iphone 6s battery drain
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iphone 6s battery drain


20.05.2016 | 19:58
Slobodno se vi smijte. Napunio sam ga kad sam išao na službeni put u Omiš 13. 04. Danas sam se vratio i vidio da imam 27 % baterije. Njegov punjač nisam ni uzeo, a on je bio na laptopu oko 5 minuta, pa se nije baš mogao napuniti za 5 minuta neznam kak, pogotovo kad preko usb vuče malu struju. Ako se ne varam mislim da ima 11500 mAh bateriju.
20.05.2016 | 20:13
A gdje ti je popis app od battery usage? Za šta si koristio iPad? Imao sam i ja par puta dug stand by ali to je zato što sam ga jako slabo koristio..
20.05.2016 | 20:28
Koristio sam ga svako drugo veče za net...do pol sata, ili za pregled dokumenata i slika. Šta trebam napraviti za popis aplikacija, neznam. Inače ga jako malo koristim i ne furam ga na putovanja kao air. Sjećam se da kad sam se vratio iz Costa Rice nakon dva mjeseca, on je još uvjek radio...zaboravio sam na koliko je bila baterija ( nisam ga tamo nosio )

p.s. jučer sam je napunio, pa za koji mjesec javim stanje i neću je dopunjavati.
21.05.2016 | 16:54
Usage 5h i 50min i standby 32h.. not so bad
22.05.2016 | 07:23
Na 6s imam problem s Viberom koji zdere bateriju. Izbrisao sam ga i ponovno instalirao inopet ista stvar. Ima jos koji trik osim sloziti sve iz pocetka?
22.05.2016 | 08:05
Ja sam Viberu sve živo zabranio, uključivo i pristup mojim kontaktima. Buni se radi toga povremeno, ali tko ga je... Tek nakon što sam mu sve zabranio je prestao raditi rusvaj po telefonu. Mrzim tu aplikaciju i koristim je samo radi toga što je moji klijenti koriste pa im se moram prilagođavati.
22.05.2016 | 10:26
nvarga kaže:
Na 6s imam problem s Viberom koji zdere bateriju. Izbrisao sam ga i ponovno instalirao inopet ista stvar. Ima jos koji trik osim sloziti sve iz pocetka?



Ja 6s i nemam nikakvih problema sa viberom.
Probaj otic u postavke->opcenito->osvjezavanje aplikacija u pozadini i tamo iskljuci viber.Pusti tako neko vrijeme pa vidi ima li razlike.
23.05.2016 | 18:45
Evo baterije kako vam se čini? S tim da je 40 min slušana muzika bez upaljenog ekrana
Prilozi:
24.05.2016 | 13:51
Testiraj, uslikaj kad bude na 10% usage. Morao bi ti bit minimalni 6h usage osim ako ti je signal na 1-2 crtice Non stop. Nemoj palit airplane i low bateriju pa da bas vidimo kak drži jer je ipak tvoj maltene novi mob..
24.05.2016 | 15:51
gladhr2 kaže:
Evo baterije kako vam se čini? S tim da je 40 min slušana muzika bez upaljenog ekrana


Nemas kaj vise testirat jer baterija ti je ok.To da moras imat 6h na 10% ne stoji jer sve ovisi sto radis na ajfonu.Ak igras igre,gledas video,koristis navigaciju neces sigurno dobiti 6h jer se baterija brze trosi a time i postoci brze opadaju.To je baterija od 1715mAh i nazalost takav usage je realnost i treba se s time pomirit.Da tu bateriju ubacis u neki android mislim da bi stanje bilo puno gore tako da ovo je jos dobro uzevsi u obzir o kakvom mocnom stroju se radi.
24.05.2016 | 16:03
evo ovako znaci jucer sam koristio dosta wifi, i pritom sam mobilne podatke prebacio na 2G a dok nisam na wifi je bilo na 4G. baterija je s tim koristenjem znaci vecinom wifi je trajala ako se dobro sjecam oko 7 sati usage, a stnadby je bio oko 17 sati. danas sam na 4G bio cijeli dan znaci nikako na wifi i bilo je oko 5 sati usage i to mi je odlicno sada. samo da tako i ostane i ja sretan koliko toliko iOS je sada 9.3.2 i i dalje ne kuzim u cemu je stvar iskreno mi se najvise nekako cini da je zbog ovog sto sam prebacio s 4G na 2G i ugasio sam onu pomoc za wifi iako mislim da se nije ni palila jer je samo 1 megabajt kao. ako ima jos neko nekih pitanja slobodno
26.05.2016 | 18:24
[quote="Lihto" post=150778]cariblanco kaže:
Znam da nije ovo ta tema, ali kad se mučite s baterijom, da pokažem bateriju od prve iPad retina. Najčešće ga koristim kratko iz kreveta prije spavanja. Neznam kakva je unutra baterija, ali je ona ubojica



ne drži ti ovo vodu kad si dopunjavao XD haha



Evo samo za tebe i tvoj smijeh, vidi baterija je na 99 %, ako se imalo znaš služiti matematikom, onda ćeš shvatiti i moj prvi sc iPada... imaš i bonus iPhone 6 plus



01.06.2016 | 09:21
[quote="cariblanco" post=150884]Lihto kaže:
cariblanco kaže:
Znam da nije ovo ta tema, ali kad se mučite s baterijom, da pokažem bateriju od prve iPad retina. Najčešće ga koristim kratko iz kreveta prije spavanja. Neznam kakva je unutra baterija, ali je ona ubojica



ne drži ti ovo vodu kad si dopunjavao XD haha



Evo samo za tebe i tvoj smijeh, vidi baterija je na 99 %, ako se imalo znaš služiti matematikom, onda ćeš shvatiti i moj prvi sc iPada... imaš i bonus iPhone 6 plus





Ma šta si ti zabrijao XD nemoj molim te toliko jako nasmijavati odmah me sjetiš Davora kojem je iphone 2g baterija trajala 10 dana uz to što je mobitel bio ugašen par dana i uključen airplane mod XD.
Ugl sve zavisi koliko se šta koristi, tebi je očito većinu vremena na stand by modu pošto se to i vidi iz korištenja jer ovo sa iphone 6 plus usage time i nije nešto extra. Ja sam ti komentirao prvi sc sa ipadom jer piše da si nadopunjivao i ja mogu isto to napravit i poslat ali čemu XD. I još uvijek ti nepiše koje si app koristio koliko minuta??
Lijep pozdrav
13.06.2016 | 11:35
Pozdrav svima! Novi sam na forumu iako ga pratim već duže vrijeme.

Naišao sam na članak o famoznom "batterygate" na iphone 6s.
Naime, radi se o tome da je Apple uposlio dvije tvrtke za proizvodnju čipova A9, TSMC i Samsung. Ispostavilo se da uređaji koji imaju Samsungove čipove za posljedicu imaju kraće trajanje baterije i jače se griju. Na youtubeu ima raznih testova gdje se radi čak o 10% ili više razlike u trajanju baterije, a performanse su gotovo iste.

Aplikacijom na linku možete vidjeti koji model imate: itunes.apple.com/us/app/lirum-device-inf...em/id591660734?mt=8.

TSMC čipovi: N71mAP (iPhone 6s)
N66mAP (iPhone 6s Plus)

Samsung čipovi: N71AP (iPhone 6s)
N66AP (iPhone 6s Plus)

Slobodno brišite post ako je bilo govora o ovome.

Koristim iphone 6s 64gb i nemam zamjerki na bateriju. Nisam provjerio koji model čipa imam čisto da se ne zbediram ako imam Samsungov
13.06.2016 | 12:49
Je li radi? Ako radi, ne ceprkati i gledati zasto radi. Ja telefon punim svaki dan, a ako mi treba veca autonomija, tada imam vanjsku bateriju.
13.06.2016 | 13:53
Samsung... nisam primijetio neki problem s baterijom... star je oko mjesec dana
19.06.2016 | 10:45
Kako me sad zaje baterija kad mi je najvazniie.Znaci nakon 14min padne sa 100% na 99% Ne igram igre uopce,samo poruke,pozivi i safari i izdrzi jedva 5h usage i to sa onom opcijom stednja baterije.Sve sam probao,reset,set as new al nista ne pomaze.Btw u zadnje vrijeme ajfon se cudno ponasa! Npr. ukljucim ga a na ekranu se pojavi ona obavijest od glasnoce zvuka.Pise da je zvuk iskljucen(a nije) i nece se maknut sa ekrana dok ne resetiram ajfon.
19.06.2016 | 10:56
Nekoliko puta set as new napravi. Meni rako davno pomoglo na iP4
19.06.2016 | 11:06
Jedino sto radim drukcije nego prije je to sto ne gasim aplikacije u pozadini.U apple-u govore da se to ne mora raditi i da ce baterija jednako trajati.Moj primjer izgleda pokazuje suprotno.
19.06.2016 | 11:07
zabac kaže:
Nekoliko puta set as new napravi. Meni rako davno pomoglo na iP4


Napravio 3 puta i apsolutno nikakve razlike nema.
19.06.2016 | 11:13
Kad mi je upaljena štednja baterije ona baterija mi traje kraće, i to se primjeti pogotovo kad baterija bude oko 30 %... Ja sam zadovoljan sad nakon onih problema, nisi rekao jel ti padne za 1% na 4G/3G/wifi?
19.06.2016 | 11:22
gladhr2 kaže:
Kad mi je upaljena štednja baterije ona baterija mi traje kraće, i to se primjeti pogotovo kad baterija bude oko 30 %... Ja sam zadovoljan sad nakon onih problema, nisi rekao jel ti padne za 1% na 4G/3G/wifi?


Na wifi
23.06.2016 | 19:36
Izgleda da je kod mene softverski problem jer kad restartam ajfon postotak sa npr. 91% naraste na 98%
Nesto su u apple-u pricali o tome da rade na otklanjanju tog problema.
23.06.2016 | 19:46
big_mac kaže:
Izgleda da je kod mene softverski problem jer kad restartam ajfon postotak sa npr. 91% naraste na 98%
Nesto su u apple-u pricali o tome da rade na otklanjanju tog problema.


u guzvi sam ovih dana oko ispita pa sam zaboravio odgovoriti,
nadam se da će se pronaći rješenje za taj problem uskoro
07.10.2016 | 14:21
Danas mi se desila jedna jako cudna stvar.Snimam video i ajfon(6s) se odjednom sam od sebe zgasi.To jos nebi bilo tolko cudno da kada sam ga pokusao upalit nisam mogao jer je nacrtana baterija i punjac kao da se ispraznio do kraja.Nakon toga ga stavljam na punjac a on se odmah pali sam od sebe a stanje baterije je 34%.

Zanima me da li se kome slicno desilo? Da li to ukazuje na neke probleme sa baterijom ili je to cisto softverski bug koji ce se rijesit sa resetiranjem,set as new i slicno?
07.10.2016 | 14:32
Neispravna baterija, vrlo vjerojatno. Ako se ponovi - servis.
09.10.2016 | 11:41
big_mac kaže:
Danas mi se desila jedna jako cudna stvar.Snimam video i ajfon(6s) se odjednom sam od sebe zgasi.To jos nebi bilo tolko cudno da kada sam ga pokusao upalit nisam mogao jer je nacrtana baterija i punjac kao da se ispraznio do kraja.Nakon toga ga stavljam na punjac a on se odmah pali sam od sebe a stanje baterije je 34%.

Zanima me da li se kome slicno desilo? Da li to ukazuje na neke probleme sa baterijom ili je to cisto softverski bug koji ce se rijesit sa resetiranjem,set as new i slicno?


Meni se isto počelo događati na 6 Plus, kažu na netu da može biti i da se baterija zblesirala te je preporuka pokušati ga potpuno isprazniti pa napuniti do kraja. Prvih par puta nisam uspio jer bi se tako ugasio sam od sebe na navodnih 20-30% ali sam uspio nakon nekoliko poušaja i za sada je ok. Ukoliko nije do toga onda kažu da je razlog pokvarena baterija.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 35 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, Riba, Anonimci (589)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO