Office 2011 i 2016 problemčić
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Office 2011 i 2016 problemčić

22.09.2017 | 11:28
Pozdrav imam office orginal 2011 i 2016 i macminija imam
Šta se dešava: Excel dokumenti tipa troškovnici i ostalo od firme koji su poslani preko windows računala excel dokumenti koji su sređeni u marginama ja kad ih otvorim na mac računalu su van papira nisu u marginama i to mi se stalno dešava s excel dokumentima...Imam printer hp 1102w i Canon mx 410...Mislio sam da je do printera nesto do drivera ali na oba mi isto otvara dokumente van margina....
Da li postoji nesto u postavkama da se sredi to...neide mi nikako u glavu zasto kad ih otvorim na win računalu su ok a na mac nisu...Toliko me to iživcira pa eto da pitam da li imaju postavke neke za to...Inače format je postavljen A4 na macu??
Ako neko zba bio bih zahvalan da nemoram stalno širiti margine na narrow
22.09.2017 | 12:12
Do printera je. Nisu iste margine.
Hrvati su se zadnji puta tako veselili kad je Tito otišel!
22.09.2017 | 12:30
Pa na oba dva??? Na canona i na hp???
22.09.2017 | 13:20
Pa kakve veze ima? Na 2 ili na 22. Ako je autor tablice radio formatiranje s nekim trećim, a pod silu je htio ugurati puno na stranicu, to ti se događa
22.09.2017 | 14:01
Al baš svaki troškovnik od drugih ljudi šta mi šalju...Mislim da nije nešto do postavkih...Zašto kad pošaljem taj dokument mailom prijatelju na Imac u njega je u okvirima ne prelazi na drugu stranicu
22.09.2017 | 14:14
Probaj staviti Fit to: 1 stranica širina i 20 dužine.
Meni je to gotovo uvijek tako.
Excel se koristi na krivi način, za pisanje troškovnika.

Ja se ne opterećujem s time, formatiram na kompu na kojemu i printam.
22.09.2017 | 14:56
Nema ti baš tu kod office-a puno logike. Kamo sreće da je to jedini problem u kompatibilnosti.

Zabac ti je dobro rekao - najbezbolnije rješenje je ovo "fit to 1 page wide i koliko imaš po "visini""
Kažeš da prelazi na drugu stranicu - onda staviš fit to 1 page wide and 1 page tall"

EDIT
Nisam baš siguran da je do printera.
Možeš probati izbrisati printere, maknuti ih sa kompa.
Onda otvoriti taj excel dokumet i printati ga u PDF. Kak je onda?
22.09.2017 | 17:39
Ma znam da to nije toliko bitno nego me živcira to ja ga raširim i stane on meni na papir pa ga printam al svaki koji dobijem nebude u marginama pa me to živcira a na drugom macu radi uredno
23.09.2017 | 07:40
Povecaj margine (manje teksta na papiru) pa probaj.
23.09.2017 | 11:31
MS Office u svom zadnjem izdanju je, kako vidim, i na Macu (2016), i na Windowsima (ne znam koji je tamo, 2017 ili 2015?) - totalno bugovito pos*ano bloatware smeće.
Excel je do te zadnje verzije bio nenadmašan analitički alat, ali sada više nije jer se toliko blokira, ruši i kilavi oko prikaza da je to posve besmisleno.
A ono što Excel NIKAD nije bio - nije bio alat za kvalitetan i jednostavan prijelom i formatiranje velikih tablica u ispisu. Prikaz troškovnika (i ja se time bavim) iz Excela uvijek i oduvijek ima upravo takve probleme. UVIJEK. Otkad uopće postoji MS Excel. Dakle zamalo 30 godina.
Ja koristim Libre Office. U aktualnoj verziji 5.2.7.2 radi puno bolje i stabilnije te troši puno manje resursa od MS Office 2016 za Mac.
Ovaj problem koji tebe muči nećeš ni s njim izbjeći potpuno, ali će biti manje izražen.
23.09.2017 | 15:03
A tek importiranje troškovnika u Word. To je govno nad govnetom. Office 365
23.09.2017 | 17:36
To je, na primjer, jedna stvar koja u MS Office NIKAD nije proradila da bude upotrebljiva - ubaciti Excel tablicu kao OLE object u Word dokument. Na Libre i Open office to radi pristojno, već par godina.
24.09.2017 | 07:10
JOHN kaže:
A tek importiranje troškovnika u Word. To je govno nad govnetom. Office 365

Ja ne importiram, nego c/p iz Excela. Ako sam uredan u jednome, uredno ispadne i u drugome. Kontra vrijedi isto.
24.09.2017 | 16:10
Je, ako više ništa u tablici ne mijenjaš nakon prebacivanja.
24.09.2017 | 16:41
Pa, ne mijenjam. To je za mulce kojima je Excel špansko selo.
Mada u objavu ide pretežno u Excelu. Vračaju se elektronske ponude. Naravno, ima i onih koji printaju, ispune s olovkom i skeniraju pa vrate u PDF-u.
Kojih sam se sranja nagledao.
Mislo bi kako je firma (gledaš papire, broj zaposlenih, dugo je na tržištu) sposobna izraditi ponudu ali ne, prtljaju i mrljave. Ima i suprotnih primjera, maa fira 2-3 zaposlena, skroman promet, a dobiješ jako urednu dokumentaciju natrag.
24.09.2017 | 19:13
Problem je kad treba ubaciti proračunsku tablicu, listu uređaja ili nešto slično u projekt pa naknadno skužiš obični glupi tipfeler ili neku sitnicu koju u jednoj ćeliji treba promijeniti - sve se raspadne. A nedajbože ako moraš ubaciti redak...
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 22 sati
  • smayoo: Piši u forum
  • ntramont: Zašto više ne mogu "podijeliti" neku stranicu putem maila ili putem poruka. Mogu dijeliti Twittom, FB, Linkedinom, spremiti na bilješke i podsjetnik. Nestao mail i Messeges
  • Daddo: pa baš MSI i Sapphire? :D
  • dpasaric: Apple objavio da će novi macOS Mojave podržavati stare Mac Pro towere ako imaju modernu grafičku karticu! :) [link]
  • energyman: @some1uknow ja tako radim otkad sam uzeo osmicu i nema problema :)
  • ipetri68: Ima li netko u Rijeci (ili okolici) za posuditi konverter HDMI na RCA (crveno-bijelo-zuto) na jedan dan? Placam pivo i cevape :)
  • m@xym: Yonkis Muchas gracias
  • Yonkis: m@xym - [link]
  • some1uknow: Znaci, mogu komotno uzeti samsungov fast charger na kojeg prikljucim svoj lightning kabl i sve bi trebalo biti sigurno i brzo?
  • m@xym: energyman, a radi li mu brzo punjenje od Samsung punjača i na Oneplus-u? Jer čini mi se da Onelus koristi DASH punjač koji je onako, malo specifičan
  • m@xym: energyman, ahhh zooo, znači, ciglica radi, treba sam usb to lightning kabel
  • energyman: Dakle radi se samo o ciglici koja ima opciju brzog punjenja.
  • energyman: Ne znam, ja sam koristio od frenda njegov brzi punjač od samsunga koji ima USB izlaz od frenda koji ima od OnePlusa isto usb izlaz. Spojio svoj normalni kabel koji koristim i inače (usb->lightning) i to je to.
  • m@xym: Nekako bi mi bilo čudno da Samsung isporučuje svoje punajče sa lightning priključkom.
  • m@xym: energyman, Pa zar ne treba i USB-C to lightning i za Samsungov punjač?
  • energyman: Zašto bi mu trebao, jedino ako ne misli kupovati punjač od meka i onda kombinirati sa time. Sasvim zadovoljavajuće rezultate postižu ovi samsung QuickCharge punjači i ostali sa tom tehnologijom.
  • Yonkis: some1uknow - treba ti i Appleov USB-C to Lightning kabel, to znaš?
  • some1uknow: Pozdrav, zanima me gdje mogu kupiti fast punjac za iphone x?
  • zabac: Čestitke i od mene.
  • stefanjos: Takodjer :)
  • Gjuroo: U svakom slučaju, čestitke svima!
  • Gjuroo: Moram priznati da mene tu i tamo još uvijek uhvati neki nemir :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan domovinske zahvalnosti i 23 godine Mira! :)
  • zabac: Sorry, nisam vidio da je komp u pitanju.
  • zabac: Kod iPhone-a je tako. Treba mu duze vrijeme za lokaciji.
  • smayoo: piši u forum
  • robee: Zna li netko zasto Night shift radi samo ako je upaljen wifi? Ako ostavim samo zicni net ne registrira lokaciju i ne ukljuci ga. Isto tako ni Maps ne vidi lokaciju bez wifi. Mini je u pitanju...
  • limac: Hvala!
  • Daddo: limac: [link]
  • limac: Pomoć, trebam 2x 4gb za iMac retina 5k, 2017, i5cpu 3,4, gdje i koju memoriju kupiti, trenutno imam 8 gb??
  • Borisone: Zašto bi to kupio polovno? Nije higijenski.
  • erseticmatej: pozz ekipa..jel ima netko za prodati airpods??
  • Yonkis: TeDePter - da imaš neki bug, glitch ili nešto slično, stvarno bi bio pehista. Drago mi je da ti radi, a nemoj se bojati ni upgradea na iOS12 jer do sada svi imaju samo hvale, doduše neće biti nešto revolucionarno što se tiče featurea ali zato će biti najbolje ispeglan/ispoliran iOS u zadnje vrijeme, kao, biti će silky smooth i nadajmo se sa najmanje bugova
  • TeDePeter: Azurirano! Radi perfektno
  • Borisone: Update na skoro svaku "jaču" verziju iOS-a uspori iPhone i poveća mu potrošnju baterije na nekoliko dana. Mislim da ima veze s ponovnim indeksiranjem svega i svačega.
  • TeDePeter: Došao je s iOS-om 10.2 kada sam ga kupio, a videi na yt-u su pokazivali da ga je usporilo dosta
  • Yonkis: TeDePeter - pa barem za 12 svi govore da je odličan iOS, da starije modele iPada i iPhonea ubrza, ne vidim razloge tvoje bojazni. A zašto si updateao na 10.2 tj zašto si tu "stao"?
  • drazenp1706: Meni na 11.4.1 radi sve savršeno i brzo.
  • TeDePeter: Sad sam na 10.2, a na 12 ni ne mislim ici kad bude dostupna
  • Yonkis: A na kojem si sada iOSu (verziji)?
  • Yonkis: SE će bez problema izdržati 11.4.1 update, ali ako ti to nije bitno i možeš trpiti onaj crveni reminder na Settings, onda se strpi još par mjeseci.
  • TeDePeter: Pozdrav u dilemi sam, azurirati iPh SE na iOS 11 (prije nego sto izade 12-tica), da ili ne?
  • saint: poslao sam ti PP
  • dpasaric: @Saint, ima jedan u Oglasniku koji prodaje frendica, baci oko je li ti zanimljiv.
  • saint: Potreban iPhone 6 ili 6s,meni jako bitnoj osobi tako da ako neko od jabucara prodaje po razumljivoj cijeni neka se javi.Mogu kupiti i preko oglasa ali bi radije od nekoga koga poznajem bar preko tastature. :D
  • stefanjos: imas mail
  • dpasaric: Imat ću jedan dobar Mac Pro tower 5,1 na prodaju krajem tjedna, ako netko cilja na takav stroj neka me cimne na mail! :)
  • smayoo: Ode... :( Srećom, njegov glas ostaje zauvijek! :) [link]
  • Kloba: Otišao u legendu... Umro je Oliver Dragojević
  • Bertone: nemre bolje mobitelom [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%