Konvertiranje imovie '11 u neki windows format
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Konvertiranje imovie '11 u neki windows format


05.03.2011 | 17:25
Pozdrav svima,

Zanima me postoji li način kako pretvoriti video napravljen u imovie-u '11 u neki windows format, avi, wmw ili nešto... Prilično mi je važno, i molim vas, ako možete objasniti na jeziku koji razumije netko tko nije preveliki stručnjak za kompjutere... Hvala,
Jan
05.03.2011 | 17:40
P.S. Ne bih htio samo video nego cijeli projekt, s efektima i ostalim... Hvala!
05.03.2011 | 21:58
Cijeli projekt nikako a za video nije nikakav problem, samo kazes ovima na win da instaliraju Quicktime koji je i tako standard za video.
05.03.2011 | 22:11
MoschuS, cccccc, takvi salamunski odgovori su rezervirani za Davora

Jan, ako si mislio na "projekt" kao gotov video s ubačenim efektima (ali ne na workflow koji se kasnije nastavi editirati na Windowsima), onda kad si sve složio napraviš export video u format za iPod i dobit ćeš MPG ili MP4 video koji se normalno može gledati Windows Media Playerom.
05.03.2011 | 22:40
Pa u cemu je problem da se instalira Qtime? Besplatan je i bez pretjerivanja je standard za video, .avi se koristi sve manje i manje tako da stvarno ne vidim neku veliku prepreku, nije da moras nesto platiti ili traziti neke crackove.
05.03.2011 | 23:49
Apple software na Windowsima radi
K
A
T
A
S
T
R
O
F
A
L
N
O
!

Eto, u tome je problem. I Qtime, i Safari, a osobito iTunes.
06.03.2011 | 10:59
OK, Hvala na odgovorima, neznam kako mi je eksportanje promaknulo... Relativno sam nov u Mac svijetu, a nisam dosad ništa ozbiljno radio na imovie-u... Hvala opet!
06.03.2011 | 18:23
smayoo tebi inace svaka cast ali reci da QTIme radi katastrofalno na Win je glupost, NHF!
Ima nas tu na forumu puno koji se bavimo videom i QTime radi najnormalnije i koristi se kao standard u industriji vec godinama bez obzira na platformu.
Za iTunese i Safari se slazem!
06.03.2011 | 19:41
Gledaj. Svaka čast tebi i tvojoj struci u koju se apsolutno ne miješam, ali QuickTime Player (player, o tome smo ovdje govorili) je konzumni softver, a ne profesionalni pa smo, što se toga tiče, podjednako kompetentni komentirati kako radi i ti, i ja.

Ja tvrdim da je i na Macu VLC bolji izbor od QuickTime Playera, a na Windowsima je *čak* i Windows Media Player manje loš izbor od QTP. *Čak* i on, koliko god to nemoguće zvučalo.

Glavni razlog zašto to kažem je nerazumno rasipanje resursa koje manifestira QTP na Windowsima. Malo je reći - nerazumno. Suludo!!!

Razlog zašto ti to možda ne primjećuješ je vjerojatno taj što koristiš neku mrcinu od stroja koja to savlada bez vidljivog napora. Ali na normalnom stroju QTP na Windowsima zatjera CPU na 40-50% Plus još i trza kad se radi o HD sadržaju. A na istom tom stroju VLC isti sadržaj pojede za doručak uz manje opterećenje CPU. Tako da...

Da li on jest ili nije standard u industriji - u to uopće ne ulazim. Nije mi to struka, tebi jest, nema razloga da ti ne vjerujem. Ali to ne govori baš ništa o upotrebljivosti za prosječnog korisnika.
06.03.2011 | 19:49
E, ne mogu izdržati, moram dodati još i ovo. NHF i tebi, i ostalim video profesionalcima, no u nešto više od 3 godine koliko se ja motam po ovom forumu pokazali ste se uglavnom beskorisni kad je trebalo nekom amateru, konzumentu dati jednostavan i pragmatičan savjet za napraviti nešto na jednostavnoj, amaterskoj razini. Prvi put još onda kad sam upravo ja postavio takvo pitanje pa od vas ovdje dobio odgovore i komentare da si nabavim profesionalni softver od 10000+ novaca i potrošim ne znam koliko vremena da se naučim raditi s njim, pa do toga da nekom platim uslugu da mi nasadi chapter marks na moj home video. Tako da sam na svoje pitanje na kraju sam sebi odgovorio nakon nekoliko sati surfanja i istraživanja.

Vjerojatno bi se slično proveo neki moj susjed kad bi me pitao da mu provizorno iskemijam produžni kabel da može slušati radio u vrtu, a ja bi mu umjesto toga nacrtao projekt dvorišnog razvodnog ormara s distribucijom napajanja za omanji industrijski pogon.
06.03.2011 | 20:09
Dobro rečeno smayoo, dižem palčeve!
06.03.2011 | 20:34
uh smayoo pa nije quicktime samo player nego cijeli framework i cijela poanta je u codecima koji se dobiju instaliranjem istoga. Ako ja napravim h264 na jednom stroju a ti ga ne mozes gledati na drugom (Win) onda moras instalirati QT a ti onda filmic slobodno vrti u VLCu ako ti je to zgodnije. Dakle, radi se o codecima koje QT donosi ne o samom playeru koji vrti filmice
i valjda 99% consumer proizvoda zadnjih godina koristi neku izvedenicu qtime formata, .avi je stvarno proslost
sto se tice nas "profica" ocigledno nam je puna kapa polurijesenja i koja ce ti se obiti u glavu prije ili kasnije tako da se trudimo napraviti sve kako treba, mislim da je to feler svake struke. I ti sebi sigurno nebi skrpao neki produzni sa izolirkom nego bi to slozio kako Bog zapovijeda bez obzira sto ce vecina misliti pa pretjerujes
06.03.2011 | 21:24
Ja u zurle, ti u gajde...

Ja sam to o čemu pišem probao, ali čini mi se da ti nisi, makar si profesionalac. Ne znam točno što se sve instalira skupa s QuickTime Playerom na Windowse, ali znam SIGURNO da VLC ne koristi ništa od toga. Svojevremeno smo se dosta oko toga natezali (bavio sam se videonadzorom, odnosno IP streamovima koje ovaj proizvodi te snimljenim videonadzornim zapisom). Napraviš ganc novi stroj s friškom instalacijom Windowsa. Friškom, djevičanskom. Probaš reprodukciju, ne radi. Instaliraš nešto. Probaš. Ne radi. Napraviš failover na prethodni restore point (efektivno, vratiš stroj u stanje prije zadnje instalacije). Instaliraš nešto drugo. Probaš. Ne radi. Restore. Instaliraš nešto treće (npr. QTP). Probaš. Ne radi. Restore. Instaliraš VLC. Probaš. Radi. I još pjeva Marseljezu. Nakon nekoliko takvih testova jednostavno više ne testiraš. Stavljaš uvijek VLC i ne zajebavaš se ni sa čim drugim. I radi od prve. Na normalnom hardveru. Bez štekanja.

A što se QT tiče, zašto misliš da bi mene kao korisnika moralo biti briga da li su QT codeci ili sam player to što ždere resurse i kolje stroj? Ponavljam. QTP na Windowsima radi katastrofalno. Jedini razlog zašto ga ja imam na windowsima je za reprodukciju eksportanih Keynote prezentacija (jer drugi playeri ne podržavaju auto-pauziranje u MOV formatu). Bilo tko tko se njime služi za gledanje filmova na Windozama umjesto VLC-a - ili nije čuo za VLC, ili je kao i ti video-profi s nekom mrcinom od stroja, ili je lud.

Što se tiče polurješenja, mogu se s tim načelno složiti. Ali ako je neka tehnologija ne samo postala pristupačna za konzumnu uporabu, već je tako i osmišljena i marketirana - dakle, NUDI se upravo konzumentima za kućnu uporabu (kao što je to npr. iMovie) - onda nije problem u konzumentu koji se time želi služiti, već u tebi kao profesionalcu kojem se ne da ništa o tome naučiti. Jasno je da ti kao profi ne koristiš amaterske alate, ali ako na pitanje "kako da prekopam svoj vrt od 100 m2?" daješ odgovor "Catterpillar M318D bagerom." - možda ipak ima mjesta čuđenju, zar ne?
08.03.2011 | 00:43
Quicktime kao takav jest poprilicno zaostao, fali mu 64-bitnost, ima problema sa Gammom (kako koji codeci, doduse), zna porusiti cijeli softver ako mu das referentni .mov file koji trenutno ne moze dohvatiti sve komadice itd. S druge strane ima dosta prednosti i u profi svijetu je prakticki standard (uz jos neke druge).

@jan7: Instaliraj MPEG Streamclip pa pretvori u MP4 (H264), to bi svaki Windows stroj trebao moci prikazati ili probaj sa Flip4Mac napraviti WMV. Oboje je besplatno.
08.03.2011 | 10:45
Da, taj nesretni bug sa gammom se povlaci vec godinama i opce mi nije jasno kako to ne mogu srediti
08.03.2011 | 11:06
Treba preduboko pod haubom procackati. Ja se iskreno nadam da ce sa Lionom doci kompletni Quicktime overhaul, jer ovo je vec sramota
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 49 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO