iPhone 16 ili 32gb?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 16 ili 32gb?


05.12.2009 | 12:53
Za koju verziju se odlučiti? Razlika u cijeni je 500kn sto mi je dosta skuplje.
Planiram gore imati oko 5gb mp3-a sto mi je primarno kod iphonea i to je sve sto unaprijed znam:) .

Hoće li ostatak biti dovoljno za aplikacije iz iTunesa? Koliko su u prosjeku velike app, ako se to uopće može reći? Koliko zauzima sami soft od phone i koliko mu slobodne memorije treba da bi normalno radio?
Ne ciljam na ništa posebno, kakva bolja wifi app, bluetooth, mail i to je to, naravno i par app za zabavu.

Pitam ovo iz razloga jer sam imao iPod classic 80gb i zauzetih 6gb, ostalo je skupljalo prasinu, no sad sam klaustrofobičan:).

btw OT. Ukoliko postoji opcija brisanja/lock postova molim moderatore da izbrišu moj oglas za iPod jer je prodan.

Hvala
05.12.2009 | 13:58
sXekid je napisao:
Za koju verziju se odlučiti? Razlika u cijeni je 500kn sto mi je dosta skuplje.


Hm, 500kn ti je puno za duplo više memorije? A čuj, ja bih uvijek uzeo ovaj veći, jer mobitel će ti trajati najmanje dvije godine, a nikad ne znaš što ćeš sve natrpati gore.

Planiram gore imati oko 5gb mp3-a sto mi je primarno kod iphonea i to je sve sto unaprijed znam:)


Evo, ja na svojem 16GB imam - audia 5GB, videa (filmovi, serije, i hrpa video podcastsa) 4GB, aplikacija i igara kojih 4GB i pod ostalo još 500MB. Tu su i kojih giga od fotografija, koje se rotiraju. I tu i tamo se moraju brisati stvari, ne stane sve

Koliko su u prosjeku velike app, ako se to uopće može reći?


Odi na App Store i klikaj pa gledaj. Ima ih od 100KB do 800MB

Ne ciljam na ništa posebno, kakva bolja wifi app, bluetooth, mail i to je to, naravno i par app za zabavu.


Tako nećeš iskoristiti telefon kako treba. Snimit ćeš i koji film, poslikati slike. Tu su kontakti iz adresara, bookmarksi, tralala

Pitam ovo iz razloga jer sam imao iPod classic 80gb i zauzetih 6gb, ostalo je skupljalo prasinu, no sad sam klaustrofobičan:).


Očito nisi stavljao video na njega.


btw OT. Ukoliko postoji opcija brisanja/lock postova molim moderatore da izbrišu moj oglas za iPod jer je prodan.


Ulogiraj se i pod svojim oglasima ga sam obriši. Neće to valjda drugi za tebe raditi
05.12.2009 | 16:05
Ja isto volim veće, ali kada sam kupovao bilo je samo 16. Mogu samo iz iskustva reći da mi je tih 16 poluprazno. Stavio sam svu mjuzu koju želim, nešto videa i gomilu fotki i još ima mjesta koliko hoćeš...
05.12.2009 | 16:15
Da meni je isto 16 dovoljno. A sve ovisi kako kome treba..
06.12.2009 | 12:42
Evo, nakon prvog dana, 32GB je perverzija. Prebacila sam si pol iTunesa, bez previše biranja, trpam aplikacije, sve što mi se svidi i ne štedim ga i još uvijek imam puno preko 20 GB slobodno. Ali ja sam paranoična jer s vremenom natrpam slikama, pa ne žalim što je veći i skuplji, ne mijenjam često hardver pa je bolje da ima mjesta.
08.12.2009 | 22:16
Iskreno ja sam zeni dao 16gb a sebi uzeo 8gb jer stvarno mi ne treba toliko prostora,muziku a i slike ako imam sve stavljam nazad na MB pro tako da ovisi o ljudima ali da je 32gb perverzija je, to jedino sluzi ljudima koji gledaju filmove i ne skidaju te stare filmove dolje nego ih i dalje drze.
Ja svaki put mjenjam playlistu jer jednostavno ne selim imati staru listu gore. Novi hitovi su novi hitovi a stare imam s starim
08.12.2009 | 23:40
al si faca s 32..

malo se zezamo..hehe

osobno imam 32 giga..prvenstveno zato jer nije bilo 16 giga 3gs-a kad sam kupovao.da su imali uzeo bi njega.al mi nije zao.zato jer sam veliki muzikoljubac i jako volim slikati..dobro slike su jako mali dio memorije al ono..isto ih stavljam na Mac al ih ne brisem s iPhone-a jer se zazelim nekaj pogledat.

a i kak ljudi vele, nikad neznas kaj se bu desilo i nikad nije na odmet.

al si lijepo premisli za kaj ti treba i za kaj bus ga koristil..i u christmas shoping
09.12.2009 | 20:29
Hvala svima na odgovorima, ipak ću uzeti verziju 32GB. Nek se nađe, ak ništ drugo kao vanjski hdd, ionak uvijek pogubim ili potrgam sve USB memorije prije reda.

Još jedno hot pitanje... Nazvao sam milijun oglasa, svi imaju novi iphone iz T-Mobile-a, svi imaju i njihovu garanciju, al niko živi nema račun. Makar su svi ti ljudi produžili ugovore i uzeli iphone koji sad prodaju, iskoristili +club bodove...
Nikad nisam kupovao mobitel u T-Centru, pa ni neznam dali se dobiva račun i kakva su vaša iskustva s (eventualnim) T-Mobile servisom? Inzisiraju li na računu ili je dovoljna garancija i IMEI preko kojeg pretpostavljam mogu sve vidjeti i znati?
10.12.2009 | 00:33
garancija ti vrijedi bez racuna no kvaka je u tome dali si t-mobile korisnik ili ne, dalje koliko si velik korisnik i koliko trosis a ako sve ovo nemas i samo si kupio uredaj preko oglasnika onda nedaj boze da ti se sta desi jer ces morati cekati na svoj iPhone pa cirka 6-10 tjedana a cak i vise.
U kratko biniji su im njihovi potrosaci jer ukoliko si jedan od prvih navedenih onda je prvilo ako se ne popravi kvar do 3 tjedna dobivas u zamjenu novi.

Sve u svemu dobro je imati garanciju kako god bilo.
10.12.2009 | 00:44
@ sXekid: imam ti ja jedan, evo danas kupljen i jos imam i racun
@ MacSin: sto se tice racun - garancija, to je istina. Ne treba ti drugo ako imas jedno, i obrnuto. a sto se tice tvrdnje da li si tm korisnik ili ne, to ne stoji. Ako je uredjaj kupljen u tm, obradjuje se jednako za bilo koga. Znam jer imam inside info
10.12.2009 | 01:01
nije bas isto jedino ako tamo tvoji ''from inside''zajefrkavaju namjerno pa onda ispada tako, a ako je jos kupljen preko nekog od distributera ili nije kupljen u samom tm centru onda se jos i na to ceka da se provjerava jel vrijedi garancija.
Samo da velim pricu od kuda ja znam svoje je da jedan friend mi je cekao 4 tjedna na popravak iPhona i dao je prituzbu na to s time da je korisnik tm mreze i dali mu novi i jos jaci u zamjenu imao je 16gb a dobio 32gb jer navodno nisu imali 16gb ali su mu rekli cim dobiju da vrati s time da naravno nije vratio i nista oni na to
Druga prica je da drugi friend ceka na BB vec 8 tjedana a nije korisnik tm mreze i nakon svih prituzbi su mu rekli da samo ceka jer on nije njihova musterija
Pa sad ti vidi
10.12.2009 | 08:46
Dajte mi recite, ovi najnoviji korisnici koji su podizali u TM 3GS u kakvoj kutiji dolaze? Jel' bude original Apple-ova ili TM? Jučer sam se odmah okrenuo ukad sam vidio da mi radnica u TM-u donosi uređaj u lila kutiji, još mi samo fali da gledam među onim ikonama na ekranu TM-ov logo s nekim funkcijama koje nikada nisam koristio, niti ću koristiti.
Ima li tko najnovija saznanja?
10.12.2009 | 11:11
BigMac je napisao:
Dajte mi recite, ovi najnoviji korisnici koji su podizali u TM 3GS u kakvoj kutiji dolaze? Jel' bude original Apple-ova ili TM? Jučer sam se odmah okrenuo ukad sam vidio da mi radnica u TM-u donosi uređaj u lila kutiji, još mi samo fali da gledam među onim ikonama na ekranu TM-ov logo s nekim funkcijama koje nikada nisam koristio, niti ću koristiti.
Ima li tko najnovija saznanja?


Da, lila kutija, a u njoj Appleova kutija. Bez brige.
10.12.2009 | 11:32
Vanjuška je napisao:
BigMac je napisao:
Dajte mi recite, ovi najnoviji korisnici koji su podizali u TM 3GS u kakvoj kutiji dolaze? Jel' bude original Apple-ova ili TM? Jučer sam se odmah okrenuo ukad sam vidio da mi radnica u TM-u donosi uređaj u lila kutiji, još mi samo fali da gledam među onim ikonama na ekranu TM-ov logo s nekim funkcijama koje nikada nisam koristio, niti ću koristiti.
Ima li tko najnovija saznanja?


Da, lila kutija, a u njoj Appleova kutija. Bez brige.

E hvala ti, a da li ima na ekranu ikakva t-mobile ikona, simbol, bilo šta?
10.12.2009 | 14:31
nema nikakav simbol ni ikona ni nista od TM.a

jedino na pozadini imas lijepu Apple jabučicu.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 19 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO