Apple Watch
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Watch


17.09.2014 | 23:43
ma ne moze to samo tako. puno je tu faktora, ako stavis gps modul unutra, zaboravi na ovo kuciste, sve mora raditi iz nule.
premali je to prostor da bi bio zamisljen kao neka univerzalna kutijica u koju ces vremenom trpati sta je aktualno. a i stvar vodonepropusnosti ne mozes nabildavati naknado.

@smayoo slazem se, zato kazem da je svijet pun prebogatih ljudi, ali ima puno ljudi koji nisu nesto ultra bogati i kupuju skuplje satove kao investicije (dugorocne, 10 i preko godina). da sad ne budem dosadan sa detaljima, ali sa dobrim informacijama moze se napraviti dosta pouzdana i sigurna investicija. a najveca zabava je u tome sto taj sat ne mora lezati u nekoj banci, ili doma u sefu, nego ga mozes nositi i koristiti.
ali ionako mislim da im nije to primarni target. zlatni apple watch nije nesto sto ce se prodavati u nekoliko milijuna komada. vise je mamac koji ce navlaciti prodaju jeftinijih.
18.09.2014 | 08:37
Definitivno spadam u ljude koji imaju nešto viška novca za ulaganje. Ali ne vidim se nikako u scenariju gdje ulažem u ručni sat pa onda na ruci nosim komad plemenitog metala skuplji od prosječnog auta. I što? Neka mi se dogodi neka glupa situacija, da trknem rukom u nešto ili da mi spadne s ruke u kanalizacijsku šahtu... Buć... ode investicija...
18.09.2014 | 09:21
smayoo kaže:
Neka mi se dogodi neka glupa situacija, da trknem rukom u nešto ili da mi spadne s ruke u kanalizacijsku šahtu... Buć... ode investicija...


Ajde nisam jedini koji imam fobiju od šahti.
18.09.2014 | 09:32

Mojoj staroj su jednom ispali ključevi od fiće u šahtu. Ja sam bio klinac od 12-13 godina, ali sjećam se dobro te histerije...
I onda je naišao jedan milicajac i rekao "Ma ne brin'te vi ništa drugar'ce, to je fića, a fića se otvara bilo kojim ključom. Evo, probać'mo moj'm..."
I otključao staroj fiću ključem od svog fiće i posudio joj svoj ključ da se odveze kući i uzme rezervni.
Offtopic, jbg, šta ću kad si me podsjetio...
18.09.2014 | 23:16
fakat postoji ta fobija sahte! nikada mi srecom nista u nju nije upalo, ali kada kod moram proci preko ili pored, pazim da mi nista nije u rukama.

sto se investicija tice, prilicno je individualna stvar. umjetnine, nakit, nekretnine, stari novac... neko uspije izvuci pare i na autima, iako mi se to cini dosta zahtjevno.
ali jasno je da u svim tim slucajevima ljudi imaju i malo afiniteta prema tim oblicima investiranja.
mogu ja sad zabrijat da cu investirati u slike, pa otic u neku galeriju u centru grada di ce mi uvaliti berberovu grafiku, i bit cu sam sebi kul jer sam eto cuo za to ime... a de facto bacio sam pare.
treba biti malo dublje u tome.

ako si 90ih kupio rolex submariner (celik), platio si ga cca 2800 dem-a (novo), a danas taj isti sat se jako brzo moze prodati za 3500€. spominjem ovaj slucaj jer sam nedavno servisirao takav sat prije nego je isao u prodaju, a osoba ga je u tih 20 godina nosila prakticki svakodnevno. prodao ga je kroz mjesec dana, tu u hrvatskoj.
nije skok kao dionica applea, ali opet... nakon 20 godina koristenja malo ti sta moze dati takav povrat ulozenog.
19.09.2014 | 06:19
Ideš... Nisam nikad bio u tom filmu pa, moram priznati, sad ovo čitam s nevjericom. Meni je uvijek bio teški hohštapleraj vidjeti da netko nosi te ultraskupe satove. Čak mi je u nekim prilikama bilo neugodno i što ja na ruci imam Seiko 5, koji sigurno nije neko čudo.
04.11.2014 | 18:13
i stigle cijene

- Sport: $349
- Stainless Stell: $500
- Gold: $5,000

krasno koji lol
04.11.2014 | 18:20
Odlicno!
Bas si nesto gruntam da ovaj zlatni zamolim nekog da mi donese iz USA.
04.11.2014 | 21:43
ma dobro, pa za zlato se i ocekivalo tako nesto. ovako od oka bi rekao da sigurno preko 30 grama, mozda i 40 + kopca. malo bolje radjen nakit te gramaze ce se konkretno platiti. omege, rolexi i ostali premium brendovi kada odu i daleko preko ove cijene.

gadjaju trziste na kojem ce na zalost ovo proci! jednom fudbaleru nece biti problem, pevacici, itd.
proveo sam par tjedana kod kolege u njegovoj urarskoj radnji u ceskom mondenom mjestascu, karlovy vary. uglavnom ruski bogatasi orbitiraju onuda. tada sam uzivo vidio lakocu kojom kupuju stvari od po 10, 15k €! ne zna zasto to toliko kosta, niti ga zanima zasto toliko to kosta, kakav je mehanizam unutra (sto i je glavni razlog cijene)... samo da pise nesto za sto je on ocijenio da je luksuzno, da sjaji i da je cijena konkretna. dakle ja kada prodam sat od 100€ ovdje imam vise razgovora sa strankom nego ovi tamo!

a ima i drugi cilj, taj zlatni je mamac za kupce koji ce kupiti base modele. nosit ce ga zvjezdice, tipa rihanna i slicno, glumice po filmovima, sportasi, itd.
sve je to vec vidjeno. bond koji nosi omegu, cristiano ronaldo koji nosi tag heuer, djokovic seiko, nadal richard mille... i svi nose najskuplje modele, a ti brendovi zive od ovih "jeftinijih" modela koje onda prodaju ljudima.
i sto je najbolje, puno njih ce ga nositi besplatno. ucini stvar skupom i evo ti odmah poznatih bogatasa koji to kupuju i stavljaju na instagram jer eto, njima to ipak nije skupo!

dobro su napravili svoju domacu zadacu. ovo je prvi smart watch koji cilja na sire trziste a ne na geekove!

jedan od mojih upitnika je sta kasnije raditi sa skupljim modelom? dakle osim pojacala, ne znam ni jedan elektronksi consumer proizvod koji drzi vrijednost i nakon 5, 6 godina. (iskljucimo sada muzejske primjerke).
kod skupih satova to je jedna od kljucnih stavki uspjeha u prodaji, jer nakon 50 godina proizvod i dalje drzi vrijednost, a sto je jos bolje, uz uredno odrzavanje radi dobro kao i prvi dan.
sa apple satom od zlata za 5, 6 godina mozes ici eventualno u aurodomus da ti ga istope

cijena ova druga dva modela je na tragu konkurencije sportskom segmentu. suunto ambit ide od 400$ na gore, garmin fenix isto tu negdje... stvar je da su ovo dvoje ovako na papiru daleko bolji satovi za potrebe kako sportasa amatera tako i profica, ali apple od povratka jobsa na ovamo svoju srecu gradi najvise na ljudima koji ne koriste 10% mogucnosti nego im je bitno da imaju ipod, pa imac, pa iphone, ipad, a sutra mozda i apple sat. pa mozda im i prodje. ukratko vidim da ce ga kupiti neka cura koja ce zabrijati kako bi mogla pocet trcati, pa ce mjesec dana malo trckarati oko kuce, a kasnije ce sat ostati na ruci kao fora ukras!
05.11.2014 | 03:47
Ne kuzim. Das 5K$ za sat kojeg moras svaki dan puniti, koji nece imati ni 30% features koje zelis (da bi mogli dodavati na kapaljku i prodati novi slijedece godine), i sta da radis s njim kada tehnoloski zastari?

Idealno rijesenje bi bilo neki modularni pristup, da mozes recimo zadrzati zlatno kuciste a da ti Apple ubaci novi model unutra. A to ce se desiti nikad

Dodali bi MicroSD slot da su toliko fleksibilni i brizni za korisnike. Ali kontam da bi to narusilo korisnicko iskustvo, i ne bi bilo amazing i awesome
05.11.2014 | 07:35
Microsoft Band 199 dollara, cijeli svjet ludi za tim, rasprodan mjesecima u naprijed. Opet kasno i nedovoljno utegnut moj Apple Watch. Ne bi da je Lange & Söhne ili neki drugi nabrijani Grand Complication a ne Kina.
05.11.2014 | 19:14
Dal se zna išta o bateriji, koliko će moći trajati, hoće se morati stvarno puniti svaki dan kao što @drlovric kaže?
Ako u tom pogledu ne odskoče od npr. moto 360, sumljam da će se sat prodavati ikako.
05.11.2014 | 20:10
Baterija će se vjerojatno puniti svaki dan (noć), dakle učestalo skidanje sata je neminovno .
Ja bih volio da smisle neko Cordless LowPower Transmittion rješenje da ga ne moram skidati svaku večer. Da kad npr. u 03,17 h ružno sanjam mogu kasnije psihijatru to lijepo opisati...
I da ga ne moram skidati ni pod tušem ni kad zaplivam ljeti onih 5-10 metara od obale...

Zato kupujem Swatch (kad već nemam za Suunto), a ovo s rupicom za zvučnik / mikrofon i kablom za svakodnevno punjenje jednostavno nije dovoljno "wearable", unatoč mojim simpatijama i željama...
10.03.2015 | 16:27
Evo korisnog flow charta za pomoć u odabiru pravog modela Apple watcha...

2115.jpg
10.03.2015 | 19:03
Ja i dalje ne razumijem to sa pametnim satovima.
Ne znam jesam li samo ostario ili nisam vizionar, ali mi se čitava stvar čini potpuno promašena. Niti je lijep, niti je praktičan, niti je koristan niti je dovoljno uočljiv da bude statusni simbol niti itko više nosi satove. Ako ovo bude "big thing" iskreno ću biti iznenađen.
10.03.2015 | 19:36
Riba kaže:
Ja i dalje ne razumijem to sa pametnim satovima.
Ne znam jesam li samo ostario ili nisam vizionar, ali mi se čitava stvar čini potpuno promašena. Niti je lijep, niti je praktičan, niti je koristan niti je dovoljno uočljiv da bude statusni simbol niti itko više nosi satove. Ako ovo bude "big thing" iskreno ću biti iznenađen.


Ja isto ne razumijem, ali i to ništa ne znači jer i ja sam ostario...
10.03.2015 | 20:13
@ Riba, a šta bi ja onda rekao? Živim u krivom vremenu?
  • Dijete
  • Posjetitelj
10.03.2015 | 20:21
Za mene je smartwatch alat da manje posezem za telefonom, makar u posljednje vrijeme mi Yosemite sam pomaze u tome. I telefonifanje i smsove ako sam za kompom, odradjujem bez iphona.

2. (tek druga) stvar u kojoj vidim korist je ovaj researchkit. Al opet, mozda su mi to samo tako predstavili pa ja vjerujem da je to za dobrobit svih nas
10.03.2015 | 20:34
Ja ni za telefonom ne posezem, tako da mi je taj sat jos beskorisniji.

Sto se ovog researchkita tice, negdje procitah da su informacije sakupljene od hrpe ljudi koji nisu ciljana skupina po odredjenim karakteristikama samo hrpa beskorisnih podataka, sa cime bih se slozio.
10.03.2015 | 20:37
Treba pričekati i vidjeti kako će to stajati na ruci...

Ja nosim sat 24/7/365. I na Zemlji i u vodi (tu nažalost  Watch ne bude išao) i pod tušem i pod stresom itd.
Ako ovo bude radilo kako treba, to će značiti da iPhone neću morati vaditi iz futrole za svaki podsjetnik, vrijeme, prognozu, obavijst, odbiti neželjeni poziv itd.

Na poslu npr. imam iPhone stišanog o pojasu. I kad mi dođe neki niđe-veze mail, ja ga moram izvaditi i gledati nije li mi možda stigao SMS od banke da je došla plaća, ili mi možda žena javlja da svratim do trgovine i sl...

Dakle, za sve te stvari će sada biti dovoljan pogled na sat. Apple sat, naravno .

Ne bude li pretežak i nezgrapan, ja ću ga rado nositi! Već se prebacujem u Safe mode (štednju ).
10.03.2015 | 20:49
Ovisi koliko bude držala baterija. Kolega ima neki Samsung ili Sony i puni ga svaki dan. To mi nije opcija. Jednom tjedno još nekako, ali svaki dan, nikako.
Onda mi je nekako lukavija bila ideja onog iPod Nano-a i remena za ruku.
10.03.2015 | 21:00
Sat mi je odavno izašao iz navike nošenja i to zbog smartphone uređaja, odnosno mobitela općenito.
Tlaka mi je stalno škiljit potkraj dana u kakvom mi je postotku baterija ajfona. Da sad vodim brigu još i za sat. Bogme se ne vidim u tome, ali nikako!
Sat je za čitanje vremena a ne fakin čitanja ili pisanja poruka itd. I to sve na nečemu što ima dijagonalu od svega koji centimetar. Jednostavno mi nije jasna primjena tako nečega i da zaista ima neku važnost. Čista dizajnerska gluparija za široke mase koja će obezglavljono kupovati sat jer je apple izmislio sat nad svim satovima.
10.03.2015 | 21:33
Ja ga zelim, ne samo AppleWatch, nego bilo koji, zbog odgovaanja poziva na satu, to prizeljkujem od davno, ali i ostalih gluposti mi je svaki smartwatch prekul gadget. Naravno, apple mora napraviti i svoj. pa cu nravno(zbog ekosustava) htijeti taj najvise. ali pre preskupo mi je to. to je trebalo biti 200$ max. (za ovaj sport)

ali, da, meni je must have gadget.

imao sam jednom 'smartwatch', imao je u sebi ugradenih 128MB usb memorije. bio sam djek u skoli. jao, kako tome odoliti? imati nesto iz suludih scifi filmova
  • Dijete
  • Posjetitelj
10.03.2015 | 21:58
stefanjos kaže:
kako tome odoliti? imati nesto iz suludih scifi filmova


Ja sam ovo htio pa me Glumicic blijedo pogledao...
Prilozi:
10.03.2015 | 22:15
Iskreno, ja si planiram uzeti  watch (ovaj classic, srednji model) - pa neka je i 1000 USD-a.
Ali heben mi je.
Ali ne prije novog iPada i eventualno MacBook-a za ženu.
S tim da to nije plan ove godine, moda za iPad.
Ovo drugo dvoje na godinu...
10.03.2015 | 23:55
Dijete kaže:
stefanjos kaže:
kako tome odoliti? imati nesto iz suludih scifi filmova


Ja sam ovo htio pa me Glumicic blijedo pogledao...


Opa, nije ni to lose. ali moje je barem realno!
11.03.2015 | 07:13
Bas vam zavidim sto cete biti cool, ali ja cu ovaj sat hladno preskociti

Ne mrzim sebe toliko da svakodnevno jos jednu bateriju moram puniti i misliti o njoj
11.03.2015 | 08:03
Sat mi estetski nije lijep i ne vidim ga na svojoj ruci (barem ne ovu iteraciju). Nosim sat stalno (osim kada sam doma) i preferiram all metal satove. Dok ovaj proizvod malo ne sazrije mislim da ga ne planiram uzeti, a pogotovo jer ne vidim neku funkcionalnost. Odgovarati na pozive preko sata, no tnx. Ionako mi se dogodi da mora prilikom razgovora napraviti neki multitask, a to na satu baš ne vidim kako izvesti (spretno).

Dakle opet bi morao posegnuti za telefonom. Dok sam doma toliko sam lijen da ako sam za računalom javljam se preko njega (phone/sms relay) tako da sat mi sigurno ne bi bio na ruci (vjerojatno bi se punio).

Hrabar potez, vjerojatno će se prodavati kao krafne (kao i sve ostalo od njih), ali za te pare, mislim da bi rađe napikirao neki drugi $1000+ vrijedan urađaj.
11.03.2015 | 08:47
Ovo s razgovorima preko pametnog sata mi se čini kao ok funkcija u automobilu samo kad bi mogao preuzeti poziv stiskom na krunu da se je zezaš s ekranom jer to je opet kao mobitel opasno. Pa onda ijepo voziš i brbljaš preko sata.

EDIT: ti satovi što su "malo" skuplju su samo na megnet koliko sam skužio idealno za lopove. Odmah mi pada scena iz Sam u kući II, kada onaj višlji lopov na klizalištu dok melje s nižim mazne šal kapu i sat kao od šale. lol
11.03.2015 | 08:48
drlovric kaže:
Bas vam zavidim sto cete biti cool, ali ja cu ovaj sat hladno preskociti

Ne mrzim sebe toliko da svakodnevno jos jednu bateriju moram puniti i misliti o njoj


Kao da ne puniš iPhone svaki dan.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 42 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Gjuroo, m@xym, Maxxy, Riba, zoranowsky, Anonimci (703)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO