New me, new macbook air!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

New me, new macbook air!


29.06.2013 | 02:21
IgorD kaže:
Ja imam neki third party usb dvd i radi bez problema. Interno je stvar Sony, a na kučištu piše Multi - Slim MULTI Drive, DVW28E. Radi mrak. Iako ima onaj dupli Usb priključak, na novijim Macovima radi i samo s jednim spojenim, drugi u zraku.

Koristim ga svugdje, na Airu ali čak i na Miniju koji ima dvd, ali ono, bolje da rikne ovaj nego interni pa onda moram nosit stroj na servis.

govore mi da samsung ima dobre i jeftine?! ili ipak da stisnem zube i kupim apple super drive?
29.06.2013 | 02:42
cariblanco kaže:
TomiZD kaže:
posto jos uvik nemam punjaca za air...ova baterija bome dosta dugo drzi!


Pa dok čekaš punjač,możeš li od nekog tko ima iPad posuditi punjač. Tad samo izvučeš iz obadvije kocke onaj nastavak i staviš onaj od iPada na kocku punjača koju si dobio s air_om, i maš metar i pol onog tankog kabla da napuniš air.

hmm hmm ima mi rodica ipad ali punjac je na usb kao i za iphone!
29.06.2013 | 08:08
Kupi obicni kabel za brijaci aparat. Kao ovaj.
www.qmaxtech.it/en/power-cables/11257-di...m-4040849513220.html

Inace punjaci su iz tri djela. Adapter, punjac i kabel, a kod prijenosnika je uz adapter i jedan kabel, tako da je to cetvrti dio. Tako je nekad bilo, ne znam kako je danas.
29.06.2013 | 08:18
TomiZD kaže:
cariblanco kaže:
TomiZD kaže:
posto jos uvik nemam punjaca za air...ova baterija bome dosta dugo drzi!


Pa dok čekaš punjač,możeš li od nekog tko ima iPad posuditi punjač. Tad samo izvučeš iz obadvije kocke onaj nastavak i staviš onaj od iPada na kocku punjača koju si dobio s air_om, i maš metar i pol onog tankog kabla da napuniš air.

hmm hmm ima mi rodica ipad ali punjac je na usb kao i za iphone!

Ak je tak,onda ćemo se malo odmoriti u sviču,dok ti ne stigne punjač

@zabac,vidiš nije mi nikad palo na pamet da se obrijem s Air_om....a ja se puno puta pitao zašto je tako tanak
29.06.2013 | 09:21
I ti si u mrtvoj petlji?
Taj kabel je za prvu silu dok ne nabavi pravi utikač.
kabel.JPG


Je li ovo ide u punjač? Je li kraj kabela s mojeg gornjeg linka isti kao i ovaj kraj? U čemu je problem?
29.06.2013 | 09:41
Daj, Žabac, čovjek se šali...
Upravo tako - bilo koji plosnati dvopolni kabel s plosnatim dvopolnim konektorom (kao npr. za brijaći aparat) se može koristiti. Štoviše, ja pod normalno imam upravo takav kabel u torbi, za situacije kad mi treba malo veća duljina.
29.06.2013 | 11:48
Čestitam... uskoro se i ja priključujem switcherima. Čekam da stigne mašina. Također je riječ o novom MacBook Air sa 8GB RAMa.

Ono što očekujem od mašine je da uredno mogu pokretati Linux/Win u VirtualBox-u ili Parallels, ovisno što mi bude dostupno, te neke osnovne development alate koje svakodnevno koristim. U dosadašnjim istraživanjima nailazio sam na jako pozitivna iskustva nekoliko ljudi iz te branše. Na starom MBA je to šljakalo bez problema, na novom bi trebalo biti još bolje.
30.06.2013 | 03:47
TomiZD kaže:
IgorD kaže:
Ja imam neki third party usb dvd i radi bez problema. Interno je stvar Sony, a na kučištu piše Multi - Slim MULTI Drive, DVW28E. Radi mrak. Iako ima onaj dupli Usb priključak, na novijim Macovima radi i samo s jednim spojenim, drugi u zraku.

Koristim ga svugdje, na Airu ali čak i na Miniju koji ima dvd, ali ono, bolje da rikne ovaj nego interni pa onda moram nosit stroj na servis.

govore mi da samsung ima dobre i jeftine?! ili ipak da stisnem zube i kupim apple super drive?


Apple je malo zeznut kad je u pitanju podrška za stariji hardware pa je postojala mogućnost da za 300 kuna više dobijem drive koji ne radi na starom MacBooku iz 2007, G4 PowerBooku iz 2004 kojem je otišao interni drive ili Miniju iz 2010 pa sam se tako odlučio za ovaj koji po potrebi radi i na windozama.
30.06.2013 | 04:38
cariblanco kaže:
TomiZD kaže:
cariblanco kaže:
TomiZD kaže:
posto jos uvik nemam punjaca za air...ova baterija bome dosta dugo drzi!


Pa dok čekaš punjač,możeš li od nekog tko ima iPad posuditi punjač. Tad samo izvučeš iz obadvije kocke onaj nastavak i staviš onaj od iPada na kocku punjača koju si dobio s air_om, i maš metar i pol onog tankog kabla da napuniš air.

hmm hmm ima mi rodica ipad ali punjac je na usb kao i za iphone!

Ak je tak,onda ćemo se malo odmoriti u sviču,dok ti ne stigne punjač

@zabac,vidiš nije mi nikad palo na pamet da se obrijem s Air_om....a ja se puno puta pitao zašto je tako tanak

imam jos fore dva sata...dobra je ova nova baterija!
a i oprostite sto dosadjivam ali prvi mi je ovo mek pa me svee zanima....i dalje nevirujem da imam mek... haha
nego onda najbokje uzeti orginal usb super drive?!?!
30.06.2013 | 21:24
TomiZD kaže:
cariblanco kaže:
TomiZD kaže:
cariblanco kaže:
TomiZD kaže:
posto jos uvik nemam punjaca za air...ova baterija bome dosta dugo drzi!


Pa dok čekaš punjač,możeš li od nekog tko ima iPad posuditi punjač. Tad samo izvučeš iz obadvije kocke onaj nastavak i staviš onaj od iPada na kocku punjača koju si dobio s air_om, i maš metar i pol onog tankog kabla da napuniš air.

hmm hmm ima mi rodica ipad ali punjac je na usb kao i za iphone!

Ak je tak,onda ćemo se malo odmoriti u sviču,dok ti ne stigne punjač

@zabac,vidiš nije mi nikad palo na pamet da se obrijem s Air_om....a ja se puno puta pitao zašto je tako tanak

imam jos fore dva sata...dobra je ova nova baterija!
a i oprostite sto dosadjivam ali prvi mi je ovo mek pa me svee zanima....i dalje nevirujem da imam mek... haha
nego onda najbokje uzeti orginal usb super drive?!?!


Svaki ti bude radio. Stari Plextor isto radi kod mene s noname kutijom s FireWire priključkom. Ma svi ti budu radili ako zadovoljavaju USB specifikaciju vezanu uz potrošnju.
01.07.2013 | 13:24
stiga punjac!
znaci kad god sam na lapu najbolje da je ukljucen u punjac?! jedan put misecno ga skroz isprazniti i napuniti do kraja....
01.07.2013 | 17:13
i? na kraju, koliko je baterija odradila sati?
01.07.2013 | 17:53
TomiZD kaže:
stiga punjac!
znaci kad god sam na lapu najbolje da je ukljucen u punjac?! jedan put misecno ga skroz isprazniti i napuniti do kraja....


Recimo. To pražnjenje i punjenje zapravo nije potrebno radi zdravlja baterije, nego samo radi točnosti pokazivanja preostalog vremena i postotka napunjenosti.
02.07.2013 | 02:05
od cetvrtka do danas!
02.07.2013 | 02:07
smayoo kaže:
TomiZD kaže:
stiga punjac!
znaci kad god sam na lapu najbolje da je ukljucen u punjac?! jedan put misecno ga skroz isprazniti i napuniti do kraja....


Recimo. To pražnjenje i punjenje zapravo nije potrebno radi zdravlja baterije, nego samo radi točnosti pokazivanja preostalog vremena i postotka napunjenosti.

ma to je najjadnije...nikad neznas kad je dobro kad lose za bateriju....
02.07.2013 | 02:25
TomiZD kaže:
od cetvrtka do danas!


100 sati?
02.07.2013 | 06:59
mario.zg kaže:
TomiZD kaže:
od cetvrtka do danas!


100 sati?


Ma kakvih 100 sati,nisi čitao cijelu temu,da jesi vidio bi da se brije s njim znači ako se brije svako jutro,baterija je dobro odradila posao
02.07.2013 | 10:09
cariblanco kaže:
mario.zg kaže:
TomiZD kaže:
od cetvrtka do danas!


100 sati?


Ma kakvih 100 sati,nisi čitao cijelu temu,da jesi vidio bi da se brije s njim znači ako se brije svako jutro,baterija je dobro odradila posao

ne brije najbolje! haha:P
02.07.2013 | 10:59
Šta? Tolike pare košta, a ne brije najbolje????!!!! Sad ćeš nam još reć da ni košulje ne pegla????
02.07.2013 | 12:58
smayoo kaže:
Šta? Tolike pare košta, a ne brije najbolje????!!!! Sad ćeš nam još reć da ni košulje ne pegla????

ma salim se....brije,pegla,cisti...sve sve.... mek <3
03.08.2013 | 03:50
ovo cudo je STRAVA!!!!!!!!
03.08.2013 | 04:01
03.08.2013 | 04:47
Jel vi ljudi ikad spavate?
03.08.2013 | 09:02
TomiZD kaže:
ovo cudo je STRAVA!!!!!!!!


Televizor u boji, kaj ne?

BTW, čestitam na akviziciji. I ja imam aira nakon sile drugih macova, ovo je zbilja nekaj posebno.....

Uživaj
03.08.2013 | 11:22
Zasto je toliko dobar? Zato sto je tanak?

Mislim da tu sve prednosti prestaju
03.08.2013 | 13:07
drlovric kaže:
Zasto je toliko dobar? Zato sto je tanak?

Mislim da tu sve prednosti prestaju


Neko se kune u Alfu, neko u BMW, neko u Mečku, a neko u Audi. Sto ljudi, sto čudi. Sto žena, dvjesto ....!
03.08.2013 | 14:09
...ušiju?
03.08.2013 | 14:48
Malo niže i malu naprijed.
04.08.2013 | 00:05
...ruku?
04.08.2013 | 02:55
IgorD kaže:
Jel vi ljudi ikad spavate?

jeb*ga kad dodem sa posla u 1/2 ujutro pa mi se ne spava!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 52 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Maxxy, Riba, Anonimci (724)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO