Wireless prekida
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Wireless prekida


18.08.2015 | 16:35
D-link n. Prije toga je bio thomson sa istim, ali blažim simptomima. Mislim da je do maca...
18.08.2015 | 17:54
bkavas kaže:
D-link n. Prije toga je bio thomson sa istim, ali blažim simptomima. Mislim da je do maca...


a šteta... ja se nadao da je ZTE... danas su mi zamijenili to govance, dobio Speedport koji sa svakim komadom opreme radio kako treba
mislim da je problem s virtualnim vlan-ovima, jer imam i mediatrix na njemu s nekih 20-ak brojeva

Brisao si wifi pa restartao?
18.08.2015 | 20:37
Cijeli setup je thomson (bnetov) router te na njega je spojen dlink koji daje wifi. Na dlinku je spojen synology. zapravo cijela mreža je na dlinku koji vuče pristup internetu sa thomsona. svi imaju setupiran statički ip.

Ma više ne znam što probati. Nekad je neupotrebljivo, nekad normalno. Nije ni mikrovalna blizu

Ali moram priznat da me malo nervira appleov pristup wifi ikoni koja je vječno puna iako je snaga signala nekad na 50%.
19.08.2015 | 05:51
Zasto si fiksirao IP? Mozda je tu problem?
19.08.2015 | 06:44
Zato što kada pristupam ostalim kompjuterima ili synologyu mi treba statički ip iz praktičnih razloga. Kada imam shortcut na neki uređaj onda će uvijek raditi taj shortcut.
19.08.2015 | 06:49
Jesi siguran da nije DHCP server ukljucen i da se neke IP adrese kose?
Ja imam AirPort Extreme i nikad nikakvih problema, a ima dosta toga prikljuceno (3 telegone, 3 kompa i par uredjaja sa zicom).
19.08.2015 | 11:21
bkavas kaže:
Ali moram priznat da me malo nervira appleov pristup wifi ikoni koja je vječno puna iako je snaga signala nekad na 50%.


Appleov indikator ne pokazuje intenzitet primljenog signala (RSSI) jer je on zapravo manje bitan za kvalitetan rad, nego pokazuje kvalitetu signala (postotak ispravno primljenih ili predanih paketa).

Temeljem svega napisanog, moj je zaključak da stvarno Mac pravi probleme. Da li softverski ili hardverski, teško je procijeniti. Mogućnosti:

- donesi neki drugi komp pa vidi kako se on ponaša na tvojoj kućnoj mreži

- vidi kako se Mac ponaša na tuđoj mreži

- probaj za potrebe testiranja isključiti enkripciju pa vidi da li se problemi i dalje javljaju

- probaj nabaviti (posuditi) USB WiFi stick koji je podržan na Macu pa instaliraj na Mac driver za njega i pokušaj njega koristiti umjesto originalnog ugrađenog pa vidi da li i dalje imaš iste probleme

- probaj da li se isti problemi događaju kad je WiFi na Macu isključen, a spojen si kabelom

Ovo što je Žabac napisao za DHCP je isto moguće - ako si nečem dodijelio fiksnu IP adresu, a imaš aktivan DHCP server kojem je ta adresa u rangeu iz kojeg dodjeljuje, to može izazvati popriličan rusvaj na mreži.
20.08.2015 | 17:15
Smayoo, hvala na odgovoru i kvalitetnim prijedlozima.

Imam još kompova na mreži (3xPC, 2xAndroid) i svi rade super. Dapače, imam i 2 android media playera koji rade odlično (uređaji su sami po sebi užas).
Mac većinom koristim ili doma u Zg ili doma u Ri. U Ri radi bez problema, Zg koma. Možda je do podneblja

Isprobam bez enkripcije. Nažalost ne mogu koristit žicu jer je air, a nemam USB-ethernet adapter.

Idem isto isprobati DHCP uključit na svemu i maknuti statičke adrese. Javim rezultate.
Hvala svima na pomoći! Stvarno jedan od rijetkih forumova u kojem čovjek kada pita nešto može očekivati kvalitetne odgovore.
20.08.2015 | 19:04
Ako u Rijeci imaš bitno manje wifi uređaja na mreži, onda ti je u tome problem - u ZG imaš previše wifi uređaja na jedan access point (router).
20.08.2015 | 19:54
bkavas kaže:
Smayoo, hvala na odgovoru i kvalitetnim prijedlozima.

Imam još kompova na mreži (3xPC, 2xAndroid) i svi rade super. Dapače, imam i 2 android media playera koji rade odlično (uređaji su sami po sebi užas).
Mac većinom koristim ili doma u Zg ili doma u Ri. U Ri radi bez problema, Zg koma. Možda je do podneblja

Isprobam bez enkripcije. Nažalost ne mogu koristit žicu jer je air, a nemam USB-ethernet adapter.

Idem isto isprobati DHCP uključit na svemu i maknuti statičke adrese. Javim rezultate.
Hvala svima na pomoći! Stvarno jedan od rijetkih forumova u kojem čovjek kada pita nešto može očekivati kvalitetne odgovore.


Ovo s DHCP-om, da li znaš što radiš? Ako nisi siguran, radije pusti.
Moj savjet, sve pogasi osim routera i kompa i počni slagati mrežu ispočetka.
20.08.2015 | 22:51
a što tu ima bit komplicirano?
20.08.2015 | 23:48
OK, nije komplicirano. Cudno zasto itko ovdje postavlja pitanja kad je na vecinu njih odgovor trivijalan.
21.08.2015 | 08:09
zabac kaže:
OK, nije komplicirano. Cudno zasto itko ovdje postavlja pitanja kad je na vecinu njih odgovor trivijalan.


A čuj, kad malo pregledaš što je čovjek radio i što je pitao, može se procijenit koliko zna... a poznavajući bojana, siguran sam da mu klik na "Configure IPv4: Using DHCP" neće predstavljat problem
21.08.2015 | 14:48
Problem nije konfigurirati u kompu, vec u routeru ili nekom uredjaju koji se preko WEB-a podesava.
21.08.2015 | 17:27
Ne znam tko je i gdje rekao da će gasit dhcp server na routeru. Bar ja nigdje to ne vidim
21.08.2015 | 18:48
Što će gasiti? Pa očito nema ništa upaljeno svjesno (ako je ručno dodjeljivao IP adrese). Probleme može radiri DHCP server koji je upaljem a on nije svjestan toga.
Možda je nekome generalka Golfa mačji kašalj, ali meni nije, tako je i to.
Po mreži prčkaš ako znaš što prčkaš, a ne nabadaš.
26.08.2015 | 18:57
Hvala svima na odgovorima. Nakon par sati procesa eliminacije, nisam uspio ništa zaključit. Onda sam po starom principu PCa, sve resetirao na factory settings (routeri, ne mac) i sve nanovo napravio. Za sada radi.

Mislim da je mreža malo previše komplicirana jer mi je trebala n brzina, a bnet nije imao tada router koji je podržavao te brzine. Uzeo sam d-link router i spojio ga sa bnet-om i onda preko njega sve radio.

Nadam se da će zadržati se ovaj standard neprekidne veze.
Hvala još jednom!

P.S. @havdic, dani mladosti, dani ludosti
27.08.2015 | 05:18
Da super. Rijesio si problem bez da znas koji je uzrok.
19.11.2015 | 23:33
Pozdrav svima!
Evo da prijavim slični problem kao i ljudi prije mene. Veza na MBP stalno ne da puca, nego zablokira i to po pola minute - minutu. Nekad radi pola sata uredno, a onda satima prca . Ostali uređaji doma rade kako treba.
Sad sam na drugoj lokaciji i javlja se isti problem (mooožda malo manja učestalost). Prije nekoliko dana mi je na trećoj lokaciji radio uredno nekoliko sati, jedino nakon nekog vremena nije otvarao facebook (al druge stranice uredno je.)
Traje već duže vrijeme i čini mi se (al ne mogu garantirat) da je počelo s upgradeom na kapetana
20.11.2015 | 14:32
I mene zeza Wifi na Retini. Stalno. Probudi se iz sleep pa se nekad ne spoji (mada ne znam zasto uopce i prekine vezu kada bi trebao PowerNap biti aktivan cijelo vrijeme).

Al' ne smijes, jbga, glasno reci da nesto na OS X ne valja, odmah te napadnu Jos je i Apple router, pa bi to sve trebalo "jednostanvo raditi".

Just works my ass
22.11.2015 | 12:33
Ovaaaaj, jučer sam se vratio s gore spomenute druge lokacije (nakon dva dana) i od tada je problem magično nestao (nadam se trajno). Nemam pojma kako i zašto, ali već skoro 24h sve funkcionira kako treba o_O
22.01.2016 | 17:00
pozdrav,

imam isti problem kao bkavas i gordan_r. Da li je možda netko riješio problem?

inače meni se ovo dešava već jako dugo i u međuvremenu sam prošao sve OS X od liona do kapetana i od nedavno imam opet 10.7 jer mi je krepao hard, znači sve je na Macu nanovo instalirano, a isti problem se naravno javlja preko bilo kojeg routera se spajam??

ima li nade za nas
22.01.2016 | 21:24
drlovric kaže:
I mene zeza Wifi na Retini. Stalno. Probudi se iz sleep pa se nekad ne spoji (mada ne znam zasto uopce i prekine vezu kada bi trebao PowerNap biti aktivan cijelo vrijeme).

Al' ne smijes, jbga, glasno reci da nesto na OS X ne valja, odmah te napadnu Jos je i Apple router, pa bi to sve trebalo "jednostanvo raditi".

Just works my ass


Evo da se malo javim po ovom pitanju. Naime nedavno sam stavljao novi ruter u kućansto nadajući se da će i na Macbook Airu ovi simptomi riješiti (buđenje iz sleepa koji put wifi radi, a koji put ne).

Uglavnom nakon jedno 2 tjedna pokušavanja i testiranja sa 2.4 i 5GHz mrežama, enkripcijom, postavkama mrežnih kartica, itd... odlučio sam otvoriti ticket prema Apple.

