iphone 6s battery drain
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iphone 6s battery drain


12.05.2016 | 13:31
Ovo mi se definitivno ne čini kao normalno, na S5 Samsungu mi je bila bolja baterija a tamo je bila bas loša
Prilozi:
12.05.2016 | 14:09
gladhr2 kaže:
Ovo mi se definitivno ne čini kao normalno, na S5 Samsungu mi je bila bolja baterija a tamo je bila bas loša


To nije nesto dobro sigurno. Slikaj onaj gornji dio da se vidi koje aplikacije ti najvise trose bateriju i probaj napravit hard reset ili odi postavke>opcenito>resetiranje>resetiraj sve postavke to meni pomogne.
12.05.2016 | 14:23
Ako to resetiram hoće mi se kontakti izgubiti i sve, ako ga resetiram na tvorničke i vratim back-up na mob znaci Restore onda ce biti sve isto ili? A baterija bi trebala biti bolja
12.05.2016 | 14:44
big_mac kaže:
gladhr2 kaže:
Ovo mi se definitivno ne čini kao normalno, na S5 Samsungu mi je bila bolja baterija a tamo je bila bas loša


To nije nesto dobro sigurno. Slikaj onaj gornji dio da se vidi koje aplikacije ti najvise trose bateriju i probaj napravit hard reset ili odi postavke>opcenito>resetiranje>resetiraj sve postavke to meni pomogne.



Evo i ovaj dio sam ti sad poslao :-/
Prilozi:
13.05.2016 | 09:23
Klasične FB neoptimizirane aplikacije.
Po meni neke od opcija:
1. Uključi Low Power Mode u settings->battery puno više ćeš dobiti na trajanju baterije nego što ćeš izgubiti na funkcionalnosti.
2. U postavkama podesi Background App Refresh i obavezno si isključi isti za Facebook, WhatsApp, Snapchat, Instagram. Time nećeš ništa značajno izgubiti na funkcionalnosti tih aplikacija.
3. Smanji brightness, jer što jače osvjetljenje zaslona to veća potrošnja batrije.

Ovo koristi kao zadnju opciju, ako ništa od gore navedenog ne pomogne:
4. Napravi reset kako ti je @big_mac savjetovao. Izgubit ćeš custom melodije zvona za kontakte ako to imaš postavljeno i još neke postavke, ali nećeš izgubiti kontakte, aplikacije i ostale važne stavke.
P.S. To vrijedi ako ideš na Reset All Settings (resetiraj sve postavke) nikako nemoj ići na Erase All Content and Settings, jer ćeš onda izgubiti sve osim ako nemaš iCloud ili neki vanjski backup.
13.05.2016 | 09:32
Soffoklo kaže:
Klasične FB neoptimizirane aplikacije.
Po meni neke od opcija:
1. Uključi Low Power Mode u settings->battery puno više ćeš dobiti na trajanju baterije nego što ćeš izgubiti na funkcionalnosti.
2. U postavkama podesi Background App Refresh i obavezno si isključi isti za Facebook, WhatsApp, Snapchat, Instagram. Time nećeš ništa značajno izgubiti na funkcionalnosti tih aplikacija.
3. Smanji brightness, jer što jače osvjetljenje zaslona to veća potrošnja batrije.

Ovo koristi kao zadnju opciju, ako ništa od gore navedenog ne pomogne:
4. Napravi reset kako ti je @big_mac savjetovao. Izgubit ćeš custom melodije zvona za kontakte ako to imaš postavljeno i još neke postavke, ali nećeš izgubiti kontakte, aplikacije i ostale važne stavke.
P.S. To vrijedi ako ideš na Reset All Settings (resetiraj sve postavke) nikako nemoj ići na Erase All Content and Settings, jer ćeš onda izgubiti sve osim ako nemaš iCloud ili neki vanjski backup.



Hvala ti na savjetima, sad sam ugasio pozadinu za skoro sve, znaci nece mi kasniti obavijesti i ostalo.. Brightness mi je smanjena uvijek na minimum da mogu citati normalno. A low power mode sam čitao da ne pomaze previše baš, Pokušat cu bez njega pa ćemo vidjet, ali mi uvijek piše kao pozadina za snapchat i on najviše troši bateriju ja mislim, vidjet ćemo sada pa se čujemo
13.05.2016 | 10:43
Facebook aplikacija je poznata po tome da jako troši bateriju. Tu je navedeno par načina šta se može oko toga napraviti...

www.cultofmac.com/420508/stop-facebook-iphone-battery-drain/
13.05.2016 | 12:06
A jel mi moze neko objasniti u vezi s lokacijskim uslugama, za sta se koristi ono odabir mreže u lokacijskim i to?
13.05.2016 | 12:13
gladhr2 kaže:
A jel mi moze neko objasniti u vezi s lokacijskim uslugama, za sta se koristi ono odabir mreže u lokacijskim i to?


ovdje ti pise za svaku stavku sto znaci
www.idownloadblog.com/2016/01/21/iphone-ipad-location-services/
13.05.2016 | 13:54
Hvala
16.05.2016 | 09:13
Testirao sam bateriju pa me zanima da li je normalno da u standby-u ode 3% baterije u roku od 5 sati?
16.05.2016 | 10:30
Znam da sam se žalio na bateriju ali evo sada mi po noći u standby modu za 6-7 sati ostane na 100% ili eventualno 1%
16.05.2016 | 17:05
big_mac kaže:
Testirao sam bateriju pa me zanima da li je normalno da u standby-u ode 3% baterije u roku od 5 sati?


To bi bilo oko 7 dana na čekanju u odnosu na 10 dana koliko veli Apple. Pa to i nije tako loše.
16.05.2016 | 21:02
Pozadinska aktivnost mi je ugašena, kako je onda moguće da aplikacije i dalje koriste pozadinsku aktivnost?! Nije neka velika potrošnja al svejedno me buni
Prilozi:
16.05.2016 | 21:20
gladhr2 kaže:
Pozadinska aktivnost mi je ugašena, kako je onda moguće da aplikacije i dalje koriste pozadinsku aktivnost?! Nije neka velika potrošnja al svejedno me buni


Znaci pozadinska aktivnost je jedno a osvježavanje aplikacija u pozadini drugo.Ako imas iskljuceno osvj. ap. u pozadini ne znaci da aplikacije nece biti aktivne u pozadini nego da nece osvježavat sadržaj,barem sam ja tako shvatio pa neka me neko demantira ako griješim.Ako želiš isključit pozadinsku aktivnost aplikacije moras otvorit multitasking i tamo izbrisat aplikacije.
16.05.2016 | 21:23
big_mac kaže:
gladhr2 kaže:
Pozadinska aktivnost mi je ugašena, kako je onda moguće da aplikacije i dalje koriste pozadinsku aktivnost?! Nije neka velika potrošnja al svejedno me buni


Znaci pozadinska aktivnost je jedno a osvježavanje aplikacija u pozadini drugo.Ako imas iskljuceno osvj. ap. u pozadini ne znaci da aplikacije nece biti aktivne u pozadini nego da nece osvježavat sadržaj,barem sam ja tako shvatio pa neka me neko demantira ako griješim.Ako želiš isključit pozadinsku aktivnost aplikacije moras otvorit multitasking i tamo izbrisat aplikacije.


Ahaa, nisam ja to onda dobro shvatio. Hvala ti na odgovoru
18.05.2016 | 18:34
ios 9.3.1

a66.tinypic.com/v5eouv.jpg



ios 9.3.2



a64.tinypic.com/250p3cl.jpg
19.05.2016 | 08:00
Na 9.3.2 mi noćas spalo za nekih 6 sati mi je pala baterija za 2-3% a na 9.3.1. mi je ostao postotak od navečer.. Vjerojatno nije nista
Prilozi:
19.05.2016 | 16:44
Meni na iPhone6 usage jedva 5h, čak i zna bit 4h. Napravio sam noćas rekalibraciju baterije, ispraznio ga do kraja pa ga ostavio par sati tako pa stavio punit preko 5h i onda napravio još hard reset pa ćemo vidjet ali zasad je baterija 58% a 2h usage. Nekako mi to slabo :/.. Jedino još nisam probao da ga postavim kao novi zbog poruka i svega što mi je poslagano..
19.05.2016 | 17:20
Lihto kaže:
Meni na iPhone6 usage jedva 5h, čak i zna bit 4h. Napravio sam noćas rekalibraciju baterije, ispraznio ga do kraja pa ga ostavio par sati tako pa stavio punit preko 5h i onda napravio još hard reset pa ćemo vidjet ali zasad je baterija 58% a 2h usage. Nekako mi to slabo :/.. Jedino još nisam probao da ga postavim kao novi zbog poruka i svega što mi je poslagano..



Nije ni meni puno bolje, a sumnjam da sam baksuz da je hardverski problem. Softwerski je garant jer imam kratko mobitel a prije zadnja 2 update nije bilo ovako.
19.05.2016 | 18:32
Hoće li pomoći ako vratim na tvorničke odnosno Set sa new?? Ako nece Dane radim to bezveze. I da napravim Restore kad to napravim?
19.05.2016 | 20:08
gladhr2 kaže:
Hoće li pomoći ako vratim na tvorničke odnosno Set sa new?? Ako nece Dane radim to bezveze. I da napravim Restore kad to napravim?


Baš sam čitao i čini mi se da je dosta ljudi pomoglo. Samo se ulogiraš u icloud i vratit će ti kontakti i notes koliko sam shvatio jedino poruke neće sačuvat. Tak da poruke treba prebacit. Mislim da ću i ja probat još to napravit kad uhvatim vremena.
19.05.2016 | 20:09
Lihto kaže:
gladhr2 kaže:
Hoće li pomoći ako vratim na tvorničke odnosno Set sa new?? Ako nece Dane radim to bezveze. I da napravim Restore kad to napravim?


Baš sam čitao i čini mi se da je dosta ljudi pomoglo. Samo se ulogiraš u icloud i vratit će ti kontakti i notes koliko sam shvatio jedino poruke neće sačuvat. Tak da poruke treba prebacit. Mislim da ću i ja probat još to napravit kad uhvatim vremena.


evo upravo radim to pa javim rezultate sutra
20.05.2016 | 13:37
Znaci baterija mi traje još kraće nije mi jasno nista
20.05.2016 | 18:39
Znam da nije ovo ta tema, ali kad se mučite s baterijom, da pokažem bateriju od prve iPad retina. Najčešće ga koristim kratko iz kreveta prije spavanja. Neznam kakva je unutra baterija, ali je ona ubojica

20.05.2016 | 19:02
cariblanco kaže:
Znam da nije ovo ta tema, ali kad se mučite s baterijom, da pokažem bateriju od prve iPad retina. Najčešće ga koristim kratko iz kreveta prije spavanja. Neznam kakva je unutra baterija, ali je ona ubojica



ne drži ti ovo vodu kad si dopunjavao XD haha

gladhr2@ ja nocas napravio set as new i mogu ti reći da mi je trenutno usage 3h i 50%. Obrisao sam i youtube i facebook app i samo linkao na home screen shorcute za safari. nisam još uključivao low power batery trenutno za ovaj test. A svijetlina mi je varirala između 35% i 70%.

inače mi je bez low power držao nekih skoro 4h. tak da ovo zasad ne izgleda loše ali da su kriminalne baterije u iphonenima to svakako.
20.05.2016 | 19:08
gladhr2@ ja nocas napravio set as new i mogu ti reći da mi je trenutno usage 3h i 50%. Obrisao sam i youtube i facebook app i samo linkao na home screen shorcute za safari. nisam još uključivao low power batery trenutno za ovaj test. A svijetlina mi je varirala između 35% i 70%.

inače mi je bez low power držao nekih skoro 4h. tak da ovo zasad ne izgleda loše ali da su kriminalne baterije u iphonenima to svakako.[/quote]

samo cu ti reci da sam danas napravio set as new znaci i necu ti nista govoriti za bateriju jos prije ponedjeljka jer me za vikend nema kuci a idem u podrucje gdje nema bas signala tako da ce mi 99% vremena biti ugaseni mobilni podatci znaci internet pa tek u ponedjeljak cu znati pravo stanje
20.05.2016 | 19:25
Nisam je ništa dopunjavao, čemu bi sam sebe lagao ? Istina je da sam ga spojio na air jel tamo imam coconutBattery, pa sam htio vidjeti u kojem je stanju baterija po kapacitetu od originalno projektirane, pogledao sam to i maknuo iPad s laptopa. Inače je iPad star četiri godine.
20.05.2016 | 19:42
Ma nisi da xD 37 dana stand by i 15h usage XD šta ga puniš 11 puta godišnje XD to mora da je neki iPad Special edition
20.05.2016 | 19:46
Hajahahahahahahahahahaha 11 puta godišnje ahahah češće punim aparat za brijanje
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 45 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, zeljacveseljac, Anonimci (773)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.71 Seconds

Provided by iJoomla SEO