Kako mogu na internet na Iphonu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako mogu na internet na Iphonu


  • Cap
  • Posjetitelj
09.06.2008 | 21:12
Ej htio bi da mi neko objasni kako sve mogu na internet na Iphonu a da nije preko wi-fi-a??
09.06.2008 | 22:46
Kao i na svakom mobitelu koji ima tu mogućnost. Kod svog mobilnog operatera aktiviraš GPRS uslugu u nekom tarifnom paketu koji odabereš (npr. VIPnet ima jednu varijantu bez pretplate, i užasno visokom cijenom za svakih prenesenih 100 kB, koja se zove GPRS.start, i drugu koja se zove nekako drugačije gdje za nekih 50 kn mjesečno imaš 25 MB prometa, a poslije toga se svaki MB plaća nešto bitno manje nego onih 100 kB u prvom paketu), oni ti daju parametre koje moraš unijeti u podešenja na iPhone i onda ovdje prekopaj stare postove na forumu jer se sigurno već o tome pisalo.

Da se radi o nekom mobitelu koji normalno možeš kupiti u hr, samo nazoveš call centar i tražiš da ti SMS-nu automatska podešenja koja samo pokreneš i to je sve. Ali ovako je nešto kompliciranije.
  • Sin
  • Korisnik
  • 17
09.06.2008 | 23:26
Uskoro dolaziš na svoje - sve bi trebalo biti potpuno legalno i uz podršku:

www.apple.com/iphone/countries/hr/

Zanima me koliko će to koštati (pretplata/paketi). Vjerovatno će opet biti PUNO isplatljivije dofurati iz USA za 200 baksa i lagani craCK
10.06.2008 | 01:46
Cap je napisao:
Ej htio bi da mi neko objasni kako sve mogu na internet na Iphonu a da nije preko wi-fi-a??


Smayoo je zaboravio dodati, da možeš vezati data account na svoju pretplatu, pa tako imaš za 45kn mjesečno (na pretplati) 512MB što je dosta, koliko vidim A paketa ima i više, prema gore.
  • Cap
  • Posjetitelj
10.06.2008 | 21:01
hvala vam samo kaj sam sad malo pao u bed kad ovaj novi dode 1000 kn stari moj pa za koliko ga oni naprave za 100 kn nekuzim fakat no sve jedno hvala pozdrav
10.06.2008 | 21:38
Vidio sam nešto tvornica po dalekom istoku i mislim da nije pretjerana tvrdnja da nema mobitela/PDA koji na pragu tvornice košta više od $20 (cca spomenutih 100 kn). Sve ostalo je Huxleyev "Vrli novi svijet", oliti, ljepše rečeno, "marketing".
11.06.2008 | 09:50
Cap je napisao:
hvala vam samo kaj sam sad malo pao u bed kad ovaj novi dode 1000 kn stari moj pa za koliko ga oni naprave za 100 kn nekuzim fakat no sve jedno hvala pozdrav


Ne slušaj Smayu. R&D košta, novi softver košta, zaposlenici koštaju, transport košta i eto ti cijene.

A pojeftinio je jer ovaj put i tvoj omiljeni operater sudjeluje u cijeni. Prije si sam plaćao cijelu cifru telefona, sada ti pola plati operater i veže te uz sebe, malo skupljom tarifom
11.06.2008 | 21:20
Ako ti je tako lakše, a ti vjeruj u tu priču.
13.06.2008 | 12:17
smayoo je napisao:
Ako ti je tako lakše, a ti vjeruj u tu priču.


nema šta vjerovati ili ne postoje kalkulacije i bill of materials koji kaže da je 230$ cijena samog materijala (bez os-a,arendija itd), ekonomija obujma drugovi i drugarice proleteri! u cijenu proizvoda se kalkuliraju SVI troškovi koji su doveli do proizvodnje tog proizvoda (pa i drekpapir koji su inžinjeri potrošili sklapajući ga).

A ti vjeruj u priču o 20$ ako ti je lakše
13.06.2008 | 14:00
Ja se u mobitele baš ne kužim, ali poslujem s autima (posredno) pa znam da SVAKI auto na ovom svijetu košta tvornicu otprilike 1/3 prodajne cijene. U to su uračunati SVI troškovi, razvoj, plaće, materijal, struja, drek papir uposlenika, transporti i sve ostalo....
Ostatak je za marketing, kako je Smayoo primjetio....

Dakle, kad netko kupi golfijanu za samo 140 somova kuna, neka uiva u spoznaji da njegov auto zapravo košta VW 45-50 somova, a ostalo je za reklame, prezentacije proizvoda, tisak kalatoga u kojima piše kako je to super auto i slična sranja...

Sori, ali mislim da je cifra od 20-ak baksa bliža istini.....
13.06.2008 | 20:22
Im xhan shok Belerphone i pesti liçka

Potrošio sam i ja kilometre drekpapira i nakupio tisuća milja naokolo po svijetu. Nema te vojske inženjera koja može nasrati tolko para kolko jedan osrednji marketingaš može potrošiti...

Ostanimo pri tom da svatko vjeruje u onu priču koja mu lakše pada na probavu.
14.06.2008 | 18:38
Djuro genijalac je napisao:
Ja se u mobitele baš ne kužim, ali poslujem s autima (posredno) pa znam da SVAKI auto na ovom svijetu košta tvornicu otprilike 1/3 prodajne cijene. U to su uračunati SVI troškovi, razvoj, plaće, materijal, struja, drek papir uposlenika, transporti i sve ostalo....
Ostatak je za marketing, kako je Smayoo primjetio....

Dakle, kad netko kupi golfijanu za samo 140 somova kuna, neka uiva u spoznaji da njegov auto zapravo košta VW 45-50 somova, a ostalo je za reklame, prezentacije proizvoda, tisak kalatoga u kojima piše kako je to super auto i slična sranja...

Sori, ali mislim da je cifra od 20-ak baksa bliža istini.....


Ok uspoređivati proizvodne troškove odnosno otp troškova autommobila i mobilnog telefona baš i nije pametno.
Po istoj analogiji bi mogao usporediti i troškove proizvodnje jednog prekoocenanskog tankera i recimo high class yahte od 100njak metara... uglavnom da ne diuljim 20$ možda vrijedi i za low end cect koneske kopije ili low end outsorcane nokije ali za hig end mobitele/hibride poput iPhona, HTC-a i i-mate i desetak puta tih 20$

Bill of materials od prve generacije iPhone-a da zaključimo ovakvu i slične priče o ekstrasuperjeftinoj prozivodnji visokotehnološlkih stvarčica mkay?

Click for full size - Uploaded with plasq's Skitch

po ovom profitna marža prvog ajfona je jača od 50%. Neznam Smayo kud se ti smucaš na bliskodalekomiztoku al rekao bih da je fatamorgana
14.06.2008 | 22:11
Hej...

Misli što hoćeš. OK?
14.06.2008 | 23:36
Deal
19.06.2008 | 19:27
Mislim da se netreba brinuti koliko kosta proizvodna iPhona. Zenska Louis Vuitton torbica u prosjeku kosta 1300 eura, a vjerujte mi da su troskovi proizvodnje znatno manji. U cijenu su uracunata i kvaliteta, dizajn, ime (marka) i jos puno detalja koji se ne vide u proracunu. Mislim da bi se vise trebali brinut sto cijena u Italiji iPhona 3G 8Gb (Vodafone ju je objavio) bez ikakve pretplate, (na bonove) je 500 eura. Sta je s obecanjem da nece kostat vise od 200$????
19.06.2008 | 23:40
nije isto dal se radi o složenom i delikatnom procesu i kompleksnom proizvodu kao što je mobitel i torbuljagi od tekstila i kože. Kao što sam rekao postoji bill of material i zna se čije i kakve se komponente ugrađuju u iphone. i Hvala bogu da nije isto kad netko kao apple iskešira milijardu i sitno baksi za komponente na veliko, ali opet da ga ubiješ ne može koštati sitne iznose od 20$ koji se spominju, to su priče za malu djecu

A što se tiče italije iphone tamo i košta oko 200 ojra, naravno uz odgovarajuću pretplatu, ovih 500E koje spominješ je iphone bez ugovora ( prepaid verzija) otkjlucana na sve operatere ( navodno ista situacija kao i u FR i NJem, zbog specificnih EU zakona) pa zato i tako velika cijena
20.06.2008 | 20:45
Jbt, Belerphone, stvarno si zabrijao...

Nego, ništa se ne javljaš glede našeg duela? Jel si se bacio u kondicione pripreme ili te je jednostavno frka?

Kad te pobjedim, uz pifce ti rado objasnim kako se kreira "Bill of materials" za potrebe PR-a.
21.06.2008 | 23:20
Ne brini se nisam odustao, ideja mi se sviđa ali trenutno ne mogu odvojiti tih pola dana/dan, u sezoni godišnjih svakako kad stigne 3G mrtzina


A što se tiče BOM i PR-a vjeruj mi znam kako se to radi , ali jedno je kad to radi sama kompanija drugo je kad to radi nezavisna buisness intelligence tvrtka kao isuppli, koja je kao što sam negdje čuo dobila "prosvjednu notu" od Apple-a.

I vjeruj smajo nisam naivan ni neupućen ( bar što se ovakvih stvari tiče), al jedno je stvarnost a drugo su želje, uopstalom, kvartalna i godišnja financijska izvješća ne lažu, dobro se maskiraju al ne lažu. Uglavnom malo sam "zabrijao" bar što se tiče intenziteta... eto dropam temu ;D ...
Do skorog "ukrštavanja" prstiju i sytlusa, pozdrav
22.06.2008 | 15:35
A da odgovorite covjeku konkretno na pitanje, i prestanete se modusobno pr..ti? evo barem djelomicno rjesenje, a ostali koji su na drugm mrezama nek napisu kakva je procedura kod njih:
na t-mobile simpa: posaljes poruku sadržaja A na 3636, onda odaberes opciju web&walk i onda posaljes poruku da na taj isti broj- to je dio di samo sljedis njihove upute. onda odes u iphone settings, odaberes General->Network->EDGE i pod apn upises web.htgprs
to te kosta 1 kunu 10MB prva tri puta a kasnije svakih 10MB placas 15 kn.
meni sasvim dovoljni za 20todnevno komuniciranje mailom i ponekad IC fring...
Za vip neznam, za telca jos manje...
e da zaboravih, ako si na t-mobile pretplati onda imas neke tarifne pakete, sad je takoder akcija 3 mjeseca za kunu...
22.06.2008 | 19:58

S kim se ti svađaš? Odgovorili smo mu odavno. Pogledaj 2. i 4. post.
22.06.2008 | 20:02
Belerphone je napisao:
Do skorog "ukrštavanja" prstiju i sytlusa, pozdrav


Pozdrav i tebi. Vodi računa da se od 25.07. do 04.08. možemo naći jedino na Istu.

Ostatak ljeta po dogovoru.
23.06.2008 | 02:28
ne svadam se s nikim, coviku nitko nije konkretno nista reka, ako mu vec kazes da ima neki internet i neke tarife uputi ga di ce pogledat ili objasni, ja sam objasnio svoje sto znam.

mislim da svrha ovog foruma nije da bi se ti svadao sa bellerom oko boga pitaj cega, koga briga koliko apple kostaju djelovi za jeb..i telefon, mene briga koliko kostaju mene osobno i koliko cu morat malih krznenih zivotinja dat za njega a ne koliko ce apple dati svojih $. ionako to nitko nezna i sve se svodi na cistu tlapnju i gluparije...a svi su najpametniji kad seru stvari o kojima nemaju pojma.

otvorite novi post za gluposti, a sad za ovaj post oni koji su na vipu nek napisu kako idu na internet priko iphonea, da zavrsimo ovu pricu sa kvalitetnim postom, i konkretnim savjetom

P.S.(malo ulja na vatru) sto se tice tipkanja mislim da se to nikad nece dogodit, jer nije bitno ko je brzi bitno se samo hvaliti kako sam ja brzi od tebe ili ti od mene, i svi su u plusu kad se obracun ne dogodi..oba kauboja ziva...
23.06.2008 | 14:16
Aha. To misliš...

OK, pa, evo, čoviče, ako već nisi to sam dokučio u zadnjih 13 dana (ja sam nekako mislio da ćeš pitati ako nisi, ali kad je već boki iz pouzdanih izvora doznao da nisi...), u slučaju da si na VIP-u, VIP GPRS.start ti je aktivan sam od sebe, ne treba raditi ništa, nego unijeti podešenja (koja ti kažu na 091 7700) i početi raditi.

Za onaj drugi model sve informacije dobiješ detaljno na istom broju koji ionako moraš nazvati da ti aktiviraju taj model. Osim ako ti je broj službeni, u kojem slučaju moraš poslati faks s pečatom firme i potpisom ovlaštene osobe kojom tražiš da ti to aktiviraju.

Boki, ps, što se tipkanja tiče, po tvom stavu zaključujem da ćeš s gnušanjem odbiti da ti poraženi plati piće. Možda je onda najbolje da te ni ne zovemo.
23.06.2008 | 18:28
Boki, ps, što se tipkanja tiče, po tvom stavu zaključujem da ćeš s gnušanjem odbiti da ti poraženi plati piće. Možda je onda najbolje da te ni ne zovemo.


ma upravo tako... neman vremena, ostat cu doma i zbrajati koliko je apple centi potrosio na svaki chip...


OK, pa, evo, čoviče, ako već nisi to sam dokučio u zadnjih 13 dana (ja sam nekako mislio da ćeš pitati ako nisi, ali kad je već boki iz pouzdanih izvora doznao da nisi...),

...nego unijeti podešenja (koja ti kažu na 091 7700)...


moja zelja je bila da lipo napisete postavke, i da covjek (ne ovaj koji je pitao, nego bilo ko drugi kojega zanima ista stvar) ne mora zivkat sluzbu za korisnike nego lipo vidi na jabucnjaku kako se nesto napravi...
Svaka informacija se moze saznati pretragom na google-u ili jednostavnim telefonskim pozivom, a za one koji to ne znaju postoje ovakvi forumi da pitaju, i postoje ljudi koji su to napravili prije njih da pomognu(Isaac Newton: "If I have seen further it is by standing on the shoulders of giants." u veoma veoma slobodnom prijevodu: "nebi nista napravio da se nisam naslonio na leda onih prije mene")...
Mozda sam ja neuk i sve dosad krivo svatio?
Ovaj forum sluzi da bi konkretno pomogao nekome i da ti taj netko pomeogne kad ti zatreba, a da ostali kojima ikada zatreba pomoc jednostavno pronadu vas razgovor i ucine ono sto ste vas dvojica uradili.
kad te netko nesto pita onda das konkretnu informaciju i konkretan odgovor, a ne seres kvake okolo? mora da su me krivo naucili, ja se ispricavam...

ma bezveze trosim svoju energiju, idem brojat cente...
23.06.2008 | 18:28
BTW, sad ja serem kvake i ne dajem konkretne informacije,
23.06.2008 | 20:12
boki je napisao:
BTW, sad ja serem kvake i ne dajem konkretne informacije,


hmm hmm pretpostavljam da ova vrućina i na tebe djeluj, jer vidim da je pitatelj na postavljeno pitanje dobio konkretan odogovor ( kako se osim WIFIa na internet) šu prvih 4-5 postova i on se zahvalio na odgovoru ( što se može uzeti da je shvatio) . A ovo ostalo je čista razmjena mišljenja, ne razumijem zašto te toliko smeta... nije ponata u brojanju centi... nego u brojanju zarade po svakom uloženom centu

uglavnom da smo oftopičarili... jesmo.... da smo odgovorili prije toga čovjeku na pitanje... jesmo ergo ...
23.06.2008 | 22:49
Boki, čuj, advokati ovo rade kad ih netko dobro plati. A zašto se ti petljaš u tuđu brigu koja njega čak više ni ne brine?

Konkretno glede VIPNET-a nema previše smisla pisati koja se podešenja gdje upisuju jer je VIPNET ta podešenja promijenio 2x u zadnje 3 godine, a uvijek u svakom trenutku danju i noću dobiješ fresh informaciju na 0917700 (poziv besplatan). Koji k... onda briješ????

A pogotovo nema smisla to da mi tu kao pišemo neke korisne informacije nekim budućim čitateljima s obzirom da iskustva pokazuju da ti budući čitatelji u pravilu ne traže po starim temama, nego postavljaju pitanje iznova i to s naglaskom da inzistiraju da im netko po la ko nacrta itd...

Također, nikad ni u jednoj netiquette nisam pročitao da je offtopičarenje niti neuljudno, a kamoli što drugo. A čitam i pišem po forumima još od vremena kad su se zvali newsima, ima već brat bratu 15 godina.

I na kraju, tko te tjera da čitaš, ako ti se ne sviđa? It's a free Net, man...

Peace.
23.06.2008 | 22:53
no hard feelings, samo kako si i mogao skontat nerviraju me nedovrsena posla i upravo ti ljudi sto ne traze dovoljno dobro pa bi bilo dobro da im se nacrta,pa onda vise nece pitat,
za puse:
27.06.2008 | 00:40
i tebi.

Fakat te onda jako nerviraju nedovršena posla. U najmanju ruku kao da se radi o coitus interruptus.
27.06.2008 | 01:02
smayoo je napisao:
i tebi.

Fakat te onda jako nerviraju nedovršena posla. U najmanju ruku kao da se radi o coitus interruptus.


Ubost pa utec....
Skoro pa tako, zamisli da se nadjes u hipotetskoj situaciji di te osoba zenskog roda trazi postavke dok radis odredene radnje(neznam zasto bi, ali situacija je hipotetska) , a ti joj kazes "cekaj da zovnem sluzbu za korisnike" i onda moras stat uzet tel i obavit razgovor, umisto da se sitis sta si procita na jabucnjaku...
i sve ti kriv neki tamo sef iz alan forda jer ti nije lipo napisa postavke...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, Riba, Anonimci (527)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO