PS5 & Xbox Series X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PS5 & Xbox Series X


18.09.2020 | 13:10
Hvala Moonlike! Nisam na ovo naletio. Pa vjerujem da neće daleko odlaziti od toga.
Čak nije to ni toliko skupo koliko sam mislio da će biti, 3100 kuna za digitalni 3900 za optički.
Sada si me bacio u kušnju.
Imam još 10-ak igara koje bih trebao odigrati na PS4 Pro, ne znam da li da si kupim ovo kada postane dostupno u dućanima ili da pričekam. Ili mi je najbolje što prije prodati Pro i dodati razliku.
EDIT:
Pa zar ovo da su "preporučene" radi razliku u slučaju Sancta Domenice?
Mislim, ja prije četvorke koja je stara ni tri godine nisam imao trojku, tek dvojku 2000-ih, tako da mi je ovo prvo inicijalno prodavanje koje pratim.
18.09.2020 | 13:15
I još jedno pitanje za one koji znaju odgovoriti.
Gamer je objavio tekst da će PS5 biti budućnost egaminga.
E sada, meni nije jasno zašto pro gameri UVIJEK pljuju konzole?
Kada dugo igram, primjetim da me bole ruke - jeli zbog toga? Grafike koju oni mogu nabrijati ili?


8769923.jpg



Ali da je i konzola, a bome i kutija lijepa - stvarno je.
Možda ipak i ja kupim optiku. Po slici na stranici kutije, stalak dolazi sa konzolom.
18.09.2020 | 14:16
Ja definitivno moram uzet optičku verziju, kćeri su tako poželile. Skupljale su novčiće i dogovor je bio pola njih dvije, pola mi roditelji. Nije baš da ću rokat stalno, ali ću se sigurno ponekad ogrebat.
Nadam se samo da će na njemu radit igrice od PS4
18.09.2020 | 14:38
Kloba kaže:
Dijete kaže:
Narucujem... Dijete skida jumf!!

A di je sada ono "nema konzole do Nintendo konzole"?


Nema konzole do Nintendo konzole!

DSC_2264_2020-09-18.JPG
18.09.2020 | 14:45
PREDOBRO!!! Palac!
18.09.2020 | 16:22
XBOX i PS je cini mi se svakom generacijom jedno te isto, samo vise piksela i poligona. Nintendo barem svaki put smisli nesto inovativno, ponekad pogode, ponekad ne. Nekako sto sam stariji to mi vise pasu njihove "mozak na pasu" igre.
18.09.2020 | 16:42
Pa sjećam se da su tako pisali i Smayoo i Dijete, a mislim i još netko samo se ne mogu sjetiti tko niti je sada to bitno.
I nemam nikakav kontraargument, naprotiv.
Samo sam htio našeg Novozelanđana podsjetiti na to , iako mu potajno zavidim što živi gdje živi jer će PS5 kupiti prvi od nas na ovoj stranici, ali definitivno.
Australija i Novi Zeland uvijek prvi dobivaju tehničke proizvode, čisto zemljopisa radi (nakon izvornih zemalja - u ovom slučaju Japana).
EDIT:
Samo mislim da je PS5 zaista inovativna konzola.
S njom dobivaš onu igricu u kojoj ti zapravo pokazuje što sve može konzola i gamepad - ti si onaj robot sa njihove stranice, crnobijeli s plavim očima.
Navodno na gamepadu osjetiš kada ti puše vjetar u igri, kada klikaš po gumbima nije isto ukoliko je situacija normalna, ili se nalaziš u vodi, usred pješčane oluje i slične gluposti. Navodno su smislili način da osim vizualno, otpor osjetiš i na gamepadu.
Oni to zovu DualSense tehnologijom.
18.09.2020 | 19:07
Ja nikad ne kupujem prvi, cekam najmanje prvo rezanje cijene za $100

Sjajno je to sa gamepadom, ali meni se cini da developeri nisu ni na PS4 iskoristili niti 50% mogucnosti gamepada, pa se bojim da ce i ovdje biti tako.

Ali lako za mene, ja se zadnjih 10 dana ne skidam sa Axiom Verge.

18.09.2020 | 22:33
Ja sam završio 10. igricu na PS4 Pro, od kojih treću na 100% (platinasti trofej) - te tri redom igranja su The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year edition, Horizon Zero Dawn GOTY edition, Assassin's Creed Rogue. Danas sam počeo igrati Red Dead Redemption 2.
A što se kupovine PS5 tiče, možda isto pričekam - sada imam igara na ukupno 2TB instaliranih (1TB je vanjski disk spojen preko USB-a), pa mi je ovih niti 1TB na petici malo. Najvjerojatnije ću se strpiti dok ne podebljaju veličinu tog diska malo, što sam uvjeren da hoće - kad tad u sedam/osam godina života konzole.
  • Dijete
  • Posjetitelj
21.09.2020 | 01:50
@Kloba, ovo ce mi bit prva konzola - ne brojim dvije samostalne igrice koje sam imao kao klinac od Nintenda.. Planirao sam puno puta kupit nesto (istina, najvise sam brijao uvijek na Nintendo - i fakat sam htio Switch! al ga jos nemam)

Sigutno cu uzet ovu PS5 - e sad, da li odmah ili ne, ovisi o vremenu, meni i zeni i masu drugih stvari.

Npr. Mrzim kupovat prve generacije - pa je mozda bolje pricekat drugu iteraciju? Volim imat stvari koje koristim.
Jako zelim Cyberpunk 2077 igrat, da li ce MacPro pod Windowsima sa 5700 XT to moc vrtit, ne znam - ako hoce, onda cemu plejka?

Trenutno mi je Dead Cells go to igra kad imam malo vremena - i totalno me zabavlja... da li mi treba nesto drugo? Kuzis, fakat mi je tesko odlucit se jer se lako moze desit da PS5 zavrsi ko WD disk, za nogu pod stol.

Dakle, Dijete u meni vristi - NARUCUJEM jer mogu. A onaj mudriji kaze, pomalo, cekaj, razmisli, gle onaj synth, nova ves masina?

Znam ko ce pobijedit...

p.s. Cijena je manje vise ista ko u tvojoj najavi - 819nzd za BR verziju... i - trenutno nema vise predbiljzbi za sda jer su popunili kvotu... - dilema za sad rijesena
21.09.2020 | 11:13
E44FE083-FE0D-4325-AD2C-036984C7668E.png

Sve pet. Ukoliko ti ne treba kao HD BlueRay player, evo kako konzole izgledaju vodoravno.
Nije ni digitalna u ovom položaju baš izgledom za baciti...
21.09.2020 | 13:00
Da li je uobičajeno da uz dolazak novog PS dođe i koja igrica ili varijanta s dva kontrolera? Ili se treba strpiti još koji mjesec nakon izlaska?
21.09.2020 | 14:40
Što dobiješ ti je na kutiji. Do ožujka se treba prodati prvih 15 milijuna konzola, ali niti jedna neće imati dva gamepada niti igricu unutra.
Pa zato toliko i koštaju, jer prava zarada konzola je - na cijeni igara. Bilo online, bilo u dućanu. Samo online sva lova ide SONYu i proizvođaču igrice, dok u dućanu dio ide maloprodajnom lancu. Imaš u mom postu iznad di prvi puta spominjem cijene link na BUG-ov tekst koje će se sve igrice moći skinuti ukoliko se učlaniš na PS Store Plus. Pogledaj, riječ je o oko 15 hitova četvorke. Igrice za peticu ne očekuj ispod 500 kuna po komadu, kao ni novi drugi gamepad.
Evo ti link za igrice da ne tražiš:
www.bug.hr/igrace-konzole/sony-konacno-o...ne-i-igre-koje-16582
I tekst Jutarnjeg kojeg je postao Moonlike sa preporučenim cijenama svih dijelova u HR:
www.jutarnji.hr/life/gaming/sada-je-sve-...aystation-5-15019670
21.09.2020 | 17:11
Za 100$ se isplati kupiti BD player.
Bacite oko koliko kosta srednji rang BD playera.
21.09.2020 | 19:13
Riba kaže:

Znači Elder Scrolls 6 će biti ekskluziva za XBOX X i S?
Dobro, ja još trebam kupiti i odigrati peticu i završiti Fallout 4, ako ćemo iskreno.
Daleko sam od igara koje su tek u najavi. Ali bitan korak za XBOX sigurno...
21.09.2020 | 19:15
Isto kao što je Last Of Us vezan za PS.
21.09.2020 | 19:21
Puno je igara vezano za SONY, više nego za XBOX. Zato ga i američki konzolaši, svi redom obožavatelji XBOX-a, kupuju kao drugu konzolu upravo radi SONY ekskluziva. Last of Us je samo jedna u moru.
Ovo je 20 njpoznatijih igara prema GamesRadar+ koje su ekskluzive SONY-a.
www.gamesradar.com/best-ps4-exclusives/
Ovakav potez se morao desiti.
22.09.2020 | 00:16
Kloba hvala na informacijama.
Zaključujem da u HR ima jako puno ljubitelja PS5. Trenutno ne mogu naći niti jedan shop u HR koji nudi prednarudžbu!
22.09.2020 | 11:21
Nema frke. Ma i to, plus količina koja je rezervirana za ovo područje sigurno nije ogromna. Spominjalo se da SONY neće moći isporučiti niti obećanih 15 milijuna konzola do ožujka 2021. (kako su sami najavili) zbog COVID-a i nestašice čipova koji su im potrebni za sastavljanje PS5 na tržištu. Oni su to zanijekali. Moj ti je savjet da bdiješ nad stranicama Sancta Domenice, i čim vidiš da se možeš predbilježiti napravi to.
Oni su napisali da će zvati ljude po sistemu tko se prvi predbilježio.
Ili pričekaj 2021., proljeće - do tada će se navala smiriti valjda i moći ćeš ući u dućan i kupiti ga mirne duše.
A ako si tako jako zagrizao, dogovori se s nekim odavde tko će kupovati vani pa se "uparite".
23.09.2020 | 05:48
Neki Slovenac na Njuškalu nudi optički PS5 u zamjenu za PS4 Pro ili Slim. Oglas mu je na slovenskom, ali prijevod naslova je ovaj - "PS5 nadoplate od 269EUR nadalje!"
Tip ima dućan u kojem osim što će prodavati PS5, ljudi mogu zamjeniti PS4 Slim i Pro verzije, za Pro V2 traži doplatu od 269€ (2 022 hrk), za Pro V1 299€, a za Slim ovisno ima li 500 GB ili 1TB HDD traži doplatu od 319 do 399 €.
Ovo mu je stranica dućana ukoliko ikoga zanima takvo što, nisam provjeravao jesu li mu prednarudžbe popunjene.
ps5-doplacila-269eur-dalje-playstation-5-ps5-825gb-ssd-z-blu-ray-slika-137217774.jpg

Dućan mu se nalazi u naselju Straža, u istoimenoj općini u jugoistočnoj Sloveniji.
23.09.2020 | 21:18
Ima li tko za udruženje?
drlovrić?
23.09.2020 | 22:53
Ja bi kupio za kes. Kcerka vec rezervirala moj PS4. Cijeli razred valjda igra Fortnite
24.09.2020 | 09:02
Ovdje je video koji malo prizemnije objašnjava što Microsoft dobiva, i na što cilja posljednjom kupovinom.
Navodno je budućnost igrica cloud gaming.
25.09.2020 | 10:06
Bome i XBOX X je mrcina velika...
twitter.com/MKBHD/status/1309126716208578560
26.09.2020 | 16:54
U HR se nigdje ne može doći do PS5. Sve zalihe iz prednarudžbe su otišle!
26.09.2020 | 19:20
Jbg. Nizak životni standard i pad BDP od 8% su učinili svoje...
26.09.2020 | 19:39
Ma to su sve pokupovali IT-evci.
Kod njih je uvijek kontinuirani rast!
Iduće zalihe se očekuju oko Božića, pa kao da se sad predbilježim. Plati sad, pa dobiš koji dan oko Božića. Evo sve trčim....
26.09.2020 | 19:59
Nisam tada bio za to toliko zainteresiran, jeli ovakva pomama u Hrvatskoj bila i za PS4 i PS3? Sjeća li se itko?
27.09.2020 | 17:06
Ja imam filing da je sa svakom plejkom interes sve veći. Ta industrija igara fakat rastura
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 39 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Maxxy, temeljnik, Anonimci (539)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.21 Seconds

Provided by iJoomla SEO