odabrati? Osobno imam unlimited storage na Google Drive ali privatnost... Dropbox mi ponekad ne radi kako spada i ne sinka sve u potpunosti, OneDrive nisam toliko puno koristio, Amazon S3- dal se isplati odnos kolicine storagea i cijene, razmisljam da bi nakon odredenog broja mjeseci/godina isplatio neki terabajtni disk.

Nadalje, ne znam za ostale ali meni upload na te cloud servise nije moguc od doma, sta ja mogu postici sa uploadom 5-6Mbit. Razmisljao sam mozda za inicijalni backup staviti NAS na par dana u jednu firmu koja ima 100/100 i to samo zato jer znam lika na recepciji. Ali opet, netko dode i samo si ga odnese.
26.04.2017 | 18:45
Ja nemam tih problema jer sam svjestan da ne bi svijet stao da sutra izgubim kompletno sve podatke na disku. Jednom već testirano u praksi! Sve je to i tako hrpa smeća od kojeg većinu neću više pogledati.

Imam samo backup Jabučnjaka da ne razočaram vas. )

Možda je profesionalna deformacija jer se za plaću bavim backupom.
26.04.2017 | 18:54
A koliko GB prostora bi trebao?
26.04.2017 | 23:38
mozda Degoo....100gb free
degoo.com
27.04.2017 | 07:31
energyman kaže:
Covjek pita za online vi po NAS-u. Ja recimo imam doma NAS, a isto zelim negdje pohraniti podatke i offsite. Ne dolazi mi u obzir da kupujem još jedan NAS i stavljam na drugu lokaciju jer nemam gdje. Kojeg storage providera odabrati? Osobno imam unlimited storage na Google Drive ali privatnost... Dropbox mi ponekad ne radi kako spada i ne sinka sve u potpunosti, OneDrive nisam toliko puno koristio, Amazon S3- dal se isplati odnos kolicine storagea i cijene, razmisljam da bi nakon odredenog broja mjeseci/godina isplatio neki terabajtni disk.

Nadalje, ne znam za ostale ali meni upload na te cloud servise nije moguc od doma, sta ja mogu postici sa uploadom 5-6Mbit. Razmisljao sam mozda za inicijalni backup staviti NAS na par dana u jednu firmu koja ima 100/100 i to samo zato jer znam lika na recepciji. Ali opet, netko dode i samo si ga odnese.


Pa rekao sam online. Cloud sustav od providera NASa, šta ti tu nije jasno? 5-6Mbit upload može biti sasvim solidan za postepeni upload. Nije baš da moraš sve u 2 dana uplodati. I da ti traje tjednima uz neki razumni raspored sve se može uploadat.

Osobno ne želim koristit Google, DB i ostale free cloud servise. Paid usluga mi je sigurnija, a i nudi mi flaxibilnost po pitanju storega na duge staze. Dodatno ne pada mi napamet stavljati gore ništa što mogu povratit na ovaj ili onaj način.
27.04.2017 | 12:31
DB je u osnovi paid servis. Količina prostora koju možeš dobiti besplatno je eto tako. Za probu. Ako je nekom to dosta, on je ionako ultra-light korisnik. Otprilike kao kad dođeš u restoran gdje ćeš na kraju večeri platiti ceh od 150-200 kn/glavi. One buschette ili koje već zalogajčiće ti donesu na početku su besplatne. DB samo nudi te bruschette svima i računa na onih 10% koji će zagristi više. Slično kao i zoho.com
27.04.2017 | 13:47
@rusty nudi li Synology neki svoj online storage? Probao sam ja napraviti bekap na GDrive sa Synologyja , postavio sam mu task da svaku noć iza 2 ujutro pokrene backup, ali pogodi što. Ne mogu mu zadati do koliko sati da to radi npr. od 2-7 ujutro i tako svaku noć, nego dragi krene ujutro u 2 i ne završava dok ne prenese sve a samim time moja linija postaje neupotrebljiva.
27.04.2017 | 14:18
Pa što to imaš na tom synologyju da ti inkrementalni backup ne prođe cijelu noć? Ili ti to pokušavaš inicijalni backup tako odraditi?
27.04.2017 | 14:24
Inicijalni, ni inkrementalni ne bi bio ništa bolji jer se snimaju 2 nadzorne kamere i radimo system image 2 kompa svaki dan poslijepodne. Doduše ove snimke kamere se brišu svakih 14 dana ali opet treba svaku noć to ubacit gore.
27.04.2017 | 16:38
Bavim se videonadzorom profesionalno već 15+ godina i imao sam samo dva projekta gdje je bio opravdan i potreban backup videozapisa. Jesi li siguran da ne pretjeruješ?
27.04.2017 | 17:54
energyman kaže:
@rusty nudi li Synology neki svoj online storage? Probao sam ja napraviti bekap na GDrive sa Synologyja , postavio sam mu task da svaku noć iza 2 ujutro pokrene backup, ali pogodi što. Ne mogu mu zadati do koliko sati da to radi npr. od 2-7 ujutro i tako svaku noć, nego dragi krene ujutro u 2 i ne završava dok ne prenese sve a samim time moja linija postaje neupotrebljiva.


C2 - c2.synology.com/en-us

backup ide preko HB alata (podrška za verzioniranje, schedule i per file restore, dakle nije bucket model)
27.04.2017 | 19:40
rusty kaže:


C2 - c2.synology.com/en-us

backup ide preko HB alata (podrška za verzioniranje, schedule i per file restore, dakle nije bucket model)


To je beta na kojoj su prijave zatvorene, dakle ništa od toga. Neki drugi prijedlog...?

@smayoo, snimamo ulaz/izlaz sa parkinga kako bi nadzirali identitet (tablice) naših vozila i znali tko i kada koristi vozila. Druga kamera je iznad blagajne/recepcije i bilo je situacija kada sam jednom 4 dana kasnije a drugi puta 10 dana kasnije imao situacije kada je trebalo utvrditi tko je od bio prisutan na kojem radnom mjestu i koristio stvari koje nije trebao/smio. To nas je spasilo u nekim vrlo vrijednim poslovima koje smo imali u to vrijeme. I sad zamisli da mi nakon dva dana kihne disk, ja nemam kopiju a desi se sranje. Mislim da mi se više isplati prenjeti tih 200Mb snimke nego razbijat glavu i upropasitit biznis jer odlučim to ne prebaciti... kužiš?
27.04.2017 | 20:31
A, ben... kako bi reka Istrijan... Svakom svoje veselje. Ja ti mogu svim svojim stručnim znanjem iz tog područja posvjedočiti da, ako bi ti *STVARNO* biznis propao da nisi imao taj videonadzorni snimak, onda imaš problem koji je puno dublji i ozbiljniji, a u tom konkretnom slučaju ti je videonadzor pomogao tek - slučajno.
U svakom slučaju, ako je to samo 200 MB (kakve je to videozapis?) za cijeli dan snimanja, onda ti to sigurno ne predstavlja problem za upload.
A zašto dnevni system image nekog kompa moraš uploadati u cloud, hm... zar ti nije efikasnije imati RAID1 ili RAID5 NAS lokalno?
Ispričavam ti se, ako ti idem na živce, reci slobodno. Ne želim te zabadati, nego eto, znatiželjan sam. Takav disaster recovery scenario nemaju ni poslovni sustavi kojima milijarde eura ovise o tome.
27.04.2017 | 21:18
.mp4 zapis je u igri. Ne bi propao biznis ali bi određena suma novaca bila izgubljena. Kao što sam napisao nije bitno to tko je što radio nego je primarno identificirati vozila i vozače kada dolaze na rampu. Te snimke se pregledavaju do dva tjedna unatrag, zato sam i odredio brisanje nakon 14 dana.

Što se tiće system imagea, softver i baza koja se koristi je toliko ogavno i loše napisana da mislim da bi ju i netko u srednjoj bolje napisao i prilagodio, no to nije u mojoj domeni. Koristi se to što se koristi, koliko god ja puta pokušao skreuti pažnju na probleme i moguću havariju nailazim na otpor glavnih Pošto su sve baze lokalne na tim kompovima (ne dijele nikakve zajedničke podatke) onda mi je lakše od svakoga napraviti image i ako nešto frkne samo vratim određeni dan/sat/minutu. Ne moram uploadati na cloud ništa, kako smo preživjeli 2 godine bez online backupa možemo i dalje. RAID 1 već imam jer sam priključio eksterni USB disk (Synology model koji imamo je 1-bay) pa se sve mirora na oba diska, samo me zanimaju opcije i mogućnosti jer bi stvarno htio i napraviti i rakvu vrstu "osiguranja". Ajmo dalje sa prijedlozima
28.04.2017 | 00:41
Nije li najjeftinije, a i najpraktičnije, imati samo zrcalo svega na nekom Time Machine disku?
28.04.2017 | 02:14
energyman kaže:
Ajmo dalje sa prijedlozima


Ali - čemu prijedlozi, kad si sam rekao da ti je prespor upload, a očekuješ ogromne inkrementalne backupove svaki dan???
28.04.2017 | 03:35
Uplati brzi iternet.
28.04.2017 | 08:04
smayoo kaže:

Ali - čemu prijedlozi, kad si sam rekao da ti je prespor upload, a očekuješ ogromne inkrementalne backupove svaki dan???


Svejedno me zanima koje servise forumaši koriste ili imaju preporuke za iste.
28.04.2017 | 09:51
energyman kaže:
To je beta na kojoj su prijave zatvorene, dakle ništa od toga. Neki drugi prijedlog...?


U 7./8. mj kreće produkcija. Beta traje 3 mj ukupno.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 19 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO