iMac 27 late 2013 LCD problem s prašinom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac 27 late 2013 LCD problem s prašinom


16.12.2015 | 08:28
Pozdrav svima i molim pomoć ili neki koristan savjet...

Naime, prije nekih 6 mjeseci sam primjetio u donjem lijevom i desnom rubu crne fleke tj. prašina unutar ekrana (kao što su prijašnji imacovi imali problem) i mislim ajd očistit ću to kad budem išao za ZG al naravno nisam znao da na ovim novim iMacovima je LCD sad slijepljen i nema čišćenja. Samo cijeli novi LCD... I onda vidjeh da je u 5 mjesecu istekla garancija.
A prije kupovine sam lijepo pitao jel imaju još problem s prašinom a oni mi kažu da ne i da su to riješili.
Kako mogu direktno kontaktirat Apple jer stvarno sramota više s tom prašinom? Da uzmem Apple produljeno jamstvo pa preko toga riješim problem al stvar je sad već principa... inače iMac je kupljen u iStyle-u.

IMAG2557.jpg
16.12.2015 | 09:11
Ako je jamstvo isteklo, ne koristi apple care.
Ja bi se žalio svakako, apsolutno da je sramota! Mišljenja sam da se i taj display da popravit, ali čemu, neka rješavaju
16.12.2015 | 09:19
Apple Care vrijedi sve do zadnjeg dana unutar 3 godine od datuma originalnog računa i nema veze s redovnim jamstvom. Dakle, ako vani kupiš Apple Care, možeš to srediti.

Ovo je prvi takav slučaj za koju sam čuo, svi kažu se to više ne pojavljuje kod ijednog novog modela jer je ekran totalno zatvoren i odvojen. Jesi li možda pušač?
16.12.2015 | 09:35
Ma no, čak nitko nikad ni ne puši u stanu zbog djece...
Baš sam poludio pogotovo jer se sad u iStyleu prave grbavi, ono dostavi računalo pa ćemo vidjet koliko ćemo ti naplatit. Sjećam se točno kako smo pričali da nema teorije da prašina opet stvara problem. Pitam servisera jel LG ili Samsung lcd i ne zna kaže...
16.12.2015 | 11:05
Razlika između naših servisa, Apple resellera i pravog Apple Storea je ogromna, na žalost.
Probaj nazvati ovaj broj, pa možda ponude kakvo rješenje.
0800222427 (od ponedjeljka do petka, od 9 do 17 sati)
16.12.2015 | 12:16
Slažem se... Hoće prodat foru tipa dostavi računalo pa ćemo djagnostiku pa mi prodaju neko produljeno jamstvo plus rad servisera i onda bi kao trebao biti sretan.

0800222427 telefonski support i dalje samo na engleskom?
16.12.2015 | 13:24
dpasaric kaže:
Apple Care vrijedi sve do zadnjeg dana unutar 3 godine od datuma originalnog računa i nema veze s redovnim jamstvom. Dakle, ako vani kupiš Apple Care, možeš to srediti.

Ovo je prvi takav slučaj za koju sam čuo, svi kažu se to više ne pojavljuje kod ijednog novog modela jer je ekran totalno zatvoren i odvojen. Jesi li možda pušač?


Zakon! Meni su u istyle-u tvrdili drugačije, šupci
16.12.2015 | 14:46
0800222427 telefonski support je i dalje na engleskom.
Bumo vidjeli što će biti... Razgovarali smo pol sata o problemu, dobio sam mail na koji da pošaljem slike.
Nevjerojatno mi je da i dalje nema supporta na hrvatskom a govorni aparat se poziva na hrvatske zakone prije nego te spoje.
18.12.2015 | 08:28
Jel mi netko može pojasnit ovo...
Prilozi:
18.12.2015 | 08:42
dpasaric kaže:
Apple Care vrijedi sve do zadnjeg dana unutar 3 godine od datuma originalnog računa i nema veze s redovnim jamstvom. Dakle, ako vani kupiš Apple Care, možeš to srediti.

Ovo je prvi takav slučaj za koju sam čuo, svi kažu se to više ne pojavljuje kod ijednog novog modela jer je ekran totalno zatvoren i odvojen. Jesi li možda pušač?



Nije li trajanje Apple Care-a 3 godine ali samo ako je kupljen unutar trajanja originalnog jamstva?
Kad sam ga ja bio kupovao bilo je tako, a ako sam dobro shvatio Gole ga nema.
18.12.2015 | 09:48
dpasaric kaže:


Ovo je prvi takav slučaj za koju sam čuo, svi kažu se to više ne pojavljuje kod ijednog novog modela jer je ekran totalno zatvoren i odvojen. Jesi li možda pušač?



Vidio sam ja na par komada,moze se srediti i bez zamjene display-a ali je pravo zeznuto.
18.12.2015 | 10:29
Nemam Apple care... Samo standardno jamstvo koje je isteklo.
18.12.2015 | 10:39
velejaj kaže:
dpasaric kaže:
Apple Care vrijedi sve do zadnjeg dana unutar 3 godine od datuma originalnog računa i nema veze s redovnim jamstvom. Dakle, ako vani kupiš Apple Care, možeš to srediti.

Ovo je prvi takav slučaj za koju sam čuo, svi kažu se to više ne pojavljuje kod ijednog novog modela jer je ekran totalno zatvoren i odvojen. Jesi li možda pušač?



Nije li trajanje Apple Care-a 3 godine ali samo ako je kupljen unutar trajanja originalnog jamstva?
Kad sam ga ja bio kupovao bilo je tako, a ako sam dobro shvatio Gole ga nema.


Prije sigurno nije bilo tako, bilo je ljudi koji su ga kupili doslovno jedan dan prije isteka 3 godine i odnesli onda stroj na servis i morali su primiti. Neću staviti ruku u vatru da nisu sada nešto promijenili, to se lako sazna.
18.12.2015 | 10:55
dpasaric kaže:
Apple Care vrijedi sve do zadnjeg dana unutar 3 godine od datuma originalnog računa i nema veze s redovnim jamstvom.

Problem u tome kao što velejaj kaže, mislim da Apple Care moraš kupiti unutar prve godine jamstva.
18.12.2015 | 12:57
Evo sa Apple stranica:

The AppleCare Protection Plan can be purchased only while your Mac
is still covered under the standard one-year limited warranty.

Tako je bilo i 2010. kada sam ga ja kupovao.
18.12.2015 | 13:44
Ovo što su nama nudili nije Apple care već neko iStyle (i Filex ima slično) produženo jamstvo koje se kupovalo zadnji dan isteka jamstva. I vrijedi samo u Hrvatskoj. To nema veze s Apple careom koji se još uvijek mislim ne prodaje u HR...

Zna li netko što mi je u repair statusu ovo, točno pred kraj jamstva... imac nikad nije bio na servisu.

18.12.2015 | 14:25
netko je popravio svoj na račun tvog
18.12.2015 | 18:20
Ma nema šanse... U Hrvatskoj!?
18.12.2015 | 19:20
Sada imaš dokaz da su ti neke mulje s kompom radili.
Iako ne znam koja vajda kada nemaš jamstvo.
Kako bilo, već smo pisali teorije kako zastupnici u Hrvatskoj nude svoja "iJamstva" koja su njihova verzija AppleCare-a. Tako da uzmu AppleCare za dotično računalo po nabavnoj cijeni, tebi naplate iCare - i još muljare sa serijskim brojevima i besplatno si popravljaju ili vlastita računala ili računala kupaca pa im to uredno naplaćuju.
Mislim, Hrvatska - kradu svi, na svim nivoima. Ako to u ovih 15 godina nismo naučili, nećemo nikada...
18.12.2015 | 20:01
Ja ne kužim da se itko navuće na takva produljena jamstva. AppleCare nije bog zna kako teško nabaviti, a i osigurati računalo nije loše.
19.12.2015 | 12:11
Inace, imac 27 ima problema sa zutim flekama po ekranu koje se dogode od pregrijavanja u tankom kucistu. Prijatelj u Njemackoj je uzeo vec treci Imac na kojem mu se to pojavljuje. Ovdje nitko koliko vidim nema takvih problema ali kod amerikanaca su puni forumi zalbi. Kad sam pitao u istyle jel imaju kakvih problema sa imac 27, odma kazu ne. I pogledam ekran detaljno i vidim zute fleke.
19.12.2015 | 16:40
Ne znam za obični 27", ali 5K, i to ovaj novi, late 2015 model s novom tipkovnicom i Magic Mouseom 2, ima i novi display u odnosu na prvi 5K iMac - baš sam gledao review na YouTubeu.
Mislim, konfiguracija je stvarno boli glava - top i7 Skylake 4.0 Quad Core CPU, 8GB koja će nabrijat na 64 GB RAM-a , 1TB Flash SSD, i najjači GPU - ATI M395X s 4GB RAM-a.
Crna je više crna, općenito je kontrast uvelike poboljšan, što se samog ekrana tiče sada koriste nešto zvano AP3 display umjesto dosadašnjeg SRGB-a. Možda je upravo u tome stvar...
I zvučnici su mu mrak, tuku mu jako dobar dosadašnji 2.1 sistem, a LG-ev 4K monitor kraj njega izgleda smiješno - veli on a vidi se i na videu dosta dobro razlika u slici...
21.12.2015 | 08:11
Strašno mi je sve ovo... Al su me i napizdili s odgovorima tipa vidjet ćemo što će se moći napravit... kolege iz servisa rade na rješavanju vaseg problema i sl. O mojem upitu da pojasne servis koji je navodno rađen ništa. A i općenito Apple selleri u HR i općenito uvjeti jamstva. Kako nekom može bit normalno da jamstvo na iphone može bit samo godinu dana a ugovor većinom potpišeš na 2 godine. Na kraju ispadne da se moraš sam zaštititi kupnjom iCare vani ili nekom policom osiguranja kod nas.

Čekam još ovaj tjedan i onda Djedu Mrazu pišem da mi sastavi pritužbu na iStyle...
24.12.2015 | 05:40
Oprosti, gole - možeš li mi objasniti kako si došao do te stranice na kojoj si vidio da ti je kompjutor odnešen na servis?
Sada i mene zanima, pa molim te - pošalji mi link, ako ti nije problem što ranije.
Unaprijed hvala,
Sretan Ti Božić!

P.S.
Možeš i privatnom porukom...
24.12.2015 | 06:41
checkrepair.apple.com/hr/hr/;jsessionid=...Y83rnzj1NLhK15PWjG5k!1411426140

Da lo jeto ovo?
24.12.2015 | 07:12
Je, ali za US i vjerojatno UK, DE i slične, HR tu ne spada - a moj glavni account je pod hrvatskim računom...
Ma, iako sam u ove dvije i pol godine dva puta mijenjao display zbog probijajućih žutih boja na uglovima prilikom ulogiravanja ili gledanja filmova (gore desno, dolje lijevo - bitno da je pozadina crna i da se ovo dvoje što sam naveo dešava); a nedavno zbog vodoravnih prvo zelenih pa nakon tri mjeseca i bijelih horizontalnih crta koje se pojave u razmacima od sekundu do dvije na istom mjestu ukoliko nešto ne stisnem, zbog čega su mi zamijenili logic board (napominjem da se prvi display clamshell rješavao pod regularnim jamstvom, druga dva pod  Careom koji mi ističe početkom svibnja 2016.
I jutros - na moj totalni popizditis - pri gledanju interneta pojavile se ponovo tanke i ne pre duge bijele linije na donjem lijevom dijelu Safaria (tamo gdje si staviš da vidiš saveane strane - Bookmarks, Reading List i Subscription - zaboravih ime)...
Uglavnom, vani bih dobio novi laptop već nakon tri zajebancije, što je stvarno rijetko - rekli su mi iz Applea UK u mail prepisci "ne da bi dobio laptop, ali da je rijetko) ali ja ponovo nisam snimio mobitelom i nemam dokaza pa ponovo moram čekati novo sranje nadajmo se prije proljeća - jedino što mi se rodila zamisao da napravim fresh install, koji nisam radio još od Mavericksa.
Samo - bez Migration Assistanta - jer će mi podesiti programe i postavke OS-a, zar ne?

Ima li koji način da importam iTunes, Photos i Documents - a za ostalo me zaboli jer mogu ponovo skinuti?
Što predlažete?
24.12.2015 | 10:59
checkcoverage.apple.com/

Da, na toj stranici ima service history. Trebali bi biti svi tvoji popravci vidljivi.

Imam i ja još jedno offtopic pitanje pošto bih sad kad budu već otvarali iMac htio umjesto postojećeg 1 TB HDD-a staviti SSD.
Jel ovaj late 2013 ima senzor topline na sata portu il je ko prije?

Kakop mogu Boot camp s WIN7 migrirat na novi SSD pošto vidim da iz SuperDupera kopira samo Mac particiju?
24.12.2015 | 11:16
@gole ne daj njima da ga otvaraju, bar ne jos. Prvo posalji mail direktno Tim Cooku ili nekom drugom od glavesina (kulturno objasni cilu situaciju), kroz dan, dva dobit ces reply od nekoga iz Executive Relations, dogovorit ce callback. Kad te nazovu spojit ce te na tech support, i najvjerojatnije izdati exception. Nazalost u HR mislim da ce te opet uputiti na iStyle jer nema niko drugi, ali hopefully imat ces warranty exception i sluzbeni complaint na iStyle.
24.12.2015 | 12:04
gole kaže:
checkcoverage.apple.com/

Da, na toj stranici ima service history. Trebali bi biti svi tvoji popravci vidljivi.

Imam i ja još jedno offtopic pitanje pošto bih sad kad budu već otvarali iMac htio umjesto postojećeg 1 TB HDD-a staviti SSD.
Jel ovaj late 2013 ima senzor topline na sata portu il je ko prije?

Kakop mogu Boot camp s WIN7 migrirat na novi SSD pošto vidim da iz SuperDupera kopira samo Mac particiju?

Nemam nikakav service history na toj stranici.
Zapravo, čini mi se ista kao i kada odeš klikneš na znak  - About this Mac - Support - Hardware support.
Hvala svejedno...
24.12.2015 | 12:46
checkrepair.apple.com probaj.

Nešto su promijenili il mi se čini.

Sretan Božić svima...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 12 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO