iphone 6s battery drain
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iphone 6s battery drain


12.05.2016 | 13:31
Ovo mi se definitivno ne čini kao normalno, na S5 Samsungu mi je bila bolja baterija a tamo je bila bas loša
Prilozi:
12.05.2016 | 14:09
gladhr2 kaže:
Ovo mi se definitivno ne čini kao normalno, na S5 Samsungu mi je bila bolja baterija a tamo je bila bas loša


To nije nesto dobro sigurno. Slikaj onaj gornji dio da se vidi koje aplikacije ti najvise trose bateriju i probaj napravit hard reset ili odi postavke>opcenito>resetiranje>resetiraj sve postavke to meni pomogne.
12.05.2016 | 14:23
Ako to resetiram hoće mi se kontakti izgubiti i sve, ako ga resetiram na tvorničke i vratim back-up na mob znaci Restore onda ce biti sve isto ili? A baterija bi trebala biti bolja
12.05.2016 | 14:44
big_mac kaže:
gladhr2 kaže:
Ovo mi se definitivno ne čini kao normalno, na S5 Samsungu mi je bila bolja baterija a tamo je bila bas loša


To nije nesto dobro sigurno. Slikaj onaj gornji dio da se vidi koje aplikacije ti najvise trose bateriju i probaj napravit hard reset ili odi postavke>opcenito>resetiranje>resetiraj sve postavke to meni pomogne.



Evo i ovaj dio sam ti sad poslao :-/
Prilozi:
13.05.2016 | 09:23
Klasične FB neoptimizirane aplikacije.
Po meni neke od opcija:
1. Uključi Low Power Mode u settings->battery puno više ćeš dobiti na trajanju baterije nego što ćeš izgubiti na funkcionalnosti.
2. U postavkama podesi Background App Refresh i obavezno si isključi isti za Facebook, WhatsApp, Snapchat, Instagram. Time nećeš ništa značajno izgubiti na funkcionalnosti tih aplikacija.
3. Smanji brightness, jer što jače osvjetljenje zaslona to veća potrošnja batrije.

Ovo koristi kao zadnju opciju, ako ništa od gore navedenog ne pomogne:
4. Napravi reset kako ti je @big_mac savjetovao. Izgubit ćeš custom melodije zvona za kontakte ako to imaš postavljeno i još neke postavke, ali nećeš izgubiti kontakte, aplikacije i ostale važne stavke.
P.S. To vrijedi ako ideš na Reset All Settings (resetiraj sve postavke) nikako nemoj ići na Erase All Content and Settings, jer ćeš onda izgubiti sve osim ako nemaš iCloud ili neki vanjski backup.
13.05.2016 | 09:32
Soffoklo kaže:
Klasične FB neoptimizirane aplikacije.
Po meni neke od opcija:
1. Uključi Low Power Mode u settings->battery puno više ćeš dobiti na trajanju baterije nego što ćeš izgubiti na funkcionalnosti.
2. U postavkama podesi Background App Refresh i obavezno si isključi isti za Facebook, WhatsApp, Snapchat, Instagram. Time nećeš ništa značajno izgubiti na funkcionalnosti tih aplikacija.
3. Smanji brightness, jer što jače osvjetljenje zaslona to veća potrošnja batrije.

Ovo koristi kao zadnju opciju, ako ništa od gore navedenog ne pomogne:
4. Napravi reset kako ti je @big_mac savjetovao. Izgubit ćeš custom melodije zvona za kontakte ako to imaš postavljeno i još neke postavke, ali nećeš izgubiti kontakte, aplikacije i ostale važne stavke.
P.S. To vrijedi ako ideš na Reset All Settings (resetiraj sve postavke) nikako nemoj ići na Erase All Content and Settings, jer ćeš onda izgubiti sve osim ako nemaš iCloud ili neki vanjski backup.



Hvala ti na savjetima, sad sam ugasio pozadinu za skoro sve, znaci nece mi kasniti obavijesti i ostalo.. Brightness mi je smanjena uvijek na minimum da mogu citati normalno. A low power mode sam čitao da ne pomaze previše baš, Pokušat cu bez njega pa ćemo vidjet, ali mi uvijek piše kao pozadina za snapchat i on najviše troši bateriju ja mislim, vidjet ćemo sada pa se čujemo
13.05.2016 | 10:43
Facebook aplikacija je poznata po tome da jako troši bateriju. Tu je navedeno par načina šta se može oko toga napraviti...

www.cultofmac.com/420508/stop-facebook-iphone-battery-drain/
13.05.2016 | 12:06
A jel mi moze neko objasniti u vezi s lokacijskim uslugama, za sta se koristi ono odabir mreže u lokacijskim i to?
13.05.2016 | 12:13
gladhr2 kaže:
A jel mi moze neko objasniti u vezi s lokacijskim uslugama, za sta se koristi ono odabir mreže u lokacijskim i to?


ovdje ti pise za svaku stavku sto znaci
www.idownloadblog.com/2016/01/21/iphone-ipad-location-services/
13.05.2016 | 13:54
Hvala
16.05.2016 | 09:13
Testirao sam bateriju pa me zanima da li je normalno da u standby-u ode 3% baterije u roku od 5 sati?
16.05.2016 | 10:30
Znam da sam se žalio na bateriju ali evo sada mi po noći u standby modu za 6-7 sati ostane na 100% ili eventualno 1%
16.05.2016 | 17:05
big_mac kaže:
Testirao sam bateriju pa me zanima da li je normalno da u standby-u ode 3% baterije u roku od 5 sati?


To bi bilo oko 7 dana na čekanju u odnosu na 10 dana koliko veli Apple. Pa to i nije tako loše.
16.05.2016 | 21:02
Pozadinska aktivnost mi je ugašena, kako je onda moguće da aplikacije i dalje koriste pozadinsku aktivnost?! Nije neka velika potrošnja al svejedno me buni
Prilozi:
16.05.2016 | 21:20
gladhr2 kaže:
Pozadinska aktivnost mi je ugašena, kako je onda moguće da aplikacije i dalje koriste pozadinsku aktivnost?! Nije neka velika potrošnja al svejedno me buni


Znaci pozadinska aktivnost je jedno a osvježavanje aplikacija u pozadini drugo.Ako imas iskljuceno osvj. ap. u pozadini ne znaci da aplikacije nece biti aktivne u pozadini nego da nece osvježavat sadržaj,barem sam ja tako shvatio pa neka me neko demantira ako griješim.Ako želiš isključit pozadinsku aktivnost aplikacije moras otvorit multitasking i tamo izbrisat aplikacije.
16.05.2016 | 21:23
big_mac kaže:
gladhr2 kaže:
Pozadinska aktivnost mi je ugašena, kako je onda moguće da aplikacije i dalje koriste pozadinsku aktivnost?! Nije neka velika potrošnja al svejedno me buni


Znaci pozadinska aktivnost je jedno a osvježavanje aplikacija u pozadini drugo.Ako imas iskljuceno osvj. ap. u pozadini ne znaci da aplikacije nece biti aktivne u pozadini nego da nece osvježavat sadržaj,barem sam ja tako shvatio pa neka me neko demantira ako griješim.Ako želiš isključit pozadinsku aktivnost aplikacije moras otvorit multitasking i tamo izbrisat aplikacije.


Ahaa, nisam ja to onda dobro shvatio. Hvala ti na odgovoru
18.05.2016 | 18:34
ios 9.3.1

a66.tinypic.com/v5eouv.jpg



ios 9.3.2



a64.tinypic.com/250p3cl.jpg
19.05.2016 | 08:00
Na 9.3.2 mi noćas spalo za nekih 6 sati mi je pala baterija za 2-3% a na 9.3.1. mi je ostao postotak od navečer.. Vjerojatno nije nista
Prilozi:
19.05.2016 | 16:44
Meni na iPhone6 usage jedva 5h, čak i zna bit 4h. Napravio sam noćas rekalibraciju baterije, ispraznio ga do kraja pa ga ostavio par sati tako pa stavio punit preko 5h i onda napravio još hard reset pa ćemo vidjet ali zasad je baterija 58% a 2h usage. Nekako mi to slabo :/.. Jedino još nisam probao da ga postavim kao novi zbog poruka i svega što mi je poslagano..
19.05.2016 | 17:20
Lihto kaže:
Meni na iPhone6 usage jedva 5h, čak i zna bit 4h. Napravio sam noćas rekalibraciju baterije, ispraznio ga do kraja pa ga ostavio par sati tako pa stavio punit preko 5h i onda napravio još hard reset pa ćemo vidjet ali zasad je baterija 58% a 2h usage. Nekako mi to slabo :/.. Jedino još nisam probao da ga postavim kao novi zbog poruka i svega što mi je poslagano..



Nije ni meni puno bolje, a sumnjam da sam baksuz da je hardverski problem. Softwerski je garant jer imam kratko mobitel a prije zadnja 2 update nije bilo ovako.
19.05.2016 | 18:32
Hoće li pomoći ako vratim na tvorničke odnosno Set sa new?? Ako nece Dane radim to bezveze. I da napravim Restore kad to napravim?
19.05.2016 | 20:08
gladhr2 kaže:
Hoće li pomoći ako vratim na tvorničke odnosno Set sa new?? Ako nece Dane radim to bezveze. I da napravim Restore kad to napravim?


Baš sam čitao i čini mi se da je dosta ljudi pomoglo. Samo se ulogiraš u icloud i vratit će ti kontakti i notes koliko sam shvatio jedino poruke neće sačuvat. Tak da poruke treba prebacit. Mislim da ću i ja probat još to napravit kad uhvatim vremena.
19.05.2016 | 20:09
Lihto kaže:
gladhr2 kaže:
Hoće li pomoći ako vratim na tvorničke odnosno Set sa new?? Ako nece Dane radim to bezveze. I da napravim Restore kad to napravim?


Baš sam čitao i čini mi se da je dosta ljudi pomoglo. Samo se ulogiraš u icloud i vratit će ti kontakti i notes koliko sam shvatio jedino poruke neće sačuvat. Tak da poruke treba prebacit. Mislim da ću i ja probat još to napravit kad uhvatim vremena.


evo upravo radim to pa javim rezultate sutra
20.05.2016 | 13:37
Znaci baterija mi traje još kraće nije mi jasno nista
20.05.2016 | 18:39
Znam da nije ovo ta tema, ali kad se mučite s baterijom, da pokažem bateriju od prve iPad retina. Najčešće ga koristim kratko iz kreveta prije spavanja. Neznam kakva je unutra baterija, ali je ona ubojica

20.05.2016 | 19:02
cariblanco kaže:
Znam da nije ovo ta tema, ali kad se mučite s baterijom, da pokažem bateriju od prve iPad retina. Najčešće ga koristim kratko iz kreveta prije spavanja. Neznam kakva je unutra baterija, ali je ona ubojica



ne drži ti ovo vodu kad si dopunjavao XD haha

gladhr2@ ja nocas napravio set as new i mogu ti reći da mi je trenutno usage 3h i 50%. Obrisao sam i youtube i facebook app i samo linkao na home screen shorcute za safari. nisam još uključivao low power batery trenutno za ovaj test. A svijetlina mi je varirala između 35% i 70%.

inače mi je bez low power držao nekih skoro 4h. tak da ovo zasad ne izgleda loše ali da su kriminalne baterije u iphonenima to svakako.
20.05.2016 | 19:08
gladhr2@ ja nocas napravio set as new i mogu ti reći da mi je trenutno usage 3h i 50%. Obrisao sam i youtube i facebook app i samo linkao na home screen shorcute za safari. nisam još uključivao low power batery trenutno za ovaj test. A svijetlina mi je varirala između 35% i 70%.

inače mi je bez low power držao nekih skoro 4h. tak da ovo zasad ne izgleda loše ali da su kriminalne baterije u iphonenima to svakako.[/quote]

samo cu ti reci da sam danas napravio set as new znaci i necu ti nista govoriti za bateriju jos prije ponedjeljka jer me za vikend nema kuci a idem u podrucje gdje nema bas signala tako da ce mi 99% vremena biti ugaseni mobilni podatci znaci internet pa tek u ponedjeljak cu znati pravo stanje
20.05.2016 | 19:25
Nisam je ništa dopunjavao, čemu bi sam sebe lagao ? Istina je da sam ga spojio na air jel tamo imam coconutBattery, pa sam htio vidjeti u kojem je stanju baterija po kapacitetu od originalno projektirane, pogledao sam to i maknuo iPad s laptopa. Inače je iPad star četiri godine.
20.05.2016 | 19:42
Ma nisi da xD 37 dana stand by i 15h usage XD šta ga puniš 11 puta godišnje XD to mora da je neki iPad Special edition
20.05.2016 | 19:46
Hajahahahahahahahahahaha 11 puta godišnje ahahah češće punim aparat za brijanje
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 35 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO