Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


22.09.2020 | 16:05
Planiram kupiti Phillips The One TV. Vjerojatno 65". Model 65PUS8545. U BiH kosta nekih 850-900e.

Ima li neko iskustva sa tim uredjajima?

Sada imam LG TV (Full HD star 5-6 godina) i odlican mi je, ali mislim da je vrijeme za novi (radi PS5 i 4K gaminga). Plus ambilights ne skode nimalo
22.09.2020 | 18:08
Ovaj link mi je prvi izašao na pitanje postavljeno na engleskom PHILIPS TV - are they any good?

www.consumeraffairs.com/home_electronics/philips.html

Odluka je na tebi, ali kako sam nedavno kupovao veš mašinu (i na kraju doznao da je BOSCH najbolja) svi prodavači su mi rekli - najbolja je ona koja ima najdužu garanciju.
Za Samsung ti pouzdano znam da u Sancta Domenici ima pet godina. I da su OK telke. LG je također super, samo ne znam kolika im je garancija na TV. Na veš mašine im je dvije godine, ali mislim da im je na TV-e pet. Imaš te podatke na njihovim stranicama.
22.09.2020 | 21:18
drlovric kaže:
Planiram kupiti Phillips The One TV. Vjerojatno 65". Model 65PUS8545. U BiH kosta nekih 850-900e.

Ima li neko iskustva sa tim uredjajima?

Sada imam LG TV (Full HD star 5-6 godina) i odlican mi je, ali mislim da je vrijeme za novi (radi PS5 i 4K gaminga). Plus ambilights ne skode nimalo


Samo ako je na Androidu, inače zaobiđi u širokom luku. Također, glavna OK tipka na daljinskom zna rano otići, ali ti daju novi bez problema ako si u jamstvu.

Generalno bih zaobišao Philips i uzeo Samsung/LG/Sony. Ako u prostoru nisi ograničen nekim retro-regalom i ormarima, svakako uzmi malo veći od tih 65", razlika u cijeni je mala do npr. 75". Zahvalit ćeš mi kasnije.
24.09.2020 | 11:11
Mene zanima samo telka gdje bi mogao gledati Dinamo u ligi prvaka...druge uvjete nemam
24.09.2020 | 12:10
Mislim da će takva biti u ponudi eventualno negdje 2200-2250. godine.
30.09.2020 | 22:39
Pozdrav ljudi..

Kupujem novi TV, maximalno bi dao 4000kn, uvjet je da je što veći ekran, i da je marke Samsung ili LG.

Da li imate kakav savjet šta uzeti? Šta je za tu lovu najbolje?

Hvala svima unaprijed..
30.09.2020 | 23:47
Pogledaj ovaj Samsung želiš li QLED ekran...
www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv...3q60ta-2020-uhd.html
A SONY ima popust na ovaj model ukoliko bi veći ekran:
www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv...-kd-55xf8096-4k.html
01.10.2020 | 14:08
Koji softwer je po vama najbolji za uzeti? Volio bih kada ubacim u njega USB sa filmovima da sve formate čita..

LG i WebOS ili Sony i Android ili Samsung i Tizen?

Trebao bih ovaj tjedan kupiti TV, pa mi je malo hitno, dajte neke savjete..
01.10.2020 | 14:27
LG i WebOS, ali hardverski dovoljno jak TV da fluidno radi.
01.10.2020 | 14:35
Sva tri sistema će raditi ok, dakle s LG, Samsungom ili Sony Androidom nećeš fulati. Imao sam LG, pa dva Samsunga, pa sada opet LG, sve je to vrlo slično.

Taj koncept USB-a i filmova gore je vrlo primitivan i prije ili kasnije ćeš naići na nešto što nije čitljivo ili ćeš morati navigirati kroz neki rudimentaran interface. Napravi si kućni Plex server i vozi sve s njega. Kod njega je štos što on transkodira codece koje TV ne razumije, tako da možeš gledati valjda 99% svega što postoji.
01.10.2020 | 14:38
Nekako sam najbliži Samsungu, za tih 3500-4000kn, mislim da je to sve tu negdje otprilike, još ću par dana malo njuškati, i uzeti nešto..

Hvala @smayoo i @dpasaric!
01.10.2020 | 15:35
dpasaric kaže:
Taj koncept USB-a i filmova gore je vrlo primitivan i prije ili kasnije ćeš naići na nešto što nije čitljivo ili ćeš morati navigirati kroz neki rudimentaran interface. Napravi si kućni Plex server i vozi sve s njega. Kod njega je štos što on transkodira codece koje TV ne razumije, tako da možeš gledati valjda 99% svega što postoji.

Ovo ti je živa istina!
Ja sam možda jako dobar primjer za to. Do prije par mjeseci, kada bih imao neki film ili seriju godinama sam ih prebacivao na USB od 8 ili drugi od 16 GB i čitao na Jabučnjaku postove o PLEX-u misleći da za to trebam imati i nekakve vanjske diskove kako bi mi sve radilo kako spada, ciljajući na NAS i Synology.
Međutim, kako već godinama svaki pametni TV dolazi sa mogućnošću skidanja aplikacija za taj model (Netflix, HBO GO, PLEX, TED Talk, YouTube i milijun drugih što TV, što podcast, što radio appova) ne znam kako sam došao na ideju da samo skinem PLEX aplikaciju na MacBook Pro iz 2013; ubacim kompletnu datoteku bez problema, čak mi je i titlove koji su na Macu bili engleski u nekim slučajevima na TV-u bili hrvatski. Ukoliko se radi o seriji PLEX ti uredno složi sve epizode po sezonama u jedan folder sa original coverom iste - što radi i sa filmovima - a što je najbitnije - laptop se uopće dodatno ne grije kada gledam nešto i po više sati.
Potpuno isto kao da gledam na VLC playeru za Mac.
Doduše, možeš spojiti komp sa TV-om HDMI kablom, no onda ćeš imati dva ekrana koja vrte istu stvar. Probao sam zamračiti display na Macu, automatski mi zamrači i TV ekran.
Tako da je PLEX zaista najbolja opcija.
Dekodira ti gotovo sve formate, ne moraš se brinuti za prostor na "disku" jer sve je na tvom kompu - a "najgora" stvar - ukoliko se to tako može i nazvati - je što za neke domaće ili serije iz regije nema original cover, no to je u cijeloj priči tako nebitno.
Inače, imam Samsung TV serije 6, 4K no ne i HDR, dijagonale ekrana 40" - ok je telka ali mislim da bih na tvome mjestu išao na veći ekran, odnosno ovaj SONY.
Nevjerojatno je kako se čovjek brzo navikne na veličinu ekrana na ovim današnjim telkama.
01.10.2020 | 15:43
Ja sam neki dan kupio Philips The One 65". Android TV. Top mi je. Platio sam ga 1660KM (malo preko 800e) sa 5 god jamstva.

Neke stvari su drugacije rijesene nego na LG pa me blago nerviraju (tipa kostat ce me jos 200 eura) ali TV je odlican. 49" LG zavrsio u spavacoj.

Sada jedva cekam novi PS5 da to sve kompletiram
01.10.2020 | 15:49
Ostao pri Philipsu, 'a?
Kako si zadovoljan ambilightom?
A PS5 si već predbilježio, ili čekaš drugi krug?
EDIT:
Ovaj video više spada pod temu PS5, ali kada si ga spomenuo sjetio sam ga se pa rek'o da ga šibnem tu. I onda prestajem na tu temu, odmah da se ispričam adminu!
01.10.2020 | 15:58
Ako je to ovaj, pa izgleda jako dobro, šta jest jest.
Baš gledam ovaj review.

Kako je model 2020., možda ima i HDMI 2.1?
EDIT:
Nema. Čudi me da nema ni HDR u pravom smislu (10000 nita - ima 400).
01.10.2020 | 16:06
To je taj. Uzeo sam ga najvise radi Philips svjetala, jer u cijelom stanu mi je Hue rasvjeta vec 5-6 godina.

65PUS8555 ili nesto tako je moj model.... 2020 god. Pojma nemam koje USB ima iskreno, nisam niti gledao...
01.10.2020 | 16:13
Ovaj ga opisuje (baš model od 65" kao jako interesantan televizor u cjenovnom razredu od 900$, u kojem ima jako veliku konkurenciju. No, konačno sam skužio taj ambilight. Znači, imaš 64 LED žarulja sa tri strane (na manjima je sa dvije) koji svjetle kao najbliži piksel na ekranu, stvarajući privid puno većeg televizora.
To je skroz OK fora.
Što se HDMI-a tiče, imaš 2.0 portove koji će bez ikakvog problema vrtiti 60 fps 4K.
Jedino je šeta što je ekran nezaštićen nekim staklom, već je onako mat kako su se radili obični LCD televizori prije 10 i više godina. Jel to istina?
EDIT:
Zadnje pitanje.
Ide li na zid ili na neki stalak za TV? Jer mi sasvim dobro izgleda i na stalku, lijepo je rješeno postolje.
01.10.2020 | 18:15
Na stalku mi je TV. Ne volim kabele koje vise, a ne stema mi se zid. Previse uredjaja i kabela je spojeno iza, TV mi super dodje da sve to sakrije
01.10.2020 | 18:50
Kako postoje Samsung i LG, vjrujem da postoji i Philips SMART TV app za tvoju telku kojom ti iPhone može glumiti daljinski upravljač, možeš preko iste WiFi mreže ono što gledaš na YouTubeu na iPhoneu gledati na TV-u (samo klikneš na nacrtani ekran u gornjem desnom uglu video clipa) - i tako...
Da, sada sam se sjetio da si spominjao još prije kako si prezadovoljan tim žaruljama, a proizvođač je isti. A ništa, sretno s mrcinom! Bitno da je garancija pet godina!
02.10.2020 | 22:02
U pravu si, bas je malo paradoksalna situacija.

Skinuo sam LG i stavio ovaj TV, uopce nemam osjecaj da sam stavio novi moderan uredjaj. Vise da sam stavio neki stari polovni sa buvljaka

LG je ultra full cool moderan naspram ovog retro dizajna

Al dobar je TV bas, nemam osjecaj da sam pogrijesio u odabiru. Sada Apple TV ide u oglase jer mi vise ne treba realno...
02.10.2020 | 22:20
Samo da vam prijavim da sam danas instalirao Plex Server za jedan totalno el-cheapo Hisense TV od 2.699 kn(!!!), TV je 4K i 50", ne znam koji je sustav gore, ne izgleda mi kao Android, kaže "VIDAA", ali ima Plex out of the box! Cijena je urnebes i još ima 3 godine jamstva. Evo, kome treba najjeftinija Plex solucija, ovaj TV će teško netko nadmašiti cijenom!
05.10.2020 | 22:09
Ja cu isto uzet novi tv uskoro. Trenutno mi je za oko zapela samsungova serija Q95T (+No GAP Wall mount - totalno clean rjesenje). Mislim da cu sacekati blackfriday, jer zna bit dobrih popusta u mediamarktu tad.
09.11.2020 | 20:38
Ekipa, ima li tko iskustva sa xiaomi TV uređajima?
10.11.2020 | 16:41
Nemam iskustva sa Xiaomi tv-ima, ali isto imam pitanje.

Jel možda netko kupovao skoro tv tuner?

Nadao sam se da će mi TV (philips 46") proći ovu tranziciju na dvb-t2 i novi codec. Ali ništa, banana... Vidim samo hrpu slovenskih tv programa, što me i ne dira budući da ne gledam tv, međutim ukućani se bune i bojim se da ću biti u opasnosti ako ne riješim situaciju. Ne da mi se kupovati novi tv, jer ovaj je još uvijek ok.
Koliko vidim ima hrpa tih tunera razno-raznih proizvođača, konkretno zanima me da li itko ovdje ima iskustva s nekim tunerom koji nudi i neki android box u istom uređaju a da pristojno radi i ok izgleda?
10.11.2020 | 18:50
Od osobnog iskustva, imao sam prilike vidjeti kako radi ovaj evotv-TCom uređaj, neka Devia koja se prodava u Pošti i neki Vivax (neznam koji model ni gdje je nabavljen), i od svega mi se, za divno čudo, najviše dopao ovaj evotv-TCom aparat.

U principu je sve to isto ili jako slično, naprimjer, Devia ima daljinski upravljač koji je po obliku i rasporedu tipki (ne i svim funkcijama) identičan ovom evotv-TCom-ovom, ali je sam uređaj (Devia-in) duplo manji.
Evotv i Devia su podjednako brzi kod prebacivanja kanala (i čini mi se brži nego prebacivanje kanala na klasičnim TV-ima), Vivax je dosta sporiji (kao da razmišlja kad otipkaš broj kanala, da li bi prebacio ili ne).

Ono što mi se najviše dopalo na evotv-ovom prijemniku je sučelje koje izgleda dopadljivo, posebno EPG, koji ti daje detaljan pregled programa u narednom periodu, za veliki broj programa, preko cijelog ekrana, sa ne premalim i ne prevelikim fontom.
Ova Devia za prikaz EPG-a koristi samo središnji dio ekrana i koristi prevelke fontove, tako da daje premalo informacija, i sve skupa izgleda kao nekakva kineska igračka, a ovaj Vivax daje samo priakz programa za odabrani kanal za ostatak dana (po meni totalno promašeno).

Također, evotv-ov uređaj jedini ima ethernet proključak, ali nisam istraživao koja mu je funkcija i da li je operativan.
Svi navedeni uređaji imaju USB prključak u koji možeš staviti neki USB sa videom ili slikama i gledati na TV. To sam testirao samo na evotv i ne sviđa mi se što ne daje preview videa (imam USB sa crtćima za moje curice), nego samo taksativno popis datoteka.
10.11.2020 | 21:09
Baš gledam da većina tih tv boxova izgleda kao kineski proizvodi s kraja 80-tih. Užas, kaj je tak teško napraviti nešto što ok izgleda bez led displaya sa satom i programima na fronti
Uglavnom, odustao od android opcije u istoj kutiji, preskupo je za to što nudi. Dosta hvale strong i neki redline na bug.hr forumu. Ima i Samsung svoj tv tuner, ali navodno ima neke probleme s kockicama u prikazu (možda ima minecraft mode ).
Je li za taj evotv uređaj treba imati pretplatu ili funkcionira sam za sebe?
10.11.2020 | 22:21
Za ovaj evotv uređaj ne trebaš pretplatu, iako dobiješ 1+2 mjeseca (jedan mjesec nakon aktiviranja uređaja plus dva mjeseca nakon isteka prvog mjeseca, ako pošalješ kod sa naljepnice na receiveru na broj telefona naveden u uputama koje dobiješ uz uređaj) besplatnog gledanja evotv kanala.

Naravno, bez evotv pretplate moći ćeš normalno gledati sve nekodirane digitalne programe koji se emitiraju u tvojoj regiji.

Koliko sam vidio na netu, Strong uređaji također imaju istu debilnu grafiku UI-a kao i ostali uređaji, a ovaj Redline nisam vidio, iako po YouTube-u izgleda obećavajuće (ako je to onaj combo uređaj koji ima i satelitsku i ostale điđe-miđe).

Jedina stvar koja mi se nikako nije svidjela kod ovog evetv uređaja, je to što je danas, kada je ugašen stari digitalni signal u mojoj regiji, uređaj jednostavno izgubio i sliku i zvuk, iako je uredno pokazivao jačinu i kvalitetu signala, pa čak i informaciju o trenutnoj i budućim emisijama na kanalu, i jedini "lijek" je bio reset na tvornićke postavke i ponovno skeniranje programa. Ista stvar se dogodila i na istom takvom uređaju na drugoj lokaciji, pa vjerojatno nije do uređaja nego do evotv-a, ali ako se to opet bude događalo, nije baš obećavajuće.
10.11.2020 | 22:25
EvoTV ti nudi mjesec dana besplatno (uz neki kod koji ukucaš dobiješ još dva mjeseca) nakon isteka paket programa plačaš 35 kn. A ima masu toga.
10.11.2020 | 22:28
M@xym, hvala ti puno za info, pogledati ću taj tCom i redline combo. Fascinantno mi je kako su zapravo ti uređaji sučeljima i software-om toliko latentni i čudim se da netko nije izdao nešto poput mi box s-a ili sličan uređaj, da iskombinira tv tunes sa smart TV rješenjem za neke normalne pare. Redline ima neki android ali košta cca 800-900 kn što ne dam za poluproizvod, sve mi to izgleda kao slijepa ulica.
10.11.2020 | 22:32
@bigmac, jel ti to nikon f5 u ruci na avataru?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 34 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO