Obrada videa - TS file
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Obrada videa - TS file


10.12.2014 | 23:19
Molim za mali svijet. Frend je danas bio u jednom kvizu i molio me da mu snimim njegov nastup kako bio mogao pokazati starcima koji nisu bili u mogucnosti gledati. Snimio sam na usb stick preko DVB-T uredjaja koji je spojen na TV a video materijal je u .ts formatu. Kako nisam znao da iMovie ne podrzava taj format je ga probao importirati i malo obraditi, izbaciti reklame i sl. E sad kako to nece ici kako sam zamislio molim za pomoc kako to importirati u iMovie ili kako obraditi taj video. Dali ga prvo konvertirati u neki format koji iMovie podrzava pa onda obradjivati ili odmah koristiti neki drugi soft. Naglasak stavljam na kvalitetu obradjenog materijala. Nesto sam malo gledao na netu pa vidim na par mjesta se spominje Hadbrake ? Nisam jos vidio sa njim dali zeli u obliku DVD-a da mu pravim ili samo konvertiram u neki format. Ne znam preko cega misli da gledaju video. Ne znam kakav mu starci imaju TV ali za predpostaviti neki malo bolji koji se nadam podrzava USB reprodukciju.

THX !
11.12.2014 | 00:21
Sto kazes da mu das to u originalnom TS formatu? Svaki DVB-T prijemnik bi morao moci to play-ati. Ako ne tada sa Handbrake konvertiraj u sto hoces.
11.12.2014 | 07:08
Ma jesam ja o tome razmisljao ali znam da nemaju DVB-T uredjaj već neki klasican LCD pa ne znam sta moze ili ne moze. Zapravo recimo ako bas TV ima opciju snimanja na USB dali onda i on uvijek snimam u TS formatu ili sve ovisi o proizvodjacu?
11.12.2014 | 07:22
da li si probao taj TS snimak da pustis na kompu?....ovo te pitam ,zato sto je sve vise Risivera,ciji snimak mozes iskljucivo da gledas na snimljenom Box-u.....Provereno sa vise modela SatRisivera:)....mada ne mora da znaci i da je tako za DVB-T
11.12.2014 | 08:27
TS je prepakirani mpeg2, otvara se sigurno u VLCu a mislim da ga mozes konverirati u Handbrake-u a mozda i u MPEGStreambclip-u. Nisam dugo naletio na taj format tako da nisam vise 100% :/
11.12.2014 | 11:52
Sve je to jasno,i moj AzBox HD Sat Box(radi pod Enigmom 2)takodje snima u TS,ali taj TS moze da se pusti gde oces....ali ovi novi Risiveri(koji nisu Enigma2)zatim ovi novi DVB-T/T2....snimci koje radi TV itd...i oni su TS,ali nece da moze svuda da se pusti...
dacu primer....burazer ima Sat Box 'Amiko Mini HD SE'....snima lepo u TS,i kad na njemu pustis,sve normalno....izvadis taj TS,i ubacis u komp....ne pusta ga niko(VLC,XBMC...)nema Sanse,ne prihvata ni konvertovanje u milion poznatih programa koje sam probao na Mac-u....takodje taj isti snimak damo drugaru koji ima isti Amiko ,kao burazer,nece ni on da ga pusti,iskljucivo je vezan za maticni Box....Ova prica isto vazi i za zadnju generaciju nekog Smart Tv Samsung,koji ima ortak....sve sto snimi,samo moze na tom Tv-u da gleda....
ne tvrdim za slucaj od momka koji je postavio pitanje,ali da se ne iznenadi ako naidje na taj problem.....
ne mogu sad da nadjem taj snimljeni klip,ali ga postavljam na upload....pa probaj...
e da setih se da kod Sat Tv,moze da bude i do toga da li je kanal FTA,ili se placa...
a moze i On da postavi 30 sekundi snimka na neki Upload server..pa da probam
11.12.2014 | 12:18
Sasvim moguce da je snimka zasticena, inace bi bilo prelagano za piratizaciju
11.12.2014 | 12:33
Hvala na pomoci, barem djelomicnoj. Kod mene je slucaj ipak malo blazi. Kako sam se ponovio u plazmu davnih dana Panasonic TH-42PV80P tada jos nije bilo price o digitalnoj televiziji kod nas. E nakon godinu dana dosli TV-i sa dvb-t tunerima ali ja malo urani i nakon prelska na digitaliju bio sam primoran uzeti neki tuner.

Uzeo sam Vivax-T410 model koji me od tada sluzi odlicno. Stavljen mu je neki drugi firmware koji mu omogucuje vece titlovi a njihv polozaj je malo bolji te mu otvara opciju snimanja koju mislim da sa originalnim firmwareom nije imao. Nisam ga ni malo platio, oko 450,00kn u odnosu na ove jeftilene. Preko njega sam i snimao ovaj video sadrzaj i moze se gledati bilo gdje jer nema nigdje nikakve enkripcije.

Do sada nisam radio sa Handbrakeom pa ima li tko vec predefinirane postavke da se dobije sto bolja slika. Velicina file mi nije bitna. Trenutna velicina sirovog materijala je 1,95gb a biti će i još manja nakon izbacivanja reklama. E da dali izbacivati reklame prije obrade u Handbrakeu i sa cime ili nakon Hanbrakea sa iMovie ?


Thx !!!
  • num
  • Korisnik
  • 3
11.12.2014 | 22:51
Sa Avidemux možeš TS ili MPG mijenjati (izbaciti reklame) direktno bez prekodiravanja.
Time slika i zvuk ostaju identične kvalitete kao i prije izbacivanja reklama.
12.12.2014 | 08:16
Sorry kaj upadam s ovakvim komentarom, ali skrati priču, ovo sad već postaje znanost.

Pukni to u Handbrake, sa strane odaberi neki preset (iPad, TV, kaj god postoji), slika će ti biti ok, starci će napraviti fast forward kad krenu reklame i vozi Miško.
Keep it simple.
12.12.2014 | 17:33
Jos nesto mi nije jasno. iMovie 10 i iMovie 11. Imam instaliran 10.10.1 i sa njim iMovie 10.0.6. Nije mi jasno kad se spominje onda novija verzija a recimo ja ne mogu napraviti update softwarea. U cemu je fora ?

Hvala !
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.12.2014 | 17:47
iMovie '11 ti je zapravo vezije 9.0.9, vidi sliku:

iMovie11.jpg
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 34 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.04 Seconds

Provided by iJoomla SEO