Kakav imate AV setup
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakav imate AV setup


27.01.2014 | 18:31
Zanima me kako ste složili AV setup kod sebe, kako gledate filmove i slušate mjuzu. Imate li apple tv uključen u to ili možda preko airport slušate mjuzu, nekakav WD TV Live ili drugi player. Strimate li s kompa na tv ili preko NAS_a. Postoji dosta širok spektar spajanja AV signala na tv pa me to jednostavno zanima.

Da krenem od sebe, ja mjuzu slušam odvojeno, neovisno o računalu, a filmove stavljam na vanjski disk koji je priključen na tv. Imam dobar zvuk na tv_u samo nisam još spojio AV reciver. Stalno sam na putu i nikako vremena da ulovim. Nekako mi se čini da imam na tv prolazni hdmi gdje je onda zvuk preko hdmi kabla išao u Marantz, pa bi to onda vjerovatno radilo?
27.01.2014 | 18:39
Ja imam, i imao sam svasta

Sada koristim Apple TV (komada dva), Roku Player (mislim XD ili tako nesto), povezano HDMI kabelima sa Sony Bravia. Sve to hrani Synology NAS 213j spojen LAN kabelom i preko Apple Extreme...

Zvucnika imam par kompleta, obicno je spojen JBL ili Bose set.

Imam i Qumi Q2 LED Projektor.

Nista high-end, nekakva umjerena srednja klasa. Sve u svemu ja zadovoljan.

I da, svemu tome cu dodati i Sony PS4 pa cemo vidjeti kako ce sve to skupa izgledati
27.01.2014 | 19:01
kod mene je sav audio/video sadržaj hostan na NAS uređajima. Prezentaciju toga hendlaju Plex i XBMC (ovisno o uređaju na kojeg pusham content), muzika se organizira kroz iTunes aplikaciju u većini slučajeva i to uglavnom preko iMaca na kojem je 5.1 Cambridge Soundworks sustav spojen, a sa ostalih uređaja uglavnom dolazim do muzike preko nekih nativnih playera koji mogu dohvatiti bilo što na NASu (preko iTunesa/Airplay kombinacije ili nekog drugog playera)
27.01.2014 | 20:04




TV je neko govance od LG i na njega spojen WD MyBook s filmovima koje sam ripao s DVDova. Rijetko gledam ionako.
27.01.2014 | 20:44
TV Philips 42pfl7606h...na njega nakacen AppleTv2...AzBox HD Elite...AndroidTV DualCore i Open IPTV....i sve to spojeno Digitalnim optickim kablom(SPIDF) na AV Risiver Onkyo TX-SR507(4xHDMI)+Pioneer CS-777 2x140w....
stim da sam AppleTv posebno spojio i Optikom na Onkyo AV risiver,pa moze preko njega da ide i samo zvuk preko AirPlay-a sa Mac-a,a da ne moram da palim TV:)....
uglavnim sve vrtim preko mreze.....i od svih isprobanih DNLA media servera,najbolje mi se pokazao 'Universal Media Server'
27.01.2014 | 21:09
Loewe Opta TV , nakacen na nju Novatron Iamm NTR 83. U radnoj sobi imam Samsung kucno kino 5.1 na koje je spojen iPod touch 16 GB.
27.01.2014 | 21:53
Samsung 55" 6100 3D, Marantz SE4200, B&W 603+B&W centralni, Mac Mini 2013 kao multimedijalni uredjaj. Primarna lokacija

Philips 42", Denon AVR 1705, B&W 602, ATV3. Vikend lokacija
27.01.2014 | 22:05
- phillips 50PFL5008K, dobra slika, fora ambilight, govno UI.
- apple tv 2
- satelit sa tri glave (13, 16 i 19 standardno) spojen na tv direkt
i sad sam u potrazi za nekim dreamboxom da iskoristim taj satelit kako spada.

audio drugom polovicom godine nadam se. ili neki dobar sound bar, ili ako bude viska para volio bi si sloziti lijepi stereo sistem.

smayoo, predivno!
27.01.2014 | 22:08

Nije zidni sat jedina starina u mom domu koja još funkcionira...
27.01.2014 | 22:31
Mac Pro mi je media server i preko Plexa video vrtim na LG TV 50". Na njemu je još i LG Blu-ray. Glazbu većinom slušam na samom Mac Pro putem Harman/Kardon Soundsticksa. Optikom je Mac Pro spojen na Sony DAV pojačalo s 5+1 zvučnicima (odličan sub u alu kućištu), pa ponekad koristim i to ako je baš potrebna party razina glasnoće. Kada moram biti diskretan koristim Pioneer SE-MJ5 slušalice.
27.01.2014 | 22:37
Ja imam
Apple TV3
Jamo AVR793 AVR
Jamo E875 prednje zvucnike
Jamo E8CEN2 Centralni
Jamo E8SUR2 Stražnji zvučnici
Jamo SUB550 Subwoofer
i sve spojeno na projektor Optoma HD66 + Grandview 106" Dijagonale (120" 4:3 platno pa planiram na preradu u 16:9 106" )

Evo primjer dok se na setupu igra Uncharted na PS3
Inače, ovaj zvučnik više ne smeta za sliku (mislim da je bio centralni zvučnik i na njemu kamera od PS3), ovo je bilo još samo za test dok sam montirao platno

Mjuzu i filmove većinom slušam i gledam preko apple TV (apple TV za neko čudo ima odličan zvuk u usporedbi sa nekim drugim streamerima/playerima).
Za mjuzu koristim iTunes match.
27.01.2014 | 22:37
BTW ovo Smayootovo retro pojačalo mi je totalno cool!
27.01.2014 | 22:54
Smayo moj veliki naklon za 1210
27.01.2014 | 22:56
Yamaha AV-S500, stereo (2.1) pojačalo, 2 para zvučnika spojeno A/B
JBL ES80 floorstanderi + JBL sub 250w
Dali Zensor 1 bookshelfi
Panasonic BluRay player
Denon CD player
Tvix S1 Duo media centar (1,5 TB disk u njemu)
Apple TV3
Netgear NAS (3x2 TB, xraid)
60" LG Plasma
Plex server koji gleda na NAS dignut na desktop masini
U potrazi za nekim gramofonom jer imam 100njak ploca i uzelio sam se poslusati ih
27.01.2014 | 23:06
@kinsif..potpuno se slazem sa tobom za UI kod Philipsa...ali sam prezadovoljan HD slikom,posebno sa HD Sat Risivera,a i ambilight,zna da legne ponekad....njegove Smart aplikacije i ne koristim,100% bolje rade Te iste na AppleTv,ili AndroidTV....
sto se tice Sat Risivera....ne ulazim u tvoj budzet...ali mislim da mozes da prodjes odlicno i sa Risiverom,a da nije DreamBox....malo ih gazi vreme,a zive od stare slave....imas masu dobrix risivera i do 150 eura,i rade sve isto sto i Dream....
dosta sam na Hr Sat forumima,pa znam da je kod vas to pre nabavljivo nego kod mene u Srb....
Pozdrav
27.01.2014 | 23:51
dpasaric kaže:
BTW ovo Smayootovo retro pojačalo mi je totalno cool!


Nije "retro". To je "real thing". Originalno Sansui 7070, iz 1982. Kupio sam ga prije 15 godina preko oglasa, za 150 maraka. Čovjek ga je prodavao jer "nema daljinac i ženi se ne sviđa plavo svjetlo".
27.01.2014 | 23:53
(Pardon, da netko ne pomisli krivo - slike su neke s neta, to nisu točno moji komadi opreme, nego imam točno takve doma, samo mi ih se nije dalo fotkati.)
28.01.2014 | 00:18
e pa kad smo kor starina...meni je MacPro nakacen na ovog teskasa'MusicAir MHR 2400(mislim na Kg),koji je moj matori kupio sredinom 80-tih u Svabiji....i nema tih para,da ga prodam...na njega su nakaceni neki Grunding zvucnici takodje matori...2x75w......a i po boji se slaze sa Pro-jom:)..a bije za medalju...
28.01.2014 | 08:08
1.
Kenwood reciverKRF-V6050D
Pioneer DVD playre DV-656A (SACD i DVD-Audio)
Technics CD player SL-P170
Koerting (govno) gramofon P-140 (direktni pogon) sa Shure Me95ED zvučnicom
Par Qadrala Phonologue Gold Wotan 170W
AirPort Express koristi za AirPlay slanje muzike
Supra kabeli za zvučnike
Ixos interkonekti
Stalak napravljen po mjeri
2.
Pioneer recover VSX-1014
Pioneer DVD DV-300 (neki jeftilen)
BOSE Acoustimac 10 (2x5 satelita i subwoofer s 3 membrane)
WDTV live - za filmove
ATV3 - za filmove
LG 42LS9500
Panasonic PT-AE100E projektor za 2m sliku (jedino platno nisam stavio na zid jer je ružno!?!)
Stalak kupljen
28.01.2014 | 09:54
Harman Kardon AVR 135
Panasonic 42'' G10 plazma
Neki Sony zvucnici, nista special, zapravo placeholder za neka bolja vremena s vise vremena za iskoristit ih
Goli (bez kucista) HTPC, Gigabyte E-350 sa 2TB diskom i 4 GB Rama i 600W napajanjem
PS3 i/ili Wii, kako kad
Po potrebi InFocus LP540? projektor, ne koristim cesto.

Trenutno imam i drugi setup jer nemam mjesta za stolni komp u novom stanu, pa sam 30'' HP LP3065 uposlio kao TV, iza je Hackintosh u CM Stacker 930 kucistu, i Logitech 5450 zvučnici. No to je privremeno.
28.01.2014 | 10:52
Panasonice LED 42" kao telka, mislim da je bila negdje izglasana kao bestbuy 2012.
WD TV Live je za reprodukciju multimedije, mislim da mu nema ravna za tu cijenu i dan danas.
Synology 211j je media storage.
5.1 Sony blu-ray kućno kino - budžet nije dozvoljavao nešto ozbiljnije, u budućnosti se nadam to osvježiti jednim konkrentim receiverom i novim audio sustavom.

Projektor je i dalje tiha patnja...
28.01.2014 | 14:56
Kod mene to ovak zgleda

50" Panasonic VT30 plazma
WDTV live (2nd gen)
Yamaha RX-V465 (av reciver)
5.1 zvučnici od Dali-a
woofer je od yamahe
28.01.2014 | 17:57


Televizija se stalno mijenja pa je necu ni spominjat. AV receiver, Denon AVR 909, MOrdaunt short zvucnici, ima i od iza ali nisam sliko, i subwoofer je neki od yamahe, bio u planu bolji uzet ali sve super radi i tako vec 5,6 godina. meni je super.

Jos imam i aple tv3 za filmove i mjuzu, i lgbluray player za dvd, bluray i slusanje cda.
29.01.2014 | 10:52
Da napišem i ja po komponentama šta imam. Tv je samsung 46" F8000 Series 8, reciver je Marantz AV SR 7002,Glavni zvučnici su Kef samogradnja, subac Monitor Audio, surround Monitor Audio, centralni Mordaunt Short, apple tv 3.
Za slušanje mjuze koristim pojačalo Cambridge Audio Azur 650 A, cd player je stari Marantz CD 50 a zvučnici su Monitor Audio Silver RS 6.
29.01.2014 | 21:04
Samsung UE46F7000 Led Tv.
A za audio mi sluzi Libratone Live, koji svira putem wifi-a stvari s Mac-a.
29.01.2014 | 21:39
Vidim da su neki itekako lijepo opremljeni! Ja imam tv sharp, model nemam pojma, dijagonala 117 cm. Muzika se slusa preko Bose soundlink mini sve upareno sa rmb retina i drugim i djidjama.
U planu je naravno nesto tipa bowers & wilkins sa jednim finim marantz pojacalom ali ima vremena, kad naleti uzet cu sigurno. Kad mi se bas slusa glasno onda se izgustiram s b&w p5, nitko me ne cuje i opet svi zadovoljni.
29.01.2014 | 22:19
Bilo svašt au planu, ali sam počeo skuplati foto opremu i o'šla mast u propast.
Htio sam kupiti par Sonus Faber-a Cremona M Auditor, nešto od Marantz-a kao PM KI Pearl Lite, DVD koji imam je i više nego odličan + par kvalitetnih kabela (što zvučničkih, što interkonekta) i jedan Rega RP1.
29.01.2014 | 22:58
amsterdamxxx kaže:

sto se tice Sat Risivera....ne ulazim u tvoj budzet...ali mislim da mozes da prodjes odlicno i sa Risiverom,a da nije DreamBox....malo ih gazi vreme,a zive od stare slave....imas masu dobrix risivera i do 150 eura,i rade sve isto sto i Dream...
Pozdrav


pa sta bi preporucio? ono sto ja zelim je CS (vec sam ti se bio i javio po tom pitanju ), i tko god nudi usluge CS-a, kad ga pitam sta da uzmem kaze mi dreambox ili klon istoga.
meni nije bitno apsolutno nista od silnih gluposti kalibra instaliravanje igrica na tome, strimanje sa diska ili telwfona, surfanje netom, snimanje na hard, bla bla bla... samo da CS dobro radi, da je slika jebena i da je stvar brza. snaci saltanje programa ispod sekunde, i te stvari.
od tih smart televizija i smart dodataka za tv dobim proljev jer sve sto se sad prodaje je kao smart a onda kada to krenem koristiti nista ne radi kako treba.
ako ima neki resiver da ima dobru HD sliku da je brz, da bez puno driblanja podrzava CS i uz to kosta 150€, taj zelim. just name it!
29.01.2014 | 23:03
panasonic plazma 42" koju pokušavam spojiti na kenwood pojačalo, ali ne mogu nikako dobiti zvuk, pa ako netko zna pomoć, nek se javi.
Zvučnici bose acustmas 2 satelita i subufer.
29.01.2014 | 23:14
@BigMac, imaš li na plazmi izlaz za digitalni audio? U tom slučaju ti onaj moj adapter za audio šljaka. Provjeri koje izlaze imaš na plazmi.
Ili kad dođem u Split pogledam.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 29 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO