Pismo Tim Cooku
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pismo Tim Cooku


09.10.2014 | 14:15
Josip R. kaže:
florijan kaže:
#time, kume, aj nam sredi store i tjunse da zajebemo hrvatske homofobe


U HR nema ljudi koji imaju strah od homo osoba samo onih koji ne podržavaju isto. Daj više naučite da ne možete koristiti riječ homofob.


zajebano razmišljanje. na nekoliko razina.
a tema je twiter, mail, interneti za tima
10.10.2014 | 02:27
Nije mi jasna inertnost kod ove teme.
Netko objavi pismo, pa red tišine, red zajebancije, red dobacivanja...
Hoćemo li poslati nešto ili nećemo?
10.10.2014 | 07:32
Jbg. To ti je prosjek populacije na djelu.
Osobno to doživljavam ozbiljno, ali trenutno nemam dovoljno vremena da se ozbiljno angažiram.
Moje je opažanje da na kraju ispada da nema niti jedne konkretne primjedbe na same prozvode, osim da slušalice ispadaju iz ušiju. Što osobno nisam primjetio, čak naprotiv. One stare su ispadale i meni, i klincima, a ove nove su mi puno bolje.
10.10.2014 | 08:31
Ma, sve pet Smayoo.
I sa slušalicama ista stvar i kod mene, one starije su mi bile puno lošije nego ove danas.
A što se prosjeka tiče, hebiga - činila mi se ok ideja. Ubila ju buka...
10.10.2014 | 11:17
Elem, dajte, ljudi *konkretne* primjedbe. Ne možemo napisati "iOS 8 sucks", a ne objasniti zašto.
10.10.2014 | 11:41
Po meni jedino što ima smisla je govoriti o problemima vezanima za HR. Sve ostalo oni već jako dobro znaju.

Meni se čini pametno usporedit cijenu i uslugu kod nas i vani. I naročito spomenuti da se uređaji koriste u poslu i da bi Apple store u HR olakšao i ubrzao servis. I tu bi ubacio da je Hrvatska idealna za nekakav regionalni store kao IKEA u koju ljudi dolaze iz svih zemalja ex YU. Potrebno je da i oni vide svoj interes.

Ali ja više uopće nisam Apple korisnik. Prodao sam i iPhone pa me više nije briga. Ako inicijativa zaživi, podržat ću svakako iako sam u načelu protiv toga da ja nekoga vučem za rukav da mi nešto proda.
10.10.2014 | 14:02
Ma pustite se iOS 8 on radi dobro izuzev par bugova koji će se riješiti ionako.

Apple Store in Croatia je glavni cilj od kojeg svi benefitiramo! Mi kao korisnici, susjedi u regiji, ljudi koje Apple zaposli (nova radna mjesta) i sam Apple.
10.10.2014 | 16:25
Cijena kod nas nema puno veze s Appleom. Dijelom je veća zbog arogantno visokog poreza, a dijelom zbog marže lokalnog bahatog distributera kojem nitko ne smije ništa prigovoriti.
10.10.2014 | 17:02
Reći da nije kriv Apple nego distributer je krivo. Pa tko je odabrao distributera?

Ali ovo ti može biti jedan prigovor za Tima. Neka napravi nešto oko tog distributera.
10.10.2014 | 18:59
Pa to sam u principu i htio reći. Da... Zapravo nisam bio baš jasan, kad gledam sad što sam napisao...
11.10.2014 | 00:05
Kloba, sorry za internost s moje strane, zaista nema veze niti s tobom niti s temom, jednostavno sam totalno prebukiran, ne stižem ništa. Nema mi niti u drugim temama. Kraće verzije mislim da imaju smisla i postoji velika vjerojatno da će biti pročitane. Što se tiče stanja u HR, tu sam ja odavno odradio svoj dio špotanja i skrenuo pozornost na mnogo problema. Jednom davno sam dobio i feedback s drugog kraja lanca da je "tužibaba" došla gdje je trebala, tako da barem znam da takva pisma nisu uzaludna.
11.10.2014 | 19:09
Dear Tim,

In the name of all Apple users from Croatia and surrounding countries we kindly ask you to plan on building an Apple Store in Zagreb, the capital of our country. You see, Zagreb lies on the crossroads of central and southeastern Europe, so to your advance,it will accumulate a large number of Apple users who need this store. It would significantly decrease the prices of your products, because our local distributors increase them to get a good profit margin. This is a direct hit on the number of Apple users in Croatia. It surely would increase with Apple stepping in. Also, all of the other benefits would come in handy, eg the Genius bars, service and repair and other...

We would also like to see some changes with the services you provide across the globe but not in our area. We have no iTunes Store, no iBooks store and no newsstand to purchase digital magazines. We sure would like these.

All these factors take away the beauty of Apple. I onda tu jos nesto dobaciti.


Sto kazete?
12.10.2014 | 09:40
Meni ovo zadnje nema pravog smisla. Nije problem u lokalnim distributerima, oni rade na rubu isplativosti ili čak ispod, a često žive od neke druge djelatnosti. Problem je u regionalnom veleprodajnom distributeru koji ima više cijene od npr. susjedne Italije. Apple Store kao trgovina ne pravi razliku (to već imamo, što im fali, sva roba je dobavljiva), nego Apple iz kojeg stoji direktno Cupertino, a ne posrednik. U tom pak slučaju govori se o većem koraku za koji se bojim da nemamo kritičnu masu u Hrvatskoj jer smo maleno i siromašno tržište.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.10.2014 | 10:07
@stefanjos
Kako to da nemamo newsstand store? Pa ja sam se pretplatio na VIDI i BUG i uredno ih primam svaki mjesec na iPad, a imam i par pretplata na strane časopise i sve uredno funkcionira, a prijavljen sam SAMO na naš Hrvatski App Store.

@svi
Napisao sam kratko i jasno DVA pitanja za Tima baš vezano za podršku i iTunes store u Hrvata pa ste ga odbacili zbog suvišnog spominjanja jabučnjaka, doduše, ali nitko nije komentirao ta dva pitanja i zadržao se na njima pa da ih iskristaliziramo i konačno nešto konkretno poduzmemo.
12.10.2014 | 10:10
Slažem se da je naš najveći problem u lokalnom veledistributeru, ali isto tako ima i lokalnih distributera koji svoj posao vode u najmanju ruku aljkavo, da ne kažem zlonamjerno.
Meni su na dva mjesta, u dva različita navrata, pokušali prodati "muda pod bubrege"... Svojedobno su imali u ponudi iPad 2 koji su prodavali pod iPad 3... Na drugom mjestu su me uvjeravali da je izloženi primjerak MacBook Pro najnovija generacija, a nije bio, nego jednu generaciju stariji... E sad, tko ne zna kako te stvari provjeriti može izvisiti jer su ti uređaji izgledom gotovo identični...
12.10.2014 | 17:04
dpasaric kaže:
Meni ovo zadnje nema pravog smisla. Nije problem u lokalnim distributerima, oni rade na rubu isplativosti ili čak ispod, a često žive od neke druge djelatnosti.


To nisu distributeri, nego reselleri.

Problem je u regionalnom veleprodajnom distributeru


Tako je.
13.10.2014 | 16:14
Slažem se, ako ćemo se žaliti na nešto, žalimo se na veleprodaju i na to što još nemamo iTMS, iBooks etc.

Sam dućan zbilja nije toliko bitan, jer ovi postojeći jako dobro skidaju Apple store look & feel.

Dakle, cijene, tj marža distributera i servisi.
13.10.2014 | 18:00
I ja bih, kao Sank, normalan iTunes Store s knjigama, filmovima itd. Ovako mogu knjigu objaviti sa Cro accountom, ali ju može skinuti samo netko sa USA ili sličnim "pravim" iTunes Store-m?!
Banana .
14.10.2014 | 08:23
Baš razmišljam zar ne plačaju svi trgovci koji su uveli fiskalnu blagajnu manji porez državi, pa se čak isplati Apple-u otvorit Apple Store u Zagrebu? Doduše kupac i dalje plača puni porez.
14.10.2014 | 10:21
Kako to trgovci s fiskalnom blagajnom plaćaju manji porez?
14.10.2014 | 11:49
ti si ono ekonomiju bio zavrsio na privatnom faksu jeli?
reci mi za taj porez jer izgleda da radim nesto krivo!
14.10.2014 | 13:07
Pa što nije bilo po medijima da im je smanjen PDV ali je vičina sebi spremial pare u džep, tu i tamo je neko smanjio cijene? Bilo po svim medijima, pa Linić je par puta ponovio kad se tjerao strah u kosti s fiskalizacijom. Sad dal su to ukinuli kad su svu uveli fiskalnu pojma nemam?

Edit: sa ovom vladom lako moguće da su u među vremenu povisili PDV??? Trgovcima a ovo je prije bila navlakuša da se što prije fiskaliziraju?
14.10.2014 | 13:13
Jedini kojima je bio smanjen PDV su bili ugostitelji, kad su im smanjili s 25 na 10%. Pa su im kasnije opet digli na 13%. Ali to nema nikakve veze s fiskalizacijom.
14.10.2014 | 13:57
fiskalizacija je obavezna, nije izbor, tako da je motivacija u vidu manjeg poreza nepotrebna!

eto, nista od apple stora.
21.10.2014 | 09:09
Ekipa da li ima volje da se stvarno nešto napiše Timu. Situacija za sve Apple ljubitelje u HR se okrenula na gore i nastavlja se. Cijene za iPhone se sve veće. Operatori bahati!

Stvarno je žalosno koliko moramo plačati Apple proizvode u lijepoj našoj.

Čini se da nas svi mogu držati za budale jer nas svi koji preprodaju Apple proizvode drže za ovce koje će iskeširati i troduplo za jabuku.

Volim Apple ali skupa je to ljubav a nekako ju je sve teže financirati. Da se razumjemo nemam problema platit kvalitetu i PDV (lopovima) ali postoji granica razuma i granica kad trgovac pretjeruje!

Apple kao firma koja se reklamira da im je stalo do korisnika i kako imaju premium uslugu ne drži vodu koda nas.


Neki od nas će se snači ali nemaju svi rođaka u Americi i Švicarskoj i šta ti ja znam. Vrijeme je za promjene!
21.10.2014 | 09:44
Mislim da mu treba skrenut pozornost da domaći operateri u HR sustavno narušavaju prodajne rezultate. Mislim svaka čast nekome(pravnim osobama) tko može platit uređaje/pretplate po ovim cijenama. Sa serijom 5 su počeli drmat po fizičkim osobama, bojim se da će kroz 5s i 6 uništiti i tržište prema pravnim osobama.

U biti čak bi volio da se to dogodi, da im prodaja preko operatera izdahne, pa možda jednom osvane dan kad vidimo Apple store u HR, pa će shodno tome taj problem biti riješen a i mnogi drugi s čime se susreću korisnici u vidu reklamacija itd.
21.10.2014 | 11:23
A zašto mislite da ta politika nije usklađena i dogovorena s Appleom?
21.10.2014 | 12:08
smayoo kaže:
A zašto mislite da ta politika nije usklađena i dogovorena s Appleom?


Pa nije politika Apple smanjit zaradu. Teško da su povečali zaradu bez obzira na dizanje cijene u nebo jer prodaja je opala podosta.
21.10.2014 | 12:13
Josip R. kaže:
smayoo kaže:
A zašto mislite da ta politika nije usklađena i dogovorena s Appleom?


Pa nije politika Apple smanjit zaradu. Teško da su povečali zaradu bez obzira na dizanje cijene u nebo jer prodaja je opala podosta.


Evo reklame za sve privatne fakultete.
21.10.2014 | 12:35
smayoo kaže:
A zašto mislite da ta politika nije usklađena i dogovorena s Appleom?


Čudna mi je onda ta politika. Mislim, kad se osvrnem oko sebe i ljudi koji koliko toliko pristojno žive, nije im više ni pri kraju pameti da kupuju smart uređaje po tim cijenama, a u to uključujem Apple, Samsung i LG.

Ne kužim kakva je to politika, osim destruktivna. Moje predviđanje da će doći do snažnije korekcije cijena u budućnosti, jer državni nameti su rasli u par postotnih poena, ali ovo su razlike od par desetina. A drugi je taj da će propast bar u HR, a moguće je da će se zadovoljit prodajnim rezultatima na razini tipa 100kom/godišnje.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 4 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (562)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO