iMac 27 late 2013 LCD problem s prašinom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac 27 late 2013 LCD problem s prašinom


24.12.2015 | 13:02
Pazi, nakon 3 popravka u iSTYLE-u, nemam niti jedan popravak prema stranici
Sad sam stvarno zbunjen...
Mislim, kadsam promijenio logic board doslovno sam morao nanovo instalirati neke aplikacije jer mi se nisu htjele otvarati, u Find my iPhone sam imao dva MacBook Pro-a dok nisam obrisao stari, svi znakovi da mi je stvarno logic board promijenjen. A sada ponovo crte, pa ovo čudo na stranici od Applea. Još piše, iako je reseller, trebali bi biti navedeni svi moji popravci...

P.S.
Sretan Božić i tebi, i svima ostalima naravno - no malo smo uranili:)
Prilozi:
28.12.2015 | 07:52
Svašta... Mislim da bi bili dužni unositi servisne podatke u history. Pogotovo u jamstvu...
29.12.2015 | 21:36
@Kloba to samo znaci da popravci nisu loggirani sa tvojim Apple ID-om, jer su najverojatnije loggirani samo sa serijskim brojem. Ali je malo cudno, jer to isto onda znaci da ti mac nije registriran s ovim Apple ID-om
29.12.2015 | 22:45
Tako je @songoku, naime popravci su kod nas samo logirani u GSX-u prema serijskom broju. U nekom trenutku prilikom naručivanja dijelova za servis pitaju se i kontakti od korisnika, no često iz žurbe ili lijenosti nije sve ažurno prema apple-u od podataka korisnika.
02.01.2016 | 22:23
Znači da riješimo nedounice... Na američkom supportu sve piše. Provjerio sam i svoj MBP kojemu je bio riknuo HDD i vidim da je i to lijepo unešeno.

Baš me zanimala ekstenzija istyle-ove stranice jer nije standardna hr domena...
I nađoh podatak: istyle Investments CE Limited, Britanski Djevičanski Otoci, jedini član d.o.o.
Direktor Tomo Videc.
Čija li je to livada!?
Prilozi:
02.01.2016 | 23:57
Meni osobno taj iStyle nikad nije sjeo em zbog jednog lošeg iskustva em zbog neke čudne komunikacije s tim djelatnicima tamo. Kao da su izmaltretirani, izdresirani, fokus na prodaj prodaj prodaj.....baš mi nikako ne sjedaju. Još kad čitam ovakva iskustva i informacije.....dođem do zaključka da tamo sigurno neću kupit prvi MacBook Pro. Bolje zapalit do talijana kad mi bude usput
11.01.2016 | 08:42
Evo da podijelim rezultat... Odobrena mi je zamjena lcd panela i već smo odradili zamjenu. Usput smo zamijenili HDD sa 1TB SSD-om i sad valjda bude sreće i brzine u budućnosti. Stvarno sad leti imac. Gledam unutar kutije i ne znam zašto al nisu mi vratili moj stari HDD. Serviser mi je nakon završenog servisa objasnio što su radili i što su sve spremili (napomenuo je stari HDD) tak da ne znam gdje je sad moj stari HDD!? Rekao mi je također i da obavezno jednom godišnje ga trebam čistit jer je bio pun prašine iznutra tj. još uvijek nisu riješili ulazak prašine koja se nagomilava unutra i može napraviti štetu ako se ne očisti. Pa ne misle ga svaki put otvarat ili ima neka fora za čišćenje bez otvaranja? Nitko ništa ne spominje onaj fantomski service log al dobro.
Eto. ipak ispalo pozitivno...
Prilozi:
11.01.2016 | 22:27
Ja ne znam gdje je tvoj stari HDD, ali netko u tom servisu gdje ti je Mac bio bi mogao znati pa probaj pitati njih.
Što se čišćenja tiče, nema drugog načina osim otvaranja. Možeš pokušati produljiti period između dva čišćenja tako da (ako si u mogućnosti) smanjiš količinu prašine u prostoriji. Npr. ako živiš negdje u nekoj jako gužvastoj gradskoj zoni, vjerojatno ti preko 80% prašine u kuću ulazi kroz prozor. U takvom primjeru obično pomaže promijeniti navike zračenja prostora. Umjesto da je prozor stalno malo odškrinut, neka bude skroz zatvoren, a 1-2x dnevno otvori širom sve prozore, napravi propuh, izmijeni zrak u prostorijama i onda opet zatvori.
12.01.2016 | 14:34
Našli su mi HDD i poslali... Što se tiče prašine, teško mogu reducirati jer živim u prometnom dijelu grada. Djeca stalno trče po stanu itd... Jel netko smislio/vidio rješenje u vidu neke recimo "filter trake" koju zalijepim odolje al da se komp ne pregrije i crkne prije dolaska prašine? Jedno pitanje, pošto ovaj moj lcd panel košta 6000 kn koliko tek košta retina 5K?
15.05.2018 | 12:37
Evo da podijelim... opet isti problem se lagano pojavio s prašinom u kutovima ekrana prije 6 mjeseci a sad je već dosta vidljiv.
Stvarno iritantno... zalijepljen lcd na staklo i prašina svejedno uđe.
Ima netko info tko to može otvorit il neku ideju?
Hvala...

5500 kn traže u iStyle-u za zamjenu ako dam svoj display.

15.05.2018 | 14:43
Zanimljivo, tko zna o čemu sve to ovisi. Imam običan 27" (late 2013) i imamo 5K u uredu, oba su u prilično prašnjavim uvjetima (ali u prostoru u kojem nitko ne puši) i nema niti naznake da bi moglo biti ulaska prašine.

Puši li se u blizini stroja?
15.05.2018 | 14:53
Meni koncept iMAC-a nikad nije legao. Previse kompromisa u odnosu na funkcionalnost.
Najveci neprijatelj elektronike je pregrijavanje. To danas vidim kad sa doteglio onaj prastari MacPro 1.1 koji se u biti ne grije Bog zva sto. Moram shvatiti zasto su ventilatori uopce u njemu.
S druge strane, MBP (5 komada) se dobrano griju i ventilatori odu do maksimuma (CPU 100%). Isto je bilo i s MacMini G4.
15.05.2018 | 16:00
Niti meni nije legao... a što se tiče Mac Pro, trebaš vidjeti one zadnje serije - još su tiše i manje se griju, imali su znatno veće hladnjake.
15.05.2018 | 16:40
Meni je jasan koncept MacBook-a ili MacBookPro-a. Prijenosno računalo kod kojeg korisnik treba biti spreman na kompromise.
iMac je ipak stolno računalo i ima osjećaj kako je to ogroman prijenosnik s odvojivom tipkovnicom i tracpadom.
17.05.2018 | 12:08
dpasaric kaže:
Zanimljivo, tko zna o čemu sve to ovisi. Imam običan 27" (late 2013) i imamo 5K u uredu, oba su u prilično prašnjavim uvjetima (ali u prostoru u kojem nitko ne puši) i nema niti naznake da bi moglo biti ulaska prašine.

Puši li se u blizini stroja?


Ma nitko nikad nije pušio... računalo u kutu sobe do prozora koje nikad ne otvaram i gdje nije neka prašina...

Zvao sam opet iStyle a nakon toga i Apple onaj support telefin... umori se od engleskog i objašnjavanja. Poslao sam im slike pa vidimo što bude.
17.05.2018 | 12:19
Ja imam iMac 2017 godište kao zamjena 2010 i niti na jednom ni na drugom nemam problema. Baš mi je žao što te dopao ovakav problem i to ne prvi put.

Što se koncepta tiče, meni je prva liga. Tih, jak i zauzima jako malo prostora. Kada i ako budem htio opet šarafati po nećemu onda ću možda na pro seriju, ali za sada ova beštija je totalni bad ass za moje potrebe i prostor gdje mi je računalo potrebno.
17.05.2018 | 14:53
Nije samo koncept toliko loš koliko su morali kompromisa napraviti.
Nejasno je zašto disk i RAM ne mogu biti izmjenjivi od strane korisnika?

MacPro traži jedan šrafciger (odvijač, kacavidu, screwdriver).
  • Dijete
  • Posjetitelj
18.05.2018 | 11:28
zabac kaže:


MacPro traži jedan šrafciger (odvijač, kacavidu, screwdriver).


Za RAM i pci kartice cak ni to..... (ja to i dalje zovem šerafciger)
18.05.2018 | 13:27
na 27" ti za ram ne treba ni to, samo prsti . A disk? Pa tko ti brani da digneš haubu i kopaš ispod. Ništa od navedenog nije nedostupno ako ćemo pravo i pošteno. To što ti treba više vremena i pažnje nego neki desktop je drugo pitanje, ali ako moraš to često raditi onda imac neće ni uzimati. Barem ja ne bi.
18.05.2018 | 15:07
rusty kaže:
na 27" ti za ram ne treba ni to, samo prsti . A disk? Pa tko ti brani da digneš haubu i kopaš ispod. Ništa od navedenog nije nedostupno ako ćemo pravo i pošteno. To što ti treba više vremena i pažnje nego neki desktop je drugo pitanje, ali ako moraš to često raditi onda imac neće ni uzimati. Barem ja ne bi.


Nisam to mislio. Sve se dade otvoriti, ali nije zamišljeno da to radi korisnik. OK, RAM ide na 27" ali na Pro modelu niti to što mi daje sumnju u slijedeću generaciju iMac-a.
22.05.2018 | 07:33
Ništa još od odgovora... ni Apple ni istyle... prije promptno odgovarali a sad nula bodova.
A valjda nešto bude...
06.06.2018 | 11:54
Nakon puno natezanja izgleda da neće bit ništa od zamjene drugi put lcd ekrana... iStyle nešto indiferentan, ni ne odgovaraju na mailove... bio ostavio im računalo da eskaliraju pritužbu i zivkali se s Apple supportom sto puta vamo tamo al ništa neće od toga bit izgleda.

Ima tko kakvu ideju? Savjet ili link kako da to riješim? U iStyleu traže 5300kn za zamjenu... to je neisplativo i naravno nitko ne jamči da za neko vrijeme neće opet prašina ući.
Našao sam neke lcd na Aliexpresu al ko zna kakva je to kvaliteta... poi deklariranim stvarima isti je ko original.
06.06.2018 | 12:47
To se moze otvoriti ali je vise nego opipljiv posao. Trebalo mi je par sati da sve rastavim i ocistim,s tim da sam se dogovorio sa vlasnikom da nesnosim nikakvu odgovornost. Svakako ne preporucujem da to radis ako nemas iskustva.Ako uzmes neki zamjenski opet ce se isto pojaviti kroz 6/12/18 mjeseci. Problem je u ljepilu izmedju stakla i LCD koje nakon odredjenog vremena izgori(isusi se) od temperature.
06.06.2018 | 13:03
Pa da... čemo novi lcd ak se opet isto pojavi. I na ovima u istylu na čemu rade imaju prašine u kutovima a isto su mislim 2013.
Uspjelo čišćenje? Poslije se nije vraćala prašina?
06.06.2018 | 13:09
Covjek koristi skoro 2 godine,kaze da nema ni zrna.E sad da li ce se opet pojaviti to ne mogu garantovati.
06.06.2018 | 13:36
Prašina se meni pojavila prvi put nakon 3 mjeseca a sad drugi put nakon 6 mjeseci... s tim da meni iMac i nije svaki dan u uporabi. Većinom mi dosta MBP...
i offset prašine skoro isti... to na rubovima se očito pregrije lijepilo i mini pukotine se stvore kroz koje onda ventilator uvuče prašinu.
06.06.2018 | 16:55
Bas tako,jos je na tvom modelu i dobro.Na starim modelima 24'' je bilo drama,samo su laksi za ocistiti.
07.06.2018 | 11:36
Evo kako bilo da se ne prepucavamo više na relaciji Apple support-iStyle-ja-Apple support-iStyle... ništa od eskalirane pritužbe. Oni riješe sve kažu za 5300 kn na moj trošak... ne daaaam.
To kako iStyle komunicira tj. uopće ne odgovaraju na mailove i kako riješava probleme najbolje se vidi na njihovoj stranici. Razočaravajuće... al vjerojatno nije do njih već Apple ne da ništa i ne priznaje ništa.

Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 56 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO