Weather
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Weather


22.02.2009 | 18:57
Kada upišem Pula, Croatia dobijem Pluj, Croatia (Istarska), a kada upišem Rijeka, Croatia dobijem Sankt Veit Am Flaum, Primorsko-Go... i dalje se ne vidi.

Kako dobiti temperaturu u Rijeci i Puli?
23.02.2009 | 13:18
ping je napisao:
Kada upišem Pula, Croatia dobijem Pluj, Croatia (Istarska), a kada upišem Rijeka, Croatia dobijem Sankt Veit Am Flaum, Primorsko-Go... i dalje se ne vidi.

Kako dobiti temperaturu u Rijeci i Puli?


Evo sam ponukan tvojim problemom pokusao doznati temperaturu za Rijeku.

Picture-7f5c1ee6fcd981241bbc05bdc439be50.png
23.02.2009 | 13:29
A i Pula je tu negdje...

Picture_001.png
23.02.2009 | 22:54
Rijeka
Rijeka.jpg
23.02.2009 | 22:56
Pula
Pula.jpg
23.02.2009 | 22:58
Jedino razlika koju vidim, je da ti je tvoj iPhone izbacuje rezultate na njemačkom. I ti si na T-comu a ja na Vipu.
24.02.2009 | 14:23
Ja upišem Opatiju i izbaci mi Abbazia. Probaj upisati Pola i Fiume, možda prođe...
24.02.2009 | 14:35
ping je napisao:
Jedino razlika koju vidim, je da ti je tvoj iPhone izbacuje rezultate na njemačkom. I ti si na T-comu a ja na Vipu.


Mozda zato sto sam trenutno u Njemackoj...

Ajd'pogledaj da ti nije Italija negdje u setinzima postavljena.


A vidim da Karlovca recimo uopce nema, ali ima Karlovac Pustara, Osjecko-baranjska zupanija.
10.10.2013 | 13:39
Jabučari,

molim Vaš glas na sljedećem linku kako bi se ispravila povijesna nepravda!

yahoo.uservoice.com/forums/207813-us-wea...t-am-flaum-vs-rijeka

Hvala!
10.10.2013 | 14:02
Bravo Edvarde, netko je zasukao rukave a ne samo kukao.
10.10.2013 | 14:45
A kako da stavim svoj glas? Treba se registrirati? Ili?
BTW, nisi prvi, već je bilo takvih jedno 2-3 pokušaja do sad. Očito ih boli q.
10.10.2013 | 15:02
Glasa se botunom ispod ukupnog broja glasova i treba se logirati ili facebook ili gMail acc.

Znam da je već bilo takvih incijativa, ali ovaj put sam odlučan da idem do kraja!
10.10.2013 | 15:12
Malo mi čudno on to pokazuje. Valjda jesam glasao...
10.10.2013 | 15:12
Na kojem iOSu je taj iPhone? iOS6?
iOS7 nazive gradova piše (konačno) normalno bez obzira na operatera.
10.10.2013 | 15:18
@smayoo Hvala!

@MacSlavko iPhone 5 + iOS7 prikazuje Sankt Veit Am Flaum, ali je greška u bazi Yahoo Weather-a jer se ista greška pojavljuje i na njihovoj stranici. Trazis Rijeku i nađe je kao Sankt Veit Am Flaum.
10.10.2013 | 15:33
Teddy kaže:
@smayoo Hvala!

@MacSlavko iPhone 5 + iOS7 prikazuje Sankt Veit Am Flaum, ali je greška u bazi Yahoo Weather-a jer se ista greška pojavljuje i na njihovoj stranici. Trazis Rijeku i nađe je kao Sankt Veit Am Flaum.


Dao sam cak tri glasa
Medjutim kod mene na iOS6.01 recimo da radi normalno
IMG_0712.PNG
10.10.2013 | 15:42
@jmirakul Prvo zahvaljujem na glasovima.

Recimo, jer razlika u vremenu između Rijeka i Sankt Veit Am Flaum postoji. Pretpostavljam, da Rijeka kupi vrijeme od Omišlja odnosno zračne luke Rijeka gdje trenutno ne kiši, a u Rijeci prolom oblaka.
Naravno da Sankt Veit Am Flaum pokazuje "točno" vrijeme kako je sad u Rijeci.
10.10.2013 | 17:25
Da. To sam ja baš htio napisati. Prijeđeš preko krčkog mosta i on ti kaže da si u Rijeci. A u Rijeci ti kaže da si "am Flaum". Ili, evo, sad sam na Srdočima, a on misli da sam u Opatiji. Ali ajde, opraštam. Po horizontalnoj projekciji, to je bliže Opatiji, nego centru "Flauma".
10.10.2013 | 21:18
iPhone 4S 7.0.2
Screen_shot_2013_10_10_at_20.png
10.10.2013 | 22:12
Eto ti ga... Uzalud je pisati... Tako vjerojatno i oni papci u Yahoou ne kuže što dovraga hoćemo, kad ima Rijeka, Croatia u njihovoj listi...
10.10.2013 | 22:37
smayoo kaže:
Eto ti ga... Uzalud je pisati... Tako vjerojatno i oni papci u Yahoou ne kuže što dovraga hoćemo, kad ima Rijeka, Croatia u njihovoj listi...


Eto, ni ja ne kuzim sto hocete. Kakve veze ima to sto ti prelazis Krcki most sa Yahoo weather za Rijeku. Nigdje se ne spominje da je prikaz aktualnog vremena povezan sa tvojom trenutacnom GPS lokacijom.
Ponovo kazem, upisem Rijeka, Croatia i normalno mi prikaze weather report za Rijeku, a ja se nalazim trenutacno u Zagrebu. WTF
11.10.2013 | 00:18
Evo, ajde po treći put, samo za Zagrepčane...
Lokacija koju Yahoo zove Rijeka, Croatia zapravo je AERODROM Rijeka. Kužiš? Aerodrom. Ne grad. Aerodrom. Na aerodromu dere bura 100 km/h, a u Rijeci npr. ne. Ili obratno. Ili, još češće. U Rijeci pada kiša kao da je biblijski potop, a na aerodromu ni kapi.

A lokacija koju Yahoo zove "Sankt Veit am Flaum" je zapravo grad Rijeka.

Naravno, vama je to sve svejedno iz Zagreba, ali evo, iz neke, valjda, kolegijalnosti - glasajte i vi tamo... Makar i ne kužili... Ha?
11.10.2013 | 01:04
A šta ako recimo.....
11.10.2013 | 01:04
Svaka cast na ideji i trudu! Glasala i ja, 3 komada odmah
11.10.2013 | 01:14
JOHN kaže:
[quote]A šta ako recimo.....
11.10.2013 | 01:49
Teddy kaže:
@jmirakul Prvo zahvaljujem na glasovima.

Recimo, jer razlika u vremenu između Rijeka i Sankt Veit Am Flaum postoji. Pretpostavljam, da Rijeka kupi vrijeme od Omišlja odnosno zračne luke Rijeka gdje trenutno ne kiši, a u Rijeci prolom oblaka.
Naravno da Sankt Veit Am Flaum pokazuje "točno" vrijeme kako je sad u Rijeci.


Oprostite svi ali ovaj kljucan post uopce nisam dozivio na ispravan nacin. Tako je nastala zbrka.
BTW Kako da mi zagrebcanci provjerimo radi li taj Yahoo cirkus weather ispravno. Npr Yahoo kaze da je suncano i 16C, a ides gradom npr. Crnomerec pada kisa. Onda pitas frenda u Dubravi jeli bilo kise danas? - On kaze nije
Jbt nakon sto sam ovo gore napisao isao sam provjerit postoje li posebni podaci za Dubravu odnosno Crnomerec? A kad tamo fakat postoje. Upise se "Zagreb Dubrava" ili "Zagreb Crnomerec".
Ovaj primjer sa Rijekom koji vec traje 4 godine (nisam ni to ranije primjetio) je fakat neozbiljan od strane Yahoo-a. Tko zna koliko jos takvih primjera ima. U svakom slucaju koliko para toliko i muzike.
11.10.2013 | 09:38
smayoo kaže:
[quote]JOHN kaže:
[quote]A šta ako recimo.....
11.10.2013 | 10:49
@Smayoo Hvala Ti na dodatnom objašnjenju!

@All Ono za što se zalažemo najjednostavnije bih opisao ovako:

- da se Sankt Veit Am Flaum, Primorsko-Goranska, Croatia preimenuje u Rijeka, Primorsko-Goranska, Croatia
- da se Rijeka, Croatia preimenuje u Rijeka Airport, Primorsko-Goranska, Croatia ili Omišalj, Primorsko-Goranska, Croatia
(sad sam skužio da je i Omišalj na Yahoo-u unesen krivo, Castelmuschio)
11.10.2013 | 11:08
Ma ima i po Istri takvog fuša. Nažalost.

@John - jasno je da je prognoza - samo prognoza. Aladin je, vjerujem, pouzdaniji, ali većina korisnika, zato što je Apple tako odabrao, koristi yahoo weather. To je jednostavno stvar profesionalnosti. Baš me zanima što bi se dogodilo da jednog jutra ne znam koliko milijuna Parižana na svojim iPhoneovima pročita "LUTETIA" umjesto "Paris"? Ili da u Bratislavi najedamput piše "Požun"? Ili da u Oslu piše "Kristiania"?
Meni se dogodilo da mi jedan stranac veselo izjavi da nije znao da smo i mi promijenili ime grada u njemačko, kao i Rusi (Sankt Petersburg).
11.10.2013 | 17:40
Ovako prikazuje na iOS 7, iPhone 5
image-2084ba86de38d0f9bb2939154e46b48e.jpg
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 16 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (654)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.30 Seconds

Provided by iJoomla SEO