iOS 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 8


02.10.2014 | 21:25
Evo da prijavim jedan bug koji imam na iOS 8.0.2 (iPad Mini).

Ako hocu pobrisati app, ikone pocnu mrdati se ali ne da mi da pobrisem, zaglavi se sve i restarta se iPad. I tako svaki put ako hocu brisati. Pa ako netko ima iPad mini i iOS 8.0.2 neka proba dali njemu radi ok.

Hvala
02.10.2014 | 21:48
Defou kaže:
Evo da prijavim jedan bug koji imam na iOS 8.0.2 (iPad Mini).

Ako hocu pobrisati app, ikone pocnu mrdati se ali ne da mi da pobrisem, zaglavi se sve i restarta se iPad. I tako svaki put ako hocu brisati. Pa ako netko ima iPad mini i iOS 8.0.2 neka proba dali njemu radi ok.

Hvala


Obrisao 5-6 appova bez problema. iPad mini non retina Wi-Fi 16 GB
08.10.2014 | 17:39
Samo se hvalim iP5s sa iOS 8.0.2. Tj to je više test nego hvaljenje.. Bez 3G i WiFi (palio kad je bilo neophodno npr provjera maila), Location i Background refresha, zalockan što više moguće, stavljanje u aeroplane mode preko noći, notifications svedene na minimum.. i eto koliko traje..
2014-10-0815.23.37.png
09.10.2014 | 09:58
Yonkis kaže:
Samo se hvalim iP5s sa iOS 8.0.2. Tj to je više test nego hvaljenje.. Bez 3G i WiFi (palio kad je bilo neophodno npr provjera maila), Location i Background refresha, zalockan što više moguće, stavljanje u aeroplane mode preko noći, notifications svedene na minimum.. i eto koliko traje..
2014-10-0815.23.37.png


Sve je to super, ali, ne gubiš li time razlog što imaš taj mobitel? Lako za 3G, no da idem i WIFI paliti gasiti svako malo, popizdio bih brzo. A location i background refresh su mi bitne. Airplane mode po noći nema smisla jer mi je tada ionako na punjaču i backupa se i osvježava redovito...
09.10.2014 | 10:09
Ja imam sve upaljeno na iPhone 5 i nikada ništa ne gasim... Mogu reći da mi je iOS 8.0.2 popravio trajanje baterije za jedno 15 - 20%, stvarno primjetno duže traje... Znam da mnogi ljudi doživljavaju upravo suprotno, ali eto, valjda sam ja imao sreće...
09.10.2014 | 10:19
ma ne, to je bio samo test, da vidim koliko može izdržati baterija zlu ne trebalo. znači da 4 dana bi mogao izdržati samo na "telefonu".. Backround refresh nisam baš "pohvatao", ne vidim neku preveliku korist.. može primjer iz prakse?
10.10.2014 | 09:34
Još jedan bug u iOSu kod mene. Nakon što napravim update aplikacija preko iTunesa ostanu mi u iPhoneu i ne maknu se iz App Storea (kad ga otvorim nakon updatea), hoću reći da vidim da su updateane i nudi mi Open. Prije bi se maknule nakon što su bile updateane.
10.10.2014 | 11:14
Yonkis kaže:
Backround refresh nisam baš "pohvatao", ne vidim neku preveliku korist.. može primjer iz prakse?


Aplikacija je u pozadini, ali i dalje osvježava sadržaj tako da kada je pozoveš, odmah je sve tu i ne moraš čekati da posebno učita i downloada zadnju verziju. Sve ovisi od aplikacije do aplikacije, meni je on za većinu isključen, osim za one za koje procjenjujem da mi trebaju biti uvijek s aktualnim podacima.
11.10.2014 | 19:39
Danas sam pokušao napraviti reset i restore na tvornične postavke Iphone 5s iOS 8.0.2 i itunes mi kaze da Iphone Software Update traje 17 sati ne znam u čemu je problem, jel ima neko sličnih iskustava, obično ovaj postupak traje 30-40 minuta
12.10.2014 | 10:47
Sir Oliver kaže:
Danas sam pokušao napraviti reset i restore na tvornične postavke Iphone 5s iOS 8.0.2 i itunes mi kaze da Iphone Software Update traje 17 sati ne znam u čemu je problem, jel ima neko sličnih iskustava, obično ovaj postupak traje 30-40 minuta


Navalija, strpiš se malo... Krene to... Ili probaš opet za par sati
12.10.2014 | 12:47
Napisao sam da sam pokušao napraviti reset, ne znam iz čega si zaključio da sam navaljivao?
12.10.2014 | 13:54
Sir Oliver kaže:
Napisao sam da sam pokušao napraviti reset, ne znam iz čega si zaključio da sam navaljivao?


Ma on je to mislio jer si probao, vidio da pise 17 sati i prekinuo. Tak pise na pocetku, nakon par minuta se to smanji, jer počne skidati kak spada.
21.10.2014 | 17:45
Jel iPhone 5 štogod brži na 8.1 ili je i dalje prisutan onaj lag?
21.10.2014 | 18:01
Light kaže:
Jel iPhone 5 štogod brži na 8.1 ili je i dalje prisutan onaj lag?


Ja sam samo na iPadu 4 sa 8.0.2. primjećivao lag kojeg od instalacije 8.1. više nema... Na iPhoneu 5 nemam nikakvih problema sa iOS-om 8 općenito...
21.10.2014 | 18:40
www.gottabemobile.com/2014/10/20/ios-8-1...hone-5-review-early/

Tu veli da je daleko od brzine verzije 7.1.2, ako je tako, onda definitivno ostajem na sedmici.
21.10.2014 | 19:36
Light kaže:
www.gottabemobile.com/2014/10/20/ios-8-1...hone-5-review-early/

Tu veli da je daleko od brzine verzije 7.1.2, ako je tako, onda definitivno ostajem na sedmici.


Ja stvarno nisam primjetio nikakvu razliku u odnosu na 7.1.2. na iPhoneu 5... A to što tamo piše da sistem ponekad "stutters", ili ti ga štucne, to se događa sa iOS 8 i na novijim uređajima. Primjetio sam to i na iPad Airu i na iPhoneu 5S... iPhone 6 još nisam imao prilike imati u rukama. Bojim se da smo sistem bez štucanja zauvijek ostavili tamo negdje u prašini skupa sa iOS 6...
21.10.2014 | 21:33
Što se mene tiče, digao sam i 4s i 5s na iOS 8.1. Što se tiče 4s rekao bih standardno malo štuca, ali u prihvatljivoj mjeri i ne toliko da bi nekome otežao korištenje telefona i odmah tražio drugi ili radio downgrade.

Što se tiče 5s apsolutno nisam primjetio nikakvu razliku do sada između iOS 7 i 8. Naprotiv iOS 8 sa svojim novim mogućnostima mi je odličan, a prvenstveno povezivanje sa mojim MacAir i vršenje telefonskih poziva i slanje sms-a putem MacAir... To mi je za sada jedna od najboljih unapređenja..
21.10.2014 | 21:48
Zašto onda nisu onemogućili nadogradnju na slabijim uređajima ako znaju da će na njima štucati?
Jer biti će dojam kao da se koristi android sa iOS skinom.
21.10.2014 | 22:03
8.1 je prilično ubrzao moj iPad 2, ali još uvijek mi Safari reproducira zvuk kad ugasim tab s video stream-om.
21.10.2014 | 22:15
upravo stavio na 8.1 sa 7.12.

i uz ios8 sam dobio aplikaciju tips. koju nemogu pobrisati(naravno) jel i vi imate ili? jer nisam nigdje procitao niti cuo za nju!
21.10.2014 | 22:20
To su kao savjeti za iOS 8, nista specijalno, vjerojatno sve novitete sve znas
21.10.2014 | 23:14
mario.zg kaže:
Zašto onda nisu onemogućili nadogradnju na slabijim uređajima ako znaju da će na njima štucati?
Jer biti će dojam kao da se koristi android sa iOS skinom.


A stvarno... Svi cvile kako Android ne pruza podrsku za svoje flagshipe niti godinu dana, a sad isto tako svi cvilimo zasto Apple pruza podrsku za uredjaje stare tri - cetiri godine... Pa šta je? Ili je jedno ili je drugo... Činjenica je da je iOS 7 donio animacije i eye candy koji stvara probleme starijim uredjajima, ali je isto tako činjenica da se to da isključiti... Ja mogu usporediti iPad 4 i iPad 2... Prvi će otvoriti aplikaciju dok nabrojiš do 2, a drugi dok nabrojiš do pet... I u čemu je problem? Bez obzira na to što je iPad 2 gospodin u godinama i dalje može iskoristiti prednosti iOS-a 8... (Barem neke, one koje meni nešto znače... SMS, primanje i slanje poziva, za Handoff me manje briga... Mislim, neka je tu, ali ja neku veliku funkcionalnost toga ne vidim...)
21.10.2014 | 23:32
Sve je to OK, jedino nije OK da ne daju vratiti na stari OS.
21.10.2014 | 23:43
smayoo kaže:
Sve je to OK, jedino nije OK da ne daju vratiti na stari OS.


Tu se apsolutno slažem... To bi trebala biti mogućnost... BTW, baš sam slučajno vidio na CNN-u da navodno ima velikih problema sa Apple pay uslugom... Navodno se svaka transakcija naplaćuje dva puta... E, to bi me već naljutilo...
22.10.2014 | 01:50
Za iPhone 4S: Ovdje veli da je puno bolje nego na 8.0.2
www.reddit.com/r/iphone/comments/2juj4w/ios_81_and_iphone_4s/
22.10.2014 | 11:15
ante_pejic kaže:
To su kao savjeti za iOS 8, nista specijalno, vjerojatno sve novitete sve znas


Ma znam da. Ali lijepo sto su dodali za 'neuke'. Al se ne moze izbrisati -.-
22.10.2014 | 11:27
stefanjos kaže:
ante_pejic kaže:
To su kao savjeti za iOS 8, nista specijalno, vjerojatno sve novitete sve znas


Ma znam da. Ali lijepo sto su dodali za 'neuke'. Al se ne moze izbrisati -.-


Nema da brišeš braco... Ako Apple hoće da čitaš savjete i trikove ima da ih čitaš...
22.10.2014 | 12:12
Borostef kaže:
A stvarno... Svi cvile kako Android ne pruza podrsku za svoje flagshipe niti godinu dana, a sad isto tako svi cvilimo zasto Apple pruza podrsku za uredjaje stare tri - cetiri godine...


Stvar ti je u tome da update Androida u pravilu donese nešto novo, korisno.

Isto tako update iOS-a na starijim uređajima uništava funkcionalnost.
Primjer: iPhone 4 - iOS7 je uništio senzor blizine na 50% uređaja tako da ga je bilo nemoguće koristiti kao telefon, a 100% uređaja je usporio na razinu na kojoj više nisu upotrebljivi kao primarni uređaj.
22.10.2014 | 14:51
Borostef kaže:
Light kaže:
www.gottabemobile.com/2014/10/20/ios-8-1...hone-5-review-early/

Tu veli da je daleko od brzine verzije 7.1.2, ako je tako, onda definitivno ostajem na sedmici.


Ja stvarno nisam primjetio nikakvu razliku u odnosu na 7.1.2. na iPhoneu 5... A to što tamo piše da sistem ponekad "stutters", ili ti ga štucne, to se događa sa iOS 8 i na novijim uređajima. Primjetio sam to i na iPad Airu i na iPhoneu 5S... iPhone 6 još nisam imao prilike imati u rukama. Bojim se da smo sistem bez štucanja zauvijek ostavili tamo negdje u prašini skupa sa iOS 6...


Ne kontam ja sto ti znaci stucanje na 8.0.2... Ja sam ga koristio na iPhone 6 i osim nekih bugova koji su se sad valjda ispeglali, sve je normalno, mada zericu sporije nego stariji uredjaji na 7.1.2.

Dok sam recimo koristio 8.0 na iPhone 5 i osjetio sam znacajan lag, osobito pri lansiranju aplikacija, gdje ti se ikona na cas zamrzne pa tek onda digne app, toga nema na ios7, digne ti app screen cim dodirnes ikonu bez ikakve zadrske...

Snappiness faktor je jako bitan na ios uredjajima... iPhone 5 se na 7.1.2 lako moze nositi s iPhone 6 na 8.0.2 po brzini u svakodnevnom radu s aplikacijama... Sumnjam da bi to bio slucaj da ga dignem na 8.1.

Zato i pitam, jerbo na osmici me privlace tipkovnice i ekstenzije, ostali ficeri bas i ne, pa ne zelim bezvze izgubiti taj faktor fluidnosti na uredjaju zbog stvari koje su mi sporedno vazne.
22.10.2014 | 15:02
@Light
"Dok sam recimo koristio 8.0 na iPhone 5 i osjetio sam znacajan lag, osobito pri lansiranju aplikacija, gdje ti se ikona na cas zamrzne pa tek onda digne app, toga nema na ios7, digne ti app screen cim dodirnes ikonu bez ikakve zadrske... "

Toga kod mene apsolutno nema... Ako imaš takvih problema napravi restore i "set up as new"... To je značajno pomoglo mojem iPadu 2...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 16 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO