Koju telku kupiti i još štošta...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koju telku kupiti i još štošta...


20.11.2020 | 00:01
Aaaa, zato moji kolege na poslu (u jednom od ureda) po cijele dane imaju upaljen TV i vrte CMC,... imaju holodeck
20.11.2020 | 01:14
dpasaric kaže:

Evo sada se vrti Top Gear s engleskim titlovima i Plex troši 0.6% procesorskog vremena na mom stroju (12-core Xeon). Codec je H264, 1080p, 48kHz stereo.

No, evo idem zavrtiti nešto malo ozbiljnije... Planet Earth II, 4K HDR, H265, audio je 5.1, 48 kHz, engleski titlovi... najbolji demo za ove TV je ova serija i jedna od rijetkih s HDR enkodiranjem.... evo, CPU troši svega 2,5% snage 11 godina starog Maca! Hahaha, ovome se niti ja nisam nadao!

Ali ne kužim, zašto te uopće brine transkodiranje? Jednom sam sreo neki skroz zeznuti file (neki stariji WMV u visokoj rezi) i morao je transkodirati, ali to je bilo na razini 30% procesora, pa koga briga?


Transkodiranje me brine jer je Plex Server na NAS-u (istina Intel nije Arm, ali i dalje je to neki dual-core Celeron, navodno podupire quick-sync, proba sam ukljuciti ali slika je uzasna onda). Jedan transcoding stream ide bez problema, mislim da cak i 2 odvrti bez stucanja, ali to je to. A problem je sto library imam sharean sa bratom, starcima, zeninim starcima i par frendova. Tu je dovoljno ljudi da se poklopi 3 u isto vrime, bandwith nije problem, ali CPU tu vec postaje. Ja imam TV 4th gen di sve radi super, i nikad ne radi transcoding, ali ako vec uzimam SmartTV htio bi izbaciti bilo kakvi STB (pa makar to bio i TV, ionako ga samo za Plex koristim, ok i za Home hub, ali za to moze i stajati negdi u kantunu ukopcan samo u struju i mrezu).

Vec sam gori negdi spomenuo, nije problem samo u titlovima. Ja ne koristim one Plexove automatske online titlove niti externe srt titlove, meni je sve u .m4v fileu. Evo SS iz Sublera:
1.png
20.11.2020 | 01:26
dpasaric kaže:
Uglavnom tko se vrti u budžetu od oko 1.000 € za TV ne bi trebao gledati išta ispod 75".


A ako je budzet ispod €1k?
Mislim da sam napisa da ovaj NanoCell ce biti €770 za Black Friday.
Cini mi se da je sa 65" na 75" skok u cijeni poprilican, tj. mislim da bas ne opravdava investiciju.
Za razliku + sitno nadodati (€250-€300 u ovom slucaju) mogu uzeti jos jedan 42" za sobu.
20.11.2020 | 15:45
Bertone kaže:
Aaaa, zato moji kolege na poslu (u jednom od ureda) po cijele dane imaju upaljen TV i vrte CMC,... imaju holodeck


CMC su 'rvatske cajke, tako da to svakako jest svojevrsna zamjena za holodek kafane!
20.11.2020 | 15:50
songoku kaže:
dpasaric kaže:
Uglavnom tko se vrti u budžetu od oko 1.000 € za TV ne bi trebao gledati išta ispod 75".


A ako je budzet ispod €1k?
Mislim da sam napisa da ovaj NanoCell ce biti €770 za Black Friday.
Cini mi se da je sa 65" na 75" skok u cijeni poprilican, tj. mislim da bas ne opravdava investiciju.
Za razliku + sitno nadodati (€250-€300 u ovom slucaju) mogu uzeti jos jedan 42" za sobu.


Ako je ispod €1k onda uzmeš najveće što možeš za taj novac. U svakom slučaju radije bih 75" običan LED nego manji 65" QLED/OLED. Trebalo bi biti običnih Samsunga 75" za taj novac. Ako baš nema, onda uzmi taj 65" pa ćeš barem imati top ekran i vjerojatno neki ok CPU unutra.

Kužim sada zašto te brine transkodiranje, nemam iskustva s NAS-om kao Plex serverom, tu ti ne mogu pomoći.
20.11.2020 | 16:02
songoku kaže:

Transkodiranje me brine jer je Plex Server na NAS-u (istina Intel nije Arm, ali i dalje je to neki dual-core Celeron, navodno podupire quick-sync, proba sam ukljuciti ali slika je uzasna onda). Jedan transcoding stream ide bez problema, mislim da cak i 2 odvrti bez stucanja, ali to je to. A problem je sto library imam sharean sa bratom, starcima, zeninim starcima i par frendova. Tu je dovoljno ljudi da se poklopi 3 u isto vrime, bandwith nije problem, ali CPU tu vec postaje. Ja imam TV 4th gen di sve radi super, i nikad ne radi transcoding, ali ako vec uzimam SmartTV htio bi izbaciti bilo kakvi STB (pa makar to bio i TV, ionako ga samo za Plex koristim, ok i za Home hub, ali za to moze i stajati negdi u kantunu ukopcan samo u struju i mrezu).

Vec sam gori negdi spomenuo, nije problem samo u titlovima. Ja ne koristim one Plexove automatske online titlove niti externe srt titlove, meni je sve u .m4v fileu. Evo SS iz Sublera:
1.png


Ja imam 2 Plex servera koji su pod Plex Passom i koriste HW transcode preko QuickSynca. Nema nikakvih problema. Oboje mogu raditi 3x4K > 1080p transcode streama (kod manjih rezolucija i više) prije nego se osjete problemi.

Realno ne znam koji je NAS u pitanju, ali jesi siguran da se koristi HW transcode? Jer ako nije već SW onda će to već biti realno problem nakon 1-2 streama (ovisno o tome što se točno i u koji format transcodea).
20.11.2020 | 17:00
Transkodiranje nije dekodiranje i nije toliko zahtjevno za procesor.
Bas ne postoji puno video formata koliko ima kontejnerskih formata. Vise-manje to je H.264 koji je upakiran i kojeg treba samo izvuci van i pustiti prikazivati.
21.11.2020 | 00:27
@dpasaric Hvala na savjetima.
Koliko sam skuzio ti imas webOS TV?
Ako ne trazim puno, bi li ti bio problem istestirati na brzinu sa jednim mojim fileom?
Mogu ti poslati samo jedan moj video file (nesto kratko, jednu epizodu necega), ili ako je lakse mogu ti shaeati moj library.


rusty kaže:

Ja imam 2 Plex servera koji su pod Plex Passom i koriste HW transcode preko QuickSynca. Nema nikakvih problema. Oboje mogu raditi 3x4K > 1080p transcode streama (kod manjih rezolucija i više) prije nego se osjete problemi.

Realno ne znam koji je NAS u pitanju, ali jesi siguran da se koristi HW transcode? Jer ako nije već SW onda će to već biti realno problem nakon 1-2 streama (ovisno o tome što se točno i u koji format transcodea).


@rusty Haha, zna sam da ces se ukljuciti cim NAS spomenem, tnx.

NAS je QNAP TS-251, unutra je dvojezgreni Celeron J1800 na 2.41 GHz.
Prema ark.intel.com taj CPU podupire QuickSync. Prema Plex dokumentaciji, ne trebam nista na NAS-u namistati samo upaliti HW acceleration u samom Plex-u (Use hardware acceleration when available).

Testirao sam to sa nekim jeftinim android boxom sto mi stari ima je to cudo sve tjera na transcoding.
Bez HW acceleration CPU usage 45-60% slika savrsena. Cim upalim HW acceleration CPU usage je oko 10%, ali slika je uzas, toliko ispixelizirana da je negledivo (ko 260p upscaleano na 1080p ako ne i gore).
To mi po nekoj logici govori da sam ga ukljucio.

U samom Plexu ja ne vidim nikakve opcije za podesavati kvalitetu ili ista specificno za HW acceleration, samo ima onaj generalni na vrhu Transcoder Quality koji sam stavio na Prefer higher quality (samo sa HW acceleration ukljucenim, kad sam to iskljucio stavio sam na Prefer higher speed encoding, i opet je slika kristalna za razliku od HW acceleration).



Sto je najgore od svega, s obzirom na moj library ne bi uopce tribalo biti ikakve potrebe za transkodiranjem.
Doslovno, sve do ti jedan film i svaku epizodu serije sam ja osobno prekodira (Handbrake - Placebo), zapakira u mp4, tj. m4v i Sublerom uredio metatagove (hebiga, OCD, ne mogu si pomoci).
Sve je ko u ss sto sam gore stavio: video=h.264, audio=AAC (2 ili 6 ch ovisi), titlovi=Tx3g.

Zadnji testovi su mi od nesto preko godinu dana tako da nisam siguran je li se sto prominilo, ali evo sto sam testira i rezultati:

Test video file: Avatar.m4v (1080p, h.264, aac 6ch, titlovi Tx3g - znaci unutar .m4v containera)+ extractani titlovi i spremljeni kao Avatar.srt u istom folderu

LG tj. webOS
Test 1: Plex app - Bez titlova - no go, radi transcoding
Test 2: Plex app - Upaljeni titlovi (interni, Tx3g) - no go, radi transcoding
Test 3: Plex app - Upaljeni titlovi (externi, srt file) - no go, radi transcoding
Test 4: Xplay - u sva 3 scenarija od gore - sve 5, ide direct play
Test 5: Kopirao Avatar.m4v na USB stick i ubo direct u TV, pokrece i cita taj interni titl bez ikakvih problema

Samsung tj. Tizen:
Test 1: Bez titlova - sve 5, ide direct play
Test 2: Upaljeni titlovi (interni, Tx3g) - no go, radi transcoding
Test 3: Upaljeni titlovi (externi, srt file) - sve 5, ide direct play

Nisam ima fizicki pristup tom Samsungu (to je frendov TV) pa nisam moga testirati taj file sa USB sticka, ali pretpostavljam da ne bi zna procitati taj embedded Tx3g titl.

Moj zakljucak je bio tad nativni Plex app je lose napisan za webOS, a Samsung je limitiran losijim OS-om.
Iskreno se nadam da se dosta tog promijenilo, a koliko vidim Davor kaze da na webOS-u je. Mada bi ipak volio ipak istestirati i ovaj moj scenarij, jer mi se cini da je ipak malo specifican.
21.11.2020 | 00:58
Ja nikada nisam imao takvih problema kada je transcode bio u pitanju (pixeliziranje slike npr). Recimo kada namjerno transcodam stream na iphonu, slika i dalje izgleda super i nema nikakvih problema.

Probaj još jednom sada kada je bio odmak nekog vremena.
21.11.2020 | 16:48
songoku kaže:
@dpasaric Hvala na savjetima.
Koliko sam skuzio ti imas webOS TV?
Ako ne trazim puno, bi li ti bio problem istestirati na brzinu sa jednim mojim fileom?
Mogu ti poslati samo jedan moj video file (nesto kratko, jednu epizodu necega), ili ako je lakse mogu ti shaeati moj library.


Da, sada imam LG s webOS-om. Uglavnom skačem amo-tamo između LG-ija i Samsunga, sada je LG imao u ponudi ono što Samsung nije, pa sam uzeo njega. No, i sa Samsungom sam imao samo dobra iskustva, što se Plexa tiče, a i inače.

Mogu testirati što želiš, shareaj slobodno, možeš na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript što treba.
21.11.2020 | 19:57
Shareano, hvala puno.

Znaci samo pokreni bilo sto, seriju ili film, ukljuci bilo koji od 'integriranih' titlova (skoro sve ima eng, por, spa, hrv/srp titlove), pusti nek vrti 5 minuta pa cemo viditi oce ici Direkt Play, Direkt Stream ili Transcoding.
21.11.2020 | 20:29
songoku kaže:
Shareano, hvala puno.

Znaci samo pokreni bilo sto, seriju ili film, ukljuci bilo koji od 'integriranih' titlova (skoro sve ima eng, por, spa, hrv/srp titlove), pusti nek vrti 5 minuta pa cemo viditi oce ici Direkt Play, Direkt Stream ili Transcoding.


Evo, stavio sam The Crown S0401 i titlovi idu lijepo (engleski). Acitvity Monitor kaže da Plex troši 0,1% procesora. Super je što LG odmah prepoznao HDR enkodiranje, tako da je slika zaista top.

Better Call Saul isto odmah ima titlove, procesor mrtav hladan. Isto tako i The Mandalorian.

Od filmova sam zavrtio Borata, titlovi ok, sve ide glatko.
21.11.2020 | 20:49
dpasaric kaže:

Evo, stavio sam The Crown S0401 i titlovi idu lijepo (engleski). Acitvity Monitor kaže da Plex troši 0,1% procesora. Super je što LG odmah prepoznao HDR enkodiranje, tako da je slika zaista top.

Better Call Saul isto odmah ima titlove, procesor mrtav hladan.


Super, hvala najlipsa na ovome.

Normalno da ce Activity monitor reci da Plex nista ne trosi, jer ne radi nista. Moj Plex server te posluzuje ne tvoj.
Ali evo taman sam se spojio na NAS i vidim da je sve 5, Direct Play.
1_2020-11-21.png


2_2020-11-21.png


Saul je 1. ep iz 1. sezone pa je SD, ali zato je Mando 720p i sve ide super, Direct Play

Hvala jos jednom.
Ako se nadjes kad u Dubinu imas pint.
21.11.2020 | 20:51
Sorry, zaboravio sam IP na screenshotu, maka sam isti tren
21.11.2020 | 20:52
E baš mi je drago!

Bio sam dva puta u Dublinu, kada nas je Google zvao, pa sam malo uživao o njihovom trošku. Javim se ako dođem opet, ali kakva je situacija sada vjerojatno ne uskoro. Zato ti imaš uzvratni poziv na kavu i vođenu turu po PEEK&POKE-u kada budeš ovdje.

Inače, super mi je kako to glatko radi, znači vrtim tvoj library kao da je lokalno. Plex je zakon!

P.S.
Ma briga me za IP, sve što je važno je na sigurnom.
21.11.2020 | 20:57
Neznam zasto mi stavlja stari screenshot.

Slucajno sam u prethodnom postu stavio screenshot prije nego sam sakrio tvoj IP, odma sam editira post i iszbrisa screenshot.

Sad sam editira sliku, sakrio IP i idem editirati post ponovno i dodati taj novi editirani screenshot, ali kad posaljem u postu ponovno prikaziva onaj stari, ne editirani. Onda sam opet maka.
21.11.2020 | 21:11
Promijeni ime datoteke pa onda uploadaj
21.11.2020 | 21:12
To ti je neko lokalno keširanje na Jabučnjaku, i ja s tim imam problem kada nešto krivo uploadam za članke, pa onda samo napravim reupload s novim imenom.
21.11.2020 | 21:18
Preimenova sam i doda, sad je ok
01.12.2020 | 01:33
Da ne razvodnjavam PS5 temu gdje se razvila diskusija o potrebi visokih rezolucija na TV-u, objavit ću ovo ovdje jer spada u tu domenu. Moram primjetiti da je to točno ona teza koju sam zastupao u PS5 raspravi - priča oko toga kolika je stvarna potreba za 4K ili 8K rezolucijama, a koliko je to marketinška priča...

Ja sam o 8K pričao teoretski jer nisam imao prilike testirati, ali govorio sam temeljem iskustva s 1080 i 4K, a logika je ista...

Ukratko, pogledajte ovaj YouTube video na temu 4K vs 8K u stvarnosti:

youtu.be/D9K9oU_VTQ8

To je to, sve su rekli! A ja bih samo dodao, da dok su testeri zavaljeni u fotelji, ne bi skužili s te udaljenosti niti da se vrti 1080, to bi shvatili tek kada se dignu do samog ekrana.

Update: haha, našao sam još jednoga, koji to lijepo objašnjava:

youtu.be/OhPaU0y6U2s
01.12.2020 | 08:08
4K i 8K je skoro kao i 3D.
Svi pricaju o tome, a nikome realno ne treba.
Oni koji imaju gotovo ne koriste.
01.12.2020 | 09:49
Uvijek ima ekipe koja želi potrošiti novac na takvo što. To je emotivna stvar, ne razumska.
01.12.2020 | 09:51
jura22 kaže:
4K i 8K je skoro kao i 3D.
Svi pricaju o tome, a nikome realno ne treba.
Oni koji imaju gotovo ne koriste.


Pretpostavljam da misliš na 8K?
01.12.2020 | 12:01
Tzv. TV sommelierstvo. )
01.12.2020 | 12:22
Upravo gledam drugi video i ne mogu reći ništa doli - svaka čast Davore.
Prvi je na zdravonarodski način objasnio ono što ti tvrdiš, i postavio dobro pitanje na kraju - ali drugi mi je možda i bolji - jer nisam znao da p znači progressive, mislio sam da znači pixel. Nije me sram priznati.
01.12.2020 | 13:29
"p" kao progressive, "i" kao interlace (interlace znači "u češalj", dakle u dvije poluslike, tako da je efektivna frekvencija osvježavanja zapravo dvostruko niža - to je klasični način generiranja TV slike na katodnoj cijevi).
01.12.2020 | 13:52
Ni to nisam znao.
01.12.2020 | 13:56
Da, 'p' iza rezolucije označava 'progressive' način emitiranje slike, u kojemu se prenosi kompletna slika odjednom, za razliku od 'i' tj. 'interlaced' načina emitiranja, u kojemu se slika prenosi u dva dijela, prvo neparne, pa onda parne linije.

U prošlosti (analogna TV) s koristio 'interlaced' sustav prijenosa, dok je danas sve više zastupljen 'progressive' način prijenosa, zbog većeg bandwidtha i korištenja streaminga umjesto klasičnog emitiranja putem radio valova.

Inače, sa rezolucijom TV-a je slično kao i sa rezolucijom ekrana laptopa, tableta ili mobitela, povećanje rezolucije ima smisla samo do određene granice (koja je obično određena veličinom ekrana i udaljenosti istoga od očiju gledatela, a sve iznad toga je čista bezvezarija koja služi samo za marektinško nadmudirvanje.

A da ne govorimo o tome da je, barem na ovim našim prostorima, većina sadržaja još uvijek ispod FullHD-a, a o nekakvom 4K emitiranju možemo voditi samo akademske rasprave.
01.12.2020 | 14:51
Ja imam Plex na NAS. Koristio sam ga normalno na Apple TV. Jucer prodam ATV i instaliram Plex app na LG WebOS i odmah problemi. Trazi transcoding i nista ne radi kako treba. Samo mi javi "nemam ja snage za ovo" Stvarno su lose tu aplikaciju napisali.

Imam licencu za onaj Xplay ali ni on nije nadogradjen godinu dvije mozda. Moram ga probati...
01.12.2020 | 14:54
Koja ti je verzija WebOS-a? Novi Plex klijent radi samo na WebOS 3.0 i iznad. Ja sam na 2.0, xplay radi bolje.

Kako znas da xplay nije updatean dvije godine?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 49 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Gjuroo, tino1, Anonimci (619)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO