Prelazak na Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prelazak na Mac


18.06.2020 | 12:11
Imam i Magic Mouse i MX Master. Za bilo kakav ozbiljan rad (sve ono što ne možeš na iPadu) DEFINITIVNO MX Master.
Jedino što Magic Mouse ima je izgled, a minusi: ergonomija (ajme majko), punjenje (ej!!!! napraviti miš sa integriranom baterijom koji ne možeš koristiti dok se puni?!)

MX i .
18.06.2020 | 23:33
drpongra75 kaže:
Možeš li mi reći koji ti je ono monitor na fotografiji, ne vidim logo.


Monitor je Dell P2717H, 1080p, cca 3 godine ima.
19.06.2020 | 09:01
Čini mi se izvrstan monitor, baš zam ga zagledao. Jesi ga spojio na Mini preko display porta?
19.06.2020 | 09:09
drpongra75 kaže:
Čini mi se izvrstan monitor, baš zam ga zagledao. Jesi ga spojio na Mini preko display porta?


Nisam OP, ali sam ja taj monitor spajao preko macbook pro 2013. Nije los monitor. Ali i dalje mi Cinema/Thunderbolt display bolji od svega sto sam u "PC"svijetu osobno vidio.
19.06.2020 | 09:24
drpongra75 kaže:
Čini mi se izvrstan monitor, baš zam ga zagledao. Jesi ga spojio na Mini preko display porta?


Ja sam na imaca spojio DELL U2718Q (4K) preko ovog kabela:

ichoetech.com/products/usb-c-to-displayp...-compatible-xcp-0012

Radi bez problema.
19.06.2020 | 16:35
drpongra75 kaže:
Čini mi se izvrstan monitor, baš zam ga zagledao. Jesi ga spojio na Mini preko display porta?


Spojio sam ga putem HDMI kabla.
22.12.2020 | 10:14
Pozdrav svima,

evo novog switchera...nakon sto godina Windowsa odlučio sam malo preći na drugu stranu sile:-)
Nabavio sam novi Air M1 (8/512) i upoznajemo se evo već par dana...pa bih naravno imao par pitanja i utisaka u jednom (isprike na dužem postu)...ako nije dobra lokacija molim admina da premjesti post.

- ext hdd. Ovaj koji imam i koji stalno koristim je ntfs i naravno mac ga prepoznaje ali samo read only...čitao sam po netu i uglavnom se preporućuje tih par programa koji omogucuju ukratko raditi sve po ntfs disku u macu. Koji bi vi preporučili a cilj je da se disk ponaša kao i pod windowsima dakle piši briši i da se s njim isto opet može pisati i brisati kada se jednom spoji na PC. Ostavio bi ga odnosno formatirao na ntfs. Znam da ako ide exFat da je vidljiv i na jednom i na drugom ali mi ga onda ne prepoznaje na tv npr. Također mi je čudno da kada sam jučer spajao taj disk na mac mi je prikazao cjelu strukturu diska ali neki folderi su bili prazni dok ih na win uredno vidim i pokrećem. Disk je ziv i zdrav i nema errora

- ono što sam primjetio kod instaliranja nekih aplikacija je da mi traži pod security&privacy da mu dam iznimku pri instalaciji. Međutim kada ukucam admin pass javlja mi dodatno da bi trebao ući u recovery mode (ako sam dobro shvatio) i tamo u biti omogučiti da se sve moze instalirati ?!? ako sam dobro polovio...sto mi je onako malo opasno...pa da li ima negdje neki drugi način da se omoguci instalacija...pricam npr.ntfs mac tipu programa, samsung smartswitch itd.

- čitao sam i po netu a i ovdje da nema potrebe instalacije antivirusa i antimalwera pa cu poslušati vaše savjete ovdje...pazim sto instaliram a i stalno pita za pass pri instalacijama...taj dio malo smeta u odnosu na pc ali rađe da je tako pa da se ne pokupi nesto s neta

- baterija na ovom novom airu m1 je stravična...zaboravio sam kada sam ga napunio a sada stalno nesto drndam po njemu i apsolutno je hladan. Ne mogu usporediti kako je inace bila ali ovo je preporod u odnosu na win laptop

- ono što recimo isprva smeta je full screen...al ajde polako se navikavam. Macovcima je to mozda cudno ali kad si sto godina naučen na full screen onda to nije to (znam da i na macu postoji svojevrsni fullscreen ali je on ipak drugačiji)

Evo hvala na čitanju i ako moze koji odgovor na gornji dio bio bih zahvalan..a ostalo su eto bili prvi utisci novog jabučara pa ne zamjerite:-)
22.12.2020 | 16:49
1. razmisli o exFAT
2. nemoj, ne instaliraš puno programa
3. ne treba, najveća prijetnja sustavu si sam ti, ako dozvoliš virusu da uđe (admin password) onda nemaš sreće
4. o da, M1 malo troši
5. ovo ne razumijem

Još nešto, razni programi koji "ubrzavaju" MAC ne postoje, jedan od njih je MacKeeper
Firefox je OK preglednik ako ti Safari ne paše. Chrome izbjegavaj. Od Microsofta ti ništ ne treba osim ako trebaš 100% kompatibilnost (posao i to).
Openoffice, Libreoffice, a imaš i od Apple-a Page, Numbers i Keynote (od toga je po meni Numbers najlošiji).
Od doatnih programa ti u biti ništa ne treba, a kad naiđeš na problem, postavi pitanje.
Recimo program Preview je više od pustog preglednika more formata.
Notes je isto puno više od pukog papira za zapisivanje.
Ovisi čemu imaš sklonost, takav budeš set programa instalirao.
22.12.2020 | 17:35
NTFS podrska na macOSu je klimava i nepouzdana, exFAT je jedino poudzano rjesenje.

Ovo sa instalacijama i trazenjem passworda - oprezno s tim. Rijetki su programi koji to trazi i trebaju jer to znaci da se instaliraju negdje van tvojeg user foldera. Naravno NTFS driver je jedan od takvih, ali u nacelu svaki put kada naletis na nesto takvo tri puta razmisli dolazi li iz pouzdanog izvora i da li ti zaistra treba. Svakom novom verziojom macOSa dodatno stiscu te Security i Privacy opcije, a kako ne vrtim zadnju verziju ne mogu ti nista reci iz prve ruke, netko drugi ce to vec pojasniti.
22.12.2020 | 20:32
jura22 kaže:

1. razmisli o exFAT
2. nemoj, ne instaliraš puno programa
3. ne treba, najveća prijetnja sustavu si sam ti, ako dozvoliš virusu da uđe (admin password) onda nemaš sreće
4. o da, M1 malo troši
5. ovo ne razumijem

Još nešto, razni programi koji "ubrzavaju" MAC ne postoje, jedan od njih je MacKeeper
Firefox je OK preglednik ako ti Safari ne paše. Chrome izbjegavaj. Od Microsofta ti ništ ne treba osim ako trebaš 100% kompatibilnost (posao i to).
Openoffice, Libreoffice, a imaš i od Apple-a Page, Numbers i Keynote (od toga je po meni Numbers najlošiji).
Od doatnih programa ti u biti ništa ne treba, a kad naiđeš na problem, postavi pitanje.
Recimo program Preview je više od pustog preglednika more formata.
Notes je isto puno više od pukog papira za zapisivanje.
Ovisi čemu imaš sklonost, takav budeš set programa instalirao.


1. hvala na odgovorima i pojašnjenjima. Čitao sam za exFat i kada sam za probu usb stick formatirao u taj format normalno sam s njim mogao "šaltati" među mac-a i windowsa ali mi neke fajlove nije htio prikazivati...stick je doduše dosta star ali ispravan i nisam imao nikakvih problema s njime. formatiran je u windowsima da li je možda do toga?
uglavnom probat ću ponovno pa vidjeti...problem je taj što TV ne podržava exFat a ne da mi se imati uvijek uključen mac i s njega prikazivati multimediju..uglavnom vidjet ću još malo
5. možda sam se malo krivo izrazio, pod fullscreen mislim kao kad po windowsima npr. otvoriš windows explorer otvori ti ga preko cijelog ekrana te uz vrh imaš File, Edit i sl...dok na mac-u kada npr. otvoriš safari vidiš njegov ekran ali ne preko cijelog ekrana, s lijeve i desne strane vidiš desktop...ne znam ako sam sada bio jasniji...znam da se strelicama može rastegnuti lijevo i desno pa da bude kao fullscreen...ali bi cilj bio da se svaki prozor otvori odmah kao taj fullscreen...ako sam uspio što pojasniti...
nisam niti mislio instalirati "ubrzivače" mac-a ovako i do sada je brz ko munja:-)
čitao sam i ovdje da ne preporučate Chrome (kojeg sam inače stalno koristio na win)...Safari mi je odličan so far i munjevito brz...iskreno mi izgleda da mi je i veza na net brža kako brzo otvara tabove i loada stranice...tako da ako je ovako dobar ne mislim niti probavati druge browsere.
Instalirao sam nekih par programa koje inače koristim i MS Office jer mi on treba radi posla i na poslu
ima neka preporuka za dobar remote app... na win sam koristio anydesk
22.12.2020 | 20:33
Riba kaže:
NTFS podrska na macOSu je klimava i nepouzdana, exFAT je jedino poudzano rjesenje.

Ovo sa instalacijama i trazenjem passworda - oprezno s tim. Rijetki su programi koji to trazi i trebaju jer to znaci da se instaliraju negdje van tvojeg user foldera. Naravno NTFS driver je jedan od takvih, ali u nacelu svaki put kada naletis na nesto takvo tri puta razmisli dolazi li iz pouzdanog izvora i da li ti zaistra treba. Svakom novom verziojom macOSa dodatno stiscu te Security i Privacy opcije, a kako ne vrtim zadnju verziju ne mogu ti nista reci iz prve ruke, netko drugi ce to vec pojasniti.


hvala na pojašnjenjima
22.12.2020 | 20:38
v_pula kaže:

5. možda sam se malo krivo izrazio, pod fullscreen mislim kao kad po windowsima npr. otvoriš windows explorer otvori ti ga preko cijelog ekrana te uz vrh imaš File, Edit i sl...dok na mac-u kada npr. otvoriš safari vidiš njegov ekran ali ne preko cijelog ekrana, s lijeve i desne strane vidiš desktop...ne znam ako sam sada bio jasniji...znam da se strelicama može rastegnuti lijevo i desno pa da bude kao fullscreen...ali bi cilj bio da se svaki prozor otvori odmah kao taj fullscreen...ako sam uspio što pojasniti...


Ako povecas Safari prozor maksimalno (ili na bilo kojoj drugoj aplikaciji) i zatvoris ga, iduci put kada je otvoris biti se maksimalno povecan. No nemoj pokusavati da ti macOS imitira ponasanje Widnowsa jer je to put u frustraciju, radi se o dva razlicita pristupa i pokusaj prvo prihvatiti promjenu.... ako ne ide, postoje nacini da ti bude ugodnije.
22.12.2020 | 20:42
ok hvala...probam vidjeti i tu opciju.
da shvatio sam odmah kada sam počeo istraživati i razmišljati da li probati s mac-om da je to druga filozofija i da će trebati proći vremena oko prilagodbe...ali moram priznati da sam se za sada "navukao" na jabuku
22.12.2020 | 20:51
Daj si malo vremena, puno switchera na pocetku postavlja vrlo slicna pitanja ali kasnije se nitko vise ne zali ne to. Robovi smo navika.
22.12.2020 | 20:51
Daddo kaže:
Ono što mi magic mouse čini dovoljno dobrim je činjenica da ga koristim drugačije od "normalnog" miša počevši od držanja. Palac i prstenjak pridržavaju rubove miša na otprilike polovici, oba oslonjena na podlogu pa ga samo "trknem" u smjeru u kojem želim pomaknuti strelicu. Preciznost postižem povremenim dizanjem prstiju od podloge. Mali prst je "kočnica" i on je cijelo vrijeme na podlozi.

Kažiprst i srednjak su za skrol i geste.

Zvuči puno kompliciranije kad to ovako napišem nego u korištenju.


E, to je to.

Magic Mouse mi je najbolji od svih Apple miševa, doduše ostale marke nisam previše ni koristio, većina mi je ergonomski totalno neprikladna. Nemam nešto veliku ruku, mala je dapače, možda i zbog toga?
22.12.2020 | 21:06
Riba kaže:
Daj si malo vremena, puno switchera na pocetku postavlja vrlo slicna pitanja ali kasnije se nitko vise ne zali ne to. Robovi smo navika.

...to je istina za navike da...ali priviknut cu se nije problem...
Samo jos jedno pitanja za sada kakvo je "pravilo" oko punjenja baterije. Na win sam laptop punio od kad mi je javio (obicno oko 10% baterije) do maximuma, onda skidao s punjaca i radio dok se opet nije ispraznio...
sto je kod jabuke pametnije raditi a vezano za eventualne buduce reklamacije oko baterije ako do toga dodje...a poznavajuci apple nova baterija jedno sutra nece biti jeftina
I za kraj shut down ili "sleep"
22.12.2020 | 21:27
Možda da formatiraš disk na dva dijela? ExFat za rad na Macu/Win, a FAT za TV? Ili NTFS ako baš mora?
Ili kupi novi TV koji podržava ExFAT
22.12.2020 | 21:28
Ma samo pitaj, forum sluzi za to.

Bilo je vec rasprava i o baterijama, kratak odgovor je "drzi stalno na punjacu, isprazni djelomicno svakih par tjedana ako u medjuvremenu ne odes od stola".

Sleep.
22.12.2020 | 21:29
Svi će ti reći, drži ga na punjaču što više - to vrijedi za sve baterije, od telefona do laptopa. No, ne bih se s time zamarao, jednostavno radi bez kabla, a kad ideš nekamo samo ga metni na struju ako ti je usput.

Sleep definitivno, nisam gasio kompjuter ima 25 godina. Jedino kad idem više od tjedan-dva nekamo...
22.12.2020 | 21:58
Riba kaže:
Ma samo pitaj, forum sluzi za to.

Bilo je vec rasprava i o baterijama, kratak odgovor je "drzi stalno na punjacu, isprazni djelomicno svakih par tjedana ako u medjuvremenu ne odes od stola".

Sleep.


Ok probam onda sa sleepom.
Iskreno nema mi logike ovo drzanje na punjacu...u smislu das ne bas male pare za uredjaj koji ti daje 14-15h autonomije a trebao bi ga cijelo vrijeme drzat na punjacu...ili sam nesto krivo shvatio
22.12.2020 | 22:00
Vanjuška kaže:
Možda da formatiraš disk na dva dijela? ExFat za rad na Macu/Win, a FAT za TV? Ili NTFS ako baš mora?
Ili kupi novi TV koji podržava ExFAT

Hvala probam i tu opciju.
Telka je kupljena proslu godinu Lg C9 i ona se ne mijenja
22.12.2020 | 22:26
Ta logika nema veze s laptopom samim - ako te buni, ignoriraj je. Radi cijeli dan, a kad ideš u krevet metni ga na struju, osim ako zaboraviš, onda to napravi iduću večer :DDD
22.12.2020 | 22:45
Vanjuška kaže:
Ta logika nema veze s laptopom samim - ako te buni, ignoriraj je. Radi cijeli dan, a kad ideš u krevet metni ga na struju, osim ako zaboraviš, onda to napravi iduću večer :DDD


...tako ce i biti
22.12.2020 | 23:19
Microsoft Remote Desktop radi uredno. Za spajanje na VPN meni radi Cisco AnyConnect Secure Mobility Client.
Za djeljenje među MAC-PC koristim mrežni disk. Tada nije uopće bitno koji je file system na njemu. Tu mislim disk koji ima mrežnu utičnicu i USB vezu.
Baterija, puni je kad stigneš, ako je na stolu par dana, drži na punjaču, ali nemoj robovati.
Sleep je na MAC-u solidno riješen, samo zaklopi poklopac.
Restart ti bude ponekad tražila pokoja nadogradnja i ako ne misliš duže koristiti komp, onda ga ugasi.
22.12.2020 | 23:48
Za NTFS pod Mac-om mozes koristiti Tuxera-u.
23.12.2020 | 07:46
Nazalost, radim sa svojim macom u windows okruzenju na poslu, pa mi je NTFS "pod normalno" koristiti. Ja sam naisao na ovo:

www.paragon-software.com/home/ntfs-mac/

Nikada nisam primjetio niti jedan problem i radi odlicno (imam taj programcic instaliran vec nekoliko godina)
23.12.2020 | 19:21
Moonlike kaže:
Nazalost, radim sa svojim macom u windows okruzenju na poslu, pa mi je NTFS "pod normalno" koristiti. Ja sam naisao na ovo:

www.paragon-software.com/home/ntfs-mac/

Nikada nisam primjetio niti jedan problem i radi odlicno (imam taj programcic instaliran vec nekoliko godina)


Hvala. Da taj i Tuxera sam i ja gledao...ima ih jos par...nesto cu izabrati od toga
23.12.2020 | 19:26
Paragon radi dobro, no nije besplatan. Ako ti je bitan onda vrijedi novca.
24.12.2020 | 01:00
@Riba, @ Moonlike

za oba programa mi traži enable system extensions pod Security&Privacy i to na način da napravim shutdown i onda držim tipku power dok on ne uđe u neki Security mode i tamo bi očito trebao enableati baš za taj program. Da li je to normalno, smijem to raditi ili? ... ne bi htio nešto zeznuti
24.12.2020 | 09:08
Normalno je jer se radi o sistemskim ekstenzijama. Ja ih u nacemu izbjegavam instalirati jer nikad ne znam u kojem trenutku mogu poceti praviti probleme, posebno nakon nekog od OS upgradea. No prije svega provjeri da su ARM native, ne znam rade li i kako ekstenzije ako su x64 kod.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 5 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, jura22, jzelko, m@xym, Maxxy, Riba, temeljnik, Anonimci (619)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO