Photos app for Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Photos app for Mac


10.04.2015 | 15:47
Znači ovako... Uključio sam iCloud photo sharing na iPhone-u, iPad-u i na Mac-u, potrajalo je neko vrijeme dok se sve fotke sa svih uređaja nisu uploadale ali to je do moje spore brzine uploada...
Ono što mi nije jasno je to što sad naprimjer video koji snimim na iPhone-u automatski ide u iCloud ali se isto tako pohranjuje i na Mac-u ako na istom ima dovoljno mjesta...
Ja nigdje, niti na iPhone-u, ni na Mac-u ne vidim opciju da se može isključiti pohrana tog videa sa iPhone-a na Mac a to mi je malo blesavo jer se po meni tako poništava korisnost pohrane nečega u iCloudu...
OK, imam video u iCloudu, mogu mu pristupiti sa svih uređaja i online kroz browser ali mi on i dalje zauzima mjesto na hardu Mac-a... Ako netko zna riješenje neka javi...
Evo slike postavki na Mac-u...
Prilozi:
10.04.2015 | 16:37
Zasto se patis s time? iCloud nikad nije radio ono sto se od njega ocekivalo. Nikad ga se nije dalo konfigurirati precizno. Koristi neki drugi oblak, Dropbox recimo.
Naravno, ne znam rjesenje jer ga valjda ni u Apple-u ne znaju.
10.04.2015 | 18:37
Koji k... su napravili sa ovim Photosima? Prtljam jedno sat vremena i poprilicno sam razocaran, ocekivao sam korak naprijed ali, realno, ne vidim nista novo samo su sve promijenili i zakomplicirali :/
Ne razumijem kako je opce moguce da ne mozes sortirati albume po datumu nego samo po abecedi ili rucno? WTF?
10.04.2015 | 18:58
zabac kaže:
Zasto se patis s time? iCloud nikad nije radio ono sto se od njega ocekivalo. Nikad ga se nije dalo konfigurirati precizno. Koristi neki drugi oblak, Dropbox recimo.
Naravno, ne znam rjesenje jer ga valjda ni u Apple-u ne znaju.


Ma i to što kažeš... Stvarno mi nije jasna logika toga da se osim u iCloud sve trpa i na Mac... Ako je video snimljen
iPhone-om već trebao negdje ostati neka ostane na iPhone-u, tamo gdje je i nastao... To bi mi još bilo kolko tolko jasno,
ali ovo... Imaš dvije opcije konfiguracije a koju god odabereš on će spremati na Mac... Dok ne poždere cijeli hard, onda više neće... Super, hvala lijepo!
10.04.2015 | 20:12
Aplikacija je u najmanju ruku nedovršena. Ali što se tiče opcija i zatrpavanja harda ova opcija koju si označio @Borostef je ok i neće zatrpati hard, ali će ga i solidno popuniti

Cijala filozofija se svodi (osim na dio s uređivanjem slika) na sinkronizaciju slika i videa, ali uz fuckin' ograničenja. Da, super je zamišljeno da mi se sve fotke vide na svim mojim uređajima i u postavkama čak postoji opcija i na iOS uređajima i na Macu da mi ne skida slike u punoj rezoluciji, već tek kad ih otvorim to učini, te po logici najčešće otvaranih slika ih skida na uređaj i briše s njega, odnosno zamjenjuje s nižom rezolucijom, ALI da bi cijela aplikacija imala smisla potrebno je omogućiti iCloud Photo Library, a da bi iCloud PL bio koliko toliko funkcionalan potrebno je kupiti dodatni prostor (za mene barem 200 GB po 4,99$ mjesečno), jer će 5 GB ili 20 GB biti daleko nedovoljno uz sve ostale stvari koje se sinkaju s iCloudom + to i dalje ne znači da se prostor na HDD-u/SSD-u neće puniti
Svatko tko se bavi fotografijom i na amaterskoj bazi ovo će mu predstavljati problem, posebno manipulacija albumima i prokleta sinkronizacija, jer ako i obrišem fotku s iPhonea ona je obrisana svugdje, plus nedostatak sortiranja i manualnog podešavanja.

Da ne ulazim preduboko u ovaj još jedan Apple iCloud "pothvat" ovo će biti ok za vrlo ne zahtjevne korisnike ili kao neke rješenje koje je ok za svakodnevne slike koje želim iz xy razloga imati na svakom uređaju, ali za iole nešto zahtjevnije i ozbiljnije i dalje će biti potreban Dropbox ili Flickr ili nešto treće.

hint, ovdje je opširno objašnjeno sve što se može s ovom aplikacijom i iCloud PL-om - How to use Photos for OS X: The ultimate guide
10.04.2015 | 21:20
@Soffoklo Apsolutno se slažem da je ovo nedovršen proizvod i još jedna potvrda da Apple jednostavno ne zna napraviti
nešto suvislo kad se radi o cloud servisima...
Zašto je to tako? Nemam pojma... Da ne citiram cijeli tvoj post reći ću samo ovo... Zar je bilo tako teško u opcijama staviti
opciju "Do not store on computer", "Computer is verboten!" ili nešto takvoga? A ovo da ne možeš pobrisati niti jednu fotku
na određenom uređaju a da ju ne obrišeš sa svih, uključujući i iCloud... Mislim stvarno....
11.04.2015 | 09:06
Ubili su Aperture da razvijaju ovo nedonosce Mislim stvarno...

Vidjet cemo u buducnosti kako ce se ovaj alat razvijati, ali za sada je prilicno bez veze.
11.04.2015 | 12:37
Napravili su isto s*anje kao i sa Final Cutom i izbacili poluproizvod koji ce vjerojatno biti OK iduce godine u ovo vrijeme ali zasto??
11.04.2015 | 12:58
Ja sam ga ukljucio, i uopce mi nece biti zamjena za dobru staru pohranu na vanjskim hardiskovima jer kako ce mojih 30GB slika stati na cloud, a to je bez video zapisa. Ocekivao sam da ce icloud PL biti neogranicen. katastrofa
12.04.2015 | 08:58
Nije mi jasna jedna stvar. Šta nitko ovdje nije pročitao 'Learn more' po pitanju iCloud Photo Library? Lijepo piše da će to utjecati i zauzeti iCloud prostor te da će se sve slike biti dostupne na svim uređajim (dakle sync).

Ja sam odmah prekrižio tu opciju s obzirom na spori upload i činjenice da mi je sync slika nepotreban. Ako nešto slikam sa telefonom poslije to iskrcam lokalno i gotovo.

Osobno sam napravio upgrade biblioteke da koristi Photos aplikaciju, ali ne i iCloud PL opciju. Cijeli library mi leži i dalje uredno na NASu i što se tiče tog dijela ništa se nije promijenilo. Mogu samo reći da je Photos app brži u radu, ali pošto nisam neki heavy user nekih, za sada, drugih komentara nemam.

Čitajte fine print

Nadam se da neće nekome pasti napamet i obrisati Photos aplikaciju jer mislim da osim nekog povrata iz TM backup ne ostaje baš puno opcija.
12.04.2015 | 10:06
@rusty Ja nemam problem s tim da mi fotke zauzimaju prostor u iCloud-u, to sam znao i očekivao.
Ono što mene muči je to što ta pohrana ne funkcionira kao što naprimjer funkcionira sa Pages i Keynote dokumentima
i prezentacijama... Znači, napišem Pages dokument na bilo kojem uređaju, spremim ga u iCloud i on mi je dostupan za pregled i rad na svim uređajima, ali nije spremljen lokalno ni na jednom uređaju.
Nalazi se tamo gdje i očekujem - u iCloudu.
Ako mi je taj dokument potreban lokalno, otvorim ga na Mac-u i spremim u neki folder... I gotova priča.
Photos funkcionira drugačije, da, sprema fotke u iCloud, ali mi isto tako trpa sve fotke, sa svih uređaja na Mac-ov hard,
bez opcije da ja to isključim... To je ono što mi se ne sviđa... Fotke bi još nekako i preživio, ali snimi par videa na iPhone-u
i odoše pusti gigabajti na Mac-u....
12.04.2015 | 11:02
Lib na NAS ili neki vanjski storage, riješen problem.
12.04.2015 | 11:19
rusty kaže:
Lib na NAS ili neki vanjski storage, riješen problem.


Ma nije problem to riješiti, živio sam do sad bez Photos app-a pa mogu i dalje... Samo mi nije jasna logika takvog načina pohrane...
12.04.2015 | 13:32
pitanje je $$. iCloud 'sync' će u biti samo pumpati lovu prema Appleu, po meni je u tome logika.
12.04.2015 | 16:02
rusty kaže:
pitanje je $$. iCloud 'sync' će u biti samo pumpati lovu prema Appleu, po meni je u tome logika.


Kužim ja da će ljudi kupovati više storage-a, tko voli nek izvoli... Meni nije jasan ovaj dio s pohranom i u iCloud i na Mac bez opcije biranja da li to hoćeš ili ne...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 6 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO