Nova mZaba
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nova mZaba


12.11.2021 | 07:57
Nema veze što nemaš mzabu, koristi ApplePay. Ne... čekaj...
12.11.2021 | 07:59
U vezi ApplePay, korisnik sam American Expressa 30+ godina, odnosno od prije 2 godine sam od PBZ card dobio Visa Premium karticu umjesto Amexa, ali poanta je da ApplePay radi (a sad ga svugdje i primaju normalno, nitko se više ne čudi na plaćanje telefonom, barem nešto dobro od corona pandemije) i nisu me nikad tražili da otvaram tekući račun u PBZ (što bi mi bio deal breaker, jer sam se nauživao njihovih sr... dok je pokojna mama koristila tekući račun kod njih).
Pa ti predlažem da istražiš tu mogućnost.
12.11.2021 | 12:00
Meni ovo plaćanje s telefonom nije jasno.
Bez kontaktna kartica ima manju vjerojatnost kvara od telefona (s time da se i baterija može isprazniti).
A što se desi ako karticu stavim iza telefona a ispod maskice? Da li je to isto?
12.11.2021 | 17:44
> Meni ovo plaćanje s telefonom nije jasno.
> Bez kontaktna kartica ima manju vjerojatnost kvara od telefona (s time da se i baterija može isprazniti).

Vjerujem da rijetko tko precvika karticu kad si aktivira plaćanje telefonom a još manji broj ljudi baci telefon kad si plaćanje namjeti na iWatchu.

Koristiš ono što ti je zgodno u tom trenu. Ja u satu imam i sve one loyalty kartice, metro, dm, multiplus, farmacija, ... A bome mislim da je poželjno imati i nešto gotovine u novčaniku za situacije kad se u banci sruši sustav.
12.11.2021 | 17:51
Ne to. Ovo je bio moj osvrt na jamranje kako ima problema sa Zabom i bez kontaktnim plaćanjem telefonom.

Česta obrazloženja su da se nosi samo telefon a novčanik ne i onda je praktičnije imati plaćanje preko telefona.
Ja bez novčanika ne idem van, a u njemu je i kartica i nešto gotovine.
  • Daddo
  • Posjetitelj
12.11.2021 | 18:04
@zabac - koji telefon koristiš?
12.11.2021 | 18:51
jura22 kaže:
Česta obrazloženja su da se nosi samo telefon a novčanik ne i onda je praktičnije imati plaćanje preko telefona.
Ja bez novčanika ne idem van, a u njemu je i kartica i nešto gotovine.


To je zato što si ti stari konj od 5 banki koji više ne želi mijenjati svoje navike.

Telefonom je praktičnije u svakom slučaju, nego karticom, jer ne treba utipkavati pin nikad, bez obzira na visinu iznosa kojeg plaćaš. Nije neka drama razlika, ali eto, kad već pitaš.

Ja isto uvijek sobom nosim novčanik, u njemu su kartice i keš, ali uvijek se može dogoditi da sam ga (A) zaboravio (B ) izgubio (C) da su me odžeparili.

Također ima situacija kad zaista ne nosim novčanik. Na primjer, kad se odšetam u dućan koji mi je preko puta.

Ako se radi o kartici tekućeg računa, ona ti svakako treba na bankomatu, to ne možeš telefonom. Još.
13.11.2021 | 06:53
smayoo kaže:
Ako se radi o kartici tekućeg računa, ona ti svakako treba na bankomatu, to ne možeš telefonom. Još.


Na nekim bankomatima Erste banke se već neko vrijeme može i telefonom.
13.11.2021 | 08:19
Daddo kaže:
@zabac - koji telefon koristiš?


iPhone 11
13.11.2021 | 09:38
vicko kaže:
smayoo kaže:
Ako se radi o kartici tekućeg računa, ona ti svakako treba na bankomatu, to ne možeš telefonom. Još.


Na nekim bankomatima Erste banke se već neko vrijeme može i telefonom.


Ideš. Super. To znači da će moći i na nekim bankomatima Zabe za jedno 14-15 godina.
15.11.2021 | 17:11
smayoo kaže:
Nema veze što nemaš mzabu, koristi ApplePay. Ne... čekaj...


HA HA HA


Salu na stranu, od zadnjeg posta jos nista, nema javljanja i dalje ne radi. Yipee.

A ozbiljno sada razmisljam o promjeni banke i napisat jedan fini mail da je kap koja je prelila casu ove gluposti koje bi trebale biti zadnji problem.
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.11.2021 | 17:27
Jutros između ponoći i 3 ujutro nije radila. Bez ikakve obavijesti. Obavijest je došla naknadno.
15.11.2021 | 17:55
Čuj... ja svako toliko razmatram promjenu banke (u Zabi sam privatno 25 godina, a poslovno otkad imam firmu, dakle 5 godina). Stalno istražujem i probavam i - moj je zaključak da - uzevši sve u obzir - zaba stabilno održava status - najmanje loše banke za moj skup preferencija, a to je - što manje ići u poslovnicu, a kad moram, da mi je blizu i da imam parking na 3 koraka.

EDIT:

Primjerice, nedavno smo otvorili drugi poslovni račun u RBA pa sam eto, u svoj svojoj nevjerici, doživio da oni naplaćuju "NAKNADU" kad PRIMAMO uplatu od nekog.
15.11.2021 | 18:29
@stefanjos, a koji bi bili razlozi za promjenu banke?

Neki su se ovdje kleli u Revolut karticu. Gdje je ona sada?
15.11.2021 | 22:26
Ma znam uvijek dode da je Zaba kao status quo ok, ali me zivciraju.




jura22 kaže:
@stefanjos, a koji bi bili razlozi za promjenu banke?

Neki su se ovdje kleli u Revolut karticu. Gdje je ona sada?


Pa koristim revolut, ali ne zelim to koristiti, zelim nativno koristiti direktno svoj tekuci racun na iphoneu.

razlozi promjene banke - stalno potpisivanje kada udem u poslovnicu da sam tu sada i da mi je maticna banka negdje drugdje, to sam cuo od ostalih banaka da nemaju, sporost infrastrukture i kada radi (docekat potvrdu na mail ajme meni), ucestalo obustavljanje rada mzabe i evo kao secer na kraju m zaba koju nemam vec skoro tjedan dana i nema naznaka brzom popravku..jel dovoljno?
15.11.2021 | 23:15
Po što uopće ideš u poslovnicu? Meni je Zaba najmanje loša jer jedino zašto moram u poslovnicu je ako želim podići s računa gotovinu koja nije u kunama.
16.11.2021 | 09:17
smayoo kaže:
Po što uopće ideš u poslovnicu? Meni je Zaba najmanje loša jer jedino zašto moram u poslovnicu je ako želim podići s računa gotovinu koja nije u kunama.


glavni razlog vadenje deviza u eurima, prakticnije mi je iz lidl parkinga skociti do poslovnice nego svaki mjesec se sjetiti uzeti krticu deviznog racuna i traziti bankomat sa isplatom u devizama. jednostavno, lijenost.

a euri mi trebaju jer najmodavca moram placat u eurima u cashu.
16.11.2021 | 09:41
Aha... kužim... Ali, gle... Ti nemaš problem banke, nego stanodavca. Njega promijeni.
16.11.2021 | 19:26
smayoo kaže:
Aha... kužim... Ali, gle... Ti nemaš problem banke, nego stanodavca. Njega promijeni.


Još ako ti na crno izdaje stan, bježi od toga.
16.11.2021 | 20:13
Kad smo kod mZabe, da pitam. Može li se imati ta aplikacija na dva mobitela, znači na dva mobitela za jedan te isti račun ?
16.11.2021 | 20:38
Ako nešto nisu mijenjali u zadnje vrijeme, ne može. Aplikacija je vezana za broj preko kojeg ide i registracija.
16.11.2021 | 20:42
smayoo kaže:
Aha... kužim... Ali, gle... Ti nemaš problem banke, nego stanodavca. Njega promijeni.


ma samo je tlaka, sad sam si pripremio par mjeseci unaprijed pa sam miran haha
16.11.2021 | 21:33
imenso kaže:
Ako nešto nisu mijenjali u zadnje vrijeme, ne može. Aplikacija je vezana za broj preko kojeg ide i registracija.


To je točno, ali nisam siguran da zato ne bi moglo biti moguće. Što ako netko ima punomoć po tvom tekućem računu? Zašto ne bi ta osoba mogla imati mZabu za pristup tvom računu onda?
17.11.2021 | 09:08
smayoo kaže:
imenso kaže:
Ako nešto nisu mijenjali u zadnje vrijeme, ne može. Aplikacija je vezana za broj preko kojeg ide i registracija.


To je točno, ali nisam siguran da zato ne bi moglo biti moguće. Što ako netko ima punomoć po tvom tekućem računu? Zašto ne bi ta osoba mogla imati mZabu za pristup tvom računu onda?



Sestra, mama i ja smo nekoc davno imali jedan devizni koji smo "dijelili". Nismo ga iskljucili iako ga ne koristimo, ali hocemo, nije bitno...Mi svatko svoju mzabu imamo i kako imamo punomoc na taj jeda racun (mislim da je u moje ime) vide ga i sestra i mama. tako da jedino tako, ali dvije m zabe na dva razlciita moba nemoze, to znam sigurno.
17.11.2021 | 10:11
Tako je, tko ima punomoć vidi taj račun preko svoje aplikacije, to nije problem, znam da ne može u isto vrijeme biti aktivirano za isti račun, tj. barem je tako prije bilo, možda jesu nešto promijenili po tom pitanju, nije mi trebalo pa nisam ni pitao. A da ima nelogičnosti, to svakako stoji. Recimo ja imam Mastercard preko Zabe i žena ima punomoć. Ja preko aplikacije mogu vidjeti tu njenu karticu, ja sam je morao i aktivirati, ali ne mogu vidjeti pin. Žena je morala poći u banku i tamo zatražiti (i platiti, naravno) da joj pošalju pin. I bankarica kaže da to nema smisla, ali jbga, tako je Ali kao što smajoo kaže, kod njih sam iz razloga što najmanje kompliciraju, barem po ovome što meni treba tako da te neke nelogičnosti jednostavno ignoriram
22.11.2021 | 10:07
Update,

bio sam 16.11 u banci po devize, pa sam pitao sto se tice mzabe. rok za moju prijavu, tj rijesit se po njihovom sistemu trebalo do 15.11. danas je 22.11 i jos nista od javljanja tehnicke sluzbe. mzaba i dalje ne radi. javim daljnji ishod kad saznam vise.
24.11.2021 | 11:21
Update,

zvali me napokon jucer. Napokon sve radi. Problem im je bio sa dopustenjima vanjskih keyboarda. Tako da ako imate u accessability settingsima omoguceno upravljanje iphonea vanjskim tipkovnicama, nece vam mzaba dati da upisujete password. Privremeno rjesenje je da to iskljucite i onda radi. Ali radi se na tome da to poprave u sljedecem updejtu.
24.11.2021 | 15:44
Update i od mene, evo, ja još uvijek na staroj mZabi. Novu niti mi nudi, niti je mogu "ručno" povući (u App store mi je dostupna stara, koju već imam, iako su screenshotovi od nove). Pisao sam im i pitao o čemu se radi, jer su, po njihovoj najavi, od 15.11. svi trebali biti na novoj mZabi, rekao sam da mi nije bitno to što sam na staroj, nego da ne želim jedno jutro shvatiti da mi to više ne radi (kao Stefanjosu) jer sam nešto trebao napraviti, a nisam mogao.
Dobio sam maglovito-izmotavajući odgovor s isprikom. Ugl, moj je dojam da su nešto ozbiljno usrali (tj. ne Zaba, nego Asseco).
24.11.2021 | 16:25
stefanjos kaže:
Update,

zvali me napokon jucer. Napokon sve radi. Problem im je bio sa dopustenjima vanjskih keyboarda. Tako da ako imate u accessability settingsima omoguceno upravljanje iphonea vanjskim tipkovnicama, nece vam mzaba dati da upisujete password. Privremeno rjesenje je da to iskljucite i onda radi. Ali radi se na tome da to poprave u sljedecem updejtu.


O tome sam pisao u temi korin ali si mozda preskocio. Vanjska tastatura eliminira ekranaku. Mada mislim da se ito da nekako podesiti.
25.11.2021 | 08:20
smayoo kaže:
Update i od mene, evo, ja još uvijek na staroj mZabi. Novu niti mi nudi, niti je mogu "ručno" povući (u App store mi je dostupna stara, koju već imam, iako su screenshotovi od nove). Pisao sam im i pitao o čemu se radi, jer su, po njihovoj najavi, od 15.11. svi trebali biti na novoj mZabi, rekao sam da mi nije bitno to što sam na staroj, nego da ne želim jedno jutro shvatiti da mi to više ne radi (kao Stefanjosu) jer sam nešto trebao napraviti, a nisam mogao.
Dobio sam maglovito-izmotavajući odgovor s isprikom. Ugl, moj je dojam da su nešto ozbiljno usrali (tj. ne Zaba, nego Asseco).


Da, dok sam pricao sa tehnickom podrskom potvrdili su mi da rade A/B testing da ne bi doslo do problema. Mene je ocito zahvatilo A testiranje, a tebe B koje su mi rekli da su obustavili. Tako da to ti je malo sluzbeniji odgovor.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 2 sati
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Maxxy, Riba, smayoo, Anonimci (473)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO