Pitanje u vezi Apple tv i ipad air 2
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Pitanje u vezi Apple tv i ipad air 2


25.10.2015 | 12:06
Pozdrav svima. Kupio sam ipak ipad air 2 u CH, i prezadovoljam sam. Vidio sam na netu da mogu recimo serije gledati na ipadu,a istovremeno na tv-u. Procitao sam da mi treba Apple tv i nasao na njuskalu apple tv 3rd gen za 500 kn, 6 mjeseci star. Sad da li to funkcionira bezicno,tj da li apple tv prima bezicni signal od rutera, jel mi je ruter gore na katu a tv dolje pa da ne vucem kabal kroz cijelu kucu. Ako sam bio nejasan recite.
25.10.2015 | 14:25
iPad ima AirPlay funkciju, kao i AppleTV.
Oboje moraju biti spojeni na mrežu jer sve ide preko nje.
Ne znam (ne da mi se odlogiravati) da li treba i Home Sharing biti uključen.
Kad pokreneš video, tada prstom od dolje potegneš i dobiješ novi sloj an kojemu je svašta nešto, a tu je i AirPlay.
Odabereš ATV i to je to.
Imaš po forumu kako slošiti filmove da se mogu gledati na ATV-u.
Ja imam tri programa Handbrake, Subler, Jubler i TextEdit (zadnji dolazi s OSX-om).
Prvi ti pretvori film u format čitljin iTunes U
Drugi ti zapakira sve to da fino izgleda (tu dodaješ titlove, cover, opi i svašta nešto).
Treći zna baratati s titlovima (pomak lijevo-desno, pretvaranje iz jednog u drugi format titla).
Zadnji pretvara encoding teksta jedan u drugi.
Titlove nalazim na iternetu.
25.10.2015 | 15:09
@zabac svaka cast na volji, strpljenju i trudu za ubaciti film u iTunes da bi se pogledao. WDTV Live cca 300,00kn (Njuskalo) upalis i gledas
25.10.2015 | 15:39
Imam i WDTV Live koji ima daljinski za drek.
Ako se skine itunes.apple.com/us/app/remote/id284417350?mt=8 dobije se puni komfor upravljanja ATV-om. Uz daljinski, podržava i tipkovnicu na iUređajima.
Jasno je ako se možeš voziti u Astri po cesti, ali u Mercedesu je puno ugodnije.
Za pogledati 1-2 filma tjedno, nije neka tlaka pretvoriti film u iTunes prihvatljivi format. Oni koji sakupljaju filmove, valjda veliki dio toga niti ne pregleda.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.10.2015 | 07:43
Sve to što zabac koristi za ubaciti filmove i serije u iTunes format ja radim samo s jednom aplikacijom iVI Pro, a potrebno vrijeme po jednom filmu ili epizodi mjeri se u sekundama ako je u formatu mp4 ili mkv. Meta podatke sam automatski dodaje, opis filma, glumci, omot, a i titlove. Jedina "mana" iVI Proa jest što ga treba platiti.

Kad jednom spojiš ATV u svoju kućnu mrežu, onda će ti se na svim iPadima, iPhoneima i Macovima novije generacije pojaviti ova ikonica:

images.png


u svakoj aplikaciji koja nešto svira ili prikazuje i dodirom na nju prebaciš to na ekran TVa preko ATVa i onda odložiš iPad i gledaš ili slušaš.

Prijatelj je kupio nedavno najnoviji model WDTVa pa sam ga imao priliku isprobati. Možda bi mi i bio ok da se već duže vrijeme ne koristim ATV-om. Ja strašno volim da mi je virtualna biblioteka glazbe i videa uredno složena baš kako mi je nekada bila na polici, a tu je iTunes sa ATVom odličan, ako ne i najbolji izbor. Onima kojima to nije bitno i sve što žele je nešto na brzaka poslušati i pogledati i onda pobrisati i zaboraviti dobar je svaki drekac koji se danas može kupiti u tu svrhu.
30.10.2015 | 14:40
iVI Pro isto koristim ali mnogo rijetko Prespor je, jer ja obično smanjujem kvalitetu da bude što manji file size s prihvatljivom slikom, a onda to konvertiranje traje godinama...

Da li je netko isprobao WALTR? Hrpa ga ljdui hvali.

softorino.com/waltr/
30.10.2015 | 15:40
Ja koristim Smart Converter Pro za konvertiranje materijala za ATV. Jako sam zadovoljan, drag and drop, sam nalazi artwork... Meni dosta.

www.shedworx.com/smart-converter-pro-2-out-now
30.10.2015 | 16:24
Ona moja kombinacija je besplatna. Handbrake je odličan komad programa i za preporuku je.
Ne znam s kojim programom bi namještao titlove osim s Jublerom?
30.10.2015 | 16:34
Ne znam zašto bi itko tko doma ima Mac koristio išta do besplatnog Plexa za gledanje svega na TV-u. Ne traži hardver, nema latencije, vrti titlove i sve, super radi sve skupa.
30.10.2015 | 17:12
Kako video dojde do TV-a?
Imam MAC i TV i sto dalje?
Instaliram Plex na MAC, na TV nw mogu i kako pustim film na TV?
30.10.2015 | 19:11
Ako imaš smartTV, onda samo pozoveš IP adresu Plex streama. Isto kao da vučeš s neta, samo što ti je ip adresa lokalna (192.168.nešto.nešto) od tvog Maca s Plexom.
30.10.2015 | 19:24
Meni jucer dodje free Plex na LG TV. Bio je paid, tj morao si biti premium member, a sada je eto besplatan. Imam ga i na Roku, i na iOS uredjajima. Mislim i na PS4. Server je entry level Synology NAS, i sve to skupa radi prilicno dobro (nekada fali snage NAS-u, nije do Plex).

Vjerojatno cu server prebaciit na MAC radi CPU (real time encoding), a da storage ostane ne NAS.

Plex je super, dok mi je i dalje Infuse najbolja aplikacija koja postoji na iOS. firecore.com/infuse

Evo na cemu se sve kod mene Plex veselo vrti


ScreenShot2015-10-30at19.54.26.png
30.10.2015 | 20:41
drlovric kaže:
Meni jucer dodje free Plex na LG TV. Bio je paid, tj morao si biti premium member, a sada je eto besplatan. Imam ga i na Roku, i na iOS uredjajima. Mislim i na PS4. Server je entry level Synology NAS, i sve to skupa radi prilicno dobro (nekada fali snage NAS-u, nije do Plex).

Vjerojatno cu server prebaciit na MAC radi CPU (real time encoding), a da storage ostane ne NAS.

Plex je super, dok mi je i dalje Infuse najbolja aplikacija koja postoji na iOS. firecore.com/infuse

Evo na cemu se sve kod mene Plex veselo vrti


ScreenShot2015-10-30at19.54.26.png


Jel se pogubiš kadkada, ono da neznaš od kuda vučeš strim
30.10.2015 | 21:27
zabac kaže:
Kako video dojde do TV-a?
Imam MAC i TV i sto dalje?
Instaliram Plex na MAC, na TV ne mogu i kako pustim film na TV?


OK, ako je TV takav da nema Plex klijent (LG i Samsung imaju sigurno), valjda je barem neki model napravljen u zadnjih pet godina, pa da podržava DLNA protokol. Spojiš TV na router kabelom (mada lijepo radi i wireless, probao sam) i to je to, Mac servira sve sadržaje televizoru, a on radi dekodiranje i na licu mjesta, tako da Mac gotovo i ne osjeti da nešto radi, može se slobodno koristiti za bilo što drugo u isto vrijeme.
31.10.2015 | 08:04
Nemam mrezni ulaz na TV-u.
31.10.2015 | 09:29
cariblanco kaže:
drlovric kaže:
Meni jucer dodje free Plex na LG TV. Bio je paid, tj morao si biti premium member, a sada je eto besplatan. Imam ga i na Roku, i na iOS uredjajima. Mislim i na PS4. Server je entry level Synology NAS, i sve to skupa radi prilicno dobro (nekada fali snage NAS-u, nije do Plex).

Vjerojatno cu server prebaciit na MAC radi CPU (real time encoding), a da storage ostane ne NAS.

Plex je super, dok mi je i dalje Infuse najbolja aplikacija koja postoji na iOS. firecore.com/infuse

Evo na cemu se sve kod mene Plex veselo vrti


ScreenShot2015-10-30at19.54.26.png


Jel se pogubiš kadkada, ono da neznaš od kuda vučeš strim


Jucer sam dodatno zakomplicirao ili pojednostavio stvari (nisam to jos bas sasvim skontao niti razumio) instalirajuci Plex Home Teater na Mac koji je u istoj mrezi sa svim ostalim uredjajima.

Odmah po instalaciji je skuzio Plex server na NAS i sve video datoteke, i sada oni valjda rade skupa. Ne dobivam vise onu povremenu poruku da server nema snage za video encoding.

Nista nisam morao na Mac podesavati jer sve postavke povukao sa Plex na NAS, ukljucujuci i odgledane stvari, i zapocete filmove i sve ostalo.

Nista mi nije jasno Ali radi
31.10.2015 | 18:06
Izgleda da je plex srodan software, pa je povukao postavke s njega. Bitno je da te je ugodno iznenadio i rješio nepotrebne gnjavaže s postavkama. Drago mi je to čuti jer je jako malo stvari koje te ugodno iznenade u programima, još smo mi miljama daleko od pametnog računala
31.10.2015 | 18:07
Plex je super, dok mi je i dalje Infuse najbolja aplikacija koja postoji na iOS. firecore.com/infuse

ScreenShot2015-10-30at19.54.26.png
[/quote]

Slazem se, Infuse za IOS i ne treba ti nista vise... Kakvo konvertiranje...
31.10.2015 | 18:14
Da ne otvaram novu temu, ako u dnevnoj sobi posjedujem MacPro + aTV + NAS (wdmycloud) svi filmovi su na NASu, da li za gledanje filma preko aTV-a mora biti ukljuceno racunalo (zbog iTunesa i home sharinga) ?
31.10.2015 | 18:57
Da. Mada im parograma za iPad gdje ne treba komp biti upaljen.
31.10.2015 | 20:36
Da, to mi ne odgovara da mi je veliki MacPro ukljucen da bi gledao film
01.11.2015 | 07:11
Velim, imas programa za iUredjaje koji mogu s NAS-a potegnuti film i prikazati ga na svom ekranu, a isto tako i s AirPlay-em prebaciti preko Apple TV-a na televizor.
Ja nemam NAS (tj. na NAS-u nemam filmove) i ne mogu preporuciti neki program za iPad/iPhone.
01.11.2015 | 13:42
Možda čovjek nema iPhone ili iPad, mada se to nebi dalo zaključiti iz avatara
01.11.2015 | 16:24
Pa po naslovu se da zaključiti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 45 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (580)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO