Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


08.09.2020 | 00:31
dpasaric kaže:
Da malo to demistificiramo i banaliziramo:

HDMI 2.1 je potreban samo ako želiš igrati igre u 4K rezoluciji na više od 60 fps.

IMHO, potpuno nebitno.

Daleko bitnija stvar koju bi trebalo gledati kod novih TV je imaju li gigabitni ili stari 100-megabitni Ethernet.

Davore, ne shvaćaš - nećeš imati sliku ukoliko kupuješ TV za PS5 a nemaš HDMI priključak koji je potreban.
08.09.2020 | 00:34
Ma nemoj se zamarati njihovim marketinškim najavama, zato sam i napisao onaj post da nema smisla ako danas imaš potrebu za novim TV-om, čekati da izađe PS5 pa da se prilagodiš TV-om njemu

... a ovo kaj si napisao Davoru da nebuš upoće imao sliku na TV-u ako nemaš HDMI 2.1 je kakica jer da su to tako napravili, sami sebi bi zabili nož u leđa... na kraju, tako se govorilo i pisalo da USB 3.0 nebu radio sa starijim verzijama (2.0 i 1.1) pa radi (jedini uređaji koji nisu radili ili nisu radili dobro su oni koji su za rad tražili punu struju koju je mogao isporučiti 3.0 standard no takvih je bilo malo i nisu opstali na tržištu.
08.09.2020 | 00:42
Apsolutno, stoje i tvoja i i Davorova opaska, uopće nema spora.
Kako bilo, meni je primjerice, dok se ovo ne slegne (čitaj = dok ne prođe par godina) - sasvim OK moj 40" Samsung koji ima 4K no ne HDR - pa na njemu rokam igrice na PS4 Pro bez ikakve "grižnje savjesti" što ne vidim najbolju sliku koju mi konzola može pružiti.
08.09.2020 | 10:13
Kloba kaže:
dpasaric kaže:
Da malo to demistificiramo i banaliziramo:

HDMI 2.1 je potreban samo ako želiš igrati igre u 4K rezoluciji na više od 60 fps.
IMHO, potpuno nebitno.

Daleko bitnija stvar koju bi trebalo gledati kod novih TV je imaju li gigabitni ili stari 100-megabitni Ethernet.

Davore, ne shvaćaš - nećeš imati sliku ukoliko kupuješ TV za PS5 a nemaš HDMI priključak koji je potreban.


Ma gdje si samo tako nešto iščitao? To je, rekao bih, potpuno nemoguće, kako marketinški, tako i tehnološki.

Kako ti tako nešto uopće može zvučati suvislo: "I da, dragi korisnici, samo da znate da naš novi PS5 neće raditi na vašem high-end TV modelu iz 2019. godine, a to naravno uključuje i sve naše donedavne Sony modele".

Ako je ijedan novinar tako nešto zaključio iz nekog tehničkog podatka i tako napisao tekst, kompletna je budala.
08.09.2020 | 13:29
HDMI je vertikalno kompatibilan. Slično kao i USB.
Ograničenja su na strani slabijeg standarda.
Ako je standard ispoštivan na obje strane, onda nema problema.
08.09.2020 | 14:12
dpasaric kaže:


Ma gdje si samo tako nešto iščitao? To je, rekao bih, potpuno nemoguće, kako marketinški, tako i tehnološki.

Kako ti tako nešto uopće može zvučati suvislo: "I da, dragi korisnici, samo da znate da naš novi PS5 neće raditi na vašem high-end TV modelu iz 2019. godine, a to naravno uključuje i sve naše donedavne Sony modele".

Ako je ijedan novinar tako nešto zaključio iz nekog tehničkog podatka i tako napisao tekst, kompletna je budala.

Jesam li ti stavio link na prijašnjem postu?
Pa meni PS4 Pro radi samo na jednom od tri HDMI ulaza, a taj je tada bio 2.0.
Da vidiš gdje sam pročitao, evo ti link još jednom:
www.polygon.com/2020/3/4/21151509/xbox-s...-specs-4k-8k-tv-hdmi
Pročitaj dobro tekst, pa mi reci da griješim. Ako griješim, onda mi citiraj ti neke stranice koje navode to što ti tvrdiš - ispričat ću se svima istih stopa.
Na kraju krajeva, pa i meni bi bilo u interesu da mi PS5 radi na mojoj, non HDR telki iz 2017.

EDIT:
Link 2:
www.tomsguide.com/best-picks/best-tv-for-ps5-xbox-series-x
Link 3:
www.reddit.com/r/PS5/comments/dawazw/ps5_on_hdmi_21_vs_hdmi_20/

HDMI 2.1 je predstavljen 2017. godine. Kako PS5 izlazi na tržište gotovo početkom 2021., mislim da 40 mjeseci nije tehnološki ili marketinški kratak rok.  je radio znatno veće rezove kada praktički ništa na tržištu nije podržavalo njihove priključke. Zar ne?
08.09.2020 | 14:25
Pa pročitao sam to, evo sada još jednom i ne vidim gdje si ti to vidio?

Priča se o naprednim opcijama koje će moći koristiti oni koji imaju najnoviji 2.1 koji ima veći bandwidth, ali nema govora da PS5 neće raditi na starim TV, pa nema te osobe koja bi mogla staviti takav zahtjev pred kompaniju i da to prođe na upravnom odboru, a direktor marketinga bi odmah morao dati ostavku. Ne znam odakle ti uopće ta pomisao da bi tako nešto moglo biti moguće? Koja bi logika bila iza toga?

HDMI je uzvodno/nizvodno kompatibilan i samo se prilagodi onome što je zajednički nazivnik oba uređaja.

PS5 ćeš vrlo vjerojatno moći spojiti i na prvi HDMI ikada i gledati ga i u zastarjelom 720p bez problema.
08.09.2020 | 14:29
Prenosim citat iz drugog linka tvog prethodnog posta:

Now, just because the new consoles use the HDMI 2.1 connection, it doesn't mean you have to get a TV with that connectivity. The new standard is backward-compatible with the HDMI 2.0b connection used on TVs from the past couple of years, so you can still fire up a game on your older 4K TV (or even full-HD TV for 1080p goodness) without worrying about whether it will work. But if you want to get the best 4K capability from your Xbox Series X or PS5 later this year, you'll want a TV with HDMI 2.1, and that limits your options when buying TVs.


... ili prevedeno i sažeto, nema tu govora da se PS5 neće moći spojiti na HDMI 2.0 i da neće prikazivati sliku... hoće, samo što neću imati više od 60 FPS na 4K TV-u i još poneku (ponavljam za sad na papiru) napredniju opciju jer TV nema HDMI 2.1
08.09.2020 | 14:39
OK. Duboko se ispričavam. Krivo sam shvatio.
Ja sam zaista mislio da će biti potreban HDMI 2.1 utor da to šljaka.
Sorry svima!
EDIT:
Nisam znao za to da je HDMI tako kompatibilan. Moja greška. Još jednom iskrene isprike i Davoru i ostatku ekipe!
Bertone, hvala na izbacivanjem očitog pasusa kojeg u svom letimičnom čitanju istog teksta - naravno nisam uhvatio.
EDIT 1:
Samo da ti odgovorim, Davore, na pitanje gdje sam to pročitao.
Rječju, nigdje.
Samo sam primjetio da se stvorio veliki hype oko tog 2.1 HDMI porta i novih igraćih konzola.
Pa sam počeo ukucavati pitanja na Google, došao do raznoraznih linkova s namjerom da vidim tekstove na temu, koje (naravski) nisam podrobno pročitao, nego polovio što piše u leadu i tako nalazio sve više tekstova ili foruma koji su "išli na moj mlin" - ne shvaćajući da zapravo čitam pitanja, a ne odgovore unutar tekstova. To je ukratko način kako sam povjerovao u - glupost.
Oni koji me znaju ovdje znaju i da nisam hardware stručnjak, pa tako nisam znao niti ovu činjenicu za HDMI.
Eto...
Mea culpa.
Jedina dobra stvar je - da ću zaista moći igrati PS5 i na svojoj telki.
Samo mi jedna stvar još uvijek nije jasna.
Ako je taj HDMI 2.1 predstavljen 2017. godine, zašto ga do danas ima tako malo televizora? To me zbunilo isto.
08.09.2020 | 14:59
Pa odgovor na zadnje pitanje je jednostavan, dogovor oko specifikacije standarda je jednostavan no cijena je bitna jer čemu stavljati 2017. ili 2019. godine skuplju vrstu priključka na neki uređaj ako na tržištu nema uređaja koji će ga iskoristiti.
Pa USB C standardu je trebalo i više od tri godine da postane koliko toliko prihvaćen standard i da ga proizvođači hardvera masovnije počnu stavljati na nove uređaje (osim ako nisi Apple koji gurne standard korisnicima, a oni ga nemaju kako iskoristiti jer nemaju uređaje koje mogu priključiti na njega,... zapravo na prvu nemaju ni više od tri adaptera sa mogu spojiti stare uređaje ).
08.09.2020 | 15:06
Hvala na odgovoru. Bertone, da te još malo zagnjavim.
Ti planiraš uzeti PS5 ubrzo nakon što se pojavi na tržištu? Ako da, jesi li razmišljao koji model (digitalni ili HD BlueRay)?
08.09.2020 | 18:09
Ne razmišljam uopće kupiti PS5 jer ni ovaj PS4 od 2015./2016. nisam koristio više od 10 puta, a klinci ionako kažu da im je bolje igrati na PC-u (oni ga koriste, ali sve manje i manje)-
11.09.2020 | 10:29
Naletih na ovu stranicu; izlistava koji modeli televizija već imaju HDMI 2.1.
Ukoliko je netko kupovao svoju nedavno, možda je nađe na ovom popisu.
Zgodno je znati.
premiumbuilds.com/guides/hdmi-2-1-tv-list/
11.09.2020 | 17:56
Citam sve ovo i mislim se kako je meni zivot jednostavan, imam TV star skoro 10 godina, polucorav sa smanjenom brigom za zvuk...citam drame na Amazonu u recenzijama HDMI kabela, te 4:2:2, te HDR, te verzije, te ovo te ono...ja koji god kabel kupim imam sliku i zvuk i nista vise od toga mi ne treba.
11.09.2020 | 18:45
Svako svoje gušte ima.
Sada kada sam pročitao tvoj post, sjetio sam se naslovne teme koju je Davor napisao - opisujući novi Mac Pro.
I kao da mi je u pamćenju da je naveo da najskuplji primjerak u Hrvatskoj s PDV-om stoji pola milijuna kuna, ako se dobro sjećam.
Onda se sjetih i da je Marques Brownlee sebi priuštio Mac Pro od 40 000 $ (to je valjda taj) i dva ona hiper skupa monitora, sa stalcima i sve.
A svu lovu je zaradio na YouTubeu. Ima čovjek 12 milijuna pretplatnika (e to je influencer, a ne ovi što žicaju besplatnu večeru za fotku na Instagramu. On je svoj YouTube imidž gradio valjda desetljeće).
Jedino što mi kod njega ne ide u glavu jest (ovaj dio je OK, da se razumijemo), on je fan Tesla automobila i Elona Muska,(ovo me zabezeknulo) i već se predbilježio za onaj kamionet koji mi izgleda kao da ga je crtao moj nećak.
Ono što hoću reć, njegov novac - njegovi gušti.
11.09.2020 | 19:10
Možda je kao mali želio biti Rick Deckard pa mu je sad Musk ostvario dječačku maštariju,... Musk je sigurno želio biti Deckard
11.09.2020 | 20:30
Kloba kaže:
Ono što hoću reć, njegov novac - njegovi gušti.


Ma apsolutno, htio sam reci da sam potpuno nesvjestan koliko tu moze biti komplikacija ako se puca na high end i krene u detalje.
15.09.2020 | 14:29
A jeste se raspisali oko obične tv. Kupiš najskuplju i boli te "đoka". Ak možete dati 500k k kn za mac-pro, što je investicija od cca. 30-40 k kn za tv Onda si miran i ne trebaju ti savjeti na jabučnjaku
15.09.2020 | 16:18
Zapravo, ako kupiš najskuplju, vjerojatno si se zajebo, jer najskuplje su neke ušminkane koje u smislu tehnoloških osobina obično zaostaju.
15.09.2020 | 17:22
U šali ste obojica načeli zanimljivu podtemu.
Stvarno, koliko bi bilo tko od nas Jabučara bio spreman izdvojiti za televizor?
Osobno, ne bih išao iznad 6000 kuna. Čak bi se pokušao zadržati na 5000.
A vi?
15.09.2020 | 17:27
Zadnji smo platili zrno ispod 2000. Ni sad nisam baš spreman puno više platiti. S tim što je nama 42" apsolutno gornja granica. Nije nam TV baš jako bitna stvar u životu. Najviše je u pogonu ujutro dok supruga i ja doručkujemo i (ako smo skupa za doručkom i ne žurimo nikamo) držimo upaljeno Dobro jutro Hrvatska pa pogledamo ako nam je nešto zanimljivo. Sin je na studiju u Danskoj, a cure ne zarezuju Wii U, tako da se zaigra vrlo rijetko, kad se skupi neko veće društvo na rođendanu i sl. Osim toga, kad je neradni dan, dok spremamo ručak okrenemo na Jugoton TV. Cure nekad pogledaju nešto na Netflixu.
15.09.2020 | 17:43
Hvala Smayoo. Ti imaš LG, koliko se sjećam?
EDIT:
Ja sada imam 40", mogao bih ići do 55" maksimalno. Sve iznad toga je za zid, a to - koliko god bilo dobro - mi ne paše jer znam raditi razmještaj sobe pa sve relociram.
15.09.2020 | 17:51
LG WebOS, ali bio je neki slabiji model.
15.09.2020 | 17:53
Sjećam se da si pisao da imaju najbolji OS od svih proizvođača. Ne znam da li se Samsungov Tizen u najnovijim inačicama malo poboljšao, jer si za to baš bio u pravu.
15.09.2020 | 19:00
"Najbolji" je previše nespecifično, ako mene pitaš. Ali svakako je najupotrebljiviji. Poanta je, kao i uvijek do sad, OS za kojeg nema aplikacija ništa ne vrijedi, makar bio i najbolji u svemiru...U ovom trenutku, svi koji su van mainstreama, a žele gurati vlastiti OS, a ne shvaćaju da su im jedini izgledi da ONI PLAĆAJU developerima da ih podrže, već su mrtvi, samo toga još nisu svjesni.
15.09.2020 | 20:29
Kloba kaže:
U šali ste obojica načeli zanimljivu podtemu.
Stvarno, koliko bi bilo tko od nas Jabučara bio spreman izdvojiti za televizor?
Osobno, ne bih išao iznad 6000 kuna. Čak bi se pokušao zadržati na 5000.
A vi?


Kod TV-a je dobra taktika, kako u firmi, tako i doma, obnavljati uređaj svaku ili barem svaku drugu godinu. Onda i cijena nije strašna jer se samo doplati za noviji i veći model. Naravno, mnogi ljudi su jednostavno lijeni time se baviti. Ja nisam, ja to volim...
15.09.2020 | 20:44
smayoo kaže:
"Najbolji" je previše nespecifično, ako mene pitaš. Ali svakako je najupotrebljiviji. Poanta je, kao i uvijek do sad, OS za kojeg nema aplikacija ništa ne vrijedi, makar bio i najbolji u svemiru...U ovom trenutku, svi koji su van mainstreama, a žele gurati vlastiti OS, a ne shvaćaju da su im jedini izgledi da ONI PLAĆAJU developerima da ih podrže, već su mrtvi, samo toga još nisu svjesni.


Smayoo ima point! Niti je "najbolji" dobra definicija, niti je to "najskuplji". Cijena je zapravo najmanje bitna, ona je samo neki limitirajući faktor koliko velik ekran si kupac može priuštiti.

Bitne stvari su:

1) Koji OS vrti, a samo 3 imaju smisla: WebOS, Tizen i Android.
2) Veličina ekrana, što veći, to bolje.
3) Tip ekrana, važniji kod manjih, manje važan kod velikih formata.

I za one koji baš nikako ne mogu dovesti mrežni kabel do TV-a, ima li wireless ili ne.

Ostalo je manje više standardno na svima, svi danas imaju 4K, svi koji nisu low-end imaju HDR, svi imaju low-latency mod za igrače konzole, svi imaju dovoljno ulaza, optički izlaz, HDMI ARC i slično.

8K ne treba kupovati, prerano je, usko grlo je ulaz sadržaja na TV (fali bandwidth), a nema niti takvog sadržaja osim demoa i tu i tamo neki film.

Ekrane koji imaju pojedinačno osvjetljenje piksela (OLED ili QLED i slično) se isplati kupiti ako morate kupiti mali TV (mali je sve do 65"), a za veće ekrane (65, 75, 85, 98") to pravi manju razliku jer imaju višezonsko osvjetljenje, pa nije velika razlika imate li kontrolu baš nad svakim pikselom. Također, razlika u cijeni ne opravdava nešto veću preciznost prikaza, pogotovo na komprimiranom sadržaju kakav uglavnom svi gledamo.

I zato je u kupovinu najbolje poći logikom "Ok, koliku dijagonalu mogu dobiti za xy novca?". I kada nađete model koji ima najbolji odnos cijene i dijagonale, onda provjerite vrti li jedan od gorespomenutih OS-ova i to je to!
15.09.2020 | 20:49
Koju ti telku imaš, Davore? I koliko te koštala?
15.09.2020 | 20:49
dpasaric kaže:
smayoo kaže:
"Najbolji" je previše nespecifično, ako mene pitaš. Ali svakako je najupotrebljiviji. Poanta je, kao i uvijek do sad, OS za kojeg nema aplikacija ništa ne vrijedi, makar bio i najbolji u svemiru...U ovom trenutku, svi koji su van mainstreama, a žele gurati vlastiti OS, a ne shvaćaju da su im jedini izgledi da ONI PLAĆAJU developerima da ih podrže, već su mrtvi, samo toga još nisu svjesni.


Smayoo ima point! Niti je "najbolji" dobra definicija, niti je to "najskuplji". Cijena je zapravo najmanje bitna, ona je samo neki limitirajući faktor koliko velik ekran si kupac može priuštiti.


Smayoo je govorio o OSu, ne o TVu.
15.09.2020 | 21:00
Kloba kaže:
Koju ti telku imaš, Davore? I koliko te koštala?


LG 86", ne sjećam se točno, ali negdje u rangu iMaca 27". Jako sam zadovoljan.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 6 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Gjuroo, m@xym, Maxxy, Riba, smayoo, tino1, Anonimci (816)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO