Gdje kupiti?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Gdje kupiti?


26.03.2022 | 19:02
Pozdrav,

ovaj forum sam našao kada sam tražio razlog zašto su Apple proizvodi kod nas toliko skuplji nego vani.

Prema tome, razmišljam o nabavi svog prvog Mac-a (a to vjerojatno neće biti u Lijepoj Našoj zbog smiješnih cijena).

Već sam malo istraživao, uspoređivao i tražio mišljenja na drugim forumima, tako da sam siguran da mi je za more potrebe (glazbena produkcija) potreban Macbook Pro 14. Dovoljan bi bio i base model 16/512.

Jedan takav se u Apple Store Hrvatska prodaje za 19.830,53 HRK (2.618,74 €, smiješno).

Isti takav ovog trenutka na Amazonu mogu kupiti za 1.960,36 €. Rekli bi, "pametnom dosta".

U obzir dolazi i Apple Certified Refurbished, ali trenutno nema Macbook Pro 14 modela (gledam Apple.de).

DE tipkovnica mi ne smeta, ionako ju koristim 75% vremena.


Tako da je moje pitanje, gdje nabavljate Apple proizvode iz Mac serije kako bi uštedjeli?


Prednost kupnje kod nas je naravno što možeš uzeti na rate, što čini kupovinu malo bezbolnijom, ali za tu razliku u cijeni (umjesto da kupim vani) bi radije platio cijelokupan iznos unaprijed, pa makar išao u minus.
26.03.2022 | 19:18
Amazon ti promijeni prikazanu cijenu kad uneseš adresu dostave u Hrvatskoj jer su dužni prodavati uvijek uz stopu PDV zemlje u koju šalju. Bit će ti i dalje jeftinije, ali ne koliko si zamislio
26.03.2022 | 19:32
To znam, naplate ti razliku u PDV-u.

I sa tom razlikom, cijena ispadne 2.059,20 € (15.603,69 HRK), što je i dalje debelo ispod cijene koje nama nameću u HR.

Extreme Digital trenutno ima akciju i nudi isti model za 16.211,94 HRK i to je trenutno najpovoljnija cijena kod nas. iStyle nudi isti za 18.839 HRK (ali su rasprodani).

Međutim, Extreme Digital nema plaćanje na rate, tako da je ta ponuda za mene zanemariva.

EDIT:

Ponuda na ED je sa mađarskom tipkovnicom, tako da ništa od toga.
26.03.2022 | 23:16
gravis.de ?
27.03.2022 | 13:45
Prođi kroz sve u DE, ebay, Amazon ili nesto drugo, preporucam da određeni model potražiš preko idealo.de i tu ces naci najbolju cijenu, jos je dobra fora na ebay potražiti bidding i tu se svasta nade, cak i EU ili US tipkovnica.

Zasto slati sa Amazona direktno u HR i platiti 25% PDV, jednostavno sve pošalješ na mailboxde i to je to.

To je najbolja opcija za EU, sve drugo je USA, ako ides tamo ili ti netko donese.
27.03.2022 | 17:03
Nekad je bilo puno povoljnije nabavljati iz USA, dok je dolar bio nisko. Sad i ne ispada neka spektakularna razlika, čak ni uz švercanje
27.03.2022 | 19:49
Niti u CH nije bas jeftino. € pada. Franak je skoro kao euro. Kupi kod nas preko firme.
27.03.2022 | 22:18
Nisam baš pratio uvoz iz USA, zbog carine itd. Malo ću pronuškat ako postoji neka opcija koja sa carinom i poštarinom možda ispadne jeftinije, ali sumnjam.

Što se DE tiće, imam opciju Amazon (trenutno najpovoljnija cijena u EU, osim ako neki manje poznati shop prodaje za jeftinije) sa dostavom u HR ili Certified Refurbished na adresu rodbine iz DE, pa čekat da mi donesu.

Samo što trenutno nema Macbook Pro 14 modela u Certified Refurbished. Ima masu 13" modela, koji su, pretpostavljam, vraćeni kako bi se uzeli 14" ili 16" modeli kad su izašli krajem prošle godine.

Čitam da bi uskoro mogla najava za M2 Macbook-ove koji bi trebali izaći na jesen, pa se nadam da će se tada naći dobra Certified Refurbished ponuda za 2021 14" model.

EDIT:

A u vezi zašto naručiti sa Amazona? Ne platiš 25% PDV-a nego raliku u PDV-u. DE ima 19%, tako da se cijena uveća za 6% (što bi u mom slučaju onda trebala biti cijena 2.077,60 €, ali mi je Amazon izračunao 2.059,20 €, ali to je odprilike to).

Ne mogu uzeti na firmu bez PDV-a jer nemam firmu.
27.03.2022 | 23:22
Hoćeš reći da je na amazon.de jeftinije nego na gravis.de?
27.03.2022 | 23:47
Uzmi na rodbinu. Neka zapakiraju i salju ovamo. Ili s autobus , kao nekada.
28.03.2022 | 07:28
Koliko vidim, da, povoljnije je: www.amazon.de/gp/product/B09JR3XTSX/ref=...KAKR8XB7XF&psc=1

Amazon + razlika u PDV-u = 2.059,16 € + 9,99 € poštarine (2.068,99)

Gravis = 2.049,00 € + 14,99 € poštarine (2.063,99)

Za tih 5 € mi se ne isplati zezati sa nekom 3. trgovinom koji mi je nepoznata, nego ću onda radije ići na sigurno i kupiti preko Amazona.
28.03.2022 | 09:17
Ti si svjestan da Amazon često nije taj koji ti prodaje i šalje to što si kupio, nego neki trgovac koji svoju robu prodaje preko Amazona (kao što neki drugi prodaju preko E-baya)? Čisto ti napominjem, jer te Amazon u slučaju reklamacije štiti puno slabije, nego što te npr. PayPal štiti kad kupiš nešto na E-bayu.
28.03.2022 | 09:38
Svjestan sam i dobro upućen kako Amazon funkcionira. Naručujem sa Amazona već preko 10 godina.

Evo niže i snip ponude. Nije boldano, ali jasno piše "Dispatched from and sold by Amazon."
Prilozi:
28.03.2022 | 17:26
FliP0x kaže:
Koliko vidim, da, povoljnije je: www.amazon.de/gp/product/B09JR3XTSX/ref=...KAKR8XB7XF&psc=1

Amazon + razlika u PDV-u = 2.059,16 € + 9,99 € poštarine (2.068,99)

Gravis = 2.049,00 € + 14,99 € poštarine (2.063,99)

Za tih 5 € mi se ne isplati zezati sa nekom 3. trgovinom koji mi je nepoznata, nego ću onda radije ići na sigurno i kupiti preko Amazona.

Gravis.de nije neka 3. trgovina vec ozbiljna trgovina.

Ja sam vecinu Apple proizvoda unazad par godina kupio upravo tamo.

Zadnji proizvod od Apple-a koji sam narucio bio je Airpods Max i to na Amazonu.de. Proizvod mi nisu isporucli vise od 3 tjedna, nakog cega sam zatrazio povrat novaca.
29.03.2022 | 07:20
U redu, vjerujem da je ozbiljna trgovina. Kažem, meni je nepoznata pa je za mene "neka 3. trgovina".

Da bi isprobao neku drugu trgovinu, popust bi, po mom mišljenju, trebao biti malo značajniji od 5 €. Sa Amazonom nikad nisam imao problema, nikad pošiljka nije stigla kasnije od 7 dana od dana narudžbe (osim ako nije jasno naznačeno da trenutno nemaju na lageru i da će poslati čim stigne), najčešće dođe u 3-5 dana.

Amazon je u međuvremenu digao cijenu za 3%, ali pratim na Idealo.de i primjećujem da cijene pomalo padaju.
01.04.2022 | 21:39
Ako netko traži, Mall.hr trenutno ima akciju, do isteka zaliha.

25% popusta za 16/512 model. Caka je jedino što su SLO ili INT tipkovnice.

Upravo naručio Macbook Pro 14, M1 Pro, 16/512 sa INT tipkovnicom za 12.900 HRK. Nenadmašiva cijena bilo gdje u europi.

Trebalo bi stić do 13.04. pa ćemo vidit da li je April 1st Prank ili su od nekud nabavili strane modele pa prodaju za bagatelu.
02.04.2022 | 06:06
FliP0x kaže:
Caka je jedino što su SLO ili INT tipkovnice.


Mislim da su SLO i CRO tipkovnice u biti identične, tako je barem kod Windows PC tipkovnica koje sam do sada vidio. I SLO i CRO tržište snabdijeva Apcom i čisto sumnjam da su išli raditi različiti layout sam zato jer Slovenci nemaju "ć" .
02.04.2022 | 09:25
Nije niti CRO niti RH već YU (JUS) koja se pak veže na DE (DIN) s korekcijom nekih znakova.
Zato niti na SLO nema ć.
02.04.2022 | 10:43
Ima ć
kbdlayout.info/KBDCR/
02.04.2022 | 12:23
Vidim da je u biti identična (što se slova tiče, nisam gledao u detalje da li su svi znakovi isti).

Trenutno imam DE tipkovnicu pred sobom pa ne mogu usporedit.

Budem vidio ako će mi dat zamijenit INT za SLO. Ako ne, za moje potrebe će biti dobar i INT Layout.
02.04.2022 | 13:48
Dakle Hrvatska i Slovenska tipkovica bi trebale bit iste? Ovo uopce nije losa ponuda..
02.04.2022 | 15:43
Iste su jer niti jedni niti drugi nemaju svoj layout, već koriste onaj od bivše države.
02.04.2022 | 16:36
Mislav2222 kaže:
Dakle Hrvatska i Slovenska tipkovica bi trebale bit iste? Ovo uopce nije losa ponuda..


Imaju zajednički layout, samo mi onda nije jasno zašto ga negdje nazivaju SLO, a negdje CRO layout.
02.04.2022 | 21:06
Lokalpatrioti. Tko bi u Sloveniji kupio hrvatski raspored tipki i obrnuto!
02.04.2022 | 22:51
Zašto se praktički skoro pa potpuno isti jezik naziva hrvatski, srpski, bošnjački i crnogorski?

Ili, kako bi to rekli u TLN: hrvatski, srpski, bosanski, hercegovački, crnski i gorski.
02.04.2022 | 23:11
Sve mi se više čini da su na Mall.hr fulali ponudu

Dosta trgovina ima Mac Days akciju, ali taj MacBook Pro koji nude za 12.900 je 13" model.

Osim na Mall.hr-u...

"Šefe, mijenjam cijene na webu za novu akciju. Koliko su ono MacBook Pro po akcijskoj cijeni?"
- "12.900 kn.."

I postavi MacBook Pro 14" (a bilo je i 16", ali se logično rasprodali odmah) po 12.900 kn
Prilozi:
03.04.2022 | 16:15
Mi smo kuci kupili Apple iMac 24", M1 8-Core CPU, 8-Core GP silber, deutsch, 8 GB RAM, 512 GB SSD MGPD3D/A za 1385 eura na Gravisu. Preko tvrtke i kad se unese OIB odmah skida PDV. Preko Gravisa smo vec jako puno toga kupili. iPhone, slusalice, itd. Citajuci ovaj forum shvatio sam da to sta radi Gravis nije ok i protivi se ugovoru s Apple-om. Bez obzira na to iskustvo kupovine na Gravisu nam je uvijek bilo brzo i ugodno.

Mali hint, uvijek nedjeljom bude x broj proizvoda dodatno snizen u formi neke vikend ponude.
Eto
03.04.2022 | 16:23
smayoo kaže:
Zašto se praktički skoro pa potpuno isti jezik naziva hrvatski, srpski, bošnjački i crnogorski?

Ili, kako bi to rekli u TLN: hrvatski, srpski, bosanski, hercegovački, crnski i gorski.


To sto nekog razumijes ne znaci da su jezici skoro isti.
Zasto razlikuju USA i UK engleski, ceski i slovacki.
Vjerujem da ne uvjeravas Ukrajince da je njihov jezik skoro pa potpuno isti s ruskim i da u stvari ratuje isti narod izmedju sebe (imaju gradjanski rat??).

Koliko zman gleda se korijen rijeci a on je potpuno drugaciji u Hrvatskoj nego u Srbiji sto znaci da su to dva odvojena jezika.
03.04.2022 | 18:29
Ispričavam se, u pravu si. Hrvatski i srpski jezik suštinski su drugačiji.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 8 sati
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

tino1, Anonimci (294)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO