Kakav imate AV setup
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kakav imate AV setup


30.01.2014 | 07:53
Preko SCART-a ide audio jer je dvosmjeran (ako su dva, jedan je sigurno dvosmjeran).
Ili kako jzelko veli, optički audio izlaz obično postoji.
Daj točan model pa se provjeri.
30.01.2014 | 09:05
Kod mene je najvažniji komfor pa je vecina beižčno

LG TV
Pioneer receiver
WD TV Play kojeg hrani synology 212j
Logitech bluetooth adapter za slušanje muzike sa kompa

WP_20140130_001.jpg
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
30.01.2014 | 09:43
BigMac kaže:
panasonic plazma 42" koju pokušavam spojiti na kenwood pojačalo, ali ne mogu nikako dobiti zvuk, pa ako netko zna pomoć, nek se javi.
Zvučnici bose acustmas 2 satelita i subufer.


Jesi siguran da si receiver i acustimase dobro pospajao ( bose ima priložene kabliće za to ) ?


Capture-b0a20ab977e2725c0c5de85b93c6f5c0.JPG
30.01.2014 | 14:12
kinsif kaže:
amsterdamxxx kaže:

sto se tice Sat Risivera....ne ulazim u tvoj budzet...ali mislim da mozes da prodjes odlicno i sa Risiverom,a da nije DreamBox....malo ih gazi vreme,a zive od stare slave....imas masu dobrix risivera i do 150 eura,i rade sve isto sto i Dream...
Pozdrav


pa sta bi preporucio? ono sto ja zelim je CS (vec sam ti se bio i javio po tom pitanju ), i tko god nudi usluge CS-a, kad ga pitam sta da uzmem kaze mi dreambox ili klon istoga.
meni nije bitno apsolutno nista od silnih gluposti kalibra instaliravanje igrica na tome, strimanje sa diska ili telwfona, surfanje netom, snimanje na hard, bla bla bla... samo da CS dobro radi, da je slika jebena i da je stvar brza. snaci saltanje programa ispod sekunde, i te stvari.
od tih smart televizija i smart dodataka za tv dobim proljev jer sve sto se sad prodaje je kao smart a onda kada to krenem koristiti nista ne radi kako treba.
ako ima neki resiver da ima dobru HD sliku da je brz, da bez puno driblanja podrzava CS i uz to kosta 150€, taj zelim. just name it!

pogledaj ovo..
novisf.com/index.php/Thread/95837-Koji-SAT-prijemnik/?pageNo=1
30.01.2014 | 16:49
@zabac @jzelko model je Panasonic viera TX-P42ST60e a ovako izgleda otraga
Screenshot_2014_01_30_15.png

spajao sam klasičnim činč kabelom crvena i crna žica
@sin linija radi ok sa zvučnicima (zanemari šta sam radio spojio na tape kanal)
Prilozi:
30.01.2014 | 19:30
@ BigMac, i mislio sam da ima samo digitalni audio izlaz. Treba ti onaj adapter koji sam ti rekao, a zabunom sam kupio dva komada. Jedan mi je višak.
Panasonic.png

a i piše ti da ima digitalni a ne analogni /koaksialni izlaz. Javi mi se na telefon ili PP da se dogovorimo.
31.01.2014 | 00:54
1518975_10202870920677123_1164905980_o.jpg


Toshiba 42" + Apple TV 3 spojen optickim kabelom na Pioneer Receiver (nis posebno) sa Rogers zvucnicima. Ponekad preko airplay-a slusam i muziku sa kompa. Vecinom na Senheiser HD25-1 jer sam nocu aktivan

EDIT: Zaboravio sam Technicse SL-1200MK2 trenutno van pogona jer nemam ih na sto spojiti.
31.01.2014 | 01:42
A/ fender stratocaster '67 + big muff ∏ (pi) + ehx memory man + ehx holy grail + cry baby + proco rat + modani boss ds1... + orange tiny terror + 2x celestion handmade +roland microcube + aria + alahambra
V/ panasonic 42' plazma + onkyo TX605 + onkyo 405 player + 2 missiona, stare mrcine, baš ih volim
31.01.2014 | 04:46
Defou kaže:

EDIT: Zaboravio sam Technicse SL-1200MK2 trenutno van pogona jer nemam ih na sto spojiti.


Nedostaje mi to pucketanje vinila na SL-1200 u zadimljenom klubu u sitne jutarnje sate
31.01.2014 | 05:32
I meni
31.01.2014 | 13:26
Audio i video me zanima toliko da bacam svoju pažnju više prema slušanju glazbe.
Povezao sam MacBook Pro optičkim digitalnim kabelom (TOSLINK) na pojačalo sa optičkim digitalnim ulazom 16, 24/44100, 48000 i 96000 Hz.
Čim se spoji pomoću optičkog kabela, na neki digitalni ulaz, Mac prepoznaje uređaj i birate postavke pomoću Audio MIDI 16, 24/44100, 48000 i 96000 Hz. 
Optikom može se povezati Mac i DAC koji ima i optički ulaz ili USB  kojeg će mac prepoznati.
Kako bi slušao što vjerniju reprodukciju glazbe otvorio sam RAM Disk u kojeg sam smjestio glazbenu datoteku u FLAC formatu kao i VCL Player ili moguće još bolji XLD Player.
Na taj način svoju glazbenu datoteku u FLAC formatu slušam direktno iz RAM Disk-a, a ne sa HD SSD kojeg imam u računalu.
Također u “dotjerivanju“ slušanja glazbe povezao sam pojačalo i zvučnike preko Bi Wire ožičena.
web_HIFI_FLAC.jpg
31.01.2014 | 14:17
BigMac kaže:
@zabac @jzelko model je Panasonic viera TX-P42ST60e a ovako izgleda otraga

spajao sam klasičnim činč kabelom crvena i crna žica
@sin linija radi ok sa zvučnicima (zanemari šta sam radio spojio na tape kanal)


Imaš Digital Audio i simbol kruga, ako strelica ide iz kruga van to je izlaz, ako ide nutra ulaz, a ako ide i nutra i van to je i ulaz i izlaz.
08.02.2014 | 18:05
da ne otvaram novu temu.
jel neko uspio uloviti HRT 2 HD?

imam sve uvijete u teoriji, ali ne lovim nikako.
09.02.2014 | 03:58
Nisam ga nasao na TVu direktno, ali ga je nasao EVO TV receiver. Cudno
09.02.2014 | 09:09
kinsif kaže:
da ne otvaram novu temu.
jel neko uspio uloviti HRT 2 HD?

imam sve uvijete u teoriji, ali ne lovim nikako.


Moraš u tv_u imati DVB-T2 MPEG4 prijemnik. Većina ljudi brka MPEG4 s DVB-T2.
09.02.2014 | 09:31
Ja imam Samsung CRT Flat Screen TV dijagonale 28" staru 13 godina, i radi kao i na dan kupovine. Kako sam na H1 Trio paketu, ruter koji sam dobio je ZTE, no kućni telefon je stalno nešto prekidao pa su mi prvo dali Fritz 7330 ADSL 2 koji mi nije pasao jer je imao dva LAN priključka, dok su meni trebala tri, e sad su mi dofurali Fritz 7360 VDSL ruter koji ima maksimalnu propusnost od 100 Mb/s!
Tako da sada serije, filmove gledam malo na TV-u, malo na PC-u kojem je otišao Samsung LCD ekran pa sam od susjeda koji radi u HEP-u dobio Philipsov CRT monitor - a posljednjih mjeseci najčešće sam za Macom.
image-b6212d8105bdcc42bc65f73cc9ec4441.jpg


EDIT: Moderator, žuti karton.
Prilozi:
09.02.2014 | 10:42
I ti samo tako, nonšarlantno se hvališ kako ilegalno skidaš filmove i serije. Sad mi je jasno zašto 100/100Mbps treba!
Meni dosta i 4/0.256Mbps jer se ne bavim ovakvom rabotom.
Zanimam me dokle će stajati post!
09.02.2014 | 11:51
@zabac, mene tolko ne zanima koliko će post stajati, nego me zanima šta ga je ponukalo da napiše da mu susjed radi u HEP_u
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
09.02.2014 | 12:24
Kloba kaže:
...... stavio i isto imenovao. Tako da sada serije, filmove gledam malo na TV-u, malo na PC-u kojem je otišao Samsung LCD ekran pa sam od susjeda koji radi u HEP-u dobio Philipsov CRT monitor ..


hahaha dobra

zaboravio si dodati da ti je susjed iz HEP-a sa ekipom u fušu nakačio jednu tvoju fazu na susjedovo brojilo struje ( ono na koje je spojeno tvoje centralno grijanje na struju ) i da nove filmove i serije prodaješ jeftino na njuškalu spržene na DVD-u
tako se to radi...

@žabac
09.02.2014 | 13:13
Dobro, ne kenjajte previše, kada su se dijelile pozivnice za torrent.hr, svi ste se javljali s "Mogu ja dobit jednu, molim te", "E, daj meni - treba mi za to i to" i slično...
Nekad se fakat ono, glupirate k'o klinci od 6 godina.
A to što je modemu maksimalna brzina 100, meni je do 8 Mb/s download, i do 512 kb/s upload.
Barem sam iskren, ne brijem na Plazme, LCD-e jer je uvijek iza ugla nešto novo i kad mi rikne telka, kupit ću tada što mi je najbolje.
A šta vi radite s Apple TV-ima, koristite ih legalno ili ih, koliko vidim po temama - jailbreakate naveliko...
Filmofil sam i nije me sram to priznati. A koliko se kužite u HR zakone, upravo ste dokazali. Nije ilegalno (JOŠ) skidati sadržaj, ali ga je ilegalno seedati.
Ali OK, oprostite što sam bio iskren, na kraju ću kao i vi, staviti masku, nazvat se Kermitom i staviti neku glupu sliku dječaka s logom jabuke za avatar, pa srat do mile volje po svemu i svačemu.
Poanta teksta je bila da sam igrom slučaja dobio modem koji neću moći iskoristiti do full kapaciteta još pet godina, a ne preseravanje.
Isključujem se iz ove debate, jer mrzim kada se nađe jedan, dva pametna pa bacaju fore koje sam slušao još 92.

By the way, iTunes glazba filmovi i epubovi dolaze u HR za dvije godine, baš me zanima tko će od vas koliko što plaćati. Ja znam da sam na stotine appova kupovao legalno, i tako ću i dalje. A kada ću imati mogućnost Netflixa (legalnog) uzet ću si ga.
Osim toga, zašto se ja opravdavam likovima koji, kolikose sjećam, ne znaju prebaciti voice memo s iTunesa na iPhone...
09.02.2014 | 15:17
Jailbreak nije ilegalan.
Torrenti nisu ilegalni kao takvi.
Točno je i to da ni skidanje s torrenta nije ilegalno.
U priču o tome tko je licemjeran, a tko iskren neću ulaziti, ne zanima me. Ovo nije mjesto gdje se raspravlja o ilegalnim aktivnostima. Točka. Jučer sam odlučio učiniti ti ustupak kad ti nisam pobrisao temu gdje pišeš kako kradeš softver i sad se odmah buniš što ti nije dozvoljeno još. Dovoljno si dugo na ovom forumu, znaš koja su pravila. Zašto ih natežeš? Dosadno ti je?
09.02.2014 | 15:18
imam tri pozivnice za torrent hr. HAHAHAHHAH
09.02.2014 | 15:39
Ono s maskom i Kermitom bi valjda mene išlo. Stavio sam pravo ime, od malena me zovu Žaba ili Žabac, a El Toro mi je nekako prirastao srcu i stavio sam ga za avatara (prije sam imao Crazy frog-a ali mi nije bio nešto).
09.02.2014 | 16:01
smayoo kaže:
Jailbreak nije ilegalan.
Torrenti nisu ilegalni kao takvi.
Točno je i to da ni skidanje s torrenta nije ilegalno.
U priču o tome tko je licemjeran, a tko iskren neću ulaziti, ne zanima me. Ovo nije mjesto gdje se raspravlja o ilegalnim aktivnostima. Točka. Jučer sam odlučio učiniti ti ustupak kad ti nisam pobrisao temu gdje pišeš kako kradeš softver i sad se odmah buniš što ti nije dozvoljeno još. Dovoljno si dugo na ovom forumu, znaš koja su pravila. Zašto ih natežeš? Dosadno ti je?

OK Smayoo,
Mea Culpa, Mea Maxima Culpa. Neće se ponoviti.
09.02.2014 | 16:24
Šta sad svi ebete s legalnošću i skrećete pozornost s najbitnije stvari u postu...zašto smo morali saznati da ti susjed dela u HEP_u,šta ti se omaklo ili to ima neko dublje značenje....hehe malo se smiri i odgovori nam.
09.02.2014 | 16:35
cariblanco kaže:
Šta sad svi ebete s legalnošću i skrećete pozornost s najbitnije stvari u postu...zašto smo morali saznati da ti susjed dela u HEP_u,šta ti se omaklo ili to ima neko dublje značenje....hehe malo se smiri i odgovori nam.

Zato što su tada, ljeta gospodnjeg 2009., nabavljali novu IT opremu za sva društva HEP-a, i monitor je išao u rashod. Bilo je ljeto, bez veze roštiljamo i čilamo, a ja njemu kako ću sad morat iskeširat 2500 - 3000 kuna za monitor, iako mi to uopće nije bilo u planu.
A on mi veli - pa imamo trenutno puno starih PC-a, periferije koja ide u rashod i mogu ti pitat jel mogu sebi zadržati jedan.
Eto, zato...
A zašto se ti koncentriraš na najnebitniju stvar u priči?
Recimo, ova priča s legalnošću i ilegalnošću, pa zašto nam ISP-ovi nude FLAT Rate-ove kada nam uvaljuju internet pakete. Zato da bi mogli milijjardu puta mjesečno otvoriti Wikipediju?
Mislim, nije govno nego se pas posro - to je takva logika...
09.02.2014 | 16:51
Kloba kaže:
pa zašto nam ISP-ovi nude FLAT Rate-ove kada nam uvaljuju internet pakete. Zato da bi mogli milijjardu puta mjesečno otvoriti Wikipediju?


Zato da možemo gledati youtube, vimeo i sl. koliko nas je volja.
Zato da možemo slušati glazbu s online servisa koliko nas je volja (npr. ja često slušam HR streamove).
Zato da možemo slušati gledati HRT na zahtjev, RTL danas, i sl.
Zato da možemo slušati radio koji je izvan našeg područja radio difuzije (npr. ja često slušam zagrebački 101 - volim poslušati Aktualac i druge emisije)
Zato da klinci mogu igrati online flash igre do mile volje
Zato da netko može imati oko kuće videonadzor i pogledati što mu se oko kuće događa (kad nema nikog doma) koliko god često hoće
Zato da možeš doma postaviti amaterski server za bilo što.
...
09.02.2014 | 18:21
cariblanco kaže:
kinsif kaže:
da ne otvaram novu temu.
jel neko uspio uloviti HRT 2 HD?

imam sve uvijete u teoriji, ali ne lovim nikako.


Moraš u tv_u imati DVB-T2 MPEG4 prijemnik. Većina ljudi brka MPEG4 s DVB-T2.


gledao sam to, i tu pise koliko vidim da ta telka ima dvb/t2, ali svejedno ne lovim. ma dobro, ne gledam nesto te zimske sportove (zapravo osim nogometa ne gledam sport ), cisto znatizelja.
09.02.2014 | 20:33
Gdje se nalaziš? Koliko sam čitao nije cijela zemlja pokrivena s MUX C i MUX E signalom. Mislim da iz Zagreba taj signal ide s prisavlja.
09.02.2014 | 22:01
1982 je ćaća u kuću donio ovo čudo tehnike i od tada sam opčaran mini i mikro sustavima. Nijedan se naravno nije mogao mjeriti sa Aiwom koja je služila punih 17 godina. Kazetofon je doduše stao nakon 10tak, a tuner radi i dan danas:



Krajem devedesetih sam patio sa ovim Kenwoodom ali nije nikad u kuću stigao:



I konačno prije par godina sam si kupio ovu JVC slatkicu:



Kod mene je inače režim korištenja 80% radio, 15% TV i 5% CD.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 34 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO