Wireless prekida
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Wireless prekida


08.03.2014 | 00:33
Pozdrav!

Od kada sam updateao na mavericks, svako malo mi se wireless zblokira. Nije da pukne veza nego na par sekundi zastane. Što je jako iritantno kada streamam film sa NASa i onda svakih par minuta se slika zamrzne. U tom trenutku ni stranice se ne loadaju, ništa...

Par sekundi kasnije, kao da se ništa nije dogodilo.

Imam MBA, i thomsonov router (Bnet). Nisam primjetio da se na PCu to događa, ali tamo ni nemam baš kako primjetiti jer samo mailovi se vrte na tom stroju.
Stumblerom sam skenirao okolinu i odabrao najmanje zasićeni kanal. Zaštita je WPA2.

Nažalost na netu nisam našao ništa što bi pomoglo.

Hvala svakoj potencijalnoj pomoći!
08.03.2014 | 02:00
Otvori Console.app (naći ćeš ju u Applications pa Utilities), odskrolaj lijevi dio prozora do dna i naći ćeš wifi.log i niz wifi.log.bz. Baci malo oko u njih. Kad wifi normalno radi, imaš samo niz ovakvih redaka:

Mon Mar  3 05:51:20.307 <airportd[4358]> _doAutoJoin: Already associated to “<ime:mreže>”. Bailing on auto-join.


Dakle, svaki put kad ti se Mac iznova spoji na neku već poznatu mrežu, imaš po jedan ovakav entry u logu. Ima li što više od toga kod tebe? Ili su možda ovakvi zapisi prečesti? Npr. Ako si 2h bio doma, spojen na net, a on je u tih 2h umjesto jednog log entryja (kad si probudio mac) nadrobio 10 takvih.
08.03.2014 | 02:24
Smayoo, primjećujem da u 6 minuta ima 4 ista unosa. ali nažalost ovih prekida ima više od toga pa nisam siguran je li to previše unosa.
08.03.2014 | 07:20
Je, to je sigurno previše. WiFi veza ti stalno puca i ponovno se uspostavlja. Ako ti je signal dobar i stabilan, onda je problem u softverskom bugu, da li na routeru, ili na Macu, ili je problem u nesretnoj kombinaciji njih dvoje.
Probaj odabrati drugu enkripciju, odnosno, za test pokušaj bez ikakve enkripcije, pa WEP, pa WPA. Ima li promjene?
08.03.2014 | 07:37
Pritisni "Alt" i klikni na Wireless ikonu na gornjem uglu ekrana, pokreni "WiFi diagnostiku". Ako ima nešto tu bi ti trebalo pokazat. Kopiraj to i postaj, pa da vidimo.
08.03.2014 | 08:43
bkavas kaže:
Pozdrav!

Od kada sam updateao na mavericks, svako malo mi se wireless zblokira. Nije da pukne veza nego na par sekundi zastane. Što je jako iritantno kada streamam film sa NASa i onda svakih par minuta se slika zamrzne. U tom trenutku ni stranice se ne loadaju, ništa...

Par sekundi kasnije, kao da se ništa nije dogodilo.

Imam MBA, i thomsonov router (Bnet). Nisam primjetio da se na PCu to događa, ali tamo ni nemam baš kako primjetiti jer samo mailovi se vrte na tom stroju.
Stumblerom sam skenirao okolinu i odabrao najmanje zasićeni kanal. Zaštita je WPA2.

Nažalost na netu nisam našao ništa što bi pomoglo.

Hvala svakoj potencijalnoj pomoći!


Evo, da se nadovežem na bkavas-a. Iste simptome imam i ja, ali kod mene se to događa možda jednom tjedno, pa nisam baš tome pridavao veliku pažnju. Kombinacija kod mene je MBA + Alcatel One Touch Y580D 3G WiFi Router.

Ja sam to jednostavno pripisao kombinaciji uređaja...
08.03.2014 | 10:14
Kod mene je isti slučaj i to od jučer. Imao sam i prije problema s wi fi na tom miniju, pa je bio cijelo vrijeme na kablu, a s pojavom novog OS_a je taj problem nestao i taman se ponadao da je to stvar prošlosti. U Console.app imam previše toga da bi slikao. Sad sam napravio wi fi dijagnostiku, kako je tino predložio i sve je prošlo bez problema, a jučer nisam mogao niti jednu stranicu otvoriti na wi fi?
08.03.2014 | 10:20
Fata je Fata, ali tri puta jr tri puta!
08.03.2014 | 10:22
Dok sam ovo pisao imao sam i kabel spojen, pa rekao idem ga odspojiti i ostati samo na wi fi...gle rezultata Slao je post par minuta dok mi je u međuvremenu wi fi neke stranice otvarao a neke ne? Molim moda da pobriše ove duple postove.
08.03.2014 | 12:42
Pokrenuo dijagnostiku i kaze sve ok. Sada sam pustio da monitorira pa ću vidjeti sto se dešava. Signal je ok, oko 70%, noise je oko 16% i sam sam na tom kanalu (ja na 6, a ostali na 4 ili 8).

Ne znam da li je problem u odspajanju jer ikona normalno pokazuje da je spojeno i taj prekid zna trajati i po sekundu (sumnjam da se u tom trenu može odspojiti i spojiti, ispravite ako sam u krivu).

Koliko se mogu sjetiti taj problem nije bio prije, pa ne sumnjam na kombinaciju uređaja, a pogotovo jer u zadnje vrijeme je ćešći problem. Sumnjam na nešto softwareski. Probati ću bez enkripcije pa se javim što se dešava.
08.03.2014 | 13:35
Sekunda je dovoljno za prekid i ponovno spajanje.
6 kanal se preklapa i sa 4, i sa 8. Ako možeš, probaj se odmaknuti barem 4-5 kanala od drugih mreža.
Ta dijagnostika na kraju na desktop istrese iste one zipane logove koje pogledaš i kroz console.app. Možda je jedino razlika ako skuži da nešto ne valja.
08.03.2014 | 16:50
Imao sam isti problem, posebno kada skidam neke veće fajlove. Ja sam uradio ovaj postupak i pomoglo mi je:
discussions.apple.com/thread/5537854?start=0&tstart=0
08.03.2014 | 19:58
Ok, za sada sam promjenio enkripciju i isključio, nema promjene. Odradio prema linku što je mrndjo predložio, nema promjene. Podigao kanal na 12, nema promjene.

Ima još netko neku ideju jer ih meni ponestaje? Hvala na dosadašnjim pokušajima!
08.03.2014 | 22:45
Standard wifi-ja. Ako ti je na routeru podešeno nešto kao "automatski" 802.11g i n, ili čak ac, poisključuj to. Spusti i fiksiraj na 802.11g. Također, ako Mavericks nudi takvu mogućnost, probaj i na Macu to fiksirati. Ako ti na 802.11g radi stabilno, onda probaj dići na 802.11n, ali opet fiksno, ništa automatski. 802.11ac isključi potpuno jer Macovi uglavnom to još ne podržavaju.
09.03.2014 | 12:12
Podešen je na g fiksno i iskljucio sam auto power pa je sada na 100% output. Nažalost nije pomoglo. Na macu ne vidim te opcije. Isključen je i neki "technologia afterburner"

Da li netko zna neki router koji je kompatibilan sa B.net-om, po mogućnosti n standard?
09.03.2014 | 13:06
ja sam prije nekoliko godina baš za Bnet uzeo linksys cisco router sa wan portom,
jer naravno svih 5 koji su mi ostali od t-coma su bez wan porta, samo modem/routeri.

Mali radi jako dobro jedino što nije n, nego g
no kako doma nemam potrebu prebacivati puno podataka preko mreže dovoljno mi je..

No danas ih je vecina sa n standardom i nemres fulati

Probaj ovako nešto:
protis.hr/products/details/router-bezicn...nksys-ea2700ce/60314
ili
protis.hr/products/details/router-bezicni-linksys-e900/62291
ili
protis.hr/products/details/router-bezicni-linksys-e1200ee/55916

BTW
Appleov Airport ti je najbolja opcija ako imaš viška love
www.filex.hr/proizvodi/apple-wireless/ai...ase-station-2012/375
09.03.2014 | 20:46
Fotoroberto, hvala na linkovima. Nemam neke lude zahtjeve od routera pa sam mišljenja, manje je više. Govorim o cijeni, naravno Što se tiče applea, ne vidim što radi, a da ostatak ekipe ne može. Vidim da može bežično svirati, ali za to ionako imam logitech BT adapter. Možda sam propustio neku prednost.

Još jedno pitanje vezano uz sve ove routere. Da li podržavaju iptv? Imam triple play pa mi bilo važno da ujedno i podržavaju STB od B.neta.
09.03.2014 | 21:07
Zar STB radi preko WiFi?
09.03.2014 | 21:16
Ne, preko LAN porta. Ali znam da (barem u t-com verziji), dva porta su za iptv, 2 za LAN. E pa sada, ako moraju biti dedicirani portovi, interesira me da li je to moguće i sa ovim routerima.
09.03.2014 | 21:24
Mislim da je puno manja glavobolja da B-netov router ne mičeš, da ti TV i telefon i dalje idu preko njega, da na njemu samo isključiš wifi te u njega uštekaš wifi access point, ili drugi wifi router sa switchem.
10.03.2014 | 00:48
bkavas kaže:
Fotoroberto, hvala na linkovima. Nemam neke lude zahtjeve od routera pa sam mišljenja, manje je više. Govorim o cijeni, naravno Što se tiče applea, ne vidim što radi, a da ostatak ekipe ne može. Vidim da može bežično svirati, ali za to ionako imam logitech BT adapter. Možda sam propustio neku prednost.

Još jedno pitanje vezano uz sve ove routere. Da li podržavaju iptv? Imam triple play pa mi bilo važno da ujedno i podržavaju STB od B.neta.


Kod appleova je konfiguracija laka i bezbolna, no radi kao i svaki drugi korektan router kad ga jednom poštelaš...
da, podržavaju i 5GHz što ti može biti zgodno ak imaš više appleovih uređaja po doma..

Ovi routeri nisu modemi, oni se prištekavaju na recimo B.netov modem preko WAN porta i dalje hendlaju mrežu po kuči...

Ne znam kak se spaja STB od B.neta, ne gledam teve pa nisam uzeo tu opciju.

No kao što je rečeno, ostaviš ovaj koji imaš za IPTV i modem i prištekaš ovaj normalni router/AP za WiFi i ethernet...
10.03.2014 | 13:28
bkavas kaže:
FNemam neke lude zahtjeve od routera pa sam mišljenja, manje je više. Govorim o cijeni, naravno Što se tiče applea, ne vidim što radi, a da ostatak ekipe ne može. Vidim da može bežično svirati, ali za to ionako imam logitech BT adapter. Možda sam propustio neku prednost.


U Appleovom slučaju više je mnogo više. Manje je samo kompliciranje
Svi hvale te njihove Airportove, tako da...
10.03.2014 | 17:39
Ja imam T-Com kombinaciju i AirPortExtreme (onaj niski kao mini koji je ljepši od ovih stupova) i jedan AirPort Express (onak kao punjač koji je praktičniji od ovih bijelih koji nalikuju na ATV) za muziku.
Na T-Comov modem je žićano je spojen STB, APExtremem i LaCie NAS, a Wi-Fi je ugašen. Radi sve kako treba.
Tako da bi i B.net trebao na taj naćin raditi.
29.10.2014 | 15:11
Pozdrav,
meni se slično događa sa tek smontiranim Yosemite Os-om. Naime problem pucanja veze u stanu imam samo sa Airom na kojem je Yosemite,a svi ostali uređaji(Iphone,Ipad, PC imaju stabilnu vezu. S druge strane, taj isti MacBookAir mi u firmi radi besprijekerno i bez pucanja veze.
Kod mene kad pukne veza, nekada po tridesetak sekundi moram čekati da mi se ponovnoo pojavi.
Je...o me izluđije.
Ako ima nekih odgovora, molim vas.
17.08.2015 | 14:35
Pozdrav,
Moram priznat da me polako izluđuje wifi na macu. Konstantno se blokira veza. Ne mogu reći puca, jer prikazuje da je connected. I network utility pokazuje da izmjenjuje pakete, ali svako malo stane. Onda moram gasiti i paliti wifi pa radi par min i onda sve ispočetka.

Pokrenuo sam wifi diagnostics i prema njemu nema nekih problema koliko ja mogu primjetiti. Kanal je više manje slobodan, zaštita je WPA2, svi ostali wifi uređaji najnormalnije rade.

Isprobao sam sve što se spominjalo na forumima. Reset PRAM, izbrisao i nanovo napravio mrežu, dodao location, dodjelio statički IP... Čak sam kupio i još jedan router!

MCS index svako malo padne na 0 i onda sve stane, a do tada sve normalno. ne mislim da je do kvalitete signala jer je RSSI oko -39dBm do -50dBm, a noise -91dBm.

E da, MBA mid 2011 je stroj i na njemu je Yosemite.

Molim vas pomozite jer lagano počinjem gubiti kosu od ovoga.
17.08.2015 | 15:45
RSSI ne indicira kvalitetu signala, nego intenzitet (primljenu snagu, tzv. "signal level"). Noise se odnosi na šum, dakle na druge frekvencije i na ne-radijske šumove. Ono što ti možda stvara probleme jest kvaliteta signala (error rate, tzv. "signal quality") odnosno smetnja (prisutnost drugih komunikacijskih uređaja na istom kanalu). Wifi diagnostics ti neće reći ništa pametno. Probaj neki bolji alat, npr. ovo
www.netspotapp.com/
ili nešto slično.
17.08.2015 | 16:45
Hvala Smayoo! Skinuo i malo pregledao. Na najgoroj lokaciji mi je signal -57 (43%), noise -90 (10%). Kako ja to čitam, a moguće da je krivo, ne vidim neke probleme. Da li me možeš uputiti ako nešto još trebam vidjeti ili izmjeriti?
17.08.2015 | 17:58
Koliko ima drugih mreža na istom ili bliskim kanalima i koliki je njihov RSSI
18.08.2015 | 12:45
Ima još tri mreže. Dvije su na 1, jedna je na 11, moja je na 6. Njihov RSSI je -79 do -85.
18.08.2015 | 16:02
Da se kojim slučajem ne radi možda o ZTE routeru?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 41 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, Riba, Anonimci (659)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO