iOS 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 8


27.09.2014 | 13:58
Još čekam s updateom, da se ovi iz RBA pokrenu i updejtaju svoju aplikaciju.
Stoka nesposobna
27.09.2014 | 20:13
Ja također ne primjećujem nikakvu razliku u brznini rada / responzivnosti (ni + ni -) dakle tu je sve OK, ali vidim da mi WiFi Sync više ne radi!? Odn. radi nakon reboota iPhone-a neko vrijeme, a onda se uređaj opet izgubi s popisa Devices... Gledajući po Netu, izgleda da je to za sada ”known issue”

iTunes 12.0.0.117, Yosemite PB3
27.09.2014 | 22:16
Ma taj WiFi sync ionako više ne radi nego radi... Meni je radio sporadično i na iOS 7 i Mavericksu... I dalje je isto sa iOS 8 i Mavericksom... Više ne radi nego radi...
27.09.2014 | 23:56
Resetiranje routera pomaze u rjesavanju tog problema. Proguglaj taj problem, ima tutoriala.
28.09.2014 | 12:42
Ovo sto su napravili sa spremanjem fotki je malo zesca glupost
Sve su strpali zajedno...cloud, camera roll i delete foto...za ne povjerovati! I kako da ja sada znam sto je u fonu a sto u oblaku? Nikako, na zalost! Recimo zelim obrisati fotke iz fona da si oslobodim memoriju, posto su one vec prebaceni u oblak, barem je to tako do sada bilo, ali ne, zasto bi ja to radio, kada Apple zna da to tako nije dobro, oni donose revolucionarno rjesenje i sve trpaju u jedno, pa se ti korisnice je3i.
28.09.2014 | 17:12
Evo jednog problema koji se pojavio nakon instalacije iOS 8:
Imam iPhone 5, iPad 4 i iPad2, na sva tri je instaliran iOS 8 i iWork aplikacije Pages, Keynote, Numbers u kojima koristim iCloud sync... Taj sync radi na svim uređajima i u svim aplikacijama osim u Pages na iPadu 2...
Nakon instalacije iOS-a 8 se tu očito nešto zblesiralo...
Znači, otvorim Pages i ne vidim niti jedan dokument spremljen u iCloudu.
Ako odem u Settings-Pages-use iCloud i to stavim na "ON", onog trenutka kad otvorim Pages aplikaciju se to automatski vrati na "OFF", i tako svaki put, jednostavno neće ostati na "ON"... Na tom istom iPadu 2, isti taj iCloud sync radi u aplikacijama Keynote i Numbers... Znači, samo Pages zeza...
iPad je restoran, set up as new, izbrisan iCloud račun, pa ponovno napravljen, izbrisana je aplikacija Pages, pa ponovno instalirana... Ništa nije pomoglo...
Čak niti Apple support, koji sam zvao, ne zna u čemu je problem...
Pa eto, ako netko ima neku ideju kako to riješiti... Plaćam rundu...
28.09.2014 | 18:19
Jos jedna glupost...netko te zove i na lockscreenu povuces slide desno (bolje je odradjen nego na ios7.0) i sad...slide prelazi u crveni gumb koji se pomice na sredinu...sve on to lijepo odradi, ALI..postoji kasnjenje do uspostave poziva..znaci slide i onda tisina (nema treuntne uspostave kao prije).
Na ranijim verzijama toga nije bilo.
29.09.2014 | 10:28
robee kaže:
Ovo sto su napravili sa spremanjem fotki je malo zesca glupost
Sve su strpali zajedno...cloud, camera roll i delete foto...za ne povjerovati! I kako da ja sada znam sto je u fonu a sto u oblaku? Nikako, na zalost! Recimo zelim obrisati fotke iz fona da si oslobodim memoriju, posto su one vec prebaceni u oblak, barem je to tako do sada bilo, ali ne, zasto bi ja to radio, kada Apple zna da to tako nije dobro, oni donose revolucionarno rjesenje i sve trpaju u jedno, pa se ti korisnice je3i.


Smanji doživljaj

Photos iOS8 Explained
29.09.2014 | 11:38
Hm..ne mogu smanjiti dozivljaj kada stalno forsaju i namecu nesto svoje kao odlicno a korisinke nitko ne pita....pun je net nezadovoljnih korisnika...
Sve su strpali u jedno i meni to nije prakticno. Ako ukljucim cloud, onda mi u taj jedan folder povuce sve sto je u cloudu a tamo su mi vec fotke koje sam napravio sa telefonom. Ne mozes znati kada ce ih prebaciti u cloud, pa da ih obrisem. Brisanje je isto postalo nepotrebno komplicirano. Obrinano nije obrisano, vec samo premjesteno u drugi folder, pa da bi obrisao imas korak vise..totalno nepotrebno i neprakticno.
Zasto ne postoji mogucnost da si ponovo stavis stariju ver. os-a?
29.09.2014 | 12:03
robee kaže:

Zasto ne postoji mogucnost da si ponovo stavis stariju ver. os-a?


imao si tu mogućnost jedno vrijeme
29.09.2014 | 12:23
robee kaže:
Jos jedna glupost...netko te zove i na lockscreenu povuces slide desno (bolje je odradjen nego na ios7.0) i sad...slide prelazi u crveni gumb koji se pomice na sredinu...sve on to lijepo odradi, ALI..postoji kasnjenje do uspostave poziva..znaci slide i onda tisina (nema treuntne uspostave kao prije).
Na ranijim verzijama toga nije bilo.


O itekako je bilo toga na iOS7. Tri puta kažem Halo dok mi netko ne odgovori.
U Apple svijetu update već odavno ne znači i poboljšanje.
29.09.2014 | 12:33
Znam da ponekad ne blokiraju odmah downgrade, no zasto ta mogucnost je ostane stalno? Ako nekome nesto ne odgovara u novijoj ver., vratis se na staru i to je to. Prije ce na taj nacin zadrzati korisnika nego ovako...
Ja sam bio do nedavno na 7.0.4 i s tom ver. nisam imao nikakvih problema a call je isao trenutno sa povlacenjem na lockscreenu. Zato me i sokiraju takve stvari..kao stalno nesto popravljaju i onda se neke najosnovnije stvari zakompliciraju do kraja.
29.09.2014 | 12:48
robee kaže:
Znam da ponekad ne blokiraju odmah downgrade, no zasto ta mogucnost je ostane stalno? Ako nekome nesto ne odgovara u novijoj ver., vratis se na staru i to je to. Prije ce na taj nacin zadrzati korisnika nego ovako...
Ja sam bio do nedavno na 7.0.4 i s tom ver. nisam imao nikakvih problema a call je isao trenutno sa povlacenjem na lockscreenu. Zato me i sokiraju takve stvari..kao stalno nesto popravljaju i onda se neke najosnovnije stvari zakompliciraju do kraja.


Zato jer starije verzije imaju vjerojatno neke sigurnosne propuste i tome sl. Kako je kod amerićanaca poznato da moš tužit i osobu koja je prdnula pored tebe, takvi kao Apple se ograđuju u tim situacijama ako ti se dogodilo nešto nepoželjno ako nisi nadogradio najnoviji OS.+ još naravno X drugih razloga
Bar ja to tako doživljavam.
29.09.2014 | 17:59
Bože sveti, sad mi se ruši i Mail. Otvorim mail i vidim da krene plava traka, povlaci mail(ove) i samo se zatvori. Ponovo otvorim i mailovi su skinuti. Ali ono, čemen to rušenje? Kao i Settings. Barem 2x na dan.
Moze savjet? Napravio bih iPhoneu Set as new ali gubim onda slike. Slike imam backupirane na DropBox ali ne i filmiće. Pitanje, da li cu onda morati importirati slike u iPhone preko iTunesa i da li to znaci da ce mi onda "stare" slike biti u nekom folderu imena "ime_foldera_od_kuda_importiram" ali svejedno ću ih vidjeti pod Photos?
Argh, mrzim kad šteka i sad se kolebam sa tim Set as new ili da živim sa sporadičnim rušenjem Settings a sada i Maila. Pitam se hoce li se nesto trece/cetvrto pocet rusiti.
Još jedna stvar aplikacije poput Vibera, Whatsappa i Hangouts Sopot prije su imale opciju u Settingsima pristupa mikrofon sad te "opcije" nema, mikrofon radi ali me iOS nikad nije pitao za tu aplikacija može li pristupiti mikrofonu.
29.09.2014 | 20:46
Nebih radio restore pa set as jer neces postici nista, isto se i meni desava, radije cekaj update i vidi hoce li rjesiti ove neke sitnice, a ima ih, a radio sam set as new.
30.09.2014 | 05:11
Hvala vam svima sto javljate probleme jer ja se jo drzim iOS6-ice.
30.09.2014 | 09:09
Navodno novi bug - Izbjegavajte Reset Settings opciju ili gubite sve unutar iCloud Drive-a, permanetno. Također to će se syncat sa Yosemite strojem pa će iWork datoteke i tamo nestati.

mashable.com/2014/09/30/ios-8-bug-erase-...ash-com-Tw-main-link
30.09.2014 | 10:09
JOHN kaže:
robee kaže:
Znam da ponekad ne blokiraju odmah downgrade, no zasto ta mogucnost je ostane stalno? Ako nekome nesto ne odgovara u novijoj ver., vratis se na staru i to je to. Prije ce na taj nacin zadrzati korisnika nego ovako...
Ja sam bio do nedavno na 7.0.4 i s tom ver. nisam imao nikakvih problema a call je isao trenutno sa povlacenjem na lockscreenu. Zato me i sokiraju takve stvari..kao stalno nesto popravljaju i onda se neke najosnovnije stvari zakompliciraju do kraja.


Zato jer starije verzije imaju vjerojatno neke sigurnosne propuste i tome sl. Kako je kod amerićanaca poznato da moš tužit i osobu koja je prdnula pored tebe, takvi kao Apple se ograđuju u tim situacijama ako ti se dogodilo nešto nepoželjno ako nisi nadogradio najnoviji OS.+ još naravno X drugih razloga
Bar ja to tako doživljavam.


Ma to je samo Apple-ovo forsanje...uvijek postoje ona sitna slova za procitati sa kojima se mogu ograditi od svega ako radis downgrade
Zasto onda mozes na Mac instalirati osx koji zelis?
------
Napravio full restore...ode sve
Prvo sto cu od sada kod svakog Apple proizvoda napraviti je blokirati taj fakin' cloud.
30.09.2014 | 21:38
Imam iOS 8.0.2 na iP5. Ne radi to bas kako sam ocekivao. Baterija traje kao i na iOS7, ali ima hrpa nekih sitnih bugova. Smrzava se cesto, popup notifikacije poruka i ostalih aplikacija se cesto ne daju maknuti s vrha ekrana, facebook aplikacija prelazi preko vrha ekrana gdje je oznaka mreze, signala, baterije i sl., onda, jucer ga nisam mogao pokrenuti iz zakljucanog moda. Nisam ga mogao otkljucati, nisam ga mogao niti ugasiti, nisam se niti mogao javiti na dolazni poziv, jer slide nije radio. Pomoglo je jedino ono ubijanje s drzanjem gornje tipke i home tipke. Ima toga jos, ali se sad ne mogu tocno sjetiti. Uglavnom, da, glup sam sto stavljam nove verzije softvera cim izadju. Ocito sam naivac koji nekako vjeruje da ce to sve biti fino i ugladjeno, prakticki - odmah. Nekad je i bilo. To je ujedno i bio glavni razlog mog prelaska na iOS. No od sada ne vjerujem vise ni novim iOS-ovima, a bogami ne vjerujem niti novom OSX-u.

U svakom slucaju, koliko god nove opcije izgledale primamljive, nece me vise natjerati na "early adopt". Sve sto od sada izadje, prvo pustam cca godinu dana, pa cu tek onda procjeniti hocu li instalirati ili ne.
30.09.2014 | 22:42
Žalosno, ali istinito.
Nas nekoliko upozoravalo je na to.

EDIT:
A za sve su krivi Bankaroidi.
30.09.2014 | 23:15
Ne, krivi smo mi što im dozvoljavamo da nam vladaju.
01.10.2014 | 03:58
Na mom 5S sam uradio upgrade (OTA) iz samog telefona. Nisam isao niti Set as new, jednostavno sam prepeglao stari OS novim.

8.0.1 sam preskocio jer nisam ni vidio da je izasao, tako da sam odmah instalirao 8.0.2.

Da kucnem u drvo NIKAKVIH problema. Dajte neki vas problem da probam reproducirati, ali stvarno kod mene sve odlicno radi. iCloud ne koristim, tako da tu ne mogu pomoci

Ja sam imao problemcica sa tipkovnicama recimo, ali se ispostavilo da su to glitches u samim apps koje nisu bile nadogradjene (Viber, Skype, etc).

I recimo 5-6 aplikacija nisam uopce mogao koristiti do jucer (uglavnom igre) jer developeri nisu izdali update sa iOS8 support, ali to ne mogu Apple kriviti.

Sve u svemu ja super zadovoljan.
01.10.2014 | 06:14
Kod mene isto sve OK, IP5 radi nez nekih vecih promjena, a IP4s je malo isporeniji, ali u prihvatljivim granicama. Puno bolje nego cetvorka na ios7 kad je izasao.
Da li mo netko moze reci kako je nekima sve ok, a nekima nista nevalja, kad svi na iste uredjaje instaliramo isti ios. Koliko vidim nije samo do ocekivanja nego i do stvarnih problema.
01.10.2014 | 08:25
bkrstic kaže:

Da li mo netko moze reci kako je nekima sve ok, a nekima nista nevalja, kad svi na iste uredjaje instaliramo isti ios. Koliko vidim nije samo do ocekivanja nego i do stvarnih problema.

Mozda ovisi o ostalim apps i settingsima.
01.10.2014 | 09:24
Malo offf....mislim da smo svi mi prilicno velike ovce i da stvarno previse dozvolimo. Kako je moguce da Apple ne moze izbaciti taj jedan jedini ios jednom godisnje bez tako ruznih i bedastih bugova? Stvarno imam dojam da im kvaliteta pada i da vec neko vrijeme lagano plutaju na staroj slavi
Koliko ljudi radi na zavrsnom testiranju? Kako je moguce da ti zamrzne slide kod poziva? Zar takve probleme nismo trebali imati kod ios 2.0?!
Mislim, moguce je da ti se podkrade neka sitnica, ali sve vise se vidi da to nije samo poneka sitnica.
Kada sam nedavno napisao da mi se nakon win-a prelazak na osx, osx cini nestabilan i bugovit, vecina je odmah na mene bacila drvlje i kamenje...no ja ostajem kod svoje tvrdnje...daleko je i taj osx od onoga za sto se predtavlja, na zalost...
01.10.2014 | 09:29
Tako je, iPhone je mali kompjuter, možda netko instalira 5 aplikacija, a onaj drugi 500, pa mora biti razlike
Kad ima problema, uvijek je dobro prepeglati sa set as new opcijom, prije toga backup napraviti pa si miran.

Kod mene iP5 sve OK, kod žene 5S isto tako. Budem kad nađem vremena i detetu na 4S stavio, a možda pričekam 8.1.
01.10.2014 | 16:28
5s odlicno sve,Air takodjer,zenin 4s mrvicu sporiji,al sasvim ok. Kako neko rece,bolje nego ios7 na ip4.
01.10.2014 | 16:52
gledajte ljudi, ja vec neko vrijeme mislim napisat mail cooku. navodno da ih i cita.

Nego, da sastavimo jednu sablonu, kako smo nezadovoljni ovim dogadanjima. I posaljemo svi isti dan?

Nije da sad ja patim zbog appleove propasti, ali ako meni znaci usporenost u radu. Onda me brine.. Pa ga mozda pukne nesto. Sta kazete?
01.10.2014 | 17:27
Dobra ideja. Otvori temu i napiši svoj prijedlog teksta pa da ga eventualno malo doradimo i dogovorimo kad šaljemo.
01.10.2014 | 18:56
Hocu, samo da uhvatim kojih pol sata.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 38 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

temeljnik, tino1, Anonimci (318)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO