iPhone 6 slušalice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 6 slušalice


18.10.2014 | 18:09
Ovako, imam na nekoliko dana iPhone 6 na testiranju i ono što sam primjetio tijekom slušanja glazbe je da su slušalice s kojima dolazi nemjerljivo bolje od onih s kojima je dolazio iPhone 5 kojikoristim u svakodnevnoj uporabi. Zvuk je nenormalno glasniji, a bas bolji - i nije do uređaja, već do slušalice, jerbo iste rezultate dobijem i kad ih spojim na iPhone 5.

Pitanje glasi ovako - jesu li slušalice s kojima dolazi iP6 neka nova verzija earpodova s kojima je došao iP5 i 5S? Nigdje nisam primjetio da su govorili o poboljšanju slušalica na iP6 eventu, a čini se kao da je ovo drugi model po perfomansama, mada izgledaju krajnje identično.

U nekoliko trgovina u Zg gdje sam pitao isto, prodavači su također bili zbunjeni i govore da su to jedne te iste slušalice - no to nemre bit točno, čuje se već na prvi ton.

Može mi netko razriješiti dilemu i ako zna - gdje se zasebno i po kojoj cijeni u Zg mogu nabaviti baš te slušalice s kojima dolazi iPhone 6?
18.10.2014 | 18:42
Iz iskustva govorim, svaki put kada izvadim nove apple slusalice, i koristim, puuuuuuno su glasnije nego apple slusalice koje sam do sada koristio. svaki put, ali bas svaki. to je samo znak da se nakon nekog vremena istrose. tako da to vjerojatno jesu iste iste, samo sto su nove pa zvuce bolje. naviknut ces se nakon par dana i opet ce nakon nekog vremena biti na istom.
18.10.2014 | 18:55
Ugh, nisam mislio da se slušalice mogu "istrošiti" na taj način i to nakon manje od godinu dana prilično umjerene uporabe. No hvala na odgovoru, dobro je znati ako je to šablona s Appleovim slušalicama kako kažeš.
18.10.2014 | 20:40
Kupi si poštene slušalice, a ovo sranje koristi za handsfree.
Niti jedne nisu dobre i na granici upotrebljivosti.
18.10.2014 | 22:49
Nisam audiofil pa su mi sasvim u redu za reprodukciju glazbe.
19.10.2014 | 02:55
Nisu uopce bolje slusalice, vec su samo nove. Usporedio sam nove, nekoristene od iPhone 5 (jer ih ne koristim) i iPhone 6. Ista stvar 100%.

Vremenom se zapuse ovi tanki utori na slusalicama i na mrezicama, pa budu tise nego kad su bile nove.

Samo sanjaj da ce Apple dati bolje slusalice sada kada su kupili Beats, bice sve gore i gore da ne kanibaliziraju prodaju skupljih modela
01.11.2014 | 16:21
Off topic i kakva je 6 ica? U pon idem po nju
01.11.2014 | 16:27
reci nam ti u utorak.
01.11.2014 | 18:25
lunahor kaže:
Off topic i kakva je 6 ica? U pon idem po nju

Ista kao i 5ica samo malo veca
IMO stvarno nista impreisvno, ima frend vec par tjedana i zapravo sam iznenadjen koliko sam ravnodusan. Je, ljepo to radi i vece je, brze, jace nego prije ali meni je to sve isti vrag zadnjih par godina, prakticno nema nikakvih pomaka ni novih featurea. Ja jos uvijek imam 4ku i kad pogledam koliko je sve napredovalo od onda do danas ne vidim neku veliku promjenu :/
01.11.2014 | 19:13
Ja sam isla u petak po 6 icu i falilo mi dva dana da imam pravo uzet uz produzenje pretplate .. Poludila sam :lol
03.11.2014 | 17:53
Evo ga, sestica udomljena krasna je , brza ,veliki ekran , sve super
03.11.2014 | 18:33
I koliko te došla?
03.11.2014 | 20:00
2290 odmah te uz tarifu L u vipu i 100 kn mjesecno 24 mj. 5 icu prodala u dva sata tak da sam na nuli u startu (peticu kupila za 1600 kn pred dve g).
03.11.2014 | 20:25
Bas sam malo gledao te tarife i, bez uvrede ikome, meni su te cifre sulude :/
Dakle ta nekakva srednja L tarifa je 290kn mjesecno (100 mob+190 tarifa) + 2400kn casha na 2 god. Znaci to je ukupno 9360kn u 2 god za fckn mobitel i njegovo koristenje?!
Za usporedbu ja sam 4ku kad je izasla platio 1500kn + 125kn mjesecno na 2 god, znaci upola manje. Ne kuzim sto su nasi operateri zabrijali sa 6icama?
03.11.2014 | 20:42
Tarifa ko tarifa je ok, i do sada sam imala do ljeta onu neku tarifu sve za mene 400 pa na pol dok god produljujem , dakle racuni su mi bili oko 290-300 kn uvijek, u ljetu sam presla na L tarifu uz nadoknadu naravno , da bi sad opet imala racune oko 300 kn . Ok prije nije bilo te otplate moba al je tarifa bila nepovoljnija pa si opet dosao na isto. No nema druge ak oces dobar telefon. Ni u kojojoj mrezi nije bolje. Za 2 god. mob ce me doci oko 4500 kn, a ne 9000 jer bi tarifu ionak imala i to ovu L. U njoj su mi svi pozivi prema svima neograniceni , 2 gige neta , i minute u eu te mb u eu , bez uspostave poziva. Ne vidim kako drugacije kupiti iphone.
03.11.2014 | 20:45
Pa i 5 s je vec imala lude cijene . Mislim da se razumijemo, ne mislim ja da je ovo ok il povoljno nego da nema drugog nacina ak hoces novi mob. I nije tu samo iphone u pitanju. Gledala sam s5 samsung i on je samo malo jeftiniji , 1690 kn plus 100 kn mj i ista tarifa, ma helou. Bzvz. A trojsku sam platila 500 kn pred 4 g. U istoj tarifi, 5 icu za 1650 kn a ovaj 2290.
03.11.2014 | 21:26
Meni su to cifre da boli glava
03.11.2014 | 21:47
ovo sto se mora dodatno placati 100 kn nadodano na pretplatu je suludo. nikad necu tako kupiti telefon. uvijek, mobitel plus tarifa i nista vise.
03.11.2014 | 21:59
stefanjos kaže:
ovo sto se mora dodatno placati 100 kn nadodano na pretplatu je suludo. nikad necu tako kupiti telefon. uvijek, mobitel plus tarifa i nista vise.


Ti imas nekoga u Australiji?
Ja bi isto da mi netko dofura telefon iz daleka i onda bi isto tako pricao. Ja sam malo usporedio i ispada da drzi vodu jedino tarifa koja je manja od 111kn (onda da kupiti unlock iP6 16GB obicni). Plus je skuplji 100€, a u T-Comu je skuplji 700kn, tako da je li-la to.
04.11.2014 | 17:31
stefanjos kaže:
ovo sto se mora dodatno placati 100 kn nadodano na pretplatu je suludo. nikad necu tako kupiti telefon. uvijek, mobitel plus tarifa i nista vise.


Suludo je, glupo je, ali je najbolji način.

Da objasnim:

Uzeo iPhone 6, 64GB u HT - cijena odmah u startu 1400 kn + 100kn mjesečno i pretplata 190 kn (tako nekako, pričam napamet). To je u dvije godine cca: 3800 za uređaj. Pretplatu ne računam jer je ionako plaćam, uzeo novi uređaj ili ne.

Sad sam odabrao opciju da ODMAH u startu platim uređaj, tako da nemam tih 100kn na računu i cijena mobitela je narasla za mislim 1000 kn ili tu negdje. Više puta sam pokušavao i uvijek isto.

Dalje, to plaćanje na rate je tak i tak nebitno, jer sam provjerio, ti slobodno možeš na idućem računu na kojem će dakle biti cifra 100+190+neke sitnice, nadoplatiti i sve ostale rate ako želiš, dakle, ne platiti 390 kn već 2790 kn i od slijedećeg računa više nećeš imati rate. Navodno na samom računu bilježe preostali iznos rata, tako da ga možeš svojevoljno smanjivati...

Ponavljam, suludo mi je da im je bolja opcija da platim manje u startu i na rate, nego da platim odmah, ali to su njihovi problemi, ne moji

Druga je priča što im je web shop za kurac, nema trackinga, naplate uređaj odmah a dostavit će ga slijedeći tjedan i tako već drugi tjedan
04.11.2014 | 18:28
Kad bi cijene bile kao što si karikirano rekao, to bi bilo odlično, no ako uređaj platiš ODMAH bi bio oko 4700 kn, znači skoro 3.5x više od navedenih 1400.
Bilo bi dobro da baciš realne cifre, možda ti znaš što drugi ne znaju, pa da se i mi malo ogrebemo.
04.11.2014 | 19:00
Evo ti konkretno. Da si malo prolistao forum, nasao bi
Gledam na T-Comu nešto.
Tarife XL ili L
Sama tarifa mjesečno košta XL - 225.-, L - 165.-
Ako se uzme telefon iPhone 6 16GB može se na rate ili odjednom.
Ako se plati odjednom tada je:
XL pretplata 225.- + 3.898.- za telefon -> 9.298.- ukupno trošak
L pretplata 165.- + 4.598.- za telefon -> 8.558.- ukupno
Ako se uzme na rate:
XL - 190.- + 1.098.- + 100x24mj -> 8.058.-
L - 135.- + 4.198.- + 40x24mj -> 8.398.-

XL tarifa daje 500min ostali, unutar mreže free i 2GB, a L tarifa je 200min, 200 SMS i 1GB.

Ako odaberem L tarifu bez telefona, plačati ću 3.960kn + 5.382.- (699€) -> 9.342.-
XL tarifa je u ovoj kombinaciji još nepovoljnija 10.782.-
Sve na bazi 24 mjeseca.
Pošto mi se neda raditi analizu za VIP, a o preostala dva operatera uopće ne razmišljam (jer su II. klasa), možda ima netko volju to napraviti za VIP.

Baš sam kliknuo VIP.
L tarifa ima flat sve, a smanjenje brzine nakon 2GB (što je meni isto kao i XL tarifa u T-Comu).
Cijena 190.- x 24 + 100x24 + 2399 ->9.359.- ili za keš telefon 9.259.-
Ne vidim zašto je netko rekao kako je VIP jeftiniji.
04.11.2014 | 19:30
Joj zabac.
Da si ti dobro citao onda nebi ponavljao post iz druge teme na koju sam vec komentirao. Moj predhodni post je bio upucen da nam Vanjuska da konkretne uvjete pod kojima je on ugovarao, mozda nesto sto nije na stranicama hrvatskig telekoma.
04.11.2014 | 19:34
Hebaj ga!
Vidiš kako prića napamet, jer se ne sjeća.
04.11.2014 | 19:36
@Zabac istina, imam nekog u australiji. ali mobitel nisam, niti necu vuc od tamo. jer mi se ne isplati

mobitel sam kupio pred tri tjedna, iphone 5s, 16 gb. kostao me 2898kn u grupnoj tarifi koju dijelimo roditelji i ja.

ja sam htio sesticu, ali sam znao da ce napuhat cijene pa sam uzeo 5s prije izlaska 6ice. na kraju mi je bilo bas drago sam uzeo jer je 5s ostao(u toj tarifi) na istoj cijeni. a 6ica je 1000kn skuplja. nisam namjeravao potrositi cijelu jednu placu na 6icu.


kad odem u aus, rado cu donijeti mobitel kojima treba. samo neznam ni kad idem haha, roditelje mi se neda tlacit jer dok se njima objasni zasto kupujem drugim ljudima mobitel pa jaoo hahaha


ali imao sam i ja opciju placati 100 kn mjesecno stim da mi ovih 2898 se smanji na nekih 1200(nisam siguran za ovaj iznos) ali sam odbio i platio odmah punu cijenu. tako mi vise pase

tarifa je inace 300kn, plus sto placamo mparking pa nas dode nekij 400tinjak kuna na nas troje.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 44 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (495)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.19 Seconds

Provided by iJoomla SEO