Pismo Tim Cooku
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pismo Tim Cooku


21.10.2014 | 13:01
Osnove ekonomije:

Potražnja za ovim uređajima je ogromna. Prodaju se u svim zemljama svijeta i svi ih žele. Koliko god uređaja proizvede, Apple ih može prodati.
I tu je kvaka.

Ako ih proizvedu milijardu, morat će ih prodati jeftino, a proizvodnja će biti skupa.

Ako ih proizvedu 50 milijuna, prodati će ih po 700$ ili skuplje.

I zato se čeka u redovima za iPhone. Zato što ih nema dovoljno za sve, barem ne u početku. A nitko ne želi čekati tri mjeseca. I zato cijela Hrvatska može bojkotirati novi iPhone i ništa se neće dogoditi. Apple će uzeti tu pošiljku od 250 komada i poslati je u Kinu ili Japan ili bilo koju drugu zemlju na svijetu.

Naši operateri, ako to dosad niste shvatili, uopće ne razmišljaju o privatnim korisnicima. Njih samo zanimaju poslovni korisnici, tj. ljudi koji imaju službene mobitele. A takvih je dovoljno da pokupe svaki novi iPhone koji uđe u Hrvatsku. Postoje i alternativni operateri, ako vam se ova dva ne sviđaju.

Ako stvarno niste zadovoljni ovakvim stanjem, pokažite to tako što ćete zaobići Apple proizvode, a ne tako što ćete otići u Ameriku ili Švicarsku da im date novce. Na taj način ništa ne postižete.
21.10.2014 | 13:09
iAnte kaže:
Osnove ekonomije:

Apple će uzeti tu pošiljku od 250 komada i poslati je u Kinu ili Japan ili bilo koju drugu zemlju na svijetu.


HAHAH apsolutno točno. Slažem se sa svim navedenim, ali mi je ovaj sarkastični (ali vjerojatno vrlo točan navod) navukao osmjeh na lice.

Ma šta smo mi na Apple radaru? Nitko i ništa... prestanite plakat i prekinimo sa OT-om.
21.10.2014 | 13:11
Sve je to istina ali ne baratamo nekim osnovnim činjenicama, a ta je da neznamo preporučene cijene koje daje Apple, stoga je upitno o kakvoj ekonomiji pričamo. Nemoralnoj?
Ako se cijene nisu mijenjale u drugim zemljama, kako to da baš jesu u HR. Mislim da je to odraz poslovanja u HR unazad par 10-ina godina. Deri di stigneš. No svako zlo za neko dobro, bar neće doći do odljeva novaca u strane ruke. Jest da su u pitanju promili, ali danas treba brojat i njih. Ionako nam je izvoz zak...c
21.10.2014 | 14:40
Ovo je stvarno postalo smiješno; Od veljače nove iOS aplikacije samo u 64-bita

www.bug.hr/vijesti/veljace-nove-ios-apli...-64-bita/136999.aspx
21.10.2014 | 14:47
Kao što to obično biva BUG prenosi krive informacije.

64bit se mora uključiti uz 32bit support, a ne kao mandatorna arhitektura: developer.apple.com/news/?id=10202014a
29.10.2014 | 19:31
rusty kaže:
iAnte kaže:
Osnove ekonomije:

Apple će uzeti tu pošiljku od 250 komada i poslati je u Kinu ili Japan ili bilo koju drugu zemlju na svijetu.


HAHAH apsolutno točno. Slažem se sa svim navedenim, ali mi je ovaj sarkastični (ali vjerojatno vrlo točan navod) navukao osmjeh na lice.

Ma šta smo mi na Apple radaru? Nitko i ništa... prestanite plakat i prekinimo sa OT-om.


Mi nismo neko veliko tržište, ali nismo ni bas beznačajno koliko se misli.
Iz razgovora s jednim djelatnikom iStylea sam čuo kako smo prilično dobro tržište za Apple sto se tiče iPhonea. Čak na razini EU dobar dio iPhonea se i kod nas proda. Da nismo bas tamo negdje na začelju liste svjedoci i činjenica da je iOS preveden na Hrvatski u društvu svega 30ak jezika, a i sam Dictation je lokaliziran.
Sigurno nismo u top 15 tržišta za Apple, ali u top 30 vjerujem da jesmo.

U EU iOS generalno drži udio od 5-15%, u Hrvatskoj mnogo ljudi ima iPhone, barem u društvu u kojem se ja krećem, pa je možda taj udio čak i veći.
Takvom poslovnom rezultatu svakako su pogodovale tarife koje su nekad nudile iPhone po relativno pristupačnoj cijeni.
S 5S se situacija počela mijenjati da bi sad sa 6icom došla do apsurda.
6ica je naprosto precijenjen mobitel u Hrvatskoj.
Volim iOS, volim Mac, oboje ih koristim, čak ih možda preferiram preko određene mjere više nego zaslužuju, ali cijenu 6ice nemogu opravdat.
Jedna Samsung Alpha je preko 1000kn jeftinija, a da ne govorim o Xperiji Z3 compact koja je gotovo upola jeftinija od 6ice. Naravno da su ti mobiteli po meni nesto lošiji od 6ice, ako zbog ičega drugog onda zbog Androida, ali da su duplo lošiji? Tko tu koga?

Cijena iPhona 6 je kod naših operatera prešla sve granice obzira i normalnosti,
Za takvo poskupljenje opravdanje ne postoji, jer nigdje vani novi iPhone model nije poskupio u odnosu na stari kojeg zamjenjuje.

Tko želi kupiti iPhone, bolje mu je kupiti ga vani.

Mislim da bi tim poskupljenjima Tim trebao biti svakako informiran i pitan jel to u interesu Applea da gubi svoje korisnike i dio tržišta u Hrvatskoj.
I zar je toliki problem napraviti jedan Apple store u Zagrebu?
30.10.2014 | 02:57
@cvitko:

Ne treba zaboraviti silne korisnike iz Ex.YU republika koji ne mogu aktivirati iUredjaje koristeci svoju kucnu adresu, pa uglavnom koriste HR ili US

Vjerojatno je neki algoritam u Apple "vidio" da zemlja sa tako malim brojem stanovnika ima jako puno Apple uredaja i accounta
30.10.2014 | 07:55
Koliko se priča o ovome već smo mogli poslati knjigu, a ne pismo...
Ja mu idem roknut nešto na svoju ruku, jer ovako možemo dok na vrbi zasvrbi...
30.10.2014 | 10:16
Vjerujem da je sada svima jasno otkud ona izreka "... tri Hrvata - pet stranaka." (prvi dio sam izbacio jer nije bitan u ovom slučaju ).
30.10.2014 | 10:40
smayoo kaže:
Vjerujem da je sada svima jasno otkud ona izreka "... tri Hrvata - pet stranaka." (prvi dio sam izbacio jer nije bitan u ovom slučaju ).

30.10.2014 | 11:04
Gledam poslat nešto Cooku preko Twittera; pa šta mu ne mogu poslat poruku ako me ne slijedi?
30.10.2014 | 11:08
Samo se želim nadovezati na zadnji dio posta, naime Apple store u Hrvatskoj, niti u drugim državama u kojima postoji premium resseller poput iStyle-a nije u dugoročnom planu, jer Premium Reseller-i moraju zadovoljiti sve norme kako izgledom tako i uslugama bilo kojeg drugog "pravog" Apple storea.

Sljedeći korak s kojim Apple ima problema je uređivanje i formuliranje ugovora koji bi omogućio uvođenje itunes trgovine za glazbu i video sadržaj. Što se iskreno nadam da će se riješiti u skorijoj budućnosti, jer to nam otvara vrata za puno više njihovih mogućnosti. Ukratko Apple ima volje ( ne previše, ali ima) no postoje eksterne kočnice u Hrvatskoj a i u regiji koje jednostavno nisu premostive u ovome trenutku, niti po mojem mišljenju postoji volja od strane zemalja da se to i riješi, odnosno da se digitalno tržište uredi.

@Kloba Na žalost ne, jedini način je da mu se pošalje tweet koji je javni.
30.10.2014 | 11:34
ssivic kaže:
Samo se želim nadovezati na zadnji dio posta, naime Apple store u Hrvatskoj, niti u drugim državama u kojima postoji premium resseller poput iStyle-a nije u dugoročnom planu, jer Premium Reseller-i moraju zadovoljiti sve norme kako izgledom tako i uslugama bilo kojeg drugog "pravog" Apple storea.

Sljedeći korak s kojim Apple ima problema je uređivanje i formuliranje ugovora koji bi omogućio uvođenje itunes trgovine za glazbu i video sadržaj. Što se iskreno nadam da će se riješiti u skorijoj budućnosti, jer to nam otvara vrata za puno više njihovih mogućnosti. Ukratko Apple ima volje ( ne previše, ali ima) no postoje eksterne kočnice u Hrvatskoj a i u regiji koje jednostavno nisu premostive u ovome trenutku, niti po mojem mišljenju postoji volja od strane zemalja da se to i riješi, odnosno da se digitalno tržište uredi.


Nope. Nope. Nope.

U HR postoje online trgovine koje prodaju glazbu i video sadržaj. Da Apple želi, imali bi mi iTunes.

Naša je država loše regulirala puno toga, pa i ovo. Ali mogućnost postoji. Apple to ne želi.
30.10.2014 | 16:34
@iAnte na žalost u krivu si, iTunes sa svojim glazbenim/filmskim servisom ovdje nije prisutan ISKLJUČIVO zbog nemogućnosti dogovora s državnim spolnim organima! Radio sam jedno vrijeme na uvođenju u to vrijeme prvog glazbenog online servisa kod nas i to je živi užas od podmetanja, ludih zahtjeva i lihvarenja. Da, napokon su neki glazbeni online servisi prisutni i ovdje, ali kakav je točno dogovor postignut ne znam. Apple se ne zamara ulaskom na tržište koje je većinski neregulirano kao kod nas, najbolji primjer je koliko su pokrali Štulića reizdavanjem njegovih pjesama bez da mu je novčić legao na račun. Koncerti, festivali i mnoge ostale stvari su jako, jako trpjeli zbog ZAMP-a i HDS-a.
Sjećam se kad su non-stop tupili iz tih nazovimo udruga kako smo premali za Apple i iTunes, pa se iTunes s glazbom pojavio u Sloveniji, nakon toga su tupili kako nas eto Apple ne voli .
U zadnjih godinu dana su značajno promijenili svoje stavove (valjda su shvatili da postaju pusti otok bez love) i počeli dogovarati i ugovarati razne suradnje i davati dozvole tako da iskreno uskoro očekujem i iTunes sa svojom audio/video ponudom u skorašnje vrijeme.
30.10.2014 | 22:34
PLOT TWIST Cook je svijestan stanja u hrvatskoj ali odbija ikakvu suradnju s hrvatima zbog nedavnog referenduma. Sad kada je i sam rekao da je izašao iz ormara!
30.10.2014 | 23:02
Al ona mi je moćna, kaže iz Samsunga javljaj 'we are also gay'
30.10.2014 | 23:06
@Soffoklo Apsolutno se slažem... I ja znam neke ljude koji se bave tim stvarima, iTunes se kod nas nije pojavio isključivo i samo zato jer su "lokalni šerifi" postavljali nebulozne zahtjeve, koje nitko i nikad, ni na jednom drugom tržištu nije niti pokušao postaviti... A Apple neće propasti zbog neprisutnosti na hrvatskom tržištu... Vjerujem da će se i iTunes jednog dana pojaviti kod nas, šteta je samo što će to biti u vrijeme kada taj servis polako odlazi u povijest (zamjenjuju ga oni koji se temelje na modelu pretplate) tako da smo "zlatno" doba iTunesa definitivno propustili...
31.10.2014 | 01:52
nebitno, doci ce strim i od applea sada kad integriraju beats u itunese.
u ovom trenutku, u hrvatskoj radi samo dezzer. godina 2014.
dali je to normalno?!?
o rentanju filmova necu ni pricati, oyo i slicna sranja sa 30 filmova na lageru ne vrijede spomena.

treba krenut agresivnije na zamp ako je u njima problem.
31.10.2014 | 11:12
kinsif kaže:
treba krenut agresivnije na zamp ako je u njima problem.


ZAMP treba ukinuti, kao i 90% ostalih agencija po Hrvatakoj.

Znaš li usput da je HAK u biti udruga? Koja dobiva novce od države, velike novce, jer je netko tako odlučio
01.11.2014 | 02:48
@kinsif:

Udarom na ZAMP narusavas vitalne HR interese. Odmah ce ti ustati branitelji, jer ce cijeli svijet pokrasti Thompsonove pjesme bez ZAMP-a

@kloba:

Mozda bi mu trebalo poslati pismo na ruzicastom papiru i sa kovertom u duginim bojama (da mu upadne u oko)
04.11.2014 | 11:16
Eto, dok Apple čeka, i nije zainteresiran, u "Lijepu našu" je stigao Google Play Music ! ! !

Sad bi bilo zanimljivo čuti komentare zašto Google to može, a Apple ne? Paralela o zanimljivosti tržišta se svakako može povući!

Definitivno još jedan veliki minus od mene za Apple, i zapravo jedini razlog (trenutno, pustimo povijest) zbog kojeg obožavam Apple-ove uređaje je KVALITETA IZRADE ! :/

@Smayo
Smayo, to je vjerojatno Googlova "CIA" pustila u pogon da mogu špijunirati sluša li netko od Hrvata narodnjake!?
04.11.2014 | 13:29
Zdravac kaže:
Eto, dok Apple čeka, i nije zainteresiran, u "Lijepu našu" je stigao Google Play Music ! ! !

Sad bi bilo zanimljivo čuti komentare zašto Google to može, a Apple ne? Paralela o zanimljivosti tržišta se svakako može povući!

Definitivno još jedan veliki minus od mene za Apple, i zapravo jedini razlog (trenutno, pustimo povijest) zbog kojeg obožavam Apple-ove uređaje je KVALITETA IZRADE ! :/


Ali to nije Apple kriv. To su svi drugi krivi.

Kladim se da će doć barem deset ovakvih komentara.
05.11.2014 | 21:56
Zdravac kaže:
Eto, dok Apple čeka, i nije zainteresiran, u "Lijepu našu" je stigao Google Play Music ! ! !

Sad bi bilo zanimljivo čuti komentare zašto Google to može, a Apple ne? Paralela o zanimljivosti tržišta se svakako može povući!


Ovo je vec sramota za Apple, da ga je netko poput Googlea, koji se tek nedavno ubacio u glazbeni biznis , prestigao.
To samo govori o tome :
a) koliko su u Appleu nesposobniji nego u Googleu
b) koliko Appleu nije stalo do njegovih korisnika u Hrvatskoj

Ako uskoro ne promjene stanje, nemaju drugo opravdanje.
Također, EU je dala naputak da bi mobiteli (ali mislim i svi drugi elektronicki uređaji) trebali imati jamstvo 2 godine.
U Italiji se toga drže, jer su dobili i kaznu zbog toga. Kod nas naravno ne.
Ono što je apsurdno kod Applea da za cijenu koju ne drži i navodnu kvalitetu izrade i samih svojih proizvoda, nisu spremni jamciti 2godine
05.11.2014 | 22:57
iAnte kaže:
Zdravac kaže:
Eto, dok Apple čeka, i nije zainteresiran, u "Lijepu našu" je stigao Google Play Music ! ! !

Sad bi bilo zanimljivo čuti komentare zašto Google to može, a Apple ne? Paralela o zanimljivosti tržišta se svakako može povući!

Definitivno još jedan veliki minus od mene za Apple, i zapravo jedini razlog (trenutno, pustimo povijest) zbog kojeg obožavam Apple-ove uređaje je KVALITETA IZRADE ! :/


Ali to nije Apple kriv. To su svi drugi krivi.

Kladim se da će doć barem deset ovakvih komentara.


I kaj sad... OK, Apple je kriv... A kako su onda bili tako silno zainteresirani za slovensko tržište, koje je manje od našeg?
Svaka priča ima dvije strane... Da Apple nije pretjerano zainteresiran za naše tržište to stoji... U jednom trenutku su pokazali malu zainteresiranost, ali je netko s naše strane previše "zaprđivao" i sad su opet apsolutno nezainteresirani... Šta je tu tako teško shvatiti? Opet će jednog dana možda pokazati malu zainteresiranost, pa će doći vidjeti da li se nivo "zaprđivanja" smanjio...
05.11.2014 | 23:41
pa dobro nije da su tu 10 godina, i nije slucajno da 4 velika glazbena online servisa dolaze u hrvatsku skoro pa istovremeno. nije da su se svi sada okrenuli hrvatskoj u isto vrijeme jer dozivljavamo ogroman ekonomski rast pa je borba ko ce prvi uci na nase bogato trziste

cini mi se ocito da je druga strana (konacno) popustila i ne sumnjam da ce i apple uletit na trziste, skupa sa cijelom paletom konkurenata,

nije mi cilj branit ih, u brdo stvari mi idu na zivce, ali za ovako malo trziste imali smo app store vec od ios dvojke ako dobro pamtim, dakle neka 2007? (ne pratim android ali sluzbeni store je uletio dosta kasno ako se ne varam), os x i ios lokalizacije na hrvatskom su kvalitetno napravljenje imho, i dosta su dugo vec prisutne. sada je omoguceno i diktiranje na hrvatskom, znaci prilicno brzo mozemo ocekivati i siri na hrvatskom, proizvodi stizu mjesec dana nakon sto izadju na maticnom trzistu, macovi i ranije. iphone 3G je u regiji dosao prvo kod nas... dakle nije da smo bas banana, realno. ALI moze bolje jasno i ne treba se zadovoljavati.
06.11.2014 | 13:15
[quote="cvitko" post=135805]
To samo govori o tome :
a) koliko su u Appleu nesposobniji nego u Googleu


Pričaš gluposti. Ali ono skroz
Evo jedan zanimljiv članak, nažalost zastario danas, s obzirom na vrijeme kad je pisan, no vrijedi pročitati.



b) koliko Appleu nije stalo do njegovih korisnika u Hrvatskoj


Ova ti je pak na mjestu


Ako uskoro ne promjene stanje, nemaju drugo opravdanje.


Apple je veliki igrač i nije mu teško čekati da druga strana malo popusti - a ZAMP je lopovska družina koja ne gleda interese nas ljubitelja glazbe već samo svoje uske gomilice koja ima glavnu korist od svega. To je sve. Deezer je streaming servis kao i neki slični, a tu su drugačija pravila. Google Play je prva trgovina slična iTunesima, kako su se uspjeli dogovoriti oko uvjeta ne znam, no moguće da su im ZAMPovci malo dali ustupaka jer je Google imao i Youtube adut... A tu je isto velika lova koju bi si oni rado pograbili...

Također, EU je dala naputak da bi mobiteli (ali mislim i svi drugi elektronicki uređaji) trebali imati jamstvo 2 godine.
U Italiji se toga drže, jer su dobili i kaznu zbog toga. Kod nas naravno ne.


Koliko znam, to fercera, pričalo se ovdje o tome, samo što drugu godinu dobiješ od prodavača ili tako nešto.
Ovo je Hrvatska, zakoni postoje da bi im se smijali, dok se to ne promijeni

Ono što je apsurdno kod Applea da za cijenu koju ne drži i navodnu kvalitetu izrade i samih svojih proizvoda, nisu spremni jamciti 2godine


Oduvijek je tako, zato postoji Apple Care. No iz svog iskustva, mogli bi omni komotno dati i 5 godina garancije, s obzirom na mali broj kvarova Ali su židovi škrti pa ne žele...
06.11.2014 | 13:20
kinsif kaže:
pa dobro nije da su tu 10 godina, i nije slucajno da 4 velika glazbena online servisa dolaze u hrvatsku skoro pa istovremeno. nije da su se svi sada okrenuli hrvatskoj u isto vrijeme jer dozivljavamo ogroman ekonomski rast pa je borba ko ce prvi uci na nase bogato trziste

cini mi se ocito da je druga strana (konacno) popustila i ne sumnjam da ce i apple uletit na trziste, skupa sa cijelom paletom konkurenata,

nije mi cilj branit ih, u brdo stvari mi idu na zivce, ali za ovako malo trziste imali smo app store vec od ios dvojke ako dobro pamtim, dakle neka 2007? (ne pratim android ali sluzbeni store je uletio dosta kasno ako se ne varam), os x i ios lokalizacije na hrvatskom su kvalitetno napravljenje imho, i dosta su dugo vec prisutne. sada je omoguceno i diktiranje na hrvatskom, znaci prilicno brzo mozemo ocekivati i siri na hrvatskom, proizvodi stizu mjesec dana nakon sto izadju na maticnom trzistu, macovi i ranije. iphone 3G je u regiji dosao prvo kod nas... dakle nije da smo bas banana, realno. ALI moze bolje jasno i ne treba se zadovoljavati.


Baš kao što ti i Boroštef kažete, na našem tržištu se trude cijelo vrijeme, ali nismo toliko veliki da bi i osobno došli.
App Store je tu od prvog dana, i to mi je bio dovoljan znak da je do ZAMPA i njihovih nebuloznih zahtjeva... Smrdljivi lopovi koje treba rasformirati, sad smo u EU, ne trebaju više ni postojati...
06.11.2014 | 15:02
Slažem se ja da je tu i ZAMP kriv i stalno sam i sam krivio ZAMP prije svega u slicnim diskusijama, ali sad kad je Google uspio riješiti stvar sa ZAMPom ipak imamo dokaz da se stvari mogu riješiti kad se žele.

Zbog toga ocekujem ubrzo iTunes i kod nas, jer u protivnom to ce stvano svjedociti Appleovoj tromosti.
Osim toga ako su i manji igraci uspijeli doc kod nas i prije više od godine dana, ocito je da i jedan ogroman Apple može bolje uz malo volje.

Apple Care je super stvar, ali ni ona nije dostupna kod nas, osim ako se ide zaobilaznim putevima.
I mislim da nije glupost to što sam rekao.
Google je nekad možda kaskao s nekim uslugama kod nas, ali u zadnje vrijeme je brži i fleksibilniji
I inace nikakav link nevidim..
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 23 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Gjuroo, MacSlavko, Maxxy, Riba, Anonimci (870)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO