Unlock je vani !!!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Unlock je vani !!!


03.11.2009 | 19:48
GeoHot upravo objavio Blakra1n RC3...
03.11.2009 | 19:55
evo malo pojedinosti...

Geohot has released blacksn0w to unlock iPhone running iPhone OS 3.1.2 and baseband 05.11.07.

Along with blacksn0w, Geohot is also releasing sa new version of his popular and extremely simple iPhone jailbreaking tool blackra1n RC3, with hactivation support, 15 second speed improvement, Tiger+PPC support, and installation of the latest blackra1n.app.

He has provided the following details on his blog for users who have already used blackra1n to jailbreak their iPhone:

If you are a loyal blackra1n user who kept the blackra1n.app on your iPhone, run it. You will see Icy replaced by an option "ra1n". Install this to upgrade your app. After upgrading, run blackra1n.app again. You will see "sn0w". Install this, and enjoy your unlocked iPhone.
03.11.2009 | 20:34
Dok netko ne sredi ovo sr***e sa GPSom i 3.x softverom, I don't care za unlock.
04.11.2009 | 07:27
Napravio sam unlock, i sve radi super. Nema nikakvih problema sa GPS-om.
05.11.2009 | 09:15
Defou je napisao:
Dok netko ne sredi ovo sr***e sa GPSom i 3.x softverom, I don't care za unlock.


Kavkvih problema imas sa GPS-om ?
05.11.2009 | 12:08
Nakon 3.0 updatea rdio je neko vrijeme pa je prestao. 3.1 update ista stvar. 3.1.2 ne radi nikako.
Imam 3G 16GB kupljen u Italiji, tvornicki otkljucan.
Izgleda da je problem softverski jer na apple discussion forumu postoji thread sa 29 stranica ovog problema i svatko ima neko svoje rjesenje problema koje uglavnom ne funkcionira.
Apple to treba rijesiti u sljedecem updateu inace cu popizdit.
05.11.2009 | 13:48
Defou je napisao:
Nakon 3.0 updatea rdio je neko vrijeme pa je prestao. 3.1 update ista stvar. 3.1.2 ne radi nikako.
Imam 3G 16GB kupljen u Italiji, tvornicki otkljucan.
Izgleda da je problem softverski jer na apple discussion forumu postoji thread sa 29 stranica ovog problema i svatko ima neko svoje rjesenje problema koje uglavnom ne funkcionira.
Apple to treba rijesiti u sljedecem updateu inace cu popizdit.



Problem je definitivno softverski, i to prekrcavanjem gps cacshea razno raznim smecem.
Da bi bilo jasnije malo cu pojasniti kako je to islo kod mene.
Kupio sam kod T-com-a 3G 8G s 3.0 Os-om. Napravim jailbreak (unlock me ne iteresira jer sam na t-comu)
postavim sve sto me je zanimalo i krenem s isprobavanjem razno raznih GPS aplikacija, da bih odlucio koja
mi najvise odgovara i samo nju ostavim u iPhoneu. Tako mi se u jednom trenutku na iPhoneu nalazilo par
aplikacija i to su: Navigon 1.20, iGo, Sygic europe, TomTom EE, Ndrive EE i CoPilot Eu, malo po malo
probavam po Rijeci jednog po jenog, dva dana sve fino radi u par sekundi nadje GPS signal. I onda odjedamput
ne bi nasao signal ni da ga stavis pred streljacki vod. Pet dana nista od signala, odlucim restore i
to na 3.1 os, dignem GPS aplikaciju prodje 30-50 sekundi i eto signala i tako to radi tri dana i opet
nemoze naci signal (sve vrijeme pokusavam po forumima naci razloge i rijesenje), ja ponovo restore i to sada
na 3.1.2 medjutim tu ne nalazi signal nikako odmah posle restora. Vec sam razmisljao se vratiti na 3.0 os, kad
sam negdije na netu procitao da iphone ima problema s GPS cacsheom i kako to rijesiti (Apple suti ko zaliven
o tome). Napravio sam sve kako je bilo objasnjeno i za manje od 10 sekundi dobim GPS signal. Od tog dana GPS
funkcijonira fenomenalno.

Postupak sta treba napraviti:

iPhne s jailbreakom
podignuti SSH podrsku
instalirati Mobile Terminal

Startati Terminal i kucati sljedece:

su root

alpine (ili password koji je ako je promjenjen)

killall -9 locationd (brise GPS cacshe, ponovo se obnavlja cim se digne GPS)

rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd (sve treba tocno ovako kucati jer se razlikuju mala i velika slova)


exit iz terminala

ugasi se 3G, Edge, Wifi - (SBSetings - tako da se nema konekciju prema netu s nicim)
izaci na slobodan prostor bez zgrada i drveca (meni je bio dovoljan balkon)

dignuti google maps i pritisnuti ikonu da trazi gps signal trebao bi ga naci u roku par sekundi,
meni nije nikad trajalo trazenje vise od 10-30 sekundi (napominjem da rezultat pronadjenog GPS signala
je mali pulsirajuci krug na mapi)


Eto to je funkcioniralo za mene i kad mi se ponovo nakon nekog vremena zakrcao GPS Caches ponovio sam
postupak i to je to.

ako probas javi da li je uspijelo...
07.11.2009 | 00:18
Ja imam problem sa iGO navigacijom, meni se pojavi plava točkica na google maps, doduše baš i nisam tamo gdje je ona, ali nema gps signala na iGO.
07.11.2009 | 03:31
@ DenPal


Nada Amigo. Vise puta probao. Nece. Imam xGPS sa cydie i on mi govori da je iPhone 3G GPS status Connected. Ali nema pozicije lokacije.
Probleme imao iste kao i ti samo su se stihijski rjesavali. restart, upgrade i tako.
Ovo mi ne pomaze ....
  • idontcare2
  • Posjetitelj
10.11.2009 | 02:13
Imam iPhone 3G(8gb)
Napravio sam JB 3.1.2 imao sam prije toga 2.2.(otkljucan) i nakon sto sam otkljucao iPhone 3.1.2. nadje mi tamo kad odem carriers HR VIP i ostale mreze i kad stisnem nece mi odabrat mrezu nego No service opet.....sta da napravim?
10.11.2009 | 02:53
Hm.

Meni se to jednom desilo na mom otkljucanom iPhoneu zato jer sam iskljucio, prilikom jailbreaka, opciju da mi se aktivira preko iTunesa. To je operacija koja na otkljucanom iPhoneu uz bilo koju sim karticu prolazi.

Novi Blackra1n RC3 je genijalan jailbreaka mob uzivo. nema potrebe za DFU modom i restore preko iTunesa. sve ostane kao prije + jailbreak i po potrebi unlock.

Kako si jailbreak napravio?
  • idontcare2
  • Posjetitelj
10.11.2009 | 13:06
Kako sam imao 2.2. napravio sam update
restore
poslije restore mi se prikazalo na iphonu Emergency call only
skinio i pokrenio Blackra1n RC3
kad mi se JB u Blackra1nu sam instalirao cydiu i dodao kao sorce blackra1n i instalirao snow za unlock i nista
drugi put kad sam napravio to sve sam odma u blackra1nu instalirao snow i opet nista
kad odem na carrier tamo mi nadje HR VIP i kad odaberem kaze da je greska
10.11.2009 | 13:15
Jesli li ga spojio nakon toga na iTunese i pustio da se aktivira preko neta (ako ti je iPhone tvornicki otkljucan)? Cudno mi je to ....
  • idontcare2
  • Posjetitelj
10.11.2009 | 15:48
Defou je napisao:
Jesli li ga spojio nakon toga na iTunese i pustio da se aktivira preko neta (ako ti je iPhone tvornicki otkljucan)? Cudno mi je to ....


jesam, napravio mi je backup odma, prebacili mi se kontakti slike i sve na fon i napravio reboot i opet nema signala....sto je najgore on nadji meni signala HR VIP i kad stisnem kaze da nemoze
  • idontcare2
  • Posjetitelj
10.11.2009 | 15:50
Picture_002_copy.jpg
Prilozi:
  • idontcare2
  • Posjetitelj
10.11.2009 | 16:17
Evo sad cu pisat sve sto radim:
1. ukljucio iPhone i spojio se na iTunes
2. stisnio Restore
3. sada se pravi restore po 1000 put ali dobro
4. evo zavrsio restore sad mi se na fonu pokazao USB kabal i gore znakic da ga spojim sa iTunsom......i pise mi: Slide fo emergency
5.Na iTunsu mi pise: The SIM card inserted in this Iphone does not appear to be supported
6. izlazim iz iTunsa i zatvaram sve programe (iPodService, AppleMobileDevice) i iskljucio sam iPhone i USB cabal
7. sad ukljucujem fon i usb i pokrecem Blackra1n i Make it Ra1n
8. eo pokazao se onaj lik i poruka za doniranje
9. reboota se sam fon (prikopcan je jos uvijek sa usb-om)
10. i zavrsio je JB, ( dalje je spojen usb sa laptopom)
11. spajam se na Wi-Fi mrezu
12. pokrecem sad ikonicu na fonu Blackra1n i instaliram prvo Cydiu
13. zavrsila instalacija cydie sad mi se instalira sn0w
14. instalirao se sn0w i opet nema J*****G signala tj GSM mreze
....I DA, CIJELO VRIJEME JE BILA SIM KARTICA U FONU I CIJELO VRIJEME JE BIO PRIKOPCAN USB CABLOM
10.11.2009 | 16:58
Pojma nemam stvarno.

Proguglat cu ti to malo kasnije pa mozda nadjem nesto. Probaj i ti. Google i Youtube su mi pomogli uvijek kad su svi ostali zakazali
11.11.2009 | 10:15
Ja sam pustio da iTunes aktivira iPhone, ono ostavil sam ga ukljucenim dok nije prepozna karticu i mrezu.
Naravno ja sam T-mobile korisnik i poslje sam iste korake radil ko i ti i meni sve radi kak spada :-S
Isprobano radi i sa vip brojem i tele 2,...
  • idontcare2
  • Posjetitelj
11.11.2009 | 11:15
killer_99 je napisao:
Ja sam pustio da iTunes aktivira iPhone, ono ostavil sam ga ukljucenim dok nije prepozna karticu i mrezu.
Naravno ja sam T-mobile korisnik i poslje sam iste korake radil ko i ti i meni sve radi kak spada :-S
Isprobano radi i sa vip brojem i tele 2,...


kad si ga spojio na iTunes jesi sync nes da ga prepozna, ili si ga samo spojio i on ga prepoznao?

kad sam napravio sve one korake, spojio sam ga na iTunes i napravio backup da mi se vrati svi kontakti i slike i opet nista
11.11.2009 | 17:55
Samo sam pustil da ga prepoznaje. Nisam ga sinkal prije nek sam otkljucal iPhone. Nego e zna tko šta je sa crakulusom? Piše da trenutno ne radi sa ver. 3+ sof.?
11.11.2009 | 17:56
Meni Google nis pametno ne pronalazi. Stvarno mi je cudno sve to sto ti se desava. Jesi probao neku drugu SIM karticu ubacit?
  • idontcare2
  • Posjetitelj
11.11.2009 | 20:02
Defou je napisao:
Meni Google nis pametno ne pronalazi. Stvarno mi je cudno sve to sto ti se desava. Jesi probao neku drugu SIM karticu ubacit?



jesam 2,3 kartice probao, i od T-mobila karticu isto probao, na pretplatu i na bonove, ma sve i opet nece
12.11.2009 | 09:40
E si probal samo da instaliras cindiu bez snow-a?
Pa naknadno snow?
  • idontcare2
  • Posjetitelj
12.11.2009 | 11:34
killer_99 je napisao:
E si probal samo da instaliras cindiu bez snow-a?
Pa naknadno snow?


jesam, par puta sam instalirao cidiu bez snowna pa kasnije onda instalirao snow, pa ona jednom samo snow instalirao, pa instalirao snow dodao sorce blackra1n i blacksnow instalirao i opet nista, ma svakako sam probao i opet nista, da li ima to veze zbog toga sto nemam ugovor ili karticu za iPhone? iphone je iz kine, a kartica vip....prije toga sam imao verziju 2.2. tad sam normalno napravio JB i otkljucala mi se kartica, sada nece
  • idontcare2
  • Posjetitelj
13.11.2009 | 00:24
pogledajte ovo?, kako je ovo moguce? i dalje No service
buuuuuuuu.jpg
13.11.2009 | 08:31
I neda ti odabrati niti jednu drugu mrezu?
Daj se malo raspitaj e ima tko s foruma u tvojoj blizini da ti uskoci pa da s mac-a probas restore/unlock...
Mislim unlock sa PWN-om.
  • idontcare2
  • Posjetitelj
13.11.2009 | 12:59
killer_99 je napisao:
I neda ti odabrati niti jednu drugu mrezu?
Daj se malo raspitaj e ima tko s foruma u tvojoj blizini da ti uskoci pa da s mac-a probas restore/unlock...
Mislim unlock sa PWN-om.


odaberem ja drugu mrezu, stavim vip karticu i stisnem HR VIP i stavi mi kvacicu i opet No service....pa ja sam iz Osijeka, bilo bi super kad bi netko bio
13.11.2009 | 13:54
Stvarno dam se kladiti da je neka bedasta caka u cijeloj prici...
Ali mislim da ovo je najbolja solucija da ti netko sa mac-om rijesi unlock, jer PWN je vec davno izasao pa su stigli neke bugove i sl ispraviti a ovo je cisto frisko,... ajde ljudi dajte kolegi uskocite da mu telefoncic proradi
13.11.2009 | 14:00
idontcare2 je napisao:

6. izlazim iz iTunsa i zatvaram sve programe (iPodService, AppleMobileDevice) i iskljucio sam iPhone i USB cabal


Trebalo bi ubit iTunesHelper servis, ako nisi - možda je u tome stvar.
Ja imam 16GB 3G i uredno mi radi s vipom (jb i unlock prema uputama s neta)
Nego, ja sam išao na sigurno i ubio sve te procese (dakle ipodservice ituneshelper i applemobiledevice) i stavio sam T-šrot karticu (just in case) i tek nakon cijelog postupka - restore, blackra1n, cydia, blacksn0w umetnuo vip karticu. Et voila!

Zasad sam zadovoljan korisnik najnovijeg firmwarea (a prešo s 2.2.) samo što mi zna past signal i to često kada JA zovem. pa moram airplane mode on/off foru izvest.
Uglavnom nemam pritužbi, sve dela - EDGE, (valjda 3G - nemam ovdje signal da probam), MMS, 'dijeljenje interneta'... ludilo
  • idontcare2
  • Posjetitelj
13.11.2009 | 20:27
ares11 je napisao:
idontcare2 je napisao:

6. izlazim iz iTunsa i zatvaram sve programe (iPodService, AppleMobileDevice) i iskljucio sam iPhone i USB cabal


Trebalo bi ubit iTunesHelper servis, ako nisi - možda je u tome stvar.
Ja imam 16GB 3G i uredno mi radi s vipom (jb i unlock prema uputama s neta)
Nego, ja sam išao na sigurno i ubio sve te procese (dakle ipodservice ituneshelper i applemobiledevice) i stavio sam T-šrot karticu (just in case) i tek nakon cijelog postupka - restore, blackra1n, cydia, blacksn0w umetnuo vip karticu. Et voila!

Zasad sam zadovoljan korisnik najnovijeg firmwarea (a prešo s 2.2.) samo što mi zna past signal i to često kada JA zovem. pa moram airplane mode on/off foru izvest.
Uglavnom nemam pritužbi, sve dela - EDGE, (valjda 3G - nemam ovdje signal da probam), MMS, 'dijeljenje interneta'... ludilo


ej jesam jesam i ubio sam i iTunesHelper servis, ta 3 programa ili 4, ugl. sve programe gdje pise itunes i apple

blago tebi i ja bi
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 21 minuta
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO