Kupovina iPhonea 6 s njuškala
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kupovina iPhonea 6 s njuškala


30.09.2015 | 11:06
Pozdrav, moze pomoc.
Idem kupiti iPhone 6 preko njuskala (naci se sa covjekom naravno).
Budjet je 4500kn, iz ST sam.
Naime ovaj oglas www.njuskalo.hr/iphone-6/iphone-6-vakumi...mreze-oglas-14290066
namjeravam uzeti. Sto se covjeka tice, dobra iskustva otprije, ali nikada iphone.
Kaze nema racun, ali ima garanciju original, kaze kada se upali mob i aktivira pocinje teci garancija.
Pitam ga iz koje drzave je, kaze svi moji su za EU namjenjeni.
Pitam dal ce garancija vrijediti bez racuna, kaze nema brige u vezi tog.

Moze Vase pojasnjenje jeli ovo istina, i zna li netko kako nabavlja mobitele bez racuna i za ok cijenu.
Jer nezelim da sutradan policija pokuca, i odnese mobitel.
Unaprijed hvala.
30.09.2015 | 11:46
vrijedi garancija bez računa.

to su ti uglavnom telefonu uzeti na firmu odnosno produženje firminog ugovora pa dobiju hrpu telefona za zaposlenike (naravno po niskoj cijeni) koje onda ekipa dalje prodaje.

račun ti vjerovatno ne može dat jer mu treba za firmu a tebi ionako ništa ne znači jer te garancija pokriva i bez računa.

nemaš brige za policiju neće ti nitko kucat na vrata.

jedan savjet, uzmi zaključan jer je 200kn jeftiniji pa zatraži unlock kojeg ti naši operateri moraju besplatno odradit.
30.09.2015 | 14:35
Je ali ostali su samo otkljucani. Samo me strah da nije ukradena roba
30.09.2015 | 15:03
vigor123 kaže:
Je ali ostali su samo otkljucani. Samo me strah da nije ukradena roba


Ako te je strah da je ukradena roba, onda ga traži da ti samo pokaže račun gdje je naveden tvoj ser. broj. Vjerovatno ima jedan račun i na njemu desetak mobitela, ali moraju biti napisani ser. brojevi na računu.
30.09.2015 | 16:07
Ma kazem Vam lik radi na njuskalu 4 godine, na internetu dobra iskustva, ja imam iskustva sa Samsungom, bilo sve ok.
Sad neznam, iPhone je kompliciraniji kod servisa/kupovine.
Vjerujem da nije ukradena roba, cim ima Tmobile, VIP i slobodne.
Jer pitao sam za ostale modele sve raspordano, znaci da radi dobro, cijena je ok.
Samo me bunilo ja sam rekao imas li ovjerenu garanciju, kaze on da ima papir, on za iPhone netreba biti ovjeren, to je EU garancija, i dovoljan ti je to i serijsi broj, priznaju uredno.
Najdraze bi mi bilo, kada bi netko tko se BAS RAZUMIJE u iP nazvao covjeka i propitao ga u vezi garancije.
Znam da trazim veliku uslugu, ali nezelim se zeznuti, tako da molim nekoga, placam pice !
30.09.2015 | 18:24
Zar nema niti jedna dobra dusa, samo da nazove, pita sto se treba znati tocno, i napise ovdje.
Placam pivo, ako treba preko paypala.
30.09.2015 | 22:48
Nista onda, sutra idem uzet valjda bude sve uredu javim.

Moze li mi netko SLIKATI kako bi trebao izgledati APPLEOV jamstveni list?
Do ujutro 12h???
Pliz
30.09.2015 | 23:43
Jamstveni list izdaje uvoznik. Uvoznika iOS uređaja ima nekoliko. Originalni APPLE jamstveni list ti u HR ne znači bogzna što. Bitno je da na jamstvenom listu imaš upisanu adresu i ime firme prodavatelja, pečat i datum prodaje. Pa onda, ako si sumnjičav, nazovi tu firmu i provjeri kod njih da li su na taj datum prodali taj iPhone.
01.10.2015 | 00:45
Eh sad....ja njega nista ne razumijen kad on meni to ovako objasnjava.
Zato sam mislio ako netko moze provjeriti s njime, iskreno nerazumijem se u iPhone (cijeli zivot na Androidu-dosadio).
Placam pivo ako je iz ST, ako ne poslat cu mu novaca za razgovor.
01.10.2015 | 09:48
Kako kaže Tele2 reklama.... 'i tako će ostati zauvijek'. Dakle cijena će uvijek za flagship modele biti velika (kod Apple uređaja i veća) i to je tako.

Bojkot neće proći jer će uvijek biti ljudi koji ti to mogu priuštiti i to je ok. Oni koji ne mogu ili će se time pomiriti ili će nešto napraviti po tom pitanju (skupit lovu ili plakat u kutu što je isto ok).
01.10.2015 | 10:11
Znam da je puno,ali u ST nema niti jedna bolja ponuda a da je novi...jel nazvao itko?
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
01.10.2015 | 10:45
U oglasu piše: "HR garancija iz dućana", pitao bih ga kojeg dućana i onda provjerio u tom dućanu. Ako je slobodan uređaj onda ga je vjerovatno vani kupio i onda imaš Apple godišnju garanciju ali ga nosiš u njihov službeni dućan kojeg nema u Hr. Kad ga tamo doneseš oni ne pitaju za račun, samo provjere serijski broj i to je to.

Na tvom mjestu otišao bi na piće s likom, poslao serijski broj frendu neka provjeri i ako je sve ok kupio. Sumnjam da lik ne zna te stvari ako se bavi prodajom i znaš ga od prije, tako da nije to na slijepo i da ćeš nekome morati uplatiti novce bez da vidiš iPhone i samu osobu.
01.10.2015 | 13:31
rusty kaže:
Kako kaže Tele2 reklama.... 'i tako će ostati zauvijek'. Dakle cijena će uvijek za flagship modele biti velika (kod Apple uređaja i veća) i to je tako.

Bojkot neće proći jer će uvijek biti ljudi koji ti to mogu priuštiti i to je ok. Oni koji ne mogu ili će se time pomiriti ili će nešto napraviti po tom pitanju (skupit lovu ili plakat u kutu što je isto ok).


Ili neće kupovati više naj noviji model nego par generacija stariji.
01.10.2015 | 15:16
Ma da Vam iskren budem hvala za pomoc prvo.
Zatim, kada se ukuca serijski broj, pise da jos nije aktiviran, shodno time znaci da nije koristen, jer je vakum na paketu kaze.
Nista nije na slijepo, samo me brine garancija. Ja njega nista neshvacam ovako sta kaze za garanciju.
On kaze ima neku europsku garanciju 1 god OD AKTIVACIJE.
Sad ja pitam ima li pecate ducana kaze ne, to je najnormalnija garancija, vrijedi u svima iStyle ducanima.
Zovem Zagreb jeli istina, kazu da samo posaljes nam serijski broj, slike kvara, i ako je sve uredu saljes uredaj.
Jos jednom molim da netko STRUCAN!!!! (ne kao ja laik) nazove covjeka, pita da mu objasni kakva je garancija i kakav je to mob ako nema hrv garanciju i javi ovdje.
Ponavljam platiti cu mu, ljudi smo. Eto molim jos jednom, nekome ko se razumi je to sekund posla, a meni puno znaci, znam da sam dosadan, jer neda mi se ici nalaziti nisam bas u ST centru, imam voznje pa da nekupim.
HVALA!
01.10.2015 | 18:16
Ja nerazumijem ovog koji traži da neko za njega nazove lika u ST
01.10.2015 | 18:29
I jeli to problem?
cuo sam se ja sa covjekom 2 puta, ali jednostavno ja njega nerazumin nista sta govori, opcenito se nerazumin u iP (zadnji imao ip3gs)

Jel toliki problem ako se kuzis u iP pitat ga kakva je to garancija, i pitata ga jel izgleda kao sto bi i trebala ( jer pojma neman kako izgleda)
01.10.2015 | 19:09
I što će reć na telefon?
Meni ti je to malo gotovanski... nađi se s likom, pokaže ti jamstvo, nazoveš iStyle ili sličan apple servis i telefonski s njima provjeriš... stvarno nije teško i stvarno ne traje dugo, majke mi!
01.10.2015 | 19:11
Pa dobro. Sto cu pitati u iStyleu? Izrecitirat serijski broj i sta upitat?
01.10.2015 | 19:34
havdic kaže:
I što će reć na telefon?
Meni ti je to malo gotovanski... nađi se s likom, pokaže ti jamstvo, nazoveš iStyle ili sličan apple servis i telefonski s njima provjeriš... stvarno nije teško i stvarno ne traje dugo, majke mi!


Danasnji ljudi bi kraj vode zedni ostali.

Odi na kavu sa covjekom i nek ti objasni. Nazovi iStyle, objasni o cemu se radi i to je to.

Nisi ni nazvao ni potrudio se. Za sebe radis, ne za druge.

Znas kako se kaze?

Tko se srami, ostane gladan.
02.10.2015 | 03:45
Evo ti mog savjeta. Odustani id kupnje i kupi si neki telefon za kojega znaš i pitanja i odgovore. Ovako trpaš vikalicu sa glupostima. Ja da prodajem telefon i da mi dođe kupac koji nezna šta kupuje. Ja bi odustao od prodaje
02.10.2015 | 06:44
vigor123, ajde polako i smiri živce.
Račun kao račun ti na Apple proizvodima nije toliko bitan.
Svaki od njih, bilo kompjutor, tablet, telefon, sat se registrira pri prvom uključivanju i od tada mu počinje teći garancija.
Što znači, možeš ih kupiti primjerice MacBook ili iPhone, držati ih zapakirane u kutijama 6 mjeseci, i tek onda ihizvući i prvi puta upaliti - e garancija ti počinje vrijediti OD TOG DANA.
I ukoliko se mobitelu nešto desi, možeš ga odnjeti u bilo koji od hrvatskih autoriziranih reselera što imaju i servise (poput iStylea, Storea, Filexa...) bez ikakvog papira, jer oni će po serijskom broju uređaja znati vrijedi li mu još garancija, ili ne.
A isto tako možeš znati i ti.
Postoji Apple stranica u koju ukucaš serijski broj svog uređaja, i odmah ti se izlista koji je to uređaj, koliko je star i vrijedi li mu garancija.
Sada naravno, postoji stvar jednogodišnje garancije od Apple-a, i trogodišne garancije od AppleCare+ opcije - ali i to je isto - samo dulje za dvije godine i to moraš doplatiti.
Evo ti link:
selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

I to je to - ne treba ti ništa drugo, 100 posto.
02.10.2015 | 07:56
Ta fora "kad ej aktiviran počinje teći garancija" ni meni ne drži vodu. Za svaki uređaj koji sam kupio mi je prodavač ispunio garantni list na kojem je napisan datum kupnje.
02.10.2015 | 08:08
Evo sa apple-ove stranice: Apple, as defined below, warrants this Apple-branded hardware
product against defects in materials and workmanship under normal use for a period of ONE (1) YEAR
from the date of retail purchase by the original end-user purchaser (“Warranty Period”).
02.10.2015 | 09:34
Ja sam kupio iPhon 4s prije dvije godine u T mobile Web shopu i na garantnom listi ima samo štambilj od T mobilea. Nema ni datuma ni potpisa trgovca. Garancija mi je tekla od dana kad sam aktivirao telefon.
02.10.2015 | 11:41
od trenutka aktivacije uređaja idućih godinu dana imas garanciju na iPhone bez obzira na račun.
Ako si siguran da nije ukraden, ako imas povjerenje u prodavaca, slobodno kupi uređaj....

Ja sam nosio svoj 5s model kupljen u Kini a proizveden za Australijsko trziste, bez racuna i icega o uređaju sam dobio novi.
02.10.2015 | 14:16
E pa to me jedino zanimalo. Covjek je pouzdan, to nema brige, vjerojatno preko firme kupuje (jer ima firmu u ST, bavi se necim drugim)

Nista uzimam pa sta bude, samo da nedodje policija kuc kuc i dobro je.
Hvala svima
02.10.2015 | 16:23
www.njuskalo.hr/iphone-6/iphone-6-64gb-r...mreze-oglas-12953817

ovaj se cini jos bolji.
Vidite ima otpremnicu, racun tcom i garanciju urednu, a cijena ista.
Jel otpremnica sa slike izgleda ok?
02.10.2015 | 17:40
A koji ce ti klinac od 16GB? Uzmi si 64Gb
02.10.2015 | 17:51
A koji će ti klinac od 64GB? Uzmi si od 16GB.
Papiri izgledaju autentično.
02.10.2015 | 18:06
Papiri su ok, nego nema racuna. Jel dosta otpremnica, kaze da.
Ako jest, sutra uzimam napokon, ovo je najbolje sto sam nasa
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 sati, 11 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.47 Seconds

Provided by iJoomla SEO