Da skratim priču, prošlo je mjesec dana od kada mi je support ponudio rješenje i stvarno nakon više od 100 buđenja iz sleepa, wifi više ne radi probleme.

Iako ne neki zavrtit nosom na ovo i žaliti se na bateriju, meni je pomoglo, pa vi birajte.

Dakle točno iako je PowerNap uključen za očekivati je da macbook i dalje bude budan do neke razine kada ode u sleep. Navodno to nije točno. Kako support kaže, rade na ovom problemu i dok ne poprave ovo, ideja je da nikada comp ne ide u sleep (kompletno).

Dakle na tabu Energy Saver (batter kategorija) prvi slider 'Computer sleep' treba staviti na 'never'. Komp će i dalje zaspati naravno kada se zatvori lid, ali ne toliko da nakon nekog vremena wifi ode u sleep (navodno).

E sada ako se nekom ovo čini far fetch ili ne prihvatljivo, jebemu mater, tako je. Kao što sam rekao identičan problem sam imao i baš danas sam javio da slobodno zatvore ticket jer da je meni ovo prihvatljivo. Radi 100% ispravno i bez problema.

Prije ovoga sam stvarno probao sve što mi je palo napamet i što sam mogao pronaći online, ali ništa nije pomoglo.

Problem je bio što je macbook uvijek nakon wake up-a imao uspješno spajanje na WIFI, ali u većini slučajeva nije pričao sa niti jednim uređajem (niti otvario komunikaciju prema netu) osim sa ruterom. Pram, reboot, kext, location, adapteri, sve živo resetirano, reinstalirano i pitaj boga što, ali jedino što mi pomaže je upravo ovo što sam i napisao.

Support osoba mi je rekla da je imala identičnih problema sa uređajima na kojima su oni radili i da je ovo prihvaćeni i trenutni workaround.

gl
23.01.2016 | 16:34
hvala rusty ; ajde da i to probamo. kako ti je namješten "display sleep" i ostale 4 kućice? (čisto zato da sve imamo isto)
23.01.2016 | 18:49
display na 15min, ostalo sve 'on'
29.11.2017 | 12:39
Evo moje dijagnostike wifi mreže pa ako mi netko zna pojasniti i možda neki savjet
viberimage.jpg

. iMac 27 (retina 5K kupljen prije deset petnaest dana) high sierra, malo malo pa mi se prekida wifi veza, uglavnom ovdje spominjani problemi.
29.11.2017 | 13:28
limac, ja sam totalni tuljan za ovo - ali imam jedno pitanje. Kako vidim piše ti HU, da li to znači da si negdje u Mađarskoj ili neka potpuno druga oznaka? Znalcima ovo pitanje vjerojatno spada u kategoriju "ne mogu vjerovati", ali ne mogu si pomoć.
I piše ti da ti trenutna veza nije Airport, a ako ga spominje vjerojatno ga imaš. Njega uključiš preko Launchpada, pa Other, i tu ti je Airport Utility. Kako ti je sve novo, morat ćeš mu odrediti password (ne mora biti isti kao tvoj admin password od kompa) s kojim se veže sa Macom. Toliko znam.
I daj napiši, možda već jesi pa nisam pročitao u gornjim postovima, tko ti je provider i koji ruter od njih imaš?
29.11.2017 | 13:31
Ma da nisam i ja tuljan za ovo nebi ni pitao, vidim da nesta nestima ali to je bnetov router i radi tako vec 2 godine , sa PC nemam problema ali iMac je ovo izbacio u diagnosticu a i za imac sam tuljan ))
29.11.2017 | 13:34
Nije to sramota. Netko se razumije u nešto, netko drugi u nešto drugo. Ja sam na svom od 2013. prvom Macu, pa još uvijek ekipa s Jabučnjaka pomaže kada imam probleme s mrežom. I ne samo te
Samo da potvrdimo, znači na bnet-u si, to ti je ruter od providera, znaš li koji je?
I imaš li Airport Time Capsule, Airport Extreme ili tako nešto od Applea?
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.11.2017 | 13:36
limac kaže:
Evo moje dijagnostike wifi mreže pa ako mi netko zna pojasniti i možda neki savjet
viberimage.jpg

. iMac 27 (retina 5K kupljen prije deset petnaest dana) high sierra, malo malo pa mi se prekida wifi veza, uglavnom ovdje spominjani problemi.


U opisu sa tvoje slike piše ti Channel is congested - u prijevodu - kanal (broj 11) je zagušen. I preporuka da prebaciš kanal na 1 ako koristiš 2.4 GHz mrežu odnosno na 161 ako koristiš 5GHz mrežu. Ono što je vidljivo je da u okolici imaš još 9 susjeda na istom kanalu i da vam se paketi sudaraju...

U postavkama routera promijeni kanal na 1 odnosno 161.

@Kloba... nema ti to baš veze s lokacijom gdje si nego s postavkama routera koje krajnji korisnici/operateri ne podese kako treba. Ako te zanima više o WLAN-u - link na wikipediu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 9 sati, 21 minuta
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Sank, tino1, Anonimci (522)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.28 Seconds

Provided by iJoomla SEO