Isplativost ulaganja u voćku (Imac)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Isplativost ulaganja u voćku (Imac)


25.11.2017 | 14:54
Pozdrav društvo ( nisam pisao na ovom forumu ima aman vremena )

Dakle da ne duljim riječ je o sljedećem dal se isplati kupiti model Imac-a ( late 2009 ) za 345 BAM tj 1334 kune.
Računalo bi se koristilo za klasične poslove: internet, tekst, prezentacije, priprema gradiva za učenike, možda neko sitnije editovanje video materijala, jedino od zahtjevnijih poslova bi bilo editovanje fotografije u PS-u i Lightroom-u...

Računar iMac A1311
Specifikacije:
CPU: Intel Core2Duo 3,06 GHz
Ram: 4 GB DDR3
HDD: 500 GB
Grafika: Nvidia GT 9400M 256MB
Displej: 21,5'
25.11.2017 | 15:46
Ključno pitanje je - je li ispravan? Ako jest (ovo se osobito odnosi na grafičku karticu, neki modeli iMaca, ne znam točno koji, imali su serijski problem s pregrijavanjem grafulje, slično kao i neki modeli MacbookPro), onda kupi odmah dok se prodavač nije predomislio.
Za to što si nabrojao, stroj će valjati, samo, ako misliš gore imati zadnju verziju OS-a, napucaj ga RAMom - prima max 16, to jest 4x4GB 1033 MHz DDR3 SODIMM. Zamjena je jednostavna.
25.11.2017 | 17:33
Ako stavis zadnji OS ima to da se vuce kao krepana macka,na tom iMac-u je HDD 5400 rpa tu se vise loptica pojavljuje nego u paintball-u. Jedino da dodas SSD i bar naguras 8GB rama pa da kazes da pristojno radi.Sto se tice grafike,treba rastaviti i paste promjeniti,skini smcFanContro pa regulisi temperaturu i dosta dugo ce raditi.
25.11.2017 | 18:13
saint kaže:
Na tom iMac-u je HDD 5400 rpa tu se vise loptica pojavljuje nego u paintball-u.
25.11.2017 | 18:25

Brzina diska nije uvijek kritična. Od svega što je čovjek nabrojao, uz 16 GB RAM, problem bi mogao biti jedino PS/Lightroom
25.11.2017 | 19:18
Vjeruj smayoo da jeste.Uzeo sam MM late 2014,vjeruj da nakon mjesec koristenja sa govnetom od HDD sekunda je falila da ga razbijem. Kada sam ga poredio sa Macbook air 11 to je bilo kao PC486 i nesto sa i7.

Slika govori vise od 1000 rijeci. Pogledaj

25.11.2017 | 20:01
Hvala svima na savjetovanju...

Nakon promišljanja mislim da ću 95% odustati od kupovine realno jeftina cijena, ali uz računalo ne dolazi tastatura i miš koji bi trebali doći. Pored toga riječ je o modelu koji je imao problem sa grafickim čipom ( meki lem ili ekoloski lem sa smanjenom količinom olova u sebi kako već ) uglavnom vremenom bi to išlo na reballing tako da dok saberem troškove ne sviđa mi se... Biće da ću vjerovatno uzeti neki HP ili Dell sff sa i5 procesorom, intelovom grafikom, 4 gb rama i 250 gb diskom, osuđen na windows...

Jednom kada mi ova pripravnicka plata profesora informatike bude malo veća, možda se uputim u voćnjak sa jabukama

Još jednom hvala svima
26.11.2017 | 09:28
[quote="saint" post=163477]Vjeruj smayoo da jeste.Uzeo sam MM late 2014,vjeruj da nakon mjesec koristenja sa govnetom od HDD sekunda je falila da ga razbijem. Kada sam ga poredio sa Macbook air 11 to je bilo kao PC486 i nesto sa i7.

/quote]


Je…ziva istina…lagano stavljam sistemski ssd u sve kompove…
Vjerujem da je sami os tako napravljen nebili, eto, svi malo novcano podrzali novorastucu industriju ssd-ova
Mamuim.
Mountain lion na obicnom disku se dize ko i meni sa 19...brzo i kvalitetno.
Sierra ko meni sad...da ne idem u detalje.
Pa eto…
Na kompu barem mogu staviti ssd…
26.11.2017 | 10:03
persian23 kaže:
Hvala svima na savjetovanju...

Nakon promišljanja mislim da ću 95% odustati od kupovine realno jeftina cijena, ali uz računalo ne dolazi tastatura i miš koji bi trebali doći. Pored toga riječ je o modelu koji je imao problem sa grafickim čipom ( meki lem ili ekoloski lem sa smanjenom količinom olova u sebi kako već ) uglavnom vremenom bi to išlo na reballing tako da dok saberem troškove ne sviđa mi se... Biće da ću vjerovatno uzeti neki HP ili Dell sff sa i5 procesorom, intelovom grafikom, 4 gb rama i 250 gb diskom, osuđen na windows...

Jednom kada mi ova pripravnicka plata profesora informatike bude malo veća, možda se uputim u voćnjak sa jabukama

Još jednom hvala svima


Sad vec mislim da imas pogresan stav.Koliko sam vidio iz BiH si(cim spominjes BAM)na piku zna izletiti dobra masina za male pare.Neki laptop do 400KM bar u Sarajevu(odakle sam ja) mozes naci prve ili druge generacije i procesora.To znaci puno potencijalnih problema.Ovo ti sve pisem iz licnog iskustva.uzet ces npr HP elitebook seriju u tom cjenovnom rangu,i eto ti problem sa pregrijavanjem,vga,tu je i cpu....Uvijek bilo koliko para toliko muzike ali garantujem da ce svaki MAC do 2012 pocjepati bilo koji PC.Sto u trajanju komponenti sto u brzini. Ako dodas malo para mozes uzeti finu masinu jer 400KM realno gledajuci nisu neke pare,pa samo tastatura i dobar mis je pola tih para.Imas i ovdje savako malo neko od raje radi upgrade masina pa stare prodaju po pristojnim cijenama(osim par nakupaca,koji se prodaju da su fini ali u stvari trguju i gledaju koga ce zavrnuti)i racunare sa porjeklom.Tako da bolje ti je da se malo strpis i uzmes neki dobar i pristojan MAC. Ako ides s tim da ce ti se nesto pokvariti,sto bi se reklo kod nas u BiH sam sebi pehiras.Realno moze i nov raditi 3 mjeseca a moze i 12 godina ko zna,tehnika je to
26.11.2017 | 12:21
saint kaže:
persian23 kaže:
Hvala svima na savjetovanju...

Nakon promišljanja mislim da ću 95% odustati od kupovine realno jeftina cijena, ali uz računalo ne dolazi tastatura i miš koji bi trebali doći. Pored toga riječ je o modelu koji je imao problem sa grafickim čipom ( meki lem ili ekoloski lem sa smanjenom količinom olova u sebi kako već ) uglavnom vremenom bi to išlo na reballing tako da dok saberem troškove ne sviđa mi se... Biće da ću vjerovatno uzeti neki HP ili Dell sff sa i5 procesorom, intelovom grafikom, 4 gb rama i 250 gb diskom, osuđen na windows...

Jednom kada mi ova pripravnicka plata profesora informatike bude malo veća, možda se uputim u voćnjak sa jabukama

Još jednom hvala svima


Sad vec mislim da imas pogresan stav.Koliko sam vidio iz BiH si(cim spominjes BAM)na piku zna izletiti dobra masina za male pare.Neki laptop do 400KM bar u Sarajevu(odakle sam ja) mozes naci prve ili druge generacije i procesora.To znaci puno potencijalnih problema.Ovo ti sve pisem iz licnog iskustva.uzet ces npr HP elitebook seriju u tom cjenovnom rangu,i eto ti problem sa pregrijavanjem,vga,tu je i cpu....Uvijek bilo koliko para toliko muzike ali garantujem da ce svaki MAC do 2012 pocjepati bilo koji PC.Sto u trajanju komponenti sto u brzini. Ako dodas malo para mozes uzeti finu masinu jer 400KM realno gledajuci nisu neke pare,pa samo tastatura i dobar mis je pola tih para.Imas i ovdje savako malo neko od raje radi upgrade masina pa stare prodaju po pristojnim cijenama(osim par nakupaca,koji se prodaju da su fini ali u stvari trguju i gledaju koga ce zavrnuti)i racunare sa porjeklom.Tako da bolje ti je da se malo strpis i uzmes neki dobar i pristojan MAC. Ako ides s tim da ce ti se nesto pokvariti,sto bi se reklo kod nas u BiH sam sebi pehiras.Realno moze i nov raditi 3 mjeseca a moze i 12 godina ko zna,tehnika je to


Pa ok, nije da nije stav mi uvrnute prirode

Da nažalost iz BIH sam ( ovo nažalost slobodno ignorišite čangrizav sam ovaj mjesec bosasnki realizmi), nisam baš zainteresovan za laptope trenutno jer služim se HP probookom 450 g0 fino on radi realtivno je mlad i prilično očuvan i fino može da povuče. Ova pričica sa Jabučicom se sasvim vanredno i pojavila pošto firma Dopertech sa kojom tu i tamo sarađujem oko nabavke opreme najednom u ponudi ima gore pomenuti Imac po meni trenutno prihvatljivoj cijeni ( realizam mi je sledeći radim kao profesor informatike u lokalnoj srednjoj školi i svakih 10-ak dana nanovo moram sređivati računala pošto ih djeca tako fino udese da mi je više puna kapa tih softverskih intervencija i popravki, pa sam htio da sebi nabavim nesto što će jednostavno da radi bez da moram i doma da se u najmanju ruku nerviram )

Ok, biće već nešto naknadno ili kad već pošto trenutno moram nekakvo auto da sebi priuštim... Ali ok razumijemo se
26.11.2017 | 15:12
Sad pogotovo mislim da imas pogresan stav,pogledao sam firmu i daju 1 godinu garancije na iMac koji je toliko star .Iskreno ne mogu da vjerujem, pa na nov Mac je tolika garancija(naravno bez apple care)sto ispada kao bas dobra kupnja.Osim ako mislis da ce ti neko na neku masinu dati 5-10 godina garanacije.

PS. Daju Mis i Tastaturu uz iMac

doper.ba/proizvod/imac-a1311-215/
26.11.2017 | 15:48
Ma ne ne mislim da ću dobiti dužu garanciju od jedne godine, samo onako, ok su firma zadovoljan sam ja sa saradnjom pa, a ova tastatura i miš su vjerovatno klasični pc uređaji, ali ok posalo sam upit pa ću vidjeti...
27.11.2017 | 17:24
Garancija je dvije godine ili inspektorat, ako je u pitanju novi komp i kupljen na podrucju EU.
27.11.2017 | 17:44
Niti je novi, niti je kupljen na području EU, a ni taj inspektorat nema ovlasti nad ovim 'slučajem',

28.11.2017 | 15:06
Jabučica je rezervirana, obzirom da neću dobiti za ove novce i originalnu apple tastaturu i miša malo sam se "dogovorio" da mi ugrade još 4 gb rama tako da ih bude ukupno 8, te sam ugovorio naknadnu ugradnju ssd-a koju bih ja svakako platio ( ne ide džaba ) tj plaćam samo ssd oni ga gratis ugrade....

Obzirom da nemam baš iskustav sa ssd hardverom do sada imam pomalo i glupo pitanje šta zapravo mislite o polovnim ssd diskovima ? Inače pomalo zazirem od polovnih stvari ali u ponudi imaju kingstonov hyperx ssd od 240 gb pa....

Uglavnom mislim da će to sve u petak da stigne kod mene...
Uglavnom eto kao veseo sam zbog svega, srećom jako su ljubazni u ovoj firmici, pa se može sa njima prilično stvari dogovoriti...

A situacija je baš slučaj, ništa happy sam i sa godinom dana garancije pošto jako jako pazim na svu informatičku opremu
28.11.2017 | 15:16
Ja nemam neko čudo iskustva s SSDovima, ali konkretno s Kingstonom su mi loša. Ponaša se čudno u Macu, a u Lenovu radi OK.
SSD može biti u jako lošem stanju ako je korišten intenzivno. Ja mislim da nisu više baš toliko skupi. Bolje pričekaj pa kupi novi.
29.11.2017 | 07:55
Intel 520 i Intel 1500 Pro rade ok u MBP 8.2... za druge ti nemam osobnog iskustva.
01.12.2017 | 16:17
Najnovija vijest...

Tipkam sa apple računala, uglavnom jako jako fluidno računalo iako je 2009 godište... Biće se navikavati na neke stvari defintivno, mislim da za sada neću mnogo petljati po sistemskim postavkama, radi u nekom korisničkom profilu koji mi je došao pod nazivom korisnik. Moram pribaviti tastaturu originalnu pa ću se zadati malo ovo čudo da počistim iako je čisto pa da sebi to postavim kako treba iako sve funkcionira sve kako treba...

Ukratko displej je wow, a tek ozvučenje aman...
01.12.2017 | 16:42
Ma obriši hard drive i instaliraj si na prazan disk High Sierru. Da napraviš clean install.
Imaš na internetu upute kako. Nije problem. Treba ti USB stick od minimalno 8 GB, sa App Store-a skineš High Sierru kao da ćeš je instalirati, ali zaustaviš instalaciju. Dalje preko te aplikacije s interneta prebaciš instalacijski paket iz Applications foldera na USB.
Ovako koristiš njegove postavke, sve na Macu je kako je prodavač ostavio.
Pitaj Boga na koje je stranice išao surfajući, koje aplikacije skidao pa brisao - uglavnom ne znaš imaš li nepotrebnog smeća po kompu.
Ne moraš ovo raditi, a i možeš.
Kako god tebi odgovara.
01.12.2017 | 17:21
Kloba kaže:
Ma obriši hard drive i instaliraj si na prazan disk High Sierru. Da napraviš clean install.
Imaš na internetu upute kako. Nije problem. Treba ti USB stick od minimalno 8 GB, sa App Store-a skineš High Sierru kao da ćeš je instalirati, ali zaustaviš instalaciju. Dalje preko te aplikacije s interneta prebaciš instalacijski paket iz Applications foldera na USB.
Ovako koristiš njegove postavke, sve na Macu je kako je prodavač ostavio.
Pitaj Boga na koje je stranice išao surfajući, koje aplikacije skidao pa brisao - uglavnom ne znaš imaš li nepotrebnog smeća po kompu.
Ne moraš ovo raditi, a i možeš.
Kako god tebi odgovara.


Hvala za upute i savjet jer će mi naknadno svakako trebati a postavke su takođe ok, samo što sam ja navikao da sebi uredim stvari onako kako meni zapravo odgovara.

Računalo je totalno čisto, za sada ću ga tako ostaviti pošto imam drugih obaveza ali ću se baš zadati jedan dan da sve sredim, za sada neka stoji ovako ok je sve sam već pretresao nema nikakvih čudnih stvari na njemu

Urnebes mi je da ovo računalo radi tako fluidno na posljednjem OS-u koji je apple izbacio dok moj hp probook sa i5 procesorom i 8 gb memorije baš fino zna da štuca na momente...
01.12.2017 | 17:33
Sada si ušao u Apple svijet. Upravo prolaziš Kafkin Preobražaj, samo unatrag.
Šalim se.
Napravi tako. Nauči se svemu što ti Apple nudi, šta i kako.
Jedan savjet, nađi si epub format knjige "The missing manual: OS X High Sierra" od Davida Pogue-a.
On je izdavao manuale za sve Apple-ove operativne sustave, trebao bi imati i za ovaj najnoviji. Ako nema, uzmi za Sierru. Da poloviš bit. Kada nešto zapne, samo pitaj. Netko će ti uvijek ovdje pomoći.
01.12.2017 | 18:45
Normalno je da je računalo fluidno, jer software treba puno manje hardware, suprotno od windowsa. Slično je i s iOS uređajima. Na kojem si trenutno os-x , klik na jabuku-pa about this mac...tamo sve piše. Polako s High Sierra, jer sam čitao da moraš imati disk ssd, jedino ako su ti ugradili ssd disk, onda nemaš beda.
01.12.2017 | 18:56
Istina, ako nemaš SSD, ovo što je cairblanco napisao stoji. Onda možeš nekako probati nabaviti OS X koji tvom kompu najviše odgovara, a da je što je više moguće noviji. Ne znam iskreno koji bi to bio.
01.12.2017 | 20:13
Kloba kaže:
Sada si ušao u Apple svijet. Upravo prolaziš Kafkin Preobražaj, samo unatrag.
Šalim se.
Napravi tako. Nauči se svemu što ti Apple nudi, šta i kako.
Jedan savjet, nađi si epub format knjige "The missing manual: OS X High Sierra" od Davida Pogue-a.
On je izdavao manuale za sve Apple-ove operativne sustave, trebao bi imati i za ovaj najnoviji. Ako nema, uzmi za Sierru. Da poloviš bit. Kada nešto zapne, samo pitaj. Netko će ti uvijek ovdje pomoći.


Hvala za savjet budem ulovio manual

cariblanco kaže:
Normalno je da je računalo fluidno, jer software treba puno manje hardware, suprotno od windowsa. Slično je i s iOS uređajima. Na kojem si trenutno os-x , klik na jabuku-pa about this mac...tamo sve piše. Polako s High Sierra, jer sam čitao da moraš imati disk ssd, jedino ako su ti ugradili ssd disk, onda nemaš beda.


Ovaj Imac funkcionira sasvim ok ( iMac A1311 CPU: Intel Core2Duo 3,06 GHz, Ram: 8 GB DDR3, HDD: 500 GB,Grafika: Nvidia GT 9400M 256MB Displej: 21,5') trenutno sada nema SSD ali sam u planu da ga naknadno ugradim sa još 8 gb rama a tenutačno imam instaliran posljenji OS High Sierra, nema trzanja niti zastoja, podizanje sistema je onako prihvatljivo do 45 sekundi, na "prozorima" se znalo čekati i do 2 minute pa ok je, ne očekujem nikakava čuda, ali kako je već milijardu puta rečeno za "Jabuke.." one jednostavno funkcionišu...
01.12.2017 | 20:47
Onda je super, ako imaš High Sierra i ne radi ti problema bez ssd. Svejedno, ako budeš kad u novčanim prilikama, ugradi si ssd, jer to najviše pridonosi ionako dobrom OS-X. Kako si novi u mac svijetu, preporučujem ti da ne gasiš komp, nego da ga pustiš u sleep, jer praktično ništa ne troši, a kasnije samo mahneš mišom i sistem ti je nakon logiranja dostupan odmah. Mac se gasi samo ako ga nekoristiš neko duže vrijeme
01.12.2017 | 20:55
Kloba kaže:
Ma obriši hard drive i instaliraj si na prazan disk High Sierru. Da napraviš clean install.

Pa ako je kupio od tvrtke koja se bavi preprodajom obnovljenih korištenih računala, onda je dobio čistu instalaciju bez petljanja nekih drugih korisnika.
01.12.2017 | 22:24
@cariblanco za sada nisam primijetio neke veće zastoje, ali definitivno kada budem imao lufta novaca ide ssd i još 8gb rama, a inače znam za ovo "uspavljivanje" načitao sam se ja ovoga foruma ( vecinom kao terapiju za smirenje od kojekakvih nebuloza za koje sam kao kakav magnet )

@Bertone instalacija je čista koliko vidim, a takođe izgleda da su povukli backup joj kako se zove time capsule jel i ok je radi sve samo nekako sam navikao da sam svoje gazda pa ono vidjecu za nekih mjesec ili manje uraditi clean install radi sebe ponajviše, jer me zanima kompletan proces, kako šta i kuda... Valjda bude bezbolno
01.12.2017 | 23:34
Pa mjesec dana ti je ok period da vidiš koje ćeš dodatne aplikacije koristiti na OSX-u i onda kad vidiš koje su ti potrebne i koje ne rade probleme udariš frišku instalaciju
02.12.2017 | 10:52
"Urnebes mi je da ovo računalo radi tako fluidno na posljednjem OS-u koji je apple izbacio dok moj hp probook sa i5 procesorom i 8 gb memorije baš fino zna da štuca na momente..."

Pa to i ja kazem.. ja sam uzeo polovnog mac pro-a 3.1 koji bolje radi od mog gaming pc-a kojeg sam slozio i kojeg trenutno pokusavam pretvoriti u hackintosh.. Tako sam i ja bio skeptican tipa "pa ipak je to deda iz 2008 god." al au contraire... kuciste, dizajn, os.. proširivost.. jednostavno nisam mogao vjerovati da to tako dobro radi !!!
02.12.2017 | 11:55
Čisto my2c vezano za sam naslov teme. Svaki Mac koji sam imao u zadnjih 10 godina je bila izvrsna investicija. Da, košta puno, ali ti strojevi se jednostavno ispalte i gotovo.

Macbook Air iz 2011 i dalje radi kao veliki na HS macOS-u, a iMac 2010 koji sam do neki dan imao je i dalje radio (i radi) također bez ikakvih problema. Da ne kažem da ti strojevi kada se prodaju nakon xy vremena i dalje mogu postići jako dobru cijenu kao ulog u novi stroj.

Osobno sam promijenio i prešao na novi model iMaca iz čistog razloga da budem up to date slijedećih 5+ godina i vjerujem da mi neće biti žao.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 sati, 28 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

gogsy1975, Maxxy, Riba, tino1, Tito, VanjusOS, ZeljkoB, Anonimci (606)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO