Quark me zeza
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Quark me zeza


15.06.2006 | 04:48
Najpametniji jabučnjaci
Zasto mi Quark Passaport 6 ne da uopće mogućnost da ukljućim gore hrvatsku zastavicu.
Znaci da ne mogu pisati šđžčć
15.06.2006 | 05:58
frane je napisao:
Najpametniji jabučnjaci
Zasto mi Quark Passaport 6 ne da uopće mogućnost da ukljućim gore hrvatsku zastavicu.
Znaci da ne mogu pisati šđžčć


Nemoj me drzat za rijec posto sam s Quarkom raskrstio od verzije 4.1, ali mislim da verzija 6 ne podrzava Unicode kak spada i da je to jedini razlog tvom problemu.
15.06.2006 | 15:36
Ako 6 ne radi na unicode layoutu, onda ne radi ni 5 valjda ?
Znaci nema rješenja ?
15.06.2006 | 17:08
Ne bavim se quarkom, ali mislim da ako ta app pravi probleme sa prepoznavanjem unicode (sistemskog) layouta, onda ces morati \"rucno\" instalirati neke od roman i CE layouta koje mozes skinuti na ovim stanama... nije najelegantnije rjesenje i nisam siguran da li rjesava posao u quarku, ali meni je pomoglo u nekim starim app....

pozdrav!
16.06.2006 | 20:31
Ej
Stavio sam unicode layout, ali ne da mi da ga iskopiram u mapu sistema.
Da mi samo u library na sistemskom disku.
Međutim kad podiže program.....ruši ga.
Znam zašto i znam rješenje, ali bez obzira na sve niti CE fontovi niti ROMAN nasi fontovi ne rade.
Nema cak ni ispisivanja krivih znakova, samo bjelina.

Pozdrav i hvala;)
16.06.2006 | 21:05
Brzo riješenje tvog problema - InDesign
16.06.2006 | 23:58
Ok je ljudi.
Sve štima
sada gore desno stoji Pikov Hr Roman+Unicode i sve mi radi bar za sada.


mika je napisao:
Brzo riješenje tvog problema - InDesign


Mika, ti si naprosto zaljubljen u taj InDesign.
18.06.2006 | 07:44
Quark 6.x ne podržava Unicode, kao ni ranije verzije. Svaka druga tastatura aktivna osim US ga ruši pri podizanju.

A InDesign svakako i ja preporučujem, i jesam zaljubljen u njega. Bar kad mu je Quark konkurent.
18.06.2006 | 08:04
U InDesing nisam ni malo zaljubljen;), mrzim DTP 8), možeš pitati bilo koga tko me poznaje (ima ih dosta na Jabučnjaku), ali sam silom prilika bio primoran baviti se da DTP-om i mislim da bi izludio da sam morao sve raditi u Quarku, ili ne daj Bože u Wordu.

PS
MODO 2.01 RULZ (u to sam već zaljbljen )
18.06.2006 | 18:20
Quark 6.x ne podržava Unicode, kao ni ranije verzije. Svaka druga tastatura aktivna osim US ga ruši pri podizanju

Da, ruši ga samo pri podizanju,ako nije ne us, a meni ga konkretno ruši pri kombinaciji shift-jabuka-c. na na unicode layoutu sa jabučnjaka.

Sve ostalo radi kako treba.
Pozdrav
18.06.2006 | 18:23
U InDesing nisam ni malo zaljubljen;)


A di ćeš biti zaljubljen u tu spodobu

Šalim se naravno.
Od Adobe programa za prijelom radio sam samo u Pagemakeru kratko vrijeme. InDesign sam otvorio nekoliko puta. Nemam ga čak ni instaliranog.

Slušaj, novi Quark košta 30 000 kn.
A šta treba više pričati ....

Pozdrav
03.07.2006 | 16:47
mika je napisao:
Brzo riješenje tvog problema - InDesign



Ma imaš pravo Mika.
S Quarkom se uopće ne da napraviti valjana ps datoteka.
Ne može je pročitati ni preview ni konvertirati distiller.

Kakva je uopće budućnost (tj. sadašnjost)ps fontova na OSX ?
21.07.2006 | 01:33
Bijah na G odmoru pa tek sada malo cackam po forumu i...
...citam i nemogu vjerovati.
Prvi Quark sam kupio 1992. u Austriji na nekakvom ponizenju cijena (Sondersngebot) u zdrapanoj kutiji i bez uputa i na njemackom. Od tada kupujem svako toliko UPgrade i sada sam na 6.5-tici. Nikada, zbilja nikada nisam imao problema niti sa fontovima, niti s overprintima, PS-ima, PDF-ima. Sada 6.5-tica radi na Coreduu pod 10.46 i nista se ne blesavi. Radim podosta knjiga i novina i tu je Quark zakon.
Glede problema koje imate: Instalacija mora biti uredno napravljena, preference uredno postelane, tipkovnice u pravim Liibraryima, fontovi po mogucnodti PS i adekvatni PPD-i za postscripte odnosno Acrobat i Destiler za PDF-e i tada to sve radi kako jedino Quark moze raditi.
O IN designu radije ne bi.
Pozdrav
21.07.2006 | 16:14
nevs je napisao:

Glede problema koje imate: Instalacija mora biti uredno napravljena, preference uredno postelane, tipkovnice u pravim Liibraryima...


Možete li nešto konkretnije napisati glede toga?

Pozdrav
21.07.2006 | 17:37
nevs je napisao:
Bijah na G odmoru pa tek sada malo cackam po forumu i...
...citam i nemogu vjerovati.
Prvi Quark sam kupio 1992. u Austriji na nekakvom ponizenju cijena (Sondersngebot) u zdrapanoj kutiji i bez uputa i na njemackom. Od tada kupujem svako toliko UPgrade i sada sam na 6.5-tici. Nikada, zbilja nikada nisam imao problema niti sa fontovima, niti s overprintima, PS-ima, PDF-ima. Sada 6.5-tica radi na Coreduu pod 10.46 i nista se ne blesavi. Radim podosta knjiga i novina i tu je Quark zakon.
Glede problema koje imate: Instalacija mora biti uredno napravljena, preference uredno postelane, tipkovnice u pravim Liibraryima, fontovi po mogucnodti PS i adekvatni PPD-i za postscripte odnosno Acrobat i Destiler za PDF-e i tada to sve radi kako jedino Quark moze raditi.
O IN designu radije ne bi.
Pozdrav


Tebi je normalno da aplikacija u ovo doba nema Unicode podršku i još trista stvari? Da, sa Quarkom se može raditi, može i sa Corelom, ako sve prilagodiš njihovim potrebama. Ja više volim kada program prihvata sve normalne varijante koje postoje.
08.08.2006 | 22:32
Ovo postaje jedan od onih nikad završenih sukoba ko-je-bolji. Mac vs. PC, Pepsi vs. CocaCola, itd...

Quark je bio prije par godina jedini. PageMaker je bio - bar po meni - igračka... na plakatu 100x70 si napravio text box i rotirao ga za 90 stupnjeva... nema šamse da ga dobivaš na filmu. Bio je sporiji od čvarka.

Danas je čvarak na G3/300/192MB brži od InDesigna CS na DP 1.8 G5/1,5GB u dokumentima sa malo više - recimo 20ak ili više stranica i nešto sličica... ali... u čvarku nema puno puno toga, što ID pravi PRAVI dtp software. Glyphs, OType features, simbioza cijelog CS paketa... Dakle, nemojte se svadjati koji je bolji...

Uživam radit u ID i nikako ne želim prelazit na kvarak, ali nekje odpozadi me nešto grize u glavi... gdje je ona brzina i lakoća rada, kojom sam nekad radio u čvarku?!

Svakome svoje.
09.08.2006 | 05:47
accom je napisao:
Ovo postaje jedan od onih nikad završenih sukoba ko-je-bolji. Mac vs. PC, Pepsi vs. CocaCola, itd...
Uživam radit u ID i nikako ne želim prelazit na kvarak, ali nekje odpozadi me nešto grize u glavi... gdje je ona brzina i lakoća rada, kojom sam nekad radio u čvarku?!
Svakome svoje.


Nije sve u programima. Ima nesto i u operativnom sustavu.
Stari Mac OS bjese munjevit, ali i bezvezan.
Danas u Tigru ima vise algoritama u obicnom rastezanju prozora negoli u pola Photoshopa na starom Mac OS-u.
09.08.2006 | 23:15
Zašto PS koji napravim ne mogu prebaciti u PDF.
Nečitljiv je za preview i za distiller ?

Iz Quarka

I šta bi to i kako trebalo postaviti u prave library-je.
Thanks
13.08.2006 | 03:20
Glede Librarya.
KOd normalne instalacije Quarka (.dmg + serial) sve se poslozi gdje treba.
Bitno je PPD-e gurnuti u en.lproj - Library - Printers - PPDs, po mogucnosti imati u mrezi ili drito neki PS printer i iskoristiti ga za izradu PS datoteke uz odgovarajuci PPD.
Glede pdf-a.
Najlakse je PDF napraviti direktno iz Quarka - export PDF a za to je potreban Acrobat 7 pro - po mogucnosti instaliran nakon Quarka. Neznam zasto ali tako to meni radi.
Kod velikih dokumenata (100+ stranica - cmyk), osobno, podjelim dokument u nekoliko manjih ili preko Imposera u tiskovne forme od 4, 8, 16 stranica ovisno o formatu.
Prference Quarka su mala nauka i iako godinama radim s njim jos uvijek nisam siguran jesam li ih podesio najblje...ali nemam nekih problema osim sto se Quark nekad izblesavi i neće pohraniti dokument koji je u radu - kao - nemoze naci gdje da pohrani dokument. Ponekad Save as upali a ponekad ne zat oje najjednostvnije u Preferencama ukljuciti AutoSave i AutoBackUP. Napravi, doduse, bezbroj nepotrebnih dokumenata, ali nije ih tesko naknadno pobacati.
Nadam se da sam barem malo pomogao.
13.08.2006 | 05:28
nevs je napisao:
Glede Librarya.
KOd normalne instalacije Quarka (.dmg + serial) sve se poslozi gdje treba.
Bitno je PPD-e gurnuti u en.lproj - Library - Printers - PPDs, po mogucnosti imati u mrezi ili drito neki PS printer i iskoristiti ga za izradu PS datoteke uz odgovarajuci PPD.
Glede pdf-a.
Najlakse je PDF napraviti direktno iz Quarka - export PDF a za to je potreban Acrobat 7 pro - po mogucnosti instaliran nakon Quarka. Neznam zasto ali tako to meni radi.
Kod velikih dokumenata (100+ stranica - cmyk), osobno, podjelim dokument u nekoliko manjih ili preko Imposera u tiskovne forme od 4, 8, 16 stranica ovisno o formatu.
Prference Quarka su mala nauka i iako godinama radim s njim jos uvijek nisam siguran jesam li ih podesio najblje...ali nemam nekih problema osim sto se Quark nekad izblesavi i neće pohraniti dokument koji je u radu - kao - nemoze naci gdje da pohrani dokument. Ponekad Save as upali a ponekad ne zat oje najjednostvnije u Preferencama ukljuciti AutoSave i AutoBackUP. Napravi, doduse, bezbroj nepotrebnih dokumenata, ali nije ih tesko naknadno pobacati.
Nadam se da sam barem malo pomogao.

Znam da se PPD stavlja u en.Iproj, ali nije u tome problem.
Problem je u neispravnosti napravljenih postscriptova. Naveo sam već što se događa.

InDesign ih radi i od ne PS fontova.
25.08.2006 | 07:12
Ma imao sam educational verziju Quarka, koja nije radila kako treba.
Inače, treba instalirati neunicode software, koji automatski instalira Hrv.rsrc u keyboard layouts.
Onda se program podiže i na našoj zastavici.
31.08.2006 | 17:29
nevs je napisao:
fontovi po mogucnodti PS


Da, ali nije nužno
12.09.2006 | 01:06
frane wrote:

Slušaj, novi Quark košta 30 000 kn.
A šta treba više pričati ....


Izvinjavam se zbog ove dezinformacije koju sam dobio direktno iz usta prodavača u jednom Apple dućanu kod nas. Možda je to onda i bilo tako, ali sam upravo primio cjenik iz Depola u Splitu.
Najskuplji Quark passport 7 sa hrvatskim dijeljenjem riječi, košta nešto više od 11 000 kn. sa PDV-om.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 57 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (751)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO