iOS 8
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iOS 8


02.10.2014 | 21:25
Evo da prijavim jedan bug koji imam na iOS 8.0.2 (iPad Mini).

Ako hocu pobrisati app, ikone pocnu mrdati se ali ne da mi da pobrisem, zaglavi se sve i restarta se iPad. I tako svaki put ako hocu brisati. Pa ako netko ima iPad mini i iOS 8.0.2 neka proba dali njemu radi ok.

Hvala
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
02.10.2014 | 21:48
Defou kaže:
Evo da prijavim jedan bug koji imam na iOS 8.0.2 (iPad Mini).

Ako hocu pobrisati app, ikone pocnu mrdati se ali ne da mi da pobrisem, zaglavi se sve i restarta se iPad. I tako svaki put ako hocu brisati. Pa ako netko ima iPad mini i iOS 8.0.2 neka proba dali njemu radi ok.

Hvala


Obrisao 5-6 appova bez problema. iPad mini non retina Wi-Fi 16 GB
08.10.2014 | 17:39
Samo se hvalim iP5s sa iOS 8.0.2. Tj to je više test nego hvaljenje.. Bez 3G i WiFi (palio kad je bilo neophodno npr provjera maila), Location i Background refresha, zalockan što više moguće, stavljanje u aeroplane mode preko noći, notifications svedene na minimum.. i eto koliko traje..
2014-10-0815.23.37.png
09.10.2014 | 09:58
Yonkis kaže:
Samo se hvalim iP5s sa iOS 8.0.2. Tj to je više test nego hvaljenje.. Bez 3G i WiFi (palio kad je bilo neophodno npr provjera maila), Location i Background refresha, zalockan što više moguće, stavljanje u aeroplane mode preko noći, notifications svedene na minimum.. i eto koliko traje..
2014-10-0815.23.37.png


Sve je to super, ali, ne gubiš li time razlog što imaš taj mobitel? Lako za 3G, no da idem i WIFI paliti gasiti svako malo, popizdio bih brzo. A location i background refresh su mi bitne. Airplane mode po noći nema smisla jer mi je tada ionako na punjaču i backupa se i osvježava redovito...
09.10.2014 | 10:09
Ja imam sve upaljeno na iPhone 5 i nikada ništa ne gasim... Mogu reći da mi je iOS 8.0.2 popravio trajanje baterije za jedno 15 - 20%, stvarno primjetno duže traje... Znam da mnogi ljudi doživljavaju upravo suprotno, ali eto, valjda sam ja imao sreće...
09.10.2014 | 10:19
ma ne, to je bio samo test, da vidim koliko može izdržati baterija zlu ne trebalo. znači da 4 dana bi mogao izdržati samo na "telefonu".. Backround refresh nisam baš "pohvatao", ne vidim neku preveliku korist.. može primjer iz prakse?
10.10.2014 | 09:34
Još jedan bug u iOSu kod mene. Nakon što napravim update aplikacija preko iTunesa ostanu mi u iPhoneu i ne maknu se iz App Storea (kad ga otvorim nakon updatea), hoću reći da vidim da su updateane i nudi mi Open. Prije bi se maknule nakon što su bile updateane.
10.10.2014 | 11:14
Yonkis kaže:
Backround refresh nisam baš "pohvatao", ne vidim neku preveliku korist.. može primjer iz prakse?


Aplikacija je u pozadini, ali i dalje osvježava sadržaj tako da kada je pozoveš, odmah je sve tu i ne moraš čekati da posebno učita i downloada zadnju verziju. Sve ovisi od aplikacije do aplikacije, meni je on za većinu isključen, osim za one za koje procjenjujem da mi trebaju biti uvijek s aktualnim podacima.
11.10.2014 | 19:39
Danas sam pokušao napraviti reset i restore na tvornične postavke Iphone 5s iOS 8.0.2 i itunes mi kaze da Iphone Software Update traje 17 sati ne znam u čemu je problem, jel ima neko sličnih iskustava, obično ovaj postupak traje 30-40 minuta
12.10.2014 | 10:47
Sir Oliver kaže:
Danas sam pokušao napraviti reset i restore na tvornične postavke Iphone 5s iOS 8.0.2 i itunes mi kaze da Iphone Software Update traje 17 sati ne znam u čemu je problem, jel ima neko sličnih iskustava, obično ovaj postupak traje 30-40 minuta


Navalija, strpiš se malo... Krene to... Ili probaš opet za par sati
12.10.2014 | 12:47
Napisao sam da sam pokušao napraviti reset, ne znam iz čega si zaključio da sam navaljivao?
  • FI4
  • Korisnik
  • 2
12.10.2014 | 13:54
Sir Oliver kaže:
Napisao sam da sam pokušao napraviti reset, ne znam iz čega si zaključio da sam navaljivao?


Ma on je to mislio jer si probao, vidio da pise 17 sati i prekinuo. Tak pise na pocetku, nakon par minuta se to smanji, jer počne skidati kak spada.
21.10.2014 | 17:45
Jel iPhone 5 štogod brži na 8.1 ili je i dalje prisutan onaj lag?
21.10.2014 | 18:01
Light kaže:
Jel iPhone 5 štogod brži na 8.1 ili je i dalje prisutan onaj lag?


Ja sam samo na iPadu 4 sa 8.0.2. primjećivao lag kojeg od instalacije 8.1. više nema... Na iPhoneu 5 nemam nikakvih problema sa iOS-om 8 općenito...
21.10.2014 | 18:40
www.gottabemobile.com/2014/10/20/ios-8-1...hone-5-review-early/

Tu veli da je daleko od brzine verzije 7.1.2, ako je tako, onda definitivno ostajem na sedmici.
21.10.2014 | 19:36
Light kaže:
www.gottabemobile.com/2014/10/20/ios-8-1...hone-5-review-early/

Tu veli da je daleko od brzine verzije 7.1.2, ako je tako, onda definitivno ostajem na sedmici.


Ja stvarno nisam primjetio nikakvu razliku u odnosu na 7.1.2. na iPhoneu 5... A to što tamo piše da sistem ponekad "stutters", ili ti ga štucne, to se događa sa iOS 8 i na novijim uređajima. Primjetio sam to i na iPad Airu i na iPhoneu 5S... iPhone 6 još nisam imao prilike imati u rukama. Bojim se da smo sistem bez štucanja zauvijek ostavili tamo negdje u prašini skupa sa iOS 6...
21.10.2014 | 21:33
Što se mene tiče, digao sam i 4s i 5s na iOS 8.1. Što se tiče 4s rekao bih standardno malo štuca, ali u prihvatljivoj mjeri i ne toliko da bi nekome otežao korištenje telefona i odmah tražio drugi ili radio downgrade.

Što se tiče 5s apsolutno nisam primjetio nikakvu razliku do sada između iOS 7 i 8. Naprotiv iOS 8 sa svojim novim mogućnostima mi je odličan, a prvenstveno povezivanje sa mojim MacAir i vršenje telefonskih poziva i slanje sms-a putem MacAir... To mi je za sada jedna od najboljih unapređenja..
21.10.2014 | 21:48
Zašto onda nisu onemogućili nadogradnju na slabijim uređajima ako znaju da će na njima štucati?
Jer biti će dojam kao da se koristi android sa iOS skinom.
21.10.2014 | 22:03
8.1 je prilično ubrzao moj iPad 2, ali još uvijek mi Safari reproducira zvuk kad ugasim tab s video stream-om.
21.10.2014 | 22:15
upravo stavio na 8.1 sa 7.12.

i uz ios8 sam dobio aplikaciju tips. koju nemogu pobrisati(naravno) jel i vi imate ili? jer nisam nigdje procitao niti cuo za nju!
21.10.2014 | 22:20
To su kao savjeti za iOS 8, nista specijalno, vjerojatno sve novitete sve znas
21.10.2014 | 23:14
mario.zg kaže:
Zašto onda nisu onemogućili nadogradnju na slabijim uređajima ako znaju da će na njima štucati?
Jer biti će dojam kao da se koristi android sa iOS skinom.


A stvarno... Svi cvile kako Android ne pruza podrsku za svoje flagshipe niti godinu dana, a sad isto tako svi cvilimo zasto Apple pruza podrsku za uredjaje stare tri - cetiri godine... Pa šta je? Ili je jedno ili je drugo... Činjenica je da je iOS 7 donio animacije i eye candy koji stvara probleme starijim uredjajima, ali je isto tako činjenica da se to da isključiti... Ja mogu usporediti iPad 4 i iPad 2... Prvi će otvoriti aplikaciju dok nabrojiš do 2, a drugi dok nabrojiš do pet... I u čemu je problem? Bez obzira na to što je iPad 2 gospodin u godinama i dalje može iskoristiti prednosti iOS-a 8... (Barem neke, one koje meni nešto znače... SMS, primanje i slanje poziva, za Handoff me manje briga... Mislim, neka je tu, ali ja neku veliku funkcionalnost toga ne vidim...)
21.10.2014 | 23:32
Sve je to OK, jedino nije OK da ne daju vratiti na stari OS.
21.10.2014 | 23:43
smayoo kaže:
Sve je to OK, jedino nije OK da ne daju vratiti na stari OS.


Tu se apsolutno slažem... To bi trebala biti mogućnost... BTW, baš sam slučajno vidio na CNN-u da navodno ima velikih problema sa Apple pay uslugom... Navodno se svaka transakcija naplaćuje dva puta... E, to bi me već naljutilo...
22.10.2014 | 01:50
Za iPhone 4S: Ovdje veli da je puno bolje nego na 8.0.2
www.reddit.com/r/iphone/comments/2juj4w/ios_81_and_iphone_4s/
22.10.2014 | 11:15
ante_pejic kaže:
To su kao savjeti za iOS 8, nista specijalno, vjerojatno sve novitete sve znas


Ma znam da. Ali lijepo sto su dodali za 'neuke'. Al se ne moze izbrisati -.-
22.10.2014 | 11:27
stefanjos kaže:
ante_pejic kaže:
To su kao savjeti za iOS 8, nista specijalno, vjerojatno sve novitete sve znas


Ma znam da. Ali lijepo sto su dodali za 'neuke'. Al se ne moze izbrisati -.-


Nema da brišeš braco... Ako Apple hoće da čitaš savjete i trikove ima da ih čitaš...
22.10.2014 | 12:12
Borostef kaže:
A stvarno... Svi cvile kako Android ne pruza podrsku za svoje flagshipe niti godinu dana, a sad isto tako svi cvilimo zasto Apple pruza podrsku za uredjaje stare tri - cetiri godine...


Stvar ti je u tome da update Androida u pravilu donese nešto novo, korisno.

Isto tako update iOS-a na starijim uređajima uništava funkcionalnost.
Primjer: iPhone 4 - iOS7 je uništio senzor blizine na 50% uređaja tako da ga je bilo nemoguće koristiti kao telefon, a 100% uređaja je usporio na razinu na kojoj više nisu upotrebljivi kao primarni uređaj.
22.10.2014 | 14:51
Borostef kaže:
Light kaže:
www.gottabemobile.com/2014/10/20/ios-8-1...hone-5-review-early/

Tu veli da je daleko od brzine verzije 7.1.2, ako je tako, onda definitivno ostajem na sedmici.


Ja stvarno nisam primjetio nikakvu razliku u odnosu na 7.1.2. na iPhoneu 5... A to što tamo piše da sistem ponekad "stutters", ili ti ga štucne, to se događa sa iOS 8 i na novijim uređajima. Primjetio sam to i na iPad Airu i na iPhoneu 5S... iPhone 6 još nisam imao prilike imati u rukama. Bojim se da smo sistem bez štucanja zauvijek ostavili tamo negdje u prašini skupa sa iOS 6...


Ne kontam ja sto ti znaci stucanje na 8.0.2... Ja sam ga koristio na iPhone 6 i osim nekih bugova koji su se sad valjda ispeglali, sve je normalno, mada zericu sporije nego stariji uredjaji na 7.1.2.

Dok sam recimo koristio 8.0 na iPhone 5 i osjetio sam znacajan lag, osobito pri lansiranju aplikacija, gdje ti se ikona na cas zamrzne pa tek onda digne app, toga nema na ios7, digne ti app screen cim dodirnes ikonu bez ikakve zadrske...

Snappiness faktor je jako bitan na ios uredjajima... iPhone 5 se na 7.1.2 lako moze nositi s iPhone 6 na 8.0.2 po brzini u svakodnevnom radu s aplikacijama... Sumnjam da bi to bio slucaj da ga dignem na 8.1.

Zato i pitam, jerbo na osmici me privlace tipkovnice i ekstenzije, ostali ficeri bas i ne, pa ne zelim bezvze izgubiti taj faktor fluidnosti na uredjaju zbog stvari koje su mi sporedno vazne.
22.10.2014 | 15:02
@Light
"Dok sam recimo koristio 8.0 na iPhone 5 i osjetio sam znacajan lag, osobito pri lansiranju aplikacija, gdje ti se ikona na cas zamrzne pa tek onda digne app, toga nema na ios7, digne ti app screen cim dodirnes ikonu bez ikakve zadrske... "

Toga kod mene apsolutno nema... Ako imaš takvih problema napravi restore i "set up as new"... To je značajno pomoglo mojem iPadu 2...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 39 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, BigMac, damir1, Riba, Sank, Zdravac, ZeljkoB, Anonimci (610)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